Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) herrLeon válasza Márton (#850) üzenetére


herrLeon
tag

Alapbeállitásokkal használtam. Lencse, tok steril. Holnap még egy próbát teszek különbözö beállitásokkal. Ha a hátam is kibirja.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#852) Márton válasza herrLeon (#851) üzenetére


Márton
nagyúr

A látószöggel érdemes játszani, én a mediumot preferálom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#853) herrLeon válasza Márton (#852) üzenetére


herrLeon
tag

Lehet, majd bróbálgatom. De az nagyon kidobás mellett érvelt, hogy majdnem beledugtam a hal szájába erre visszanézve vagy 1 méternek tünt. Holnap le is dugom a torkán. :DD

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#854) herrLeon válasza Márton (#852) üzenetére


herrLeon
tag

Azért még annyit hozzátennék: aksi, nos erröl sem lehet pozitivat mondani. 9 aksival indultam el tudva nem igen takarékos a kicsike mérete ellenére. Aktiv használat mellett napi hármat lenyal simán. Akinek ez igy jó szeresse. Ismét csak az eos-hoz hasonliva amivel több képet és videót csináltam mint a goproval (vakut ne feledjük) 5 napja megy a müsor vagyis a képkészitgetés stb...eosban még mindig ez elsö aksi van elsö töltéssel. pill...megnéztem..most is telit mutat. Na gopro ezzel vedd fel a versenyt. ok, hogy eosban nagyobb aksi van (eredeti) mint a goproban de többet is kell mozgatnia cuccott, elektronikát. Ez a kis fütyi gopro meg ugy eszi mintha semmi nem lenne benne. Gondolkozom mit is irhatnék pozitivumként a gopro mellett...de eddig nem tudok semmit. Hja, kijelzöjét elfelejtetem emliteni. :D Na nem pozitivan. Ugye amolyan ezredéves kijelzö, is mint olyan egy kis napra szinezödik. Ez pont érdekes. Ha nincs nap, ne használd nem elég neki a normális felvételekhez a fény. Ha van elég nap a kijelzö szinesedik. :Y Egyenlöre nem gondolkozok mit is irjak róla pozitivat...mert ismét csak negativat tudtam. :DD

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#855) TheMarci válasza herrLeon (#854) üzenetére


TheMarci
addikt

Rosszhoz hasonlítod, tök másra való egy dslr, meg egy gopro. Próbáld meg a Canont a sisakodra, bringádra, szörfre rögzíteni egy halszemobival, 4k-s videót venni vele távirányítóval vízhatlan tokban, majd ess el vele, úgy, hogy repüljön 10+ métert.

Do You Dream?

(#856) tmscsaba válasza herrLeon (#849) üzenetére


tmscsaba
tag

Igen, a nagy látószög miatt a kicsinyülés jóval nagyobb mértékűek tűnik.
Akárhogy is nézzük a technika felvételnél valamiképp be kell fogjon egy olyan teret, amit így egy távolról nézett kicsi (vagy nagyobb) képernyőn, kicsi térszög tartományon belül próbálunk vissza nézni.

Lehet a megjelenítő hatalmas is, ami miatt még távolabbról próbáljuk nézni, de a látószög miatt akkor is kicsinek fogjuk érzékelni ami ott megjelenik. Úgy érezzük, hogy jóval távolabb történt, mint az a valóságban lejátszódott, hiszen egy kicsi térszögbe próbáljuk bele kényszeríteni a 170 fokos látóteret.

Akkor láthatnánk a 170 fokos látószögű kamerával készült felvételt természetközelinek, ha egy ívelt UHD képernyőhöz olyan távolságban ülhetnénk, hogy a látóterünket 170 fokban lefedje a látvány a szélétől a széléig. Ehhez legalább egy 165-ös átlójú UHD tv-n kellene megfelelő felkonvertálással, egy - másfél méter körüli távról nézni ahhoz, hogy kicsit is hasonlónak tűnjön a látvány illúziója, mint a valóságban.

Vagyis a valóság vissza adásának még nagyon sok más feltétele is van a rögzítő kamerán kívül, és nem feltétlenül csak a kamera a hibás, ha az élményt nem tudjuk természeteshez közeliként megjeleníteni..

[ Szerkesztve ]

(#857) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Hello,

Mi az eltérés a chdhx-301 és a chdhx-302 csomagok között?

(#858) herrLeon válasza TheMarci (#855) üzenetére


herrLeon
tag

Szia. Én értem ne ezzel hasonlitsam össze. De az a mérgesitö az egészben: reklámfelvételen mikor a modell a vizbe ugrik látszik a bikini vonalán a három napos borotválanság ezzel szemben a valóságban készitett felvételeken még a bugyi szine és mintája sem kivehetö. Ergo még mindig ott tartunk gagyi az egész. Sisakon próbálgathatod a 4k felvételt de leirásában kitérnek rá nem jó lesz: 4k állványon rögzitve leszögelve talán ad jó minöséget de süssön a nap ezerrel. Minek a vizállo tok a távirányitónak? Gopro vizbe mercsizik már dobja is a wifit távirányitóstól. És azérz a gopro sem bir ki mindent. Nem hiszem hogy golyóálló a lakkozása. :D Ilyen repülés után csak szerencse kérdése mit kell rajta cserélni.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#859) herrLeon válasza tmscsaba (#856) üzenetére


herrLeon
tag

Szia. Ma próba. Mindenféle beállitásokkal. A remény még él. Csak sikerül legalább 1 jó videó. :D

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#860) Márton válasza herrLeon (#859) üzenetére


Márton
nagyúr

Sok jót én sem tudok amúgy mondani a goproról.
Ma pl. beszorult a kölcsön 64gigás kártya, egyszerűen nem jön ki.
Működik, de vissza kéne adnom.
Eddig is ugyan nehezen, de mindig kijött.
Más járt már így?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#861) herrLeon válasza Márton (#860) üzenetére


herrLeon
tag

Eddig ez a probléma még nem jelentkezett nálam. De ugye ami késik.....

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#862) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok. Több tesztelés után azt tudom mondani: Ha normális képet akar valaki amin érdekes lenne a központban legalább karnyujtásnyira menj közelebb. Kamerát meg lekapcsolni a széles képröl. Tájképhez is jó. Monjuk akkor a karnyujtásnyi távolság nem kivitelezhetö. :D Viz alatti képekre is ezt mondanám. Videónál is. Levenni minöséget is. Ha igazán jó viz alatti videóhoz majdnem hozzá kell nyomni a halhoz a kamerát. Egy aránylag remek videót sikerült csinálnom de ott kb fél centire is volt a rája szemétöl és testétöl. Nem tudom elektromos volt e. Gopro tulélte. :D De még mindig azt kell mondanom: reklám hazudik. Ár érték arány nagyon nem jó. Tulajdonképpen ez a kamera a "szentgrál" az ilyen kamerák között de valahogy beleköpött az ördög az egészbe.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#863) Márton válasza herrLeon (#862) üzenetére


Márton
nagyúr

érdekes, hogy ezt írod, mert 10-20centin belül nekem nem is ad éles képet.
Ha neked ott éles, akkor lehet a közeli fókuszos verziót van, és a távoliak
életlenek, azért nem tetszett eddig?

Sikerült 2 tűvel kipiszkálnom a kártyát. A Samsung 64gigás egy ezredmillivel
vastagabb lehet mint a többi, ezért szorul bele. Vissza a 32-es, és az szépen kijön. Ehh.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#864) herrLeon válasza Márton (#863) üzenetére


herrLeon
tag

Ez után sem tetszik. Hero 3+ black. Ennyi a verziója. Távoli képet is csinál éleset de ugye a nap nagyon süssön. Ebbe még csak 64-es kártya volt és mindig kijön. Lehet az a kátya már meghizott. :D

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#865) Márton válasza herrLeon (#864) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, mondjuk telivolt :)

Nem ennyi a verziója, van gyártási dátuma, az számít.
De ha azt mondod távolban is éles, akkor nem ez a baj.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#866) herrLeon válasza Márton (#865) üzenetére


herrLeon
tag

Azt nem tudtam hogy van belöle gyengénlátó, fogyatékos verzió. :D De ajánlani nem fogom senkinek egyiket sem biztos. :D

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#867) Márton válasza herrLeon (#866) üzenetére


Márton
nagyúr

Az első szériák fókusza közelre volt állítva, és aki pl. légivideóra használta
az bosszankodott, aki saját magára vagy makróra, az örült.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#868) herrLeon válasza Márton (#867) üzenetére


herrLeon
tag

Lehet. Ez alacsony videóminöségre állitva elfogadható. Közelröl is tiszta a rája szeme, távolról is tiszta. Mert egy idő után azért megunta hogy a képébe dugtam és otthagyott. :D

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#869) Márton válasza herrLeon (#868) üzenetére


Márton
nagyúr

mi az hogy alacsony videóminőség?
felbontás?
fps?
bitráta?
látószög?

:U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#870) herrLeon válasza Márton (#869) üzenetére


herrLeon
tag

Na azt most ne kérdezd pontosan. 4k kilöve. Asszem egyel gyengébbre, széles látószög is kilöve. És kell neki folyamatos üzem közben a vizhütés. :D Intenziv használat mellett melegszik rendesen. De vizben érdekes módon nem. :D

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#871) Márton válasza herrLeon (#870) üzenetére


Márton
nagyúr

Te, próbáld már ki a következő üzemmódot:

- 1080 (nem super) vagy 1440 (ha 4:3-as videót akarsz)
- 30fps
- medium látószög
- protune off

Itt a legélesebb ugyanis a cucc.
2.7k nekem nem jött be, 1920x1440 sokkal élesebb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#872) herrLeon válasza Márton (#871) üzenetére


herrLeon
tag

Ok. Holnap kiprobálom. De a rája elment. :D Remélem cápa is jó lesz, az mindig van.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#873) tmscsaba válasza Márton (#867) üzenetére


tmscsaba
tag

...FEJLESZTŐK FIGYELMÉBE...
Lehetne rajta olyan állítási lehetőség, hogy közeli és távoli fókusz átkapcsoló, akár távirányítóról is. Akkor mindenki meg lenne elégedve, mert olyanra vált (neylon folpackba és/vagy vékony gumiba) tekert távirányítóval akár a víz alatt is), ami adott témához ideális.

(#874) tmscsaba válasza herrLeon (#872) üzenetére


tmscsaba
tag

"Remélem cápa is jó lesz, az mindig van."
Lehetőleg ne az emésztő rendszerét mutasd meg belülről :Y
Vagy akkor tegyél fel rá lámpát is, de azt meg ki tudhatja előre.. :P

(#875) herrLeon válasza tmscsaba (#874) üzenetére


herrLeon
tag

Majd áthuzom rajta. Az bizos közeli lesz a szájáról és fenekéröl ha nem lesz khakis az üvege. :D

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#876) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Az normális ha GoPro akksija néha felmelegszik ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#877) TheMarci válasza Dyrtyho (#876) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha túl meleg lesz, úgyis kikapcsol, szól.

Do You Dream?

(#878) tmscsaba válasza Dyrtyho (#876) üzenetére


tmscsaba
tag

Ezeknek az akkuknak (minden akkunak) van valamekkora belső ellenállása, ami fogyasztóként viselkedik és mint egy sorosan kötött ellenálláson, feszültség esik rajta.

Az az egy-két tized Voltos esés is energiát (energia valamilyen más formáját) kelti, mert energia nem vész el csak...? ...bizony, átalakul.

A legkézenfekvőbb a hő, ami ilyenkor az elektromos energiából keletkezik. Le kell adja ezt a teljesítmény fizikailag realizálódó formájában, vagyis hőt sugároz. Minden akkuban van valamekkora belső veszteség és emiatt melegszik valamennyire ha megterheled és áram folyik rajta, belőle de rajta keresztül.

(#879) mikulenko


mikulenko
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdést szeretnék feltenni GoPro-val kapcsolatban. Most készülök beszerezni egy GoPro 3 White edition-t.

- Hol van az a funkció, (vagy hogy találom meg) ami a videóból "kiragadja" a pillanatképet? (Videó)
0:12-nél

[link]

Előre is köszönöm!

(#880) V1 zolee válasza mikulenko (#879) üzenetére


V1 zolee
tag

Nem hinném hogy lenne benne ilyen funkció :/ legalább is a használati útmutató nem említ ilyet...

(#881) Lolka Bolka válasza mikulenko (#879) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Azt nem a telefonos applikáció csinálja? Vagy simán csak reklámfilmes dolog. Amúgy nem hallgattam végig mit szövegelnek. Adott esetben, lehet róla benne szó.
Te kérdésedre legalább jött válasz, az enyémre nem annyira...halott a topik egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#882) tmscsaba válasza mikulenko (#879) üzenetére


tmscsaba
tag

A kamerából átjátszod vezeték nélkül a telefonra és miután ott megjelenik,
már a telo programjából bármit csinálhatsz, amit a telefon lehetővé tesz.
Így látom amit a videón mutatnak. Szerintem a lényeg a kameráról át tudod vinni vezeték nélkül a telefonra, ezt akarja mutatni a videó. Valaki erősítsen vagy cáfoljon meg, mert nekem úgy tűnik. Másnak is?

Melyik tudja és melyik nem tudja vezeték nélkül átjátszani?
Esetleg akinek gyakorlati tapasztalata van ilyen kamerákkal,
hogy is van ez, melyiknél lehetséges és melyiknél nem,
a kamra-telefon között a kábel nélküli kapcsolat?

(#883) Dyrtyho válasza mikulenko (#879) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Talán majd a GoPro 4 fogja tudni ezt, viccen kivül az Androidos és az iOS applikációban van egy olyan lehetőség, hogy My GoPro Gallery, tehát ott tudod vissza nézni a kész fotókat, videókat, és figyelni is tudod amit épp rögzitesz. Remélem tudtam segiteni :))

(#882) tmscsaba Tudomásom szerint csak a GoPro Hero 3 és 3+ család tudja ezt az úgy mond wifis kapcsolatot, de valószínűleg az új 4 széria, ami októberben fog megjeleni, az is képes lesz majd erre, amellet hogy azon már lesz beépitett lcd kijelző, és zöld háttérvilágitású számláló :)

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#884) DISC4U


DISC4U
csendes tag

GoPro HERO4

viszont még a Hero 4 Silver is drágább lesz mint a Hero 3+ Black volt

[ Szerkesztve ]

(#885) mikulenko


mikulenko
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Szerintem is csak applikációval lehet ilyet csinálni.
Rákerestem angolul és találtam GoPro Studiot. [http://shop.gopro.com/EMEA/softwareandapp/gopro-studio-edit-software/GoPro-Studio.html#/start=1]

És ennek a menete itt van a GoPro hivatalos oldalán:
http://gopro.com/support/articles/how-to-create-a-still-image-from-video-using-gopro-studio

De egy ilyet szerintem VLC media playerrel is meg lehet csinálni. Végül is a videó mérete ugyanaz marad, így ebből a méretből fogja kimenteni a képet, tehát az sokkal rosszabb minőségű nem lehet. :)

(#886) mikulenko


mikulenko
csