Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) bylow válasza BonFire (#1146) üzenetére


bylow
aktív tag

Szuper!
Köszi :R :R :R :R

ByLow #

(#1152) bylow válasza BonFire (#1146) üzenetére


bylow
aktív tag

Na ma be mentem a Médiában, tanácsot kérni. ... Stb. És volt 1 segítőkész srác ako 3 kérdés válasz után vissza kérdez, mért nem Soni kamerát szeretnék. Mert hogy a gopro ba nincs stabilizátor. Jobb az ellenfenybe való korrekció stb.
Na erre ti mit mondanátok.?

ByLow #

(#1153) DJ. Ru$y válasza bylow (#1152) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt, hogy láttad már azt a kamerát? Nem lehet lerakni egy sík felületre állvány nélkül. Köszönjük Sony. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1154) gonger válasza bylow (#1152) üzenetére


gonger
senior tag

Esetleg nem Sony felirat volt a srác pólóján? :))

(#1155) BonFire válasza bylow (#1152) üzenetére


BonFire
veterán

Még elfogulatlan összehasonlító videót sem találsz bármilyen témáról, mert mindig azt hozzák ki jobbnak, amihez a szívük jobban húz.

Technikai paramétereket össze lehet hasonlítani táblázatosan, azonban nem csak ez az egyetlen szempont, ami alapján választunk. Először is számít a méret, a forma, aztán a menőségi faktor sem lebecsülendő. A GoPro letarolta az akciókamerák piacát, és nem véletlenül, minden gyártó azt próbálja másolni. Ha meg kijön egy teljesen újragondolt formatervvel és koncepcióval, az csúfosan meg szokott bukni a használhatósági és sokoldalúsági teszteken. Például az SJ4000-esnek beépített LCD kijelzője van, de nem is bírja 2 és fél órát az akksi, csak 40 percet, és kész. Valamit valamiért.

A stabilizátor meg kurvára nem sokat számít, ha 12 mm-es lencséd van. Nem rázkódik a kép, mert baromi sok információ van benne. Minél kisebb a látószög, annál inkább kell a stabilizátor, de még inkább az állvány. Nézd meg a tele felvételeket, azok kivétel nélkül mind állványról készülnek, és még úgy is reszketnek, mert az állvány átveszi a talaj remegéseit.

Az ellenfényben való automata korrekció? Attól függ, mit akarsz látni a képen. Ha az automatikára bízod, biztos lehetsz benne, hogy egyik kameránál sem fogod azt kapni, amit szeretnél. Ha az arc a lényeg, az úgyis sötét lesz, de ha feltornássza a fényerőt, akkor meg kiég az égbolt! Ha ellenfényben akarsz kamerázni, venni kell a GoPróhoz egy polárszűrőt, és az 360°-ban elfordítható, és azzal lehet szabályozni az elvakító napfény mennyiségét. Vagy veszel egy full manuálisan állítható DSLR gépet, és azzal ügyködsz, csak ott nehéz lesz zsebre rakni a motyót. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1156) ystuc válasza BonFire (#1148) üzenetére


ystuc
tag

Én vízben szoktam használni a távirányítót. Előnyösebb a telefonnál. :-)

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#1157) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Nem sokára jövök egy H3+ Black-kel, már csak a webshopon múlik, hogy mikorra ér ide.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1158) bylow válasza gonger (#1154) üzenetére


bylow
aktív tag

De az volt, ezt írni is akartam, csak kevés időm volt fórumozni épp, és így nyilván ki mardt.... már pedig ki maradtt mert visza olvastam és... :))

Tisztába voltam vel mért mondja egyből, de én olyan vagyok, meg halgatom ha érdekel, és utánna járok, majd döntök a begyűjtött infók alapján...

[/Később jön a többi válaszom, csakmost megint kevés időm van... :((( OFF]

ByLow #

(#1159) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Arra tud valaki megoldást, hogy a GoPro-t, ha rádugom a gépre, akkor ne csak másolni tudjak róla, hanem törölni is? Köszönöm. (Total Commander)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1160) BonFire válasza DJ. Ru$y (#1159) üzenetére


BonFire
veterán

Melyik GoPrót? A HERO3+-ost nem fogod tudni, mert írásvédelemmel van ellátva. GoPro appból tudsz fájlokat törölni, vagy beteszed a kártyát egy kártyaolvasóba, azzal is tudsz.

