Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) blaca83 válasza eddie1978 (#98) üzenetére


blaca83
őstag

Egyértelműen látszik az utómunka a felvételeken, de ez számomra teljesen egyértelmű is volt.

A promo videó mindig azért készül, hogy a termék eladhatóvá váljon és népszerű legyen. ;)

Ha HD kamerával vesznek fel mondjuk egy esküvőt ami már önmagában is egy nagyon jó minőségű anyag, azt is megdolgozzák és nem csak vágják és szerkesztgetik mire a végfelhasználó/megrendelő kezébe kerül. ;)

Még az ilyen minőségű felvételeknél is látható a "nyersanyag" és a "végtermék" közötti különbség.! :C

A promo videója a GoPro 3-nak pedig szerintem Csillagos ötös! ( 5*) :P ;]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#102) fri válasza blaca83 (#101) üzenetére


fri
tag

Imádom is nézegetni őket ! Írtam is, hogy néha el is hiszem, hogy az enyém is ilyen lesz....persze soha nem lesz ilyen :) De nem sértődök meg...

(#103) bigmasterg válasza Márton (#94) üzenetére


bigmasterg
addikt

"tt egy szakmai topic a kameráról, én információt gyüjetni jönnék ide,"

Úgy látom, ez tényleg nem sikerült, mert repostoltad a videót.

(#104) Drótszamár válasza eddie1978 (#98) üzenetére


Drótszamár
őstag

Á dehogy. :DD :DD

[link]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#105) ctrlshift válasza fri (#79) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Olyannyira ügyes koppintás, hogy az az Ambarella chipset dolgozik a CamOne Infinity kamerában, mint ami a Hero2 sorozatban is! A rögzítési rendszer GoPro kompatibilis, egyedülálló 2 éves gari jár hozzá, stb. És most bőven 70k alatt akciózzák: http://xsportcam.hu/product/camone-infinity

Mondjuk a Sony éjszakai felvételei döbbenetesen jók. Semmi nem ér a nyomába a jelenlegi márkák topmodelljei közül!

(#106) Márton válasza bigmasterg (#103) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, nálad a pont :R
de hátha valakinek kimaradt, vagy átsiklott felette, ahogy én is..
de mégis az, hogy hozat valakivel az mennyire az olvasókra tartozik?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#107) fri válasza Márton (#106) üzenetére


fri
tag

Mindjárt hibázol miután engem megrósz... :R
Látod senki sem tökéletes, még én sem...ezért nem szoktam rárontani elsőre senkire.

(#108) fri válasza ctrlshift (#105) üzenetére


fri
tag

És igen, sajna a sony képe sokszor jobb...főleg sötétben, viszont azt néztem a demo videón, hogy sötétítéskor mintha előbb eltűnnének a részletek a sony képén mint a gopron.

Úgy beszélünk ezekről, mintha valami vérprofi felhasználásra szánnánk... Akik ebből élnek, azok rászánják a brutál pénzt egy olyan kamerára ami erre jó és tudják, hogy pénzt is keresnek vele annyit, hogy meg fogják tudni venni az újabbat. Ezek házi marhulásra tökéletesek, sőt annál mindkettő jobb. És igen, biztosan profik dolgozták meg a promo videókat, egy halom lovéért, hogy így nézzenek ki és összepisáljuk magunkat, hogy megvehessük ezeket a termékeket. Az internet meg jó táptalaj erre...

(#109) Márton válasza fri (#107) üzenetére


Márton
nagyúr

ja, téma lezárva :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#110) robicheck


robicheck
csendes tag

Ezt a videót hol vették fel? Valaki tudja?

(#111) narumon válasza fri (#108) üzenetére


narumon
őstag

Valaki linkeljen már egy videót ahol látszik, hogy a sony jobb mint egy gopro3 Black, mert én még nem találtam ilyet. Amit eddig láttam ott abszolút a Gopro3 volt a nyerő, de már többen írtátok, hogy jobb a sony képe. Kíváncsi lennék. (az itt korábbi linkeken gopro2-vel meg 3 silverrel találtam csak összehasonlítást).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#112) fri válasza narumon (#111) üzenetére


fri
tag

Ez ugyan 4 kamerát hasonlít össze: Gopro, Contour, Sony, Drift de hátha választ ad a kérdéseidre...

(#113) gekkoXT válasza fri (#112) üzenetére


gekkoXT
senior tag

jó összehasonlító videó ez valóban.

Ház izé. na. minden objektíven nézve is a GoPro3 a legjobb.
Az hogy sötétebb az nem rosszabbat jelent, mielőtt bárki erre hivatkozna, hanem azt hogy sem gain erősítés sem forced brightness nincs rajta, így főleg a virágárus résznél látszik, hogy míg a sony túlszaturáltsága miatt "beég", addig a GoPro-nál a szirmok felülete látható, van rajta képi tartalom.

(#114) hegyimorc válasza imibogyo (#68) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"de nagyon nem mindegy, hogy például a Sony-ban milyen baromi sokat segít a Steadyshot."

Tudod mi nem mindegy? Mindenekelőtt az, hogy hogyan rögzítik!

Kukk!

Felére lassított felvételek, mindkét fele ugyanazzal a Hero2-vel készült, csak a rögzítés volt más.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#115) imibogyo válasza hegyimorc (#114) üzenetére


imibogyo
veterán

Tényleg sokkal jobb a jobb oldali. ;) Viszont amit linkeltem videót ugyanúgy volt felfogatva a sony is meg a gopro is (említi valahol a videónál), nem volt "csodafelfogatás", meg is volt (az egyébként elvárható) különbség. Én személy szerint nagyon szeretnék látni egy összehasonlító videót ahol ugyanolyan "tökéletesen" vannak felfogatva a kamerák. És, hogy akkor mi a különbség a kettő között, de gondolom nem unalomból pakolják bele a különböző stabi-kat a különböző kamerákba, még ha itt csak egy szerényebbről is van szó.

Én azt mondom, hogy nagyon jó a steadyshot, és az összes olyan oldal ahol tesztelték mind a két kamerát beleértve a YT-on lévő teszteknél is, ezt emelik ki a sony-val kapcsolatban. Gondolom azért ennyi ember nem lehet hülye és nem lehet mindenkinél rossz a gopro felfogatása. Ettől még nem lesz a gopro rossz kamera, sőt.... De azért ne vitassunk el más terméktől olyat, ami nagyon is jellemző rá.

Ebben a videóban is látszik (videó eleje + ahonnan kezdődik a videó ott az árnyék), hogy egy "csőre" vannak felfogatva a kamerák, mégis a gopro-nak nagyon "rezgős", "imbolygós" a képe, míg a sony-nak nem. Talán ez sem véletlen.

Ez természetesen megoldható egy "normális" felfogatással, de azért jó tudni, hogy ha éppen erre nincs mód, akkor is "simább" felvételeket várhat az ember az egyiktől, mint a másiktól.

Az összesített képminőség az más tészta. Ezt már említettem más hsz.-eimben is, abban szerintem is a gopro a nyerő. Nálam az élességével, a stabi-val és az árával viszont a sony a nyerő, de ha lenne annyi pénzem, mint amennyi nincs, akkor egy gopro black-re neveznék be én is. :K

Persze ezek mind személyes vélemények. Tiszta sor ha valaki nem ért vele egyet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#116) banhammer


banhammer
veterán

Pozan + GoPro.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#117) Tbs82


Tbs82
tag

Jóféle:)

(#118) ALI_G válasza hegyimorc (#114) üzenetére


ALI_G
veterán

Én tankra akarom rögzíteni a motoromon és már rendeltem hozzá ezt a section cup-ot ami vákuummal rögzíti magát a tankhoz. Mit lehet még tenni, hogy ne rezegjen be a felvétel?
Síeléshez is akarom majd februárban használni és sisakra tervezem rögzíteni.

Ha van még itt goPro 3 tulaj aki motorral használja, segíthetne mik az ideális rögzítési pontok, még nem volt alkalmam motorral kipróbálni. Természetesen nem utcai száguldásokat akarok rögzíteni, hanem pályanapokat Hungaroringen. :)

(#119) zsombor222


zsombor222
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ez a teszt a GoPro Hero 3 Silverről, hogy is írjam le: nem túl ideális.
A legelején nincs tisztázva, hogy az egész termék palettát újra gondolták:

• ráncfelvarrás
• +wifi(nem kell venni így wifi panelt és kijelzőt is helyetesítheti egy okostelefon)
• védettebb optika
• kisebb szerkezet (mondjuk ezzel nem értek egyet rakhattak volna bele nagyobb akut :W )
•új szoftver + android és iOS appok

így alakult ki a következő felállás:
White=Hero1+Wifi;
Silver=Hero 2+Wifi;
Black = az új verzió!
Ezért nincs értelme a Hero2-eshez hasonlítani, kifutó cucc az is senki nem fog váltani Hero2-ről Hero3 SILVERre. A Black viszont tényleg nagy előre lépés (2.7k cin 30fps-elstb...!)
A régebbi verziókat nem is gyártják nem is árulják hivatalos honlapon csak kiegészítőket lehet kapni azoknak, akiknek még ilyen van.

Teszthez:
”és vaku sem csatlakoztatható hozzá.” --> ki az a perverz aki egy ilyen kamerával vakuzni akar és este fényképezni??? :Y :Y Nem erre való…
„nagyobb méretű LCD kijelzőt külön kell hozzá megvásárolni. Ez utóbbi közel 30 000 forintba kerül” --> ha van okostelefonod akkor megnézed képet beállítod és kész, nem fogod nézegetni. :K Nekem hero 1-eshez nem hiányzott soha kijelző, mert amikor fejeden van nem fogod nézegetni, majd gépen vissza nézed! (kis izgalom milyen lett ez jóó) ez akció kamera nem kompaktfényképező!

Előttem írok közül valaki okostelefonhoz hasonlította és mondta, hogy milyen drága!
Nem drága, ez a cucc egyáltalán nem, csak itthoni adók és kereskedők elég sokat húznak rá ezért itthon drága. :(((
-Aki tudja vegye meg kint vagy hozassa be valakivel! Én a hero 1 –est pont így szereztem bontatlan csomagolásban 40ért amikor itthon még 70volt… Életem legjobb döntése volt mert sok helyre tudom használni és ott jön ki igazán hogy miért ilyen amilyen. :K Példák: Vitorlázás: itt egy saját teszt videó semmi útóeffekt nincs rajta, síeléshez, biciklizéshez (DH) ha esel nem esik szét. Szóval itt kicsit a tesztben nem túl életszerűek ennek a kamerának a tesztvideói. :F

(#120) narumon válasza fri (#112) üzenetére


narumon
őstag

Hát ezen video alapján is egyértelműen a Gopro! :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#121) hegyimorc válasza ALI_G (#118) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nálam bringán kormányon van középen. A lényeg csak annyi, hogy nem mindegy lefelé lóg vagy felfelé áll a kamera. Valószínűleg azért mert ha felféle lóg akkor a kamerán fordulnak vissza a regések hullámai. (mint a karikás ostor vége amikor csattan)

Szóval nincs nagy okosság csak annyi, hogy érdemes mindenféle lehetséges módon kipróbálni a rögzítést és kiválasztani azt amelyiknél a legstabilabb a kép.

Kb erre a szinte sikerült eljutni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#122) ALI_G válasza hegyimorc (#121) üzenetére


ALI_G
veterán

Motoron teszt videók alapján csak 120-140 környékén kezd el remegni a kép.
Sisakon próbáltad már? Elvileg a fejen kevésbé kellene rezegni.

(#123) hegyimorc válasza ALI_G (#122) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Sisakon baromira idegesít. Egyrészt nehéz, bringán, terepen ha gyorsan tekerek, hirtelen irányváltásokkal, akkor zavaró, de halálra idegesítenek az ilyen felvételek is, amikor össze-vissza fordulnak, arra amerre nézek. Ráadásul külön meg kell tanulni hogy kamerával mekkora a "saját tér". Nem lenne szerencsés egy keresztbe dőlt fa alatt úgy átmenni, hogy a gopro telibe kapja.

Sokkal jobban szeretem mellkason. Jóval többet visszaad a bringázás élményéből, nyáron viszont nem kényelmes. ( izzadsz, meleg, szorít ... )

Kormányra szerelve kicsit sem zavaró.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#124) brekiisti válasza zsombor222 (#119) üzenetére


brekiisti
tag

Gondolkoztam kardozzak e én is de mivel kb ezt szerettem volna én is leírni csak egyet tudok érteni.
Én karácsonyra kaptam hero3 silvert amire nekem kell hibátlan. A tesztfilmek zöme vacak minőség volt amit csináltak a srácok nekem nem sikerült még ilyen vacak képeket csinálni az enyémmel.

(#125) blaca83 válasza zsombor222 (#119) üzenetére


blaca83
őstag

Laptopon néztem csak és az "alap minőségi" 360p-s beállításon de nagyon jónak tűnik a felvétel. ;) :C

Átlag felhasználónak, aki pár eseményt vagy valami extrémebb élményt szeretne rögzíteni az "életéből" annak szerintem egy ilyen minőség bőven megteszi. :C

Én is nézegettem a rosszabbnál-rosszabb felvételeket az interneten a GoPro-ról, de sok esetben a rossz beállítás esetlegesen a helytelen rögzítés is közrejátszik a silány végeredményben...! :B

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#126) fri válasza ALI_G (#118) üzenetére


fri
tag

Ugyan nem 3-as hanem kettes Hero de a vákuumos rögzítő k@va erős ! Ettől függetlenül MINDIG kösd ki a készüléket egy madzaggal valahova ! Ez azért remeg mert hosszú a karja ! Ezen nehéz változtatni. Nekem a túraplexin volt...na az a legszarabb döntésem volt ez ügyben... Probálj meg szerezni hozzá csőrögzítőt. Nem olcsó, ahhoz képest, De sztem házilag is tudsz eszkábálni ilyet, de ahogy fent írtam, mindig rögzítsd még kötéllel. De egy jó esztergályos csinál neked sec-perc alatt egyet, ami pont oda illik ahova szeretnéd ! Azon gondolkoztam mindig, hogy ne kifelé álljon, hogy ha perecelek legalább azt ne írjam le teljesen :)
Plusz rögzítésre én kap-zsinórt használok, ilyet már nem nagyon lehet szerezni... Esetleg kormányra próbáld meg. Nyilván függ attól is, hogy kettő, három vagy négyhengeres motorral mész...előbbi jobban rezeg...talán...
Mi túrára használtuk, nagyon jó volt.

Snowboardon, vákuummal, hasonlóan remeg és ott a deszka rugalmassága miatt nagyobbak a mozgások, nem is remeg, hanem mozog... Nem tudom mivel rögzítik mások, mert a ragasztós, túl alacsony és a lap görbülete kitakarja nekünk a kép felét. Inkább térdre tenném, az lesz következő próba. Persze a bukó a legjobb mindkét esetben. Eddig nem készített senki jobb rezgéscsillapítót mint a gerinc :D

(#127) zone


zone
őstag

Újabb GoPro teszt [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#128) zsombor222 válasza brekiisti (#124) üzenetére


zsombor222
csendes tag

Örülök hogy egyetértesz! :R
Én se értem ezek a tesztfelvételek miért lettek ilyen rosszak.

(#129) zsombor222 válasza blaca83 (#125) üzenetére


zsombor222
csendes tag

Hát igen nem jól rögzíted, rosszul állítod be vagy akár belső lencsén van kis kosz (jártam már így) akkor nagyon rossz lehet a minőség! Jah meg a párásodás is elég durván szokott jelentkezni főleg kint a vízen, de szerencsére van rá megoldás.

(#130) CUskater válasza ALI_G (#122) üzenetére


CUskater
tag

Sisakon kb így fest a dolog. Nekem még Hero 2 van.

[link]

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#131) fri válasza zone (#127) üzenetére


fri
tag

Ez a video már nincs is fent...

(#132) zone válasza fri (#131) üzenetére


zone
őstag

Valamiért törölték, de másnak is megvan [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#133) fri válasza zone (#132) üzenetére


fri
tag

Ez jó ! Köszi :)

(#134) M.W.H


M.W.H
aktív tag

jó kis írás igaziból hablaty az egész. megnézem a sötét videót megnézem a fotókat király már érdekel is a black edition. hopp de a wifis remoteról írhattatok volna valamit

Mad W. Highflyer

(#135) fri válasza M.W.H (#134) üzenetére


fri
tag

A félreírásokról nem is szólva :)
De témaindítónak jó volt !

(#136) brekiisti


brekiisti
tag

Ha van rá igény nyers videókat teszek jútyúbra a próbálkozásokról :D

(#137) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Hm, ez egy érdekes ellenfél, ha egyáltalán az (más is, drága is lesz):

Ahhoz már komoly csipesz kell, hogy az 1/4.1''-es szenzort megtalálják a gyárban. Szóval világmegváltó minőségre én nem számítanék.

[ Szerkesztve ]

(#138) fri válasza ROBOTER (#137) üzenetére


fri
tag

Ez majd jó lesz a csőszerelőknek :D

(#139) Integra válasza ROBOTER (#137) üzenetére


Integra
titán

szerintem nem rosszak ezek a pov kamerák

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#140) #48967168


#48967168
törölt tag

Picit elbizonytalanodtam a vásárlással kapcsolatban!

Jelenleg egy Hero 2-őt nyúzok egy rallye-autóban. Eddig egy 3,5-ös jack-kel volt a kihangosítónk rákötve a kamerára és szépen vette is a navigátor hangját...

Jól értelmezem, hogy a Hero 3 Black Edition-ön ez a lehetőség megszűnt? Így teljesen értelmetlenné válik számomra ez a kamera, fejlesztett képminőség ide vagy oda...

(#141) brekiisti válasza #48967168 (#140) üzenetére


brekiisti
tag

ezen nincs jack ha erre gondols mini usb meg hdmi van rajta

valahol ebayen vagy hol láttam valami + mic kiegészítőt valami szőrrel lehet az is jó neked :)

Bár az esetek többségében extrém sportoknál nem beszélnek :D és többnyire zenés klipeket csinálnak.
A te eseted speciális ha lehet így nevezni

(#142) Márton válasza #48967168 (#140) üzenetére


Márton
nagyúr

20 dodó

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#143) fri válasza Márton (#142) üzenetére


fri
tag

Tök jó, mert ezek szerint hosszú felvételnél nem tudod tölteni, ha üzemeltetni is akarod a kamerát hangfelvétellel....hát ez inkább hátralépés...

(#144) schawo válasza Márton (#142) üzenetére


schawo
titán

Tudnak számolni. 6000 Ft egy ötcentis teszkós drótért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#145) Márton válasza fri (#143) üzenetére


Márton
nagyúr

[link]
Gondolom nem fért már el a plusz csatlakozó..
Én a microsd-t sajnálom nagyon.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#146) schawo válasza Márton (#145) üzenetére


schawo
titán

Alakul, alakul. 13 pénz csak azért, hogy ugyanazt tudd, amit eddig ingyen. Közismert tény, hogy nem gyártani, hanem számlázni kell tudni. Ők igazi szakértők, tőlük kell tanulni. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#147) brekiisti válasza fri (#143) üzenetére


brekiisti
tag

Azért valljuk be hogy nem veszel fel órákat egyben nekem 1h30 és 2h bír az akku helyzet függően
A leghosszabb amit egyben felvettem kb 50 perc volt (Mert próbáltam a kamerát ). én bringázni túrázni kaptam
Életem leghosszabb lefeléje kb 20 perc volt a felfele meg unalmas azt nem veszed hosszan.

Ha meg profi filmes vagy nem egy kamerát viszel nem egy akksival és a ext batteryt még nem is említettem

(#148) hegyimorc válasza brekiisti (#147) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Miért ne?

Pl egy MTB maratonon nem fogja az ember ki-be kapcsolgatni, inkább felveszi amit bír és otthon nyugiban kiválogatja az érdekesebb részeket. (Annyit nem ér az egész, hogy csak ezért külön akkupakkot tegyek rá, de nem bánnám, ha alapból hosszabb ideig menne egy töltéssel)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#149) brekiisti válasza hegyimorc (#148) üzenetére


brekiisti
tag

én a microfon vs töltésre gondoltam

fullra töltve soha nem próbáltam mennyit bír asszem holnap ennek is eljön a napja :D mielőtt elmegyek bekapcsolva hagyom 16 os kártya van benne asszem arra kb 2h20m ír a kamera maga ha fullratöltve nagyobb kártyára veszi tud lehet többet is, de pl egy átlag középtávot tuti az elődje sem vett végig. Plusz ha voltál pálya járáson tudod hol lesz jó és még a laza részen felnyúl/lenyúlsz a gombért. Nem azt mondom hogy minden 100% vel csak néha fura a
sokat akarás.

Egy negatívum de lehet ez csak az én balszerencsém. A ház tokjánál alul a fekete "összenyomós" műanyag 5-6 használat után nem estem/esett stb eltört az egyik oldalon. A Gopro shopban korrektek voltak mondták segítenek.
Ma mutatom asszonynak mit kell mutatni hogy hol nem volt 100% az öntés erre közli a másik láb is meg van repedve. Remélem csak nincs mázlim mert terepen meg stb nem voltam csak autó műszerfalon volt kb 4 alkalommal meg 2x a kezembe

[ Szerkesztve ]

(#150) fri válasza brekiisti (#149) üzenetére


fri
tag

Nem, nem vagyunk telhetetlenek...csak sokan használják kis felbontással, hosszabb felvételekre is...pl. ornitológusok...igaz akkor venni kell egy Battery back packot...jó pízért :)

Árak: ahogy írtam: én az autós töltőn vagyok nagyon kiakadva: 10.500 !!!! Jah, kábel nincs ám hozzá !!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.