Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Yummy


Yummy
tag

Most, hogy itt elkezdtétek írogatni a fókusz problémát szerintem az enyémnek is ilyen baja lehet. A régi gyártások mind ilyenek voltak? Hol találom a gyártás dátumát? Nem látom sehol, alul csak a serial szám van mást nem látok ami arra utalna. Vagy a serial első 4 száma lenne ?
És honnan tudhatom hogy az enyém is ilyen-e? mármint fókusz hibás-e? A baj az, hogy én januárba NY-ba vettem kint így elég nagy szívás.. Bár van gari rá és elvileg itthon keresnek először szervizt, de azért fölöslegesen nem hívnám föl őket. Mert a képek, videók nekem is olyan életlennek maszatosnak tűnnek a háttérben. Szerintem ennek is ilyen baja lehet. Nem lehet ezt valahogy konkrétan kideríteni?

(#652) Lauda válasza TheMarci (#649) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy az, koszonom szepen! :R

Nezegettem, a black majdnem duplaja a masiknak. Megeri a dupla arat? A sima 74 ezres white-nak milyen a kepe? Keresek videokat rola szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#653) TheMarci válasza Lauda (#652) üzenetére


TheMarci
addikt

Azt nem írtam, hogy black+, de szerintem a többivel is hasonló a helyzet. Én úgy voltam vele, hogy inkább vettem a drágábbat, sok ideig akarom még használni, meg a távirányító is jól jön hozzá.

Do You Dream?

(#654) Lauda válasza TheMarci (#653) üzenetére


Lauda
félisten

Oke! Az akkuja mennyit bir ki, mikor videozol vele? ;) Persze ertem, csak nem 20 ezerrel dragabb, hanem 60 ezerrel, nem is azert kerdem, mert nem tudnam megvenni, csak hogy megeri-e ezt a horribilis kulonbseget. ;) Mondjuk azt is mindenkinek maganak kell eldonteni, megeri-e. :D

(#655) TheMarci válasza Lauda (#654) üzenetére


TheMarci
addikt

Itt a battery bekezdésnél le van írva, hogy milyen módban mennyit bír az akksi, nagyjából stimmel is:

http://gopro.com/cameras/hd-hero3-black-edition#technical-specs

Én úgy döntöttem, hogy a 60k különbségből 20k a távirányító, szóval azt kivonva már csak 40 marad, de távirányítót meg mindenképp akartam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#656) Lauda válasza TheMarci (#655) üzenetére


Lauda
félisten

Hu, koszi szepen! Eleg sokat birnak ahogy nezem! :R

(#657) Yummy


Yummy
tag

Meglesnétek, hogy ez is fókuszhibás lenne-e? Nem tudom ilyen videobol mennyire fog látszani remélem azért valamit le lehet szűrni belőle.

https://www.youtube.com/watch?v=gdb6VIEM0nw

[ Szerkesztve ]

(#658) TheMarci válasza Yummy (#657) üzenetére


TheMarci
addikt

This video is private.

Állítsd át unlistedre a láthatóságot.

Szerk.: Már jó.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#659) Yummy válasza TheMarci (#658) üzenetére


Yummy
tag

gyorsabb voltál, már átállítottam

(#660) TheMarci válasza Yummy (#659) üzenetére


TheMarci
addikt

720p-ben néztem, de szerintem teljesen jó, enyém is ilyen képet csinál nagyjából.

Do You Dream?

(#661) Yummy válasza TheMarci (#660) üzenetére


Yummy
tag

Nem tudom javított e bármit, de most raktam rá a video előtt az új firmwaret. Az én black +-om 0813 szóval ez az első gyártások között lehet, amik elvileg akkor mind ezzel a problémával küszködnek. Az a baj, hogy nem tudom hogyan tudnám pontosabban leellenőrizni.
ezt egy timelapse-hoz csináltam.

(#662) TheMarci válasza Yummy (#661) üzenetére


TheMarci
addikt

Ezt a számot hol találom rajta am?

Do You Dream?

(#663) Yummy válasza TheMarci (#662) üzenetére


Yummy
tag

Vagy a doboz aljan feher matrica, vagy ha kiveszed az akksit ott van benne is a serial. H3B+ B0813 nekem igy kezdodik.

(#664) TheMarci válasza Yummy (#663) üzenetére


TheMarci
addikt

Megvan, köszi, az enyém 0314, de ugyanolyan képe van kb, mint a tiednek, szóval szerintem nincs annak baja. (Vagy nagyonrossz a szemem)

Do You Dream?

(#665) Yummy


Yummy
tag

Ez a baj hogy nem igazan tudom hogyan lehet eszrevenni. Varok meg egy par gurura hatha tudnak valami okossagot mondani. Meg ugye gondolom a regi szeria minden darabja ilyen hibas volt, szoval ha ez is akkori akkor nem kivetel az enyem sem.

[ Szerkesztve ]

(#666) töky76 válasza Yummy (#665) üzenetére


töky76
tag

Szia, szerintem ez hibátlan.
Lauda: a silver-t miért lőtted ki? én iphone-ról irányítom, nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#667) Lauda válasza töky76 (#666) üzenetére


Lauda
félisten

A silvert annyira nem is neztem, a magyar oldalon kint sincs. Mondjuk annyira nem erdekes, meg tudom venni nemetben is ha arrol van szo, itt 350 euro. Az van neked amugy? Velemeny rola esetleg? ;)

[ Szerkesztve ]

(#668) töky76 válasza Lauda (#667) üzenetére


töky76
tag

Szerintem nem jársz vele rosszul, főleg ha nincs fókusz hiba :D de azért ez nem mindennapos, meg ez elvileg az összes "3+" szériát érinti. Ez is tudja az 1080p 60fps-t, ultra wide látószögben. A black-re már sajnáltam a pénzt. :D Ha veszel azért nézd meg a serial első 4 számjegyét, melyből az első 2 a hónap, a másik 2 az évet jelöli. De nem szentírás ez se, hogy a legfrissebb jó a többi meg hibás, szóval kell egy kis szerencse.
Itt egy összehasonlítás: http://gopro.com/cameras
Ui: én is amikor kerestem a silvert mondom miért, csak nem kivezették fókusz hiba miatt?! :D nem tudom miért nincs fent

[ Szerkesztve ]

(#669) tmscsaba válasza Yummy (#657) üzenetére


tmscsaba
tag

Szerintem teljesen tuti éles.
A távoli ablak keretek részeinél lehet látni, hogy nincsenek elmosódva. A kép pontok szinte a pixelek szintjéig elkülönülnek Az egy szintes áruház tetején jól olvasható a COOP felirat, pedig kicsiben látszik.
Ez mind alig kivehető maszat lenne ha nem lenne jó a fókusz.

(#670) Lauda válasza töky76 (#668) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen! Korbejarom kicsit a dolgot meg nezek videokat roluk! ;)

(#671) V1 zolee válasza Lauda (#667) üzenetére


V1 zolee
tag

Silver személyes vélemény: én azért vettem ezt, mert nekem csak nappali felvételekhez kellett a kamera, a silver jó fényviszonyok között élénkebb, színesebb felvételt készít kicsit, mint a black, ezt tapasztaltam. (volt blackem is, maradtam a silvernél, ugyan azokat a beállításokat használtam.) viszont a black este és víz alatt sokkal jobb...
Remélem tudtam egy keveset segíteni a választásban! :) :R

(#672) TheMarci


TheMarci
addikt

Megjöttek az ebayról rendelt kiegészítők, igaz az államokból, és nem Kínából, de még postadíjjal is jóval olcsóbbak voltak, mint itthon, és nagyon jó minőségűek, a fekete kis rögzítő b*szokról meg nem mondanám, hogy melyik a hozzá kapott, és melyik a rendelt.

Do You Dream?

(#673) Lauda válasza V1 zolee (#671) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen a tapasztalataid, ilyenkor minden informacio nagy segitseg. :R ;)

(#674) ystuc válasza TheMarci (#672) üzenetére


ystuc
tag

Így van, én is sok mindent rendeltem, minden tökéletes, sokkal jobb áron.

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#675) V1 zolee válasza Lauda (#673) üzenetére


V1 zolee
tag

Szívesen, kérdezz nyugodtan, hátha tudok segíteni! :) mostanában eléggé elmélyedtem ebben a témában, sokat tesztelgetem a kamerát... :)

(#676) töky76


töky76
tag

Yummi-nak miért ilyen éles, és szép a felvétele? az enyém ehhez képest egy zsebszámológéppel felvett valami. Ezt még magyarázzátok el nekem. :D Vagy a gépem kevés? Bárhogy konvertálom a videómat ugyanúgy néz ki mint előtte. Már vagy 5 codec-et kipróbáltam. De yummi sem szerkesztette a videót, mégis 10X élesebbnek tűnik.

Mintha az enyémen egy homályos fátyol lenne,pixelesedne, elmosódott... de akkoris ilyen ha álló felvételt készítek...
Ha simán képet lövök az szép, az teljesen okey

[ Szerkesztve ]

(#677) ystuc válasza töky76 (#676) üzenetére


ystuc
tag

Az enyém akkor csinált életlen képet, amikor a Protune mód be volt kapcsolva.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#678) töky76 válasza ystuc (#677) üzenetére


töky76
tag

Igen ezt olvastam, hogy ahogy kikapcsolták, kevésbé életlen lett, de hero3+-nál kivették ezt a funkciót... A hero 3-nál lehet kapcsolni
Elvileg mindig be van kapcsolva :(

(#679) Márton válasza töky76 (#678) üzenetére


Márton
nagyúr

hero3+ 2.0 firmware-től már lehet állítani az élességet protune módban

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#680) TheMarci válasza töky76 (#678) üzenetére


TheMarci
addikt

Hát, én a 3+ omban is tudom kapcsolgatni. Használati utasítás, 36.oldal.

Do You Dream?

(#681) ystuc válasza töky76 (#678) üzenetére


ystuc
tag

Nekem is 3+ van. Kilehet kapcsolni.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#682) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#683) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Tudtok esetleg megbízható magyarországi webshopot ajánlani, ahonnan érdemes lehet rendelni hero3+ black-et (és esetleg nem 135k)? jöhet priviben :)
Nagyon rá vagyok most kattanva, hogy beszerzek egyet

Resistencia eterna

(#684) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Ma delutan neztem kolnben egy media marktban, a black volt 369 euro, a silver 280, a white pedig 205. :Y Meg amit el tudsz kepzelni hozza kiegeszito ott a polcon dogivel.

(#685) lalikp


lalikp
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy valaki használta-e már útángyártót akkumulátorral és mi a tapasztalat vele, gondolkozok egy plusz aksin néztem útángyártótat de félek nehogy valami gondot okozzon?! (hero 3 black editon) esetén
továbbá hogy ki mivel tölti (gyári aksi esetén) esetleg fali telefon töltővel valaki próbálta nem nyírja ki?
Előre köszönöm a segítséget!

(#686) brekiisti válasza lalikp (#685) üzenetére


brekiisti
tag

Én most vettem Patona nevű akkut és töltőt is hozzá szállítással kb 8 ezer volt működik vele élesben még nem használtam de a neten azt írják kb -15 perc. Én csak géppel töltöm úgy is mindig be van kapcsolva de telefon töltővel sem szabadna gondnak lenni elméletileg.

(#687) ystuc válasza lalikp (#685) üzenetére


ystuc
tag

Ebay-ről vettem hálózati töltőt, 2 aksi fér el benne, de még nem ért ide. Ha megjött, tesztelem, aztán majd írok tapasztalatot. Amúgy telefon töltővel töltöttem eddig, semmi gond nem volt vele. Van utángyártott aksim is, egyelőre nincs baj vele, hosszú távon lehet, hogy kevésbé fogja bírni, de most még hibátlan.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#688) töky76 válasza Márton (#679) üzenetére


töky76
tag

Sziasztok, akkor adjatok egy kis infót, hogy hogyan tudom kikapcsolni,mert én nem találok ilyen funkciót.
2.00 szoftver hero 3+ silver.
De a gopro oldal is azt írja hogy hero 3+-ból csak a black-ben lehet kikapcsolni. "Protune is available in HERO3+ Black Edition cameras, HERO3: Silver and Black Edition cameras, as well as for HD HERO2 cameras with the latest update. "
http://gopro.com/support/articles/how-to-use-protune
Nem találom a dobozát :(
Ui: A többiektől is várok választ :D

[ Szerkesztve ]

(#689) ystuc válasza töky76 (#688) üzenetére


ystuc
tag

Nekem black van, így a többiről fogalmam sincs.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#690) Márton válasza töky76 (#688) üzenetére


Márton
nagyúr

csak a sima silverben van protune, a pluszban úgy tudom kivették.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#691) V1 zolee válasza lalikp (#685) üzenetére


V1 zolee
tag

Nyugodtan használhatsz után gyártott akksit, ugyan az mint az eredeti. :)

(#692) gonger válasza bagyulajuve (#683) üzenetére


gonger
senior tag

Sziasztok!
Elsősorban búvárkodáshoz vennék gopro hero 3+ masinát. Silver vagy black még nem dőlt el, igazából nem tudom, hogy kell-e nekem a black, bár a távirányító jól jöhet felszínen és német/angol ebay-ről 100 e Ft-ért ideszállítják Mo-ra.
Itt jönne is a kérdésem: lehet olyan hibája, amivel garanciális ügyintézést kell leszerveznem? Külföldi eladónál ez problémás lehet, de itthoni dealer-től nem ér meg nekem 135 ezer forintot...

(#693) VironB


VironB
csendes tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Hero 3+ BE.A fórumot olvasva elgondolkodtam én is, h annak ami nálam van nincs e gondja a fókusszal.Esetleg ha valaki megtenné h letölti/megnézi a videót amit próbának rögzítettem és elmondaná a véleményét azt megköszönném.

link
(1080/25 Wide,Protune off)

(#694) tmscsaba válasza VironB (#693) üzenetére


tmscsaba
tag

Nekem úgy tűnik. Elég életlenek a távolabbi részletek.

(#695) töky76 válasza VironB (#693) üzenetére


töky76
tag

Szerintem sincs rendben.
Rosszabb mint az enyém.
Biztos hogy hero3+? Mert abban protune-t nem lehet kikapcsolni, állandóan be van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#696) Márton válasza töky76 (#695) üzenetére


Márton
nagyúr

már hogyne lehetne?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#697) töky76 válasza Márton (#696) üzenetére


töky76
tag

Jogos :W
Nem figyeltem :)

(#698) VironB válasza tmscsaba (#694) üzenetére


VironB
csendes tag

Na, remek... :((( (feltételezem az nem befolyásolhatja jelentős mértékben a felvétel minőségét h a tokban volt és előtte volt egy kis eső így a szélvédő sem lehetett teljesen tiszta)

Nem fognak örülni neki...ebay-en vették(Angliából jött).Elméletileg van rá 1 év garancia, a kérdésem az lenne h azt itthon is lehet elvileg érvényesíteni ugye...Vagy ha nem akkor hol lehetne ezt megjavítani?
Esetleg amit még találtam az a "csináld magad" megoldás.Tudtok vkit aki így oldotta meg a dolgot?

töky76:Tőled is a fentieket kérdezném, ill mástól is aki olvassa és tudna vmit a témához hozzászólni.

Köszönöm!

(#699) töky76 válasza VironB (#698) üzenetére


töky76
tag

Ma hívtam a szervizt, elmondtam hogy ez a 2. goprom, ami közeli fókuszos,kérdeztem mi van ilyenkor, azt mondta ilyenről még nem hallottak.... mondtam hogy én meg igen, mert ez a 2. rossz gopro-m.
Egyébként rendes volt, azt mondta küldjem be, bevizsgálják.
Nem merem postán feladni meg ilyenek, úgyhogy visszaviszem edigitalba,intézzék ők.
Ti mit tennétek?
Hívjak futárt? Bízzam a postára? Vigyem fel személyesen Budapestre? (20 rugó a tank oda-vissza :D)

(#700) VironB válasza töky76 (#699) üzenetére


VironB
csendes tag

A hét elején beszéltem én is velük.Elmondtam a problémám (a távolabbi dolgok nem élesek , ill. h többet várnék egy GoProtól).Persze az kiderült h ők a külföldről származó termékeket garanciában nem javítják.
Majd rátértem h úgy tudom h volt bizonyos széria aminek gondja volt a fókusszal...Erre mondja h ők még ilyennek nem találkoztak, ill h nem tud olyanról h lett volna széria visszahívás.Kérdezte , hogy hol olvastam erről, persze dolgoztam és éppen nem voltam gép közelben , így nem tudtam neki pontosan elmondani.Az én készülékem 2014 01 havi és vhol láttam rajta h "rev2" (persze ez nem tudom h jelent e vmit), emiadt az elején kizártam h ez még a "hibás" széria lenne.

Akivel beszéltem segítőkész volt.A beszélgetésnek az lett a vége, hogy mondta küldjek e-mailben videót és esetleg abból megtudják mondani h gondja lehet e a készülékkel.Kedden küldtem is anyagot,de még nem válaszoltak.Ma majd lehet rákérdezek mert jó lenne tudni, h akkor mi is van. Azokkal is fel lett véve a kapcsolat ahonnan jött, ők meg annyit mondtak h küldjük vissza(persze mi fizetjük) aztán csere.Így ha végre valami kiderül akkor a készülék megy vissza Angliába. :((( HA jól néztem DPD-vel kb. 5 e Ft.

A helyedben én az edigitalba vinném (kényelem) illetve én sem lakom közel Bp-hez. Lehet egyből kapsz egy újabb készüléket...De majd aki jobban ért a dolgokhoz megmondja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.