A kártyaolvasó egyébként is javallt, ha sok és nagy fájlt másolsz, akár 50–60%-kal gyorsabban tudod róla mozgatni a fájlokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1161) DJ. Ru$y válasza BonFire (#1160) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

3+ igen, koszonom, ezt nem tudtam. SD slot van a laptopomban, egy sima SD adapterrel szoktam betenni a kartyakat, akkor marad ez a felallas. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1162) hungar


hungar
tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy gopro hero3+ black edtiont. Airsoftra, nyaralásra venném, viszont bár youtuben több videót is láttam amikor airsoft játék közben használják, valhogy nem vagyok teljesen meggyőzödve, hogy a ház elég erős lenne és bírja, az esetleges találatot is?? Vagy benne van, hogy egy idő után törhet...? Azt most zárjuk ki, hogy nem fejre kell lőni, mert bármikor eltalálhatják.

A másik kérdésem, hogy a hero 3as kiegészítők kompatibilisek a 3+-al is?

(#1163) BonFire válasza hungar (#1162) üzenetére


BonFire
veterán

Ha 3000 méteres zuhanást kibír minden további nélkül, akkor az airsoft lövéseket is kibírja. Persze a műanyag vízálló tokban.

A kiegészítők kompatibilisek. A 2-es és a 3-as széria között volt egy formaváltás, és a ház, illetve a frame vastagsága változott, illetve ha veszel hozzá egy LCD bacpacot, akkor kellhez szélesebb frame, de az ízületek, a talpak és csavarok egyformák a kezdetek óta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1164) bylow válasza BonFire (#1160) üzenetére


bylow
aktív tag

Szia.
16G-ás kártyára 1080p/30 -ba hány óra anyag fér rá?
Ezt meg tudod esetleg mondani?

ByLow #

(#1165) BonFire válasza bylow (#1164) üzenetére


BonFire
veterán

129 perc.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1166) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!
Gopro 4 44.000ft. Nagyon tetszik. Ezt érdemes megvenni? Vagy van a jss vagy milyen olcsó kamerák. Melyiket ajánljátok ?

(#1167) DJ. Ru$y válasza Megane2000 (#1166) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Olyan nincs, hogy Hero 4, olyan van, hogy HERO (ez lesz a 44e-res), meg olyan, hogy HERO 4 Silver és HERO 4 Black.

Szerinted egy GoPro topikban az SJ-t fogják ajánlani? Nyilván, ha megteheted vedd a GoPro-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1168) Megane2000 válasza DJ. Ru$y (#1167) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Rendben köszi. Annak a hero-nak külön nincs topicja?

(#1169) BonFire válasza Megane2000 (#1168) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs, mert minek? Az is a GoPro család része.

Régebben én is azt terveztem venni, aztán letettem róla, több okból is.

1. A GoPrót elsősorban a nagy látószög miatt vesszük. A HERO-nál ezt 1080-ban elveszíted: csak közepes van. Nagy látószög csak 720-ban opció.
2. Nincs benne Wifi, így a GoPro app sem használható, ami nagy segítség lehet helyesen beállítani a kamerát kijelző híján. Továbbá a beállításokban is könnyebb appból turkálni, az akkuszintet ellenőrizni, és fájlokat törölni is csak azzal lehet (meg kártyaolvasóval persze).
3. Egybe van építve a vízálló tokkal, így aztán kritikán aluli szar a hangja, mert a ház annyira szigetel. Nálam a GoPro sosincs vízálló tokban, Frame-ben használom, úgy kisebb is, elegánsabb, és jobb a hangja. Továbbá nem tudsz benne akkut cserélni, mert bele van építve, így korlátozott a felvételi idő. :( Pedig olykor jól jön a pótakku és pótkártya.

Nézd meg Podi vlogját. Neki ilyenje van. Oké, ő nyerte; ajándék lónak ne nézd a fogát, de nem valami hű de jó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1170) miller79


miller79
tag

Halió! Van egy GoPro Hero3+ om és az a probléma, hogy vettem bele egy samsung 32gb c10-es kártyát. Az első 20-30 percet patentül felveszi viszont utána valami gond lesz és még a működés is belassul és vagy nem vesz fel vagy nem lehet lejátszani amit felvesz. Mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget.

(#1171) BonFire válasza miller79 (#1170) üzenetére


BonFire
veterán

Az egy hamisított kártya, ami valójában 4 Gigás. Vásárláskor (ha kétes helyről származik), akkor egy írás-olvasás teszttel adatvesztés nélkül le lehet tesztelni. Látszólag felvehetsz rá 16-32 Gigát, de igazából az új adatblokk mindig felülírja a régit. A visszaolvasáskor derül ki, hogy megvan-e a fájl maradéktalanul, vagy nincs.

Én is vettem az eBay-en ilyen memóriakártyát, de vissza is kértem másnap az árát. Vissza is kaptam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1172) miller79 válasza BonFire (#1171) üzenetére


miller79
tag

Köszi a gyors választ! Ebay ről van ez is... Milyen progival tudom ezt tesztelni?

(#1173) BonFire válasza miller79 (#1172) üzenetére


BonFire
veterán

Windows Intézővel meg egy kártyaolvasóval. Fájlokat másolsz rá a ráírt kapacitás méretéig, majd mikor megtelt, megpróbálod visszamásolni őket. Ha nem tudod visszanyerni maradéktalanul, vagy a visszamásolt fájlok nem megnyithatóak, akkor a kártya hamis. Az eBay-en írsz egy rövid és velős üzenetet az eladónak, hogy vissza a pénzt vagy jön a bad bad feedback. Ezt nem szeretik, inkább visszaadják szó nélkül. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1174) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok! Hero 3+ Black vagy Hero 4 Silvert ajnlanátok inkább? Motorozáshoz használnám terepen és úton egyaránt sisakon rögíztve. Megnéztem nagyon sok összehasonlító videót de volt ahol a 3+ volt jobb volt ahol a 4 úgyhogy én nem igazán tudtam dönteni ezért kérdezek olyanokat akik használnak ilyen kamerákat.
Összehasonlító cikkekben olvastam hogy a 4-nek az üzemideje kevesebb, talán ez az egy hátránya van amit én eddig olvastam és nekem fontos lehet.

LG G3

(#1175) BonFire válasza H.Bencike (#1174) üzenetére


BonFire
veterán

Almát hasonlítasz körtéhez! A black funkciókban sokkal többet tud, mint a silver. Bármelyik. Ha nem kell a 4k meg a 120 FPS, akkor elég lehet a silver is, de ezt neked kell eldöntened. A 4k ma még nem, de pár év múlva meghatározó fontosságú lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1176) H.Bencike válasza BonFire (#1175) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Köszönöm a választ!
Akkor Hero 4 Silvert vásárolok, nem Hero 3+ Black-et.

Ui.: Megnéztem ezt az oldalt GoPro Camera Comparison: Hero4 vs. Hero3+
És itt nem látok különbséget a két kamera közötti felbontásokban. Mindegyik kamera mindegyik felbontást tudja ugyan azokkal az FPS-ekkel. Vagy ezen kívűl még van valami amit nem tudok? Gőzöm sincs mi hogy van ezeknél, sosem volt ilyen kamerám meg semmilyen sem.

[ Szerkesztve ]

LG G3

(#1177) BonFire válasza H.Bencike (#1176) üzenetére


BonFire
veterán

Összevissza irkálnak mindent az ilyen oldalakon… Miért nem a GoPro hivatalos oldalán nézed? 3+ Blacket már nem forgalmaznak, csak elfekvő raktárkészletből lehet beszerezni, aztán mindenki azt ír rá, amit akar.

Van 2,7k és 4k ugyan mindkettőben, de a képkockaszám szerintem nem egyezik. A Black általában többet tud. Drágább is. A 3+ Silver és a 4 Black kábé egál, de a Blackben van például SuperView, ami olyan felbontás, mintha egy 2,7 k 4:3-ban. Bazi nagy dolgok férnek a képbe. Meg a pluszos szériából hiányzik a Protune üzemmód, ami egyfajta RAW felvételt készít, amit utómunkával jobban lehet korrigálni, mint a tömörített videót.

Az egyik támogatja a wifit, a másik nem, az egyik támogatja a Bluetoothot, a másik nem. A Wifi nélkülözhetetlen, a Bluetoothot nem tudom, mire használják.

Plusz, ami nincs feltüntetve, a Black széria általában tud natív 24-ben felvenni (így filmszerűbb az élmény), meg ezek többszörösében, például 48 képkockával. A Silverek csak a PAL 25-öt és a NTSC 30 képkockát tudják. Jól jöhet a 24p, ha van pénz bőven, ne sajnáld a Blacktől.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1178) H.Bencike válasza BonFire (#1177) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Csak a Hero 3+ Black illetve Hero 4 Silver lehet a kiválasztott mivel ezekhez ugyan olyan árban hozzá tudok jutni. De azt veszem észre minnél több tesztet nézek meg annál jobban belezavarodom melyik a jobb. Mivel én nem nagyon értek a felbontáshoz, ISO értékekhez, stb ezért a két kamera közötti különbséget észre se fogom venni.

LG G3

(#1179) DJ. Ru$y válasza BonFire (#1177) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért hiányozna a 3+-ból a Protune? Benne van a Blackben biztos, ugyanis én is azt vettem....

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1180) BonFire válasza DJ. Ru$y (#1179) üzenetére


BonFire
veterán

De 3+ Silverről volt szó! Az meg nekem van, és abban nincs Protune.

Szerk.: Illetve már maga a kérdező se tudja, melyikről is beszél. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1181) DJ. Ru$y válasza BonFire (#1180) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De nem ez volt a kérdés...
Idéznék az eredeti kérdésből: "Hero 3+ Black vagy Hero 4 Silvert ajnlanátok inkább?"

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1182) BonFire válasza H.Bencike (#1178) üzenetére


BonFire
veterán

Mit kell a felbontáshoz érteni? Más a fotó és más a videó felbontás! A fotó felbontása 10 Mpixel körül van a Silvernek, és több mint elég. Sok timelapse-t csinálok vele, elég…

A videó felbontása meg lehet full HD vagy annál magasabb, 2,7k vagy 4k, de míg nincs meg ezekhez a felbontások megtekintéséhez az általánosan, nagy tömegben elterjedt eszköz, addig szvsz nem érdemes annyira beruházni, még akkor sem, ha állítólag ez a jövő. Én ma is úgy látom, hogy az emberek nagy része nem HD monitort és HD tévét néz. Sőt. HD tévéken DivX-es videókat néznek. Ennyi az igény.

A 2,7 illetve 4k azért jó, mert bele tudsz zoomolni ha HD-ben csinálod a videót, és mivel sokkal több rajta a részlet (képi információ), ezért nincs minőségromlás.

Az ISO-t meg nyugodtan elfelejtheted: ez nem manuális fényképezőgép, nem tudod az ISO értékét kézzel állítani, az automatikára kell hagyatkozni, az meg olyan, amilyen. A nagy ISO értékkel sötétebb helyszíneken forgathatsz, de sokat nem ér, mert minél nagyobb az érték, annál zajosabb lesz a kép. Azt most is tudja a GoPro. Zajos éjszakai felvételt. Fény kell a fényképezéshez, nem ISO. Vagy infrakamera.

Videó felbontásokról a Wikin is olvashatsz, itt offtopic.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1183) H.Bencike válasza BonFire (#1182) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Köszönöm a segítséget, úgy döntöttem inkább még várok egy kicsit és később veszek egy Hero 4 Blacket.

LG G3

(#1184) bylow válasza H.Bencike (#1183) üzenetére


bylow
aktív tag

Én is hasonló cipőben vagyok mint te, ha vissza olvasol jó pár Hsz.-t
Én is oda jutottam hogy inkább a jobbat (4black) kellene meg venni, már csakazért is mert, jó most HD-ben nézed vissza, de mikor majd pár év múlva a családdal, barátokkal elő veszitek a "régi" videóak, akkor már lehet jól fog jönni a 4k, mert akkor gondolom már "mindenkinek " olyan tv-je, monitora lesz.

Pl.: most vissza nézek egy 4-5 évvel ezelőtti videót amit az akkori telefonommal készítettem ( cirka 740X480 ) , hát a fullHD monitoron hagy némi kivetni valót maga után...

Persze persze ! ez mindig így lesz, a tecnikát soha nem fogjuk utólérni, és aki szereti a minőséget az rengeteg pénzt ől bele (mint én is) majd pár év mulva azt mondjuk basszus mi vóóóót az :Y :)) de akkor az volt, most meg jobb van, hát ez van. (ugyen milyen értelmesek tudok írni :C :DD

Lényeg!
Igen, mindenkinek maga kell eldönteni mit szeretne később vissza nézni, illetve épp mire szeretné használni a rögzített anyagot.

Én most kaptam 1 Hero-t kölcsön, annyira ne mvagyok el ájulva tőle (snowboard-ozás közben sisakon használjuk) . Nyilván egy 3+ .... vagy 4+.... sokkal jobb, így legalább el tudtam dönteni hogy 40k-t semmi képp sem adnék érte ( sima Hero) mígy 120-140k-t egy komolyabbra már lehet igen.

ByLow #

(#1185) bylow válasza BonFire (#1155) üzenetére


bylow
aktív tag

Köszi a későbbi perces válaszod is!

Képstabilizáto! :
Igazából az lenne az igazi, ha ugyan ezzel a technikával és rögzítéssel ki tudnék próbálni egy 3+ vagy 4+-t,
de mint az előbb is írtam, a Hero tól nem vagyok el ájulva.
Sokszor elégé be rázkódik a video, úgy mond élvezhetetlen.
Persze kíváncsi lennék ugyan ebben a helyzetben mit nyujt a Sony a stabilizátorával... :F
Aztán persze mit vár az ember 1 buckás sípályán...

ByLow #

(#1186) BonFire válasza bylow (#1185) üzenetére


BonFire
veterán

Ha mondjuk a 2,7k-t használod, és csak 1080-ba rendereled, akkor utólagos képstabilizálást lehet rajta végezni, és a minősége sem romlik a nagyítás miatt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1187) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Hétvégén megyek a Tátrába, szeretnék egy 15-20 másodperces timelapse videót összerakni.
Tudtok ajánlani egy jó leírást, hog ykamera beállításnál mire érdemes figyelni különböző témáknál?
Pl mikor hány mp-enként készítsen képet stb..

(#1188) BonFire válasza gonger (#1187) üzenetére


BonFire
veterán

Attól függ, mit szeretnél sűríteni. Napfelkeltéhez kisebb idő is elég, mint mondjuk egy virág nyílásához. Számolj.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1189) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Akciókamerát szeretnék venni. Nagyjából körbejártam a témát egyéb topikokban, de a gopro is megfontolandó szerintem.
Az egész onnan indult, hogy volt egy mobius kamerám amihez nem volt mellpánt, így megváltam tőle. Kerékpározáshoz használtam, főként erdőbe. Sajnos a kormányra és sisakra rögzítés nekem nem jött be, mert egyik se adta vissza a valóságot, itt egyértelműen a mellpántos rögzítés a nyerő.
Mellpánt sokféle kamerához van, sj4000 és sj5000 illetve xiaomi yi került szóba. Lehet ez is elég lenne, de a gopro 3 nekem sokkal jobban bejön képminőségre. Az sj5000 már nem olcsó, és az még csak egy klón.
Gondoltam akkor már nincs olyan messze egy eredeti gopro.
A kérdés már csak az lenne, hogy ha gopro mellett döntök akkor melyiket?
Van értelme 3-as ban gondolkodni, vagy inkább a 4-est érdemes? Jelenleg 4k-t biztos nem használnék. Se monitorom se gépem nincs hozzá. Maximum a fullhd 60fps, bár youtube-on megosztva úgy is csak 30fps van.
Még egy kérdés, hogy az sj kamerához 3000-ért árulják a mellpántot, ez jó a goprohoz is? Csak mert a gopro mellpánt 13 ezer, nem mindegy.

(#1190) BonFire válasza Runner_fxr (#1189) üzenetére


BonFire
veterán

1. Ha nem kell 4k csak 1080/60, akkor elég a HERO3 illetve 3+
2. A 60 FPS-t már kezeli a YouTube, tehát ha úgy töltöd fel, lejátszáskor is 60 lesz. Csak fele annyi fér a memóriakártyára és kérdés, megéri-e? Bizonyos szitukban jól jön, egyébként felejtős.
3. Én 1600-ért vettem az eBayen mellkaspántot: ilyet. Hülyeség 13 ezret kiadni érte. BTW az összes kiegészítőt megveheted az eBayen. Objektívsapkát, frame-et, tripod mountot, monopodot stb. Bagóért.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1191) Runner_fxr válasza BonFire (#1190) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt jó tudni, hogy már a youtube is tud 60fps-t. :)
Én úgy tudom, hogy a HERO3-as nem tud fullhd 60-at csak a 3+.
Bár ennyiért akár a 4-est is megvenném.
A 3+-hoz képest a 4-nél csak a 4K a plusz?
Mellpántot már láttam én is 3000-ért, akkor gondolom ami jó az SJ kamerákhoz az jó lesz gopro-hoz is.

Szerinted van értelme SJ4000-et vagy esetleg 5000-et venni vagy inkább a gopro?

[ Szerkesztve ]

(#1192) Runner_fxr válasza BonFire (#1190) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként az olcsó mellpánton is lehet állítani a kamera dőlésszögét? Csak mert az eredeti gopro chesty-n igen.

(#1193) DJ. Ru$y válasza Runner_fxr (#1192) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Láttad, hogy működik a felfogatása a GoPronak? Elég sokat lehet vele állítani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1194) BonFire válasza Runner_fxr (#1192) üzenetére


BonFire
veterán

1. A 1080-as felbontás mindegyik GoPrónál alap, viszont a régebbinél a látószög olykor csak közepes. Ilyen például az új HERO is. 1080-nál csak Medium látószög van. A 2.7 k, illetve a 4k a Black modellekben elérhető, de az újabbaknak már magasabb a képkockaszáma.

2. Vegyél GoPro mellpántot, amit linkeltem, az garantáltan jó lesz. Az SJ4000-es felfogatását nem ismerem, de elképzelhető, hogy nem kompatibilis.

3. Ha van GoPróra pénzed, akkor legyen GoPro. Ebben a topicban nem is javasolhatunk mást. ;)

4. A kamera dőlésszögét a papucs határozza meg. A GoPróhoz gyárilag jár egy magasabb papucs, amivel bármilyen szögben tudod állítani. De alacsony papucs is kielégítő lehet, de ekkor fejjel lefelé kell rögzíteni (bringásokról van szó, akik előre dőlnek), és a felvételi módot átállítani fordítottra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1195) Runner_fxr válasza BonFire (#1194) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ! :)

(#1196) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Megvettem a Gopro Hero3+ Silvert és hozzá kaptam egy eredeti Gopro Chesty-t, szerintem nagyon jó, bár a gépem most nem alkalmas arra, hogy legjobb minőségben visszanézzem a videókat. :) Azt is kénytelen leszek lecserélni.
Annyi észrevételem volt, hogy a mellpánton a rögzítő csavarokat érdemes csavarhúzóval meghúzni, mert az első pár próbálkozásnál simán elforgott a kamera menet közben, aztán bringázás közben nem azt vette amit kellett volna, pedig kézzel úgy meghúztam ahogy bírtam, de nem volt elég. Csavarhúzóval ráhúztam, utána már jó lett. Azért nem bántam meg, hogy a Goprot választottam. :)

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1197) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Azt nem tudja valaki megmondani, hogy megoldható-e valahogy az, hogy folyamatosan számozzon videónál és ne változtassa meg a második fájl nevét, ha több, mint 3,6 GB?

Ugye alapból azt csinálja, hogy GoPr0000, ha új fájlt kezd, akkor GP10000, GP20000, nem lehet azt megoldani, hogy GoPr0000 után GoPr0001, GoPr0002 jöjjön anélkül, hogy leállítanám a felvételt és mindig újraindítanám x percenként? :R Össze-vissza rakja a fájlokat így név szerint, nem a legjobb. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1198) Runner_fxr válasza DJ. Ru$y (#1197) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem folyamatosan vannak a videók, nem össze vissza.

(#1199) DJ. Ru$y válasza Runner_fxr (#1198) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól függ milyen hosszú videót veszel fel. 3+ Black, 1080p, 60 FPS-ben 11:30-at tud egy fájlba írni, ha ezen belül megállítod, akkor sorban lesz, ha ennél többet veszel fel, akkor ezt csinálja:
GoPro hivatalos leírás, ez alapján, akkor gondolom nem lehet vele mit kezdeni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1200) BonFire válasza Runner_fxr (#1196) üzenetére


BonFire
veterán

Ne húzgáld csavarhúzóval, mert BELETÖRÖD! Ha laza, akkor új csavart kell venni, vagy új tappancsot, amelyiken épp nincs elkopva a menet. Úgy van megtervezve, hogy kézzel meghúzva is teljesen stabil legyen. Amikor az ejtőernyős 200+ kmph-val zúg lefelé szabadesésben, akkor sem mozdul el a csavar.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.