Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #48967168 válasza fri (#150) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nyugi, az autós töltőhöz van 2db kábel... Mindjárt barátibb a 10k érte, nemde? :)

(#202) Pike01


Pike01
csendes tag

Hm... érdekes az első tapasztalatod.
Kíváncsi volnék a későbbi benyomásokra is.

(#203) fri válasza #48967168 (#200) üzenetére


fri
tag

Ne mondd már, hogy kiadsz 140 rugót és el sem olvasod a neten, hogy mit adnak hozzá ! Én jóval kisebb kiadásoknál is nagyon utánanézek....és még így is belefutok néha a saját hülyeségembe :)

Eddig bírtam hozzászólás nélkül...
Szóval látom van itt valaki aki legszívesebben a képstabival aludna :) De nem is baj, ahogy már írtam, jó hogy különbözünk, különben még mindig egyforma tisza cipőben járnánk :) És igen, a profi kamerákban nincs képstabi, vagy legalábbis kikapcsolható...

Bár BE nem próbáltam de Hero 1-et már sokszor. Azzal is voltak néha gondok, de fura módon csak nekem... A Hero 2-vel nem volt semmi gondom amíg nem frissítettem a január végi frimwarre. De jó mert vissza lehet butítani, csak meg kell találni a linket, mert sajna gopro oldaláról már levették a linket a régi FW-hez és csak a cinemastudio-val engedi frissíteni magát. De a probléma orvosolható. Kíváncsi leszek mi lesz a sonyval a ha jön rá valami frissítés... Persze arról is meg van a véleményem ha nem lesz...mert akkor hagyják a szerencsétlen felhazsnálót, hogy mindig megvegye az úja kamerát amiben nem sok újítás van, csak a soft-ja más...ez is egy árpolitika... Mert legyünk őszinték: egyik sem egy jótékonysági egylet ! A profit maximalizálása a lényeg...és ez Marx óta nem is változott :D

És igen a gopro k--v-a sokat költ reklámra, amit nekünk kell megfizetni. És a semmiből érkezett, ennek ez az ára. És igazatok van amikor azt mondjátok, hogy a sok kis műanyagért egy vagyont kérnek...ezt én sem értem, de ez mindegyiknél ugyanúgy van. Ezt a piac felmérésekor alakítják így, de van már egy csomó utángyártott cucc és a do it yourself is tök jó !

És a Hero2 Motorsport már néha újonnan is elérhető 65e alatt ami ebben a kategóriában baromi jó ár.

Azt pedig kikérem magamnak, hogy a képét egy jobbfajta telefonéhoz hasonlítsd. Főleg azért, mert egyik fényképezőgép sem tudja ezeket a szolgáltatásokat, de mindenkinek a maga keresztje...

És igen, felvállalom, hogy Gopro-s vagyok. És éppen az ára miatt. Használtan vettem...jóárasítva. Ezzel a sony nem tud versenyezni :)

És még valami: ha megnézitek a geographic vagy a discovery valamelyik beszámolóját, még az újakat is, valamiért goprot használnak... Nyilván ingyen kapják, csak a promo kedvéért, de én örülök, hogy azt használom amit ott látok :)

Jah, és csak azért mert én gopro-t használok még a sony tök jó lehet és okozzon sok örömet és élményt azoknak akik azt használják !

(#204) Ágógreen válasza fri (#203) üzenetére


Ágógreen
senior tag

"a profi kamerákban nincs képstabi, vagy legalábbis kikapcsolható..." -uff
...persze mert vesznek hozzá normális steadyt félmilláért

-gratulálok a beszólásodhoz :R

[ Szerkesztve ]

(#205) fri válasza Ágógreen (#204) üzenetére


fri
tag

Látom nem engeded el a csontot :D

De nem is baj, mert ez nem ugyanaz mint a beépített képstabilizátor...ettől még senki nem mondta ám, hogy a sony rosszabb mint a gopro ! :D

De mi gopro-t használók nem sértődünk ám meg ha vannak akik nem ezt használják, csak tudjuk, hogy ez volt az első a köznép számára is elérhető valóban action kamera... Persze megbocsájtjuk, hogy a gyártó által felkeltett piacból mások is részesedni akarnak. És csendben viseljük, hiszen így már könnyű :D

De ahogy mondtam: a sony nem rosszabb, mindenkinek a maga keresztje...ámen :)

[ Szerkesztve ]

(#206) Ágógreen válasza fri (#205) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ki mondta, hogy a Sony AS15-ben nem lehet kikapcsolni a Steadyshot funkciót ?
először tájékozódni kéne... :(((

(#207) brekiisti válasza fri (#205) üzenetére


brekiisti
tag

Szerintem ne fáradj :)

Nagy az a gumicsont fogunk még ezen rágózni egy keveset úgy érzem.

(#208) narumon válasza Ágógreen (#204) üzenetére


narumon
őstag

Hát pedig pont erről van szó. Nincs benne, mert máshogy oldják meg. Az enyémben sincs, én is steadyzek ha kell. Viszont a Goproba sem kell nekem mert én azt is steadyvel oldom meg ha kell. Pont erről beszéltem már korábban is. Neked kell - de ettől még egy stabi nem lesz messiás.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#209) Ágógreen válasza narumon (#208) üzenetére


Ágógreen
senior tag

akkor steadyzzé&gopro-zzá !! bánom is én...
csak hát ezeknek a cuccoknak pont az a lényege, hogy picik és használatuk is végtelenül egyszerű (mindenféle segédeszköz nélkül). de látom, go proék házatáján ez egyenlőre csak utopia. én speciel utálom, ha rezeg a kép össze-vissza, de úgy látom valakinek ez bejövős. OK, elfogadom izlések & ficamok !! ;]

Go Go Hero 3 kicsit másképp

[ Szerkesztve ]

(#210) narumon válasza Ágógreen (#209) üzenetére


narumon
őstag

Valamit félre értesz. Nekem is az tetszik benne, hogy kicsi és egyszerű - mondjuk mint írtam ez nekem második/harmadik kamerának kellene pont azért mert kicsi és egyszerű, egyébként én DSLR-el videózom. (ott sincs stabi - de ettől még nem lesz remegős a kép azt senki nem szereti). Egyszerűen nekem fontosabb a nagyobb, felbontás és a jobb képminőség mint a stabi. Nem ágállnék az ellen ha a következőbe raknának, ezt senki nem mondta, csak neked a stabi a fontosabb nekem meg inkább a 2.7k felvétel, és a jobb kép.
Nem ugyanarra használjuk - mások az igények! Ez ennyire egyszerű.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#211) #48967168 válasza fri (#203) üzenetére


#48967168
törölt tag

Már hogyne néztem volna utána?!

De az itthoni forgalmazó és kiskereskedők is 3 féle verziót mondtak hozzá, volt aki szerint benne van a kezdő csomagban, volt aki arra is esküdött lesz hozzá nyílás a házon.

A hivatalos honlap ezzel párhuzamosan semmit sem ír a ház-farikcsálásról, és a kiegészítők között is csak jól elbújva lehetett a kábelt megtalálni.

Valószínűleg hétfőre meg is érkezik, akkor többet tudok erről írni!

(#212) Ágógreen válasza narumon (#210) üzenetére


Ágógreen
senior tag

"Nekem is az tetszik benne, hogy kicsi és egyszerű" - hát külön steadyvel elég nagy lesz és bonyolult

"második/harmadik kamerának kellene" - persze aki megteheti...

"egyébként én DSLR-el videózom ott sincs stabi " - de remegős lesz

"egyszerűen nekem fontosabb a nagyobb, felbontás és a jobb képminőség mint a stabi" - sony nem gyengébb, egy kategória és sokkal olcsóbb (sőt)

"csak neked a stabi a fontosabb nekem meg inkább a 2.7K felvétel és a jobb kép" - 2.7K baromság egyenlőre, van 2.7K-s megjelenítőd ? nincs. akkor meg minek.

[ Szerkesztve ]

(#213) Márton válasza Ágógreen (#212) üzenetére


Márton
nagyúr

Én is belevauolok.

"sony nem gyengébb"

3d support? 45mbit? 1080/50-60p?

"van 2.7K-s megjelenítőd ? nincs. akkor meg minek"

utómunka, crop, 1080-ra leskálázva élesebb, stb.
Továbbá jönnek a fullhd-nál nagyobb monitorok.
Miért ne gondoljak 1-2 évvel előre? A gyerek most óvodás, stb.

