Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Barett 50cal válasza Pike01 (#350) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Maga a kamera eszméletlen jó, az összes opciója nagyon előnyös és hasznos tud lenni.
A wifi remote is nagyon király kiegészitő, ugye a Black-hez alapból van mellékelve.

DE, ez a tok kicsit engem is aggaszt, lehet megkérdezem az itthoni GoPro csapatot, hogy milyen garancia van erre, ha mégis beázna tokon keresztül.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#352) ALI_G válasza Barett 50cal (#351) üzenetére


ALI_G
veterán

Beázásra egyik gyártó se vállal semmit. A hazai disztribútor elvileg vállalja a garanciát, ha időben elviszed. Jobb ha felveszed velük a kapcsolatot és megmutatod nekik.

(#353) Barett 50cal válasza ALI_G (#352) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Azzal tisztában vagyok, hogyha egy iPhonet belejtek a vizbe azt többet nem viszem garanciásan szervizeltetni, de ez mégis csak arról neves, hogy 60 méterig vizálló.

De midenképp felveszem velük a kapcsolatot

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#354) brekiisti válasza Barett 50cal (#349) üzenetére


brekiisti
tag

Az enyémnek nincs semmi baja de ha elolvasod a használatit rendesen le van írva hogy ugyan bírja a vizet meg stb de csak saját felelősségre és a beázásra nincs gari.

(#355) ALI_G válasza brekiisti (#354) üzenetére


ALI_G
veterán

És ez az összes action cam-re igaz.

(#356) r-chee válasza Barett 50cal (#349) üzenetére


r-chee
őstag

Valóban, nálam is ilyesmi, ha csak szimplán, nyomkodás nélkül becsukom. Eddig nem is figyeltem.
De biztosíthatlak róla, hogy a vastag gumitömítésnél még így sem folyik be a víz. Múlt héten egy órát volt víz alatt a tok (....jó, nem méteres mélységben....), és utána 1-1,5 percet erős vízsugár alatt, ami gomboknál és éleknél érte a tokot. Egy csepp víz sem jutott be :)

***********
Más: Class10-es, 32 és 64GB-os SanDisk microSD kártyával enyémnek semmi baja (csak mert olvasni itt-ott, hogy utálja a kamera).
Lefagyni egyszer fagyott le, mikor fél órát töltött autó tetején tűző napon, majd levettem, s kikapcsoltam. Utána egy bringás szerű bélyegkép és egy körben lévő X jelent meg a kijelzőn egy darabig. kis pihentetés után ment tovább. Szerintem túlmelegedett a napon :)

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#357) Barett 50cal válasza r-chee (#356) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

valami hasonló nekem is lehetett, bár fogalmam sincs mi okozta, mikor behoztam kikapcsoltam majd egy párperc múlva beakartam kapcsolni de nem akart. hátul az akku mellett a led világitott de csak az az egy. nem értettem, egy akku ki-be megoldotta de fura volt...

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#358) MartOOn


MartOOn
addikt

hello mindenki!
most vettem egy vadiuj hero3 silvert. nagyon szupi kis gépe, remélem nyáron hasznát veszem es sok szep felvetelt keszitek vel.

egy kis problemam lenne itt a legelejen. androidos teloval szeretnem osszekapcsolni a gopro appal de a wifi jelszot kér. es sehol se talalom hogy mi lenne a jelszo...igy sajna kapcsolodni se tud.
ha vki tudna segiteni nagyon szepen megkoszonnem.

:)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#359) Márton válasza MartOOn (#358) üzenetére


Márton
nagyúr

1. találat

Vagy Kínából vetted?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#360) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Ma jött meg a gopro hero 3 black-em. Örülés meg minden. DE! Az akksija annyira offos volt, hogy elsőre (lcd touch backpack-el vettemŰ) bevillant a kép aztá pitty pittty pitty lemerülés. Töltőre ráraktam. a saját usb kábelével. piros lámpa elől virít, hátsó villog. Oké mondom töltés. Ott is hagytam órákra. Hazaértem nemrég. Kapcsolnám be. Semmi. se hang se fény sesemi. A piros cucc már nem ég.

Elem kivesz, sd kártya kivesz, visszarak. Semmi. Meg se nyikkan. többször kipróbáltam pc-s usb töltő, mobilos usb-220as töltő stb mindnél kigyulladt a piros de kb 10-15 mp elalszik.
A sok szarakodás után egyszercsak megindult. 3 pitty. A kis kvarckijelzon latom az usb connectiont. PC (win 7 64bit) felismere, telepítete a drivert és úgy tűnt tölt és jó. De ár mp megint és sok pitty (lemerülés hang?) és ledobja magát kikacs. Megin semmi se kép se hang.
Usb töltő kihúz, kártya kvesz, akksi kivesz vissza, töltőre(pc-ről meg nem pécéről is) rárak. néha megin bekapcs egy pár mp aztán semmi. Ennyire fos lenne a töltés, hogy nem tudja ennyire se összeszedni magát. az anyjuk p****áját azért ennyi zsetonért ez szerintem ultra ciki. Szarakodjak it pótakksival (7500ér pff) vagy más más töltő(usbs) fejekkel?
Olyan mintha elkezdené tölteni(ill a kvarckijelző szerint el is kezdi) aztán abbahagyja. Mingyá falhozbaszom az egészet!
Van valami ötlet?

(#361) MartOOn válasza Márton (#359) üzenetére


MartOOn
addikt

Köszi! :R nem. Londonból rendeltem, ezzel működött. Köszi! nekiesek a tanulásnak hogy ne kérdezzek sok alap dolgot a jövőben. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#362) Nekem-8 válasza gege71.hu (#360) üzenetére


Nekem-8
tag

Megnéztem az enyémet. LCD Back Touchscreen-el , USB 2-re kötve tölt, elől folyamatosan világít a piros LED. Ha bekapcsolom akkor elől a kis LCD mutatja a töltést és USB csatlakozást, hátul a kijelzőn pedig írja is, sárga háromszög és szöveg hogy csatlakoztatva van. Próbáld meg hogy leszeded a kijelzőt és csak a kamerát töltöd, próbáld másik USB porton is. Nekem 1x fagyott eddig, akkor akku és SD ki, majd vissza és ment.
Melyik Firmware van rajta?
Kijelzővel sokat nem tudsz kamerázni, megeszi a powert. Amúgy is jobb ha Battery BackPack -et veszel hozzá, az még + 1 akku. Avval már fel tudsz venni egy 32 gigás karit fullra.
Amúgy ha okosabb a telód mint te ( :DDD ) akkor van hozzá App és ugyan azt eléred mint a Touchscreen el.
64 Gigás karit ne tegyél bele, mert tudja, ismeri, de kinyírja. Egy idő után meghal a kari és ugrottak a felvételek. A net tele van evvel a "bug" -gal

Kérdés:

- nézegettem ezt a "Protune" funkciót, amivel a a 32 Gigás kártyára a "standard" 2H 15min helyett csak 1H 30min fér fel, vagyis jobb szín és minőség. De akárhogy nézem a netes teszteket szinte fele minőségben a protune. Vagyis olyan mintha pont fordítva működne. Vélemény, tapasztalat?
Mert most akkor mire is jó ez? (Azon kívül hogy csak evvel lehet "WhiteBalance" -t állítani)

- akku: a gyári akku benne 1050 mAh 3.7v , de lehet venni után gyártottat. Valaki használt már ilyet? Mert eddig 1600 mAh -st találtam a gépbe. A hátlap akkut is cserélném nagyobbra, ezt nem találtam után gyártottba, de szétszedtem és 1100 mAh -s, (más forma és alak mint a gyáriban) ezért kérdés, ha tudok szerezni 3.7v 1600-1800 mAh -s akkut és beépítem elvileg menni kell ugye? (Hol van ilyen akku bolt, ahol lehetne válogatni?)

Képstabi vita: Én DSLR -el kamerázok is, ott használok IS -t ha megkívánja a szituáció. Jó dolog és néha elkerülhetetlen. Ebből nekem is hiányzik, ez ilyen. Onboard felvételeknél jól jönne ... majd a Hero 4

[ Szerkesztve ]

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#363) Márton válasza Nekem-8 (#362) üzenetére


Márton
nagyúr

A protune kb. a nyers szenzoradat, csak nagyobb bitrátán tömörítve.
Nincs feltuningolva, élesítve, zajszűrve, színezve, stb.
Kifejezetten profi utómunkára való.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#364) gege71.hu válasza Nekem-8 (#362) üzenetére


gege71.hu
addikt

akksi volt a hibás. teljesen "agyhalott" a nyomorult. Vettem bele újat, azzal megy rendesen. :W
Ebay-es eladónak írok, hogy ha "gondolja" illk egy új akkut kuldenie :)

(#365) ALI_G válasza gege71.hu (#364) üzenetére


ALI_G
veterán

Bocs, hogy csak most írok, de egyértelmű akksi hiba. Lehet beleestél a rátába, de mindenképpen írj neki, hogy küldjön egy akksit vagy kap egy negatívat.

A protune-t eddig én se tudtam biztosra, hogy mire is jó, mert gyakorlatilag semmire :D

Apropó, nekem fent van a legfrissebb firmware és hétvégén úgy szétfagyott, hogy az akksi kivétele se segített. Amikor újra bekapcsoltam, ismét egy ismeretlen piktogram fogadott, mintha egy biciklit ábrázolt volna ami törött ?!?!
Otthon töröltem a memória kártyát, majd újra bekapcsoltam és már jó volt.
Ötlet?

(#366) gabsztoth


gabsztoth
csendes tag

Sziasztok. Visszaolvastam, és senki nem írta, hogy az egész cucc tömege 70g+housing. Azért az nem mindegy. Az egész kamera akkora mint a Canon DSLR-em akksija (LP-E8). Ez sportra van kitalálva. Ha mondjuk túrázni mentek, nem mindegy, hogy visztek egy 500g-os halszemoptikát, vagy egy ilyen 100g-os gyufásdobozt, amit bárhová fel is rakhattok. Hero 3 white edtition-öm van most, korábban HD Hero első szériám volt. Ez a kettő kb ugyanazt tudja, csak lényegesen kisebb lett a készülék. Plusz kapott egy wifit, ami megoldja, a kijelző problémáját, ha van egy beugró szintű androidos telefonod. Ellenérv: a kitből kispórolt, drága kiegészítők. De gondolom ezért tud ilyen "olcsó" lenni a white edition.

elnézést az offért.

[ Szerkesztve ]

(#367) gabsztoth válasza gabsztoth (#366) üzenetére


gabsztoth
csendes tag

Elnézést az erős offért.

(#368) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali!

A 60 illetve 120fps-es videóim egy részét szeretném lelassitani, viszont a GoPro programja csak egy bizonyos részt lassit le, amivel nem is lenne baj, de van eleje és vége is annak. A baj az, hogy nem lesz igy folyamatos, utólag meg macerás megtalálni azt a bizonyos másodpercet mikor összevágnám a videót.

Tudtok valami komolyabb megoldást? Próbáltam már a twixtort AE-ben, de valamiért nagyon fura, hogy másfél meg 2-3gigára jön ki egy 15sos videó amiből 3 s-nyi rész van lassitva.

Mac-em van

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#369) fri válasza Barett 50cal (#368) üzenetére


fri
tag

Sony Vegas pro :)
Sajnos a szabályzat szerint nem adhatok linket :)
De ha pesti vagy, akár oda is tudom adni :)

(#370) Nekem-8 válasza Barett 50cal (#368) üzenetére


Nekem-8
tag

A Vegas jó, abba kell berakni Twixtort és úgy lassítani. Igaz nekem valamiért idegen a progi, hogy ha beállítod 50%-ra, akkor ki kell húzni a videót 2x méretre és hasonló. Magától nem ismeri fel a hosszt. A másik hogy ha van egy 10 perces múvid, és abból kivágsz középen 10s -et lassítani akkor mikor a twixtorral belassítod az egész videót áttekeri. Ezért én kivágom a lassú részt, elmentem másik néven és újra berakom. Lehet vele játszani szépen ...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#371) stophunter2


stophunter2
csendes tag

hi!

minimális mozgás (alig gyorsabb mint a járás) már a videón szélzajjal jár. van megoldás ennek a kiküszöbölésére?

van olyan cucc hozzá, amivel a kéz remegését csökkenteni lehet?

(kerékpárost kell felvennem, ami viszonylag lassan mozog, de nekem, mint kamerásnak kicsit kocogós, sietős léptekkel tudok csak lépést tartani a mozgó szereplővel)

köszönöm előre is az építő válaszokat! :)

Stophunter

(#372) r-chee válasza stophunter2 (#371) üzenetére


r-chee
őstag

Mókolsz magadnak egy ilyet: LINK

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#373) navrancs


navrancs
csendes tag

Sziasztok mindenkinek!

A Minap sikeresen vásároltam egy ilyen csodát.
Tökéletesen működött eddig. Ma aquaperkban videózgattam, fotózgattam vele, és sajnos koppra lemerült.
Azóta ha rádugom gépre a DCIM könyvtárat nem tudom megnyitni mert parancsikonként ismeri fel, ha a memókártyát dugom gépre ugyanez a helyzet, és töltéskor már annyira forró a kamera, hogy alig állja a kezem így inkább levettem. Valami ötlet hogy ezek összefüggenek e vagy mi lehet a bibi?

A válaszokat előre is köszi!!!!!!

(#374) ALI_G válasza navrancs (#373) üzenetére


ALI_G
veterán

Ott valami hardveres gond lesz. Vidd vissza gariba.

Új androidos szoft jött ki, sok-sok újdonsággal, must have!

Lenne valakinek egy kölcsön akkuja csütörtökre?

(#375) Márton válasza ALI_G (#374) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha eljössz Tatabányára, igen :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#376) ALI_G válasza Márton (#375) üzenetére


ALI_G
veterán

Nagyon rendes tőled, de odáig nem mennék el érte :)

(#377) tmscsaba


tmscsaba
tag

Éppen valami hasonló nagy látószögűt szeretnék venni bringára és túrához, de 'asszem még várok vele, amíg realizálódik az ára. Ezeknél a kütyüknél általában egy év múlva sokat csökken az ár. Talán ennek is lejjebb megy.

[ Szerkesztve ]

(#378) tmscsaba


tmscsaba
tag

Már tettem fel kamerát egy bringa kormányra rögzített tartóra, de otthon vissza nézve valahogy nem azt az élményt adta vissza, ami út közben körülöttem történt. Aztán jobban megfigyeltem és az eseményeknek csak egy szűk térbe eső kis részletét rögzítette a hagyományos kamera.

Arra emlékeztetett a látvány, mint amikor
egy lónak [(kép) szemellenzőt tesznek a fejére] .

Éppen kalkulálgattam, hogy annál legkevesebb háromszor szélesebb látómezőre lenne szükség a normál látásnál érzékelt tér élmény vissza adásához.

Megmértem, a próbához használt kamera látószöge 55-60 fok körül volt.
A "gopro Hero" 170 fokos, vagyis ahhoz képest tényleg kb háromszor nagyobb széttartású.

Egyértelmű, hogy sport és más körülöttünk történő látványos élmény rögzítéséhez erre van szükség, hiszen a saját perifériás látásunk is kb annyit érzékel egyben.

Az ára meg szerintem éppen azért ennyi, mert kevés hasonló tulajdonságú van, amivel helyettesíthetnénk.
Viszont amit el lehet adni sok pénzért, azért meg is kérik az árát.
Nem azért mert ennyibe került az előállítása, hanem ennyiért is elviszik, mert nem nagyon van más, ami ilyen kicsi, ami ilyen könnyen kezelhető, ami ennyi kiegészítővel bír és ami ilyen jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#379) brekiisti válasza tmscsaba (#378) üzenetére


brekiisti
tag

Azért az árnál ne azt nézd hogy a Indiai gyerekmunkás amit összerak nyers anyagban kb 1/3 kb

ki kell fizetned a tervezést a "gyártósort" és a nem kevés szponzorált embert és média kampányt :D

amúgy csak ajánlani tudom nekem eddig bevált kiválóan

(#380) ALI_G


ALI_G
veterán

van új szoftver mind kamerára, mind androidra. Ki próbálta?

(#381) brumi1024 válasza ALI_G (#380) üzenetére


brumi1024
veterán

Én felraktam a nemrég vett Silveremre, az újdonság tulajdonképp a wifin keresztüli felvétel nézhetőség(eddig csak live view volt, mostmár át is lehet másolni), illetve a Black esetén javítottak az sd kártya problémákon.

(#382) #48967168 válasza ALI_G (#380) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hero3 BE és iPhone5 kombóval is jól működik az új frissítés. A felvételek visszanézése egész használhatónak tűnik, de továbbra sem tudja, hogy a telefont 90 fokkal elforgatva nagyobb képre váltson... :( Ez nekem a kamera pontos beállításához nagyon hiányzik...

[ Szerkesztve ]

(#383) Márton válasza #48967168 (#382) üzenetére


Márton
nagyúr

Érdekes nekem müködik.
Tehát álló telefonhelyzetben egy tapi a kisképre, akkor picit nagyobb lesz,
de még mindig fekvő kép.
Ha most elforgatom a telót, akkor a kép is fordul és kitölti.
Ami az én bajom, hogy nem veszi le az osd-t, így nem látom a kép
széleit (pont ami a komponáláshoz a lényeg lenne!)

Lehet a kis felbontás miatt? 320x480
Galaxy Mini 2

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#384) brumi1024 válasza #48967168 (#382) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem megy az elforgatás, csak előbb be kell lépni a visszanéző menübe, és ott forgatni a telefont, vagy rábökni a preview ablakra és onnan próbálkozni. Kicsit bugos. És az elforgatás után már megy az osd eltüntetése is(i4-en, i5-ön és iPad 4-en is, Androidon még nem próbáltam). A felvételek amúgy másolhatók teljes felbontásban a telefonra/tabletre is wifin.

(#385) Márton válasza brumi1024 (#384) üzenetére


Márton
nagyúr

hogy tünik el az osd? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#386) Márton válasza Márton (#385) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehát az enyémen nem ilyen: [link]

Hanem rápakolja még az osd-t és alul-felül nem látom mi van a képen.
Hiába kapcsoltam ki az OSD-t a kamera menüjében. (az app-pal nem is lehet, miért?)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#387) #48967168 válasza brumi1024 (#384) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a tippet, este kipróbálom!

Üdv:

Gala

(#388) Márton válasza brumi1024 (#384) üzenetére


Márton
nagyúr

az osd eltüntetés csak a visszanéző menüben megy?
vagy felvétel előtt a preview ablakról is le tudod szedni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#389) brumi1024 válasza Márton (#388) üzenetére


brumi1024
veterán

A felvétel előtti/alatti previewben is el tudom tünteni, egyszerűen rábökök a kijelzőre.

(#390) Márton válasza brumi1024 (#389) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem miért nem tünik el?
A kép közepére böksz vagy az osd feliratra?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#391) brumi1024 válasza Márton (#390) üzenetére


brumi1024
veterán

Kép közepére, és most megnéztem, megy Androidon is(Samsung Galaxy S Advance, 4.1.2).

(#392) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Szerintetek ebben az évben lesz új GoPro? :U

(#393) brumi1024 válasza WARZ (#392) üzenetére


brumi1024
veterán

Még az is elképzelhető, most levitték a Silver és a Black árát(pár nappal azután miután eljöttem az USA-ból... :W :DDD )

(#394) WARZ válasza brumi1024 (#393) üzenetére


WARZ
tag

Külföldi forumokat nézegettem és ott már elég sokan beszélik, hogy talán Októberben vagy Novemberben debütál a GP H4! Gondolkoztam a vásárláson csak hát ha már ebben az évben talán megjelenik akkor csak megvárom :)

(#395) tmscsaba válasza WARZ (#394) üzenetére


tmscsaba
tag

Itt lehet olvasni érdekes dolgokat róla: [link]

Van még több is a keresőben: [link]

(#396) Márton válasza tmscsaba (#395) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt van róla rengeteg infó: [link]
A legjobban a progressiveinterlace tetszik. Végre! :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#397) brekiisti válasza Márton (#396) üzenetére


brekiisti
tag

Azért az USB 4.0 támogatás sem rossza a 12 beépített szűrővel :D

(#398) tmscsaba


tmscsaba
tag

HERO 3D? [link]

(#399) upbuvar


upbuvar
tag

Végre!!! GoPro Studio 2.0

(#400) Márton válasza upbuvar (#399) üzenetére


Márton
nagyúr

Remek,
de olyan "apróságokat" is megoldhatnának végre mint pl.

- 16:9-es kompozit videó kimenet, mivel a 4:3-at 16:9-es kis lcd tv-n
nem lehet úgy beállítani, hogy ne legyen fekete sáv, vagy ne torzuljon a kép

- ne siessen 3-4 frame-et a hang a képhez képest

- 3D support, tok

- manual exposure vagy legalább AE shift

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.