Félre ne érts, tetszik a Sony (csak tudná a 1080/50-et), épp vacilálok
hogy az vagy gopro black, mint gondolom sokan mások.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#214) narumon válasza Ágógreen (#212) üzenetére


narumon
őstag

"hát külön steadyvel elég nagy lesz és bonyolult"

Nem ordasnagy steady kell ám egy ilyen kis kamerához, gyak egy súlyozott 40-40cm-es mono már bőven megteszi (egy db bot ha úgy tetszik), de mint mondtam én nem ilyenre használom. Hanem mondjuk a modell kezébe adom a "bottal", hogy amikor a kifotón sétál akkor felvegye. (sőt ha kell rá tudom erősíteni mert minimális a súly, stb).

"persze aki megteheti..."

Ilyen ez a popszakma :)

" de remegős lesz"

Mitől lenne remegős? Bengagyerek kezébe talán. Aki meg ezzel foglalkozik az meg meg tudja fogni a kamerát. Elég nagy gond lenne ha remegős videoklippeket csinálnék. (És ott az állvány meg a steady is pluszban)

"sony nem gyengébb, egy kategória és sokkal olcsóbb (sőt)"

Én még nem láttam olyan videót ahol ne lenne LÉNYEGESEN gyengébb. Olcsóbbnak sem sokkal olcsóbb (persze ha a magyar 140k árat nézed akkor igen, de már legelőször arról beszélgettünk, hogy USA-ban veszem)

"2.7K baromság egyenlőre, van 2.7K-s megjelenítőd ? nincs. akkor meg minek."

No ebből látszik, hogy másra használjuk. Nem bántás de én pénzt kapok a kamerázásért te meg gondolom kocakamerás vagy (legalábbis nagyon ez jön le nekem). Felbontás soha nem elég, a downsamplig mindenképpen jobb lesz mint ha csak 1080-ban vennéd, a mozgás lehetőségekről, cropról már nem is beszélve.

Azt nem igazán értem, hogy miért nem lehet megérteni, hogy másra használjuk mások az igényeink. Én ha kamerát veszek az utolsó szempontok között van a stabi, mert ha van is a kamerában akkor is kikapcsolnám érthető okokból. Kezd olyan lenni mint iOS vs android vagy intel vs AMD vita, ahol csak azt nem képesek felfogni az emberek, hogy mások vagyunk, másra használjuk, mások a preferenciáink - és nem mindenkinek az a legjobb ami nekünk. Én elhiszem, hogy neked a Sony a jó meg a stabi is fontos - nekem (mint írtam) tökutolsó szempont kamera vásárlásnál.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#215) Ágógreen válasza narumon (#214) üzenetére


Ágógreen
senior tag

...OK én értelek, csak annyit mondok, hogy az action camek eredetileg nem croppingolnivaló steadyvásárlásra ösztönző rögzítőkként jöttek napvilágra. pont ezért gondolom hogy a sony-é a jó irány (legalábbis e tekintetben) és go pro-é a zsákutca (e tekintetben).

azért az a Carl Zeiss lencse ott van a szeren és az Exmor chip is jobb a maga kategóriájában, mint a többi próbálkozás.

persze lehet mindenféle egyébre is használni, de az már nem az eredeti célt szolgálja és mint te is mondtad maximum másod vagy harmad megoldásnak tekinthető.

a full HD-t pedig nem a 2.7K fogja leváltani hanem a 4K (lásd HDMI 1.4 szabvány, panasonic, sony tv-k ... stb), samsung

szóval ez a 2.7K-zás kicsit kirívó és sajnos sosem lesz (hiába szeretnéd) gold standard, így nem nevezhető "futureproof"-nak.

4K = 4x FullHD
4096 x 2160 pixel

szóval szerintem a 2.7K jóval nagyobb baromság mint a steadyshot funkció ezekbe.

érdekes hogy a go pro képét látod jobbnak, pont emiatt vagyok sony párti.
a színek gusztustalanok a go pro-n sonyhoz képest, nézz meg bármilyen összehasonlító videót. ja persze erre azt mondod hogy videoszerkesztgessem. na ez az amit el akarok kerülni. korrigálni összevissza mindent. nem praktikus. nem kell.

az hogy USA-ban veszed meg jobb áron a GoPro-dat (Sony is jobb áron van ott...), pedig számomra elég bizarr ötlet: vám, garancia, szervíz & support, 110V, egyéb szabvány különbségek, USA alkatrészek ...

úgy látom Te szereted komplikáltan csinálni a dolgokat, na ez távol áll tőlem. de persze, ahány ház annyi szokás.

[ Szerkesztve ]

(#216) fri válasza brekiisti (#207) üzenetére


fri
tag

Apám...elmentem egy napra suliba és mindjárt egy egész Háború és békére érkeztem vissza :)
Már előre röhögtem magamban mekkora löncs lesz a témából az utolsó belépésem óta....és láss csodát meg is van az eredmény...de majd a kolléga is megunja, mert látom "narumon" se halad a fórumtárssal..., majd megunja. Vagy belátja, hogy jobb a sony és nyilvánosan be is vallja, sőt befejezi a munkáját is és elmegy mittudoménminek amihez nem kell semmilyen kamera, de még áram se :)

Én minden esetre elkezdem szétszedni a gopromat (fura de már lassan le sem merem írni a nevét :) ) és megnézem tudnék-e bele faragni a stabilizátort. Hátha utána hirtelen felindulásból masztdudálok egyet és egyben ki is próbálom, hogy remeg-e a felvétel monkey-face közben :D
(na ezért tiltás lesz :) )

De dobok még egy csontot: arra azért kíváncsi leszek, hogy ha majd a sonynak is ekkora felhazsnálói tábora lesz, mennyi tulaj fogja ugyanúgy fikázni mint a goprot...mert ugye jelenleg az eladott darabszámokkal a témaindító gyártó (mondom le sem merem írni, hogy rekettyés :D ) hegymagasan veri a nálánál sokkal de sokkal jobb sony-t !

De a legszebb műszaki őrület számomra az volt, hogy itthon gond a 110 volt !!! Úgy tűnik a kolléga nem olvasta el a műszaki paramétereket: NEM KELL A KAMERÁNAK ÁLLANDÓAN A HÁLÓZATI TÁPFESZÜLTSÉGRE KAPCSOLVA LENNIE !!! Akkor nem is lenne "most versatile" !!! Olyan hosszú kábel meg nincs is :)
A töltő tápokra (ami nem tartozék !) meg mindegyikre rá van írva, hogy "100-240V" ... Vagy az ő USB csatijából 220 jön :)
A többi szabványbeli különbségről nem is beszélve... :O

És tényleg csak nagyon halkan kérdezem meg: neked van már sony-d ? :C

[ Szerkesztve ]

(#217) ctrlshift


ctrlshift
csendes tag

Mondjuk a GoPro CEO-tól ez:
https://www.facebook.com/gopro/posts/271125813016872
nagyjából egy roppant "píszí" módon megfogalmazott "Elk**tuk. Nem kicsit, nagyon." vallomás, nem...? ;)

(#218) narumon válasza Ágógreen (#215) üzenetére


narumon
őstag

"a full HD-t pedig nem a 2.7K fogja leváltani hanem a 4K (lásd HDMI 1.4 szabvány, panasonic, sony tv-k ... stb), samsung"

Ilyenről senki nem beszélt. Csak ez MOST elérhető és használható a 4K meg sajnos még nem. (illetve az én árszintemen.) Arra amire nekem kell arra jó, ráadásul így sem veheti fel semmilyen komolyabb kamerával a versenyt ezért lesz mindig másod és harmadmegoldás. (Vagy actioncam, de én nem actionolok csak olyan szinten amire ez megfelel.)

"szóval ez a 2.7K-zás kicsit kirívó és sajnos sosem lesz (hiába szeretnéd) gold standard, így nem nevezhető "futureproof"-nak."

Sehol senki nem állította, hogy ez bármilyen standard lenne. Egyszerűen ha sokat videózol akkor ohatatlanul belefutsz, hogy kellene egy kicsit a kész képet még mozgatni, vagy nagyítani. No erre való minden ami nagyobb mint 2K mert van egy kicsi mozgástered.

"szóval szerintem a 2.7K jóval nagyobb baromság mint a steadyshot funkció ezekbe."

Már megbeszéltük. Kinek mi.

"érdekes hogy a go pro képét látod jobbnak, pont emiatt vagyok sony párti."

Ez érdekes.

"a színek gusztustalanok a go pro-n sonyhoz képest, nézz meg bármilyen összehasonlító videót. ja persze erre azt mondod hogy videoszerkesztgessem. na ez az amit el akarok kerülni. korrigálni összevissza mindent. nem praktikus. nem kell."

Én az összehasonlító videókon is a goprot látom jobbnak főleg a színek miatt. A másik felére ugyanaz igaz ami a többire; más emberek - más igények. Soha egyetlen egy felvételt sem adok ki úgy a kezem közül, hogy az ne menne át valamilyen editáláson, szín, kontraszt, stb állításon.

"az hogy USA-ban veszed meg jobb áron a GoPro-dat (Sony is jobb áron van ott...), pedig számomra elég bizarr ötlet: vám, garancia, szervíz & support, 110V, egyéb szabvány különbségek, USA alkatrészek ...
úgy látom Te szereted komplikáltan csinálni a dolgokat, na ez távol áll tőlem. de persze, ahány ház annyi szokás."

Szerintem az alkatrészek és a termék is pont ugyanaz, általában csak a csatlakozó szabvány más (az meg 500Ft-os átalakító de van már belőle itthon egyébként). A garanciát valóban nem néztem, hogy világgarancia-e, de legrosszabb esetben évente 2-3x megyek szóval akár kibírható. Nekem ebben az ég világon semmi bonyolult sincs, rengeteg termékem van az USA-ból, nekem meg az a furcsa, ha valaki önként és dalolva kifizet kétszer annyit ugyanazért a termékért mert csak. [Ez nem azoknak szól akik nem járnak USA-ba, hanem akik nyilvánvalóan élhetnek a lehetőséggel - mint én - és mégsem teszik meg]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#219) Ágógreen válasza ctrlshift (#217) üzenetére


Ágógreen
senior tag

Mondjuk a GoPro CEO-tól ez:
https://www.facebook.com/gopro/posts/271125813016872
nagyjából egy roppant "píszí" módon megfogalmazott "Elk**tuk. Nem kicsit, nagyon." vallomás, nem...?

DE! :C :W

ja és érdemes elolvasni a kommenteket is alul. tanulságos

[ Szerkesztve ]

(#220) fri válasza narumon (#218) üzenetére


fri
tag

Narumon, látom nagyon kitartó vagy :) És biztosan profi is, mert ilyen higgadtam válaszolsz még mindig. De be kell látni, az a lényeg, hogy sony legyen :)
Bár neki panája van :D

(#221) Ágógreen válasza fri (#220) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ja szeretem az panasonic x800-amat. 3chip és mindössze 345gramm. jó cucc.
gyakorlatilag az x900-al megegyezik a kép és stabilizátor tekintetében csak sokkal könnyebb modell.

(#222) fri válasza Ágógreen (#221) üzenetére


fri
tag

Gondótuk, hogy a te készüléked a világ csúcsa...gratulálunk, kedves felhasználó, Ön jól döntött ! És mindenki más is aki bármilyen készüléket vásárolt !
Köszönjük és kérjük maradjon a piac aktív résztvevője, hogy vásárlásaival is hozzájáruljon szerény hazánk GDP-éhez és fellendüléséhez :C

A sony munkatársai szeretettel értesítik, hogy az eddigi marketing munkája következményeként megtérítik a panasonic készüléke árát és ingyen szeretnének kedveskedni Önnek egy genuine sony készülékkel a választása szerint. Akciónkban kizárólag képstabilizátorral felvértezett készülékeink közül választhat :R

(#223) brekiisti válasza fri (#222) üzenetére


brekiisti
tag

made my day sir ! :D +1

(#224) Ágógreen válasza fri (#222) üzenetére


Ágógreen
senior tag

köszönöm és elfogadom :C
úgy gondolom kitartóan megdolgoztam ezért az elismerésért.
hálával tartozom családomnak, Carl Zeiss-nak és a Sony stábnak.

Panasonic (x800) nem kispályásra bízta az optikáját, Leica személyesen gondoskodik a profi végeredményről. naná hogy szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#225) semmiho


semmiho
tag

A tesztben az olvasható, Class4 SD kártya vagy jobb ajánlott hozzá. Érdemes lehet nagyon Class4 fölé menni, biztos, ami biztos alapon? Pont van egy alig kéthónapos 32Gb-os Class6-os microSD+átalakítóm, nem szívesen vennék újat.
Köszi! :)

(#226) fri válasza semmiho (#225) üzenetére


fri
tag

Simán jó lesz ! Nem kell cserélni. Az a lényeg, hogy tényleg tudja ami rá van írva. Le tudod tesztelni és kész. ezt azért írom mert árulnak egy halom kamu kártyát amire rá van írva, hogy class x és közben messze nem tudja amit kellene...

Tudom, a sonynak elég a class1 is ! Mert arra is űrtechnológiával ír, ezért is sokkal jobb ! De ez gopro és kell neki a cslass 4-nél jobb !

(#227) Márton válasza semmiho (#225) üzenetére


Márton
nagyúr

Protune módhoz class10 a feltétel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#228) fri válasza Márton (#227) üzenetére


fri
tag

Ezt nem is tudtam, de köszi az infót.

(#229) semmiho válasza Márton (#227) üzenetére


semmiho
tag

Köszi srácok!
Ez a kártyám márkája típusa: Samsung microSDHC kártya 32GB Standard Class6
Bízom abban, hogy ha véletlenül matricamárka is lenne, azért még a jobb fajtából való. ;) Protune: nálam egy alap Hero3 White jön, pusztán a kisebb mérete és tömege miatt, az nem kínál Protune módot.

(#230) fri válasza semmiho (#229) üzenetére


fri
tag

Hát...te tudod...de egy Hero2-essel jobban jártál volna. Árban is és minőségben is... De valóban a 3-asban már beépített a wifi. Hero2 van már 65 körül garival újonnan...igaz ahhoz nincs még wifi, ami még 15 használtan is.... ez a szép a dologban: mindenki eldöntheti mit vesz ! Vagy sony-t :D

(#231) semmiho


semmiho
tag

Még nem vettem meg - bár mozgott már tegnap este a mutatóujjam a rendelés gomb fölött. ;)
Mountain bike-hoz, kizárólag hobby célokra úgy gondoltam, elég lehet. Az sem zavar, hogy nem 11, hanem "csak" 5 Mp-es, viszont kicsi és igazán könnyű (és a ne adj' isten sérült részek külön s könnyen pótolhatóak), valamint van benne WiFi és hamarosan - ha minden jól megy - androidos mobilról is rendesen lehet majd vezérelni, akár képpel. Alap Hero és Hero2-es van ismeretségi körömben, nyáron és ősszel videózgattunk a kettessel. Mellkasi rögzítőpánttal használnám, kerékpárhoz az a legjobb nézet (próbáltuk kormányrögzítéssel és sisakon, ott nem az igazi). Sony is érdekes lehetne, ha tudná a mellkasi nézetet - tudja vajon ezt s lehet ilyesmihez kiegészítő hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#232) ctrlshift válasza semmiho (#231) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Pillants rá a CamOne Infinity kamerára is...
Nincs wifi (mint a Hero2), de van beépített LCD. Rögzítése kompatibilis a GoPro szabványával, tehát minden (közel) minden adapter jó hozzá. Cserélhető a lencséje. Ugyanaz az Ambarella chip dolgozik benne, mint a Hero2 sorozatban...

(#233) semmiho válasza ctrlshift (#232) üzenetére


semmiho
tag

Találtam videókat az Infinity-vel, köztük Hero2 vs. Infinity-t és elég meggyőző a képe. Valóban nagyon jó, hogy a rögzítés kiegészítői kompatibilisek egymással (GoPro és Camone), ezt jó tudni!
Hero2 vs. Infinity: http://www.youtube.com/watch?v=OmssWF9xUQ0

Hero3 White kapcsán sokan gyengének írják a rossz fényviszonyok közti teljesítményét. Találtam pár ilyen videót, köztük olyat, ahol a White/Silver/Black verzió látható háromfelé osztott képen. A Silver láthatóan jobb, a Black verziót hogy már ne is említsem. Ami még a Hero3 White-nál feltűnt, hogy jobban rázkódik a kép, mint a Hero3 Silver esetén - egy motoros videót találtam erről.

[ Szerkesztve ]

(#234) #48967168


#48967168
törölt tag

Túl vagyunk a BE első éles bevetésén:

Pozitívumok:
- Láthatóan jobb képminőség
- Versenyautós felhasználás és a képstab. mizéria ellenére nincs remegés

Negatívumok:
- A felhasználás során 1x lefagyott, így egy komplett szakaszunkról nincs felvétel :( Feltehetően a hozzá vett és kompatibilisnek nevezett Battery Pack (HD2) miatt, holott a nap folyamán azzal is ment.
- A kapott wifi-s távirányító 8 órás töltés ellenére is csak 2 órát bírt, maradt a kényelmes kézzel kapcsolgatás
- A szivargyújtóhoz kapott töltőkábelek csatlakozója lóg (!), kontakt-hibás, néha nem tölt. (Nevetséges!)
- A kamera külső mikrofonján a motorzúgáson túl még alapjáraton sem megy semmi keresztül, ergo a navigációból semmi sem került rögzítésre.

Extra:
Már péntek estére megjött az audiókábel, holott csak szerdán rendeltem meg. Öröm az ürömben, hogy átvenni nem tudtam... :)

(#235) fri válasza #48967168 (#234) üzenetére


fri
tag

Látod, jobb lett volna megtartani a HERO2-t :D

A képminőség javulására kíváncsi lennék, mennyivel jobb. Majd ha feltöltesz valami letöltős oldalra valamit, ahonnan eredeti formátumban le lehet tölteni szívesen megnézném... pl.: Data.hu

A szivargyújtós töltő tényleg gáz, mert több mint 10 rugóért kiválónak kellene lennie !!!

(#236) ALI_G válasza semmiho (#225) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem van két class 10-es 32-es kártyám, egyik samsung, másik kingston. Egyikre se tudok full HD-ben venni, egy halom fos ami a piacon van és sajnos ezért a goPro nem tehető felelősségre.
Egy 16-os régebbi kártyára gond nélkül vesz fel.

Sok problémám volt a kamerával, de a manuális szoft update egy híján mindet megoldotta.
Amikor bekapcsolom a kamerát és elkezdek vele videót felvenni, akkor 01-től elkezdi számozni a videókat és ha ott volt ugyanolyan nevű videó, akkor felülírja. Bár így is tapasztaltam lefagyást, de csak 1x
Ez default viselkedés? :F

Készítettem pár videót síeléskor szikrázó napsütésben és a videó minősége űberel mindent! Atom éles, de a remegés engem is idegesít egy tempó felett. Van valami szoftveres renderelő ami ennek nagy részét kiküszöböli?

GalaHUN: bocs, de te miről is írtál? Mi az a BE? :)

[ Szerkesztve ]

(#237) narumon válasza ALI_G (#236) üzenetére


narumon
őstag

Amit még megemlítenék a kártya mizériák kapcsán. Jó ha tudjátok, hogy a Samsung, Kingston és társaikat előszeretettel hamisítják. Olcsón árulják de természetesen nem tudják azt amit az eredetik. Cégünket is kereste már meg direktben kínai gyártó "original" Samsung, Sandisc, Kingston SDHC kártyákkal, filléres áron. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a belseje mindegyiknek ugyanaz a kínai vacak. Sajnos sokan akik fényképezni veszik esetleg észre sem veszik, hogy nem eredetijük van, de videónál már nagyon kilóg a lóláb, elég lemérni az átviteli sebességeket - köze sincs az eredetikhez. Vaterán, ebayen rengetegen ezt a kínai másolatot árulják tehát csak óvatosan! (és még itthoni magyar boltban is lehet ilyet kapni - de hozzájuk esetleg vissza tudod dobni ha nem tudja az ígért értékeket).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#238) semmiho


semmiho
tag

Köszi az információt, egy írási- és olvasási sebességet mérő tesztet rá fogok uszítani a kártyára. Enyém forrása ugyan az egyik legnagyobb hazai elektronikus termékeket forgalmazó bolthálózat volt, de úgy sejtem, ez nem feltétlen garancia az eredetre. Mindenesetre majdnem 15e Ft-ért elvárnám, hogy ne gagyit kapjak - ennyibe kerül a kártyám most ott, ahol vettem...

(#239) Márton


Márton
nagyúr

flashdrive tester-t ajánlanám sebesség tesztre, ez vissza is olvassa a felírt adatot, tehát egyből ki is szúrja, ha hibás a cucc.
Nekem van több class10-es kártyám, de a protune fw. óta sajna erősen kétlem, hogy a kártyák lennének ludasak, inkább a firmware. Rengeteg kommentet olvastam, hogy a goprotól rendelt kártyával is megállt a felvétel. Akkor miről beszélünk?? Tessék megírni rendesen azt a vezérlőprogramot :(((

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#240) semmiho válasza Márton (#239) üzenetére


semmiho
tag

Köszi, letöltöttem és letesztelem este!
Ahogy olvasgatok a dolgok után, úgy tűnik a hármasnál egyre jobb ár-érték arányú vételnek a Camone Infinity és akár a Hero2...

(#241) ctrlshift válasza semmiho (#240) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Ha nem a mellpántra rögzítés lenne a "deal breaker" szempont, akkor a Sony HDR-AS15 kamerája tényleg tuti vétel lenne számodra...

(#242) fri válasza Márton (#239) üzenetére


fri
tag

West-End Gopro bolt szerint sem érdemes frissíteni a protune frimwarre !!! Le tudjátok tölteni a régebbit és azt kézzel simán lehet downgradelni ! Nekem is gondom volt a frisstíés után. De újra telepítettem kézzel a protun-os soft-ot és azóta úgy tűnik okés. Bár csak itthon próbáltam, majd meglátjuk mit tud hidegben, szerdán !
Downgrade leírás és letöltési link

Én egy neten vásárolt samsungal használom, átvitel 20 mb/s-al jól működik. Nekem a Hero HD-val voltak problémáim, valamiért véletlenszerűen leállt a felvétel. Sotfware update segített rajta...

A felülírást valéahol logikusnak tartom, bár ennyi erővel már tovább is számozhatna...de softos megoldást kíván, de igen, van rá igény !

A CamOne infinity a hero3 árát és a problémákat tekintve mindenképpen jó alternatívának tűnik de a használt Hero2 még jobbnak....

BE = Black Edition

(#243) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Eddig csak olvasgattam a topikot de lassan itt a motoros szezon és gondolkozóba estem a 2 termék között...
[link]
[link]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#244) ALI_G válasza narumon (#237) üzenetére


ALI_G
veterán

Persze erre rájöttem, hogy olcsó kínai vacak lehet márkával szitázva, mindkettő netes rendelés :)

Ettől még ilyen szutyok szoftvert ki nem adnék a kezemből.

egy szoftverfejlesztő

fri: szóval az normális, hogy ha újraindítom, akkor felülírja a régi videóimat? Legalább a manuálba beleírhatnák ezt az egészen pici apróságot.

[ Szerkesztve ]

(#245) fri válasza Daniel Alves (#243) üzenetére


fri
tag

Nem értek hozzá, mert nyilván sony-t vennék tudod, abban van képstabilizátor... :)

De szerény véleményem szerint a CamOne jobb árban van és míg a WE "csak" HeroHD szintet tudja a CamOne a Hero2 minőség és egy tízessel olcsóbb... És ahogy elnéztem a CamOne-ban van mozgásérzékelő is, ami nagyon jó pl megfigyeléshez....viszont a goproban meg többféle beállítás van a time-lapse felvételekhez....szal te dönthetsz, hogy mire akarod használni de motorozásnál mindig mozogsz :)

(#246) Márton válasza fri (#242) üzenetére


Márton
nagyúr

Vigyázat, az utolsó hero2 fw. frissítése után nincs downgrade!
Illetve igen macerás.
Én bejelentés óta (tavaly nyár eleje talán) vártam a protune módra,
a 45mbit-re, mert gyors témánál hajlamos kockásodni, kevés a bitráta,
a gop kezdésnél meg mindig kitisztul a kép, emiatt dobtak is már vissza
anyagot tőlem a megrendelők. És most, több mint fél év után még mindig
bele kell nyugodnom, hogy ne használjam az új fw-t?
Ez lassan már a szánalmas kategória :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#247) fri válasza ALI_G (#244) üzenetére


fri
tag

Tök igazad van ! Sajnos ! Sztem ha összeülnénk csak tízen, biztosan összehoznánk még egy hosszú listát mi mindent lehetne szoftveresen javítani....

Márton: Ezt majd ki is próbálom, mert én felfrissítettem két hete...utána fagyott le állandóan. Aztán kézzel hagyta magát újra telepíteni és azóta jó. Talán a 222-es fw volt a legfrissebb. De van régebbim is ha lesz elég merszem nekifutok :)

Jah, és igazad van...azért ennél már régebben vannak a piacon...

[ Szerkesztve ]

(#248) Daniel Alves válasza fri (#245) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Pontosan melyik Sony kamerát említetted? :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#249) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#248) üzenetére


Daniel Alves
őstag

A videó alapján Sony
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#250) brekiisti


brekiisti
tag

Azért ez a Sony vs gopro azért nem kicsi méretbeli különbség van már nem hasonlítható össze mert ha netán a Sony tényleg annyival jobb is lenne egy féltégla tudja azt mint az a pic kamera köszönjük :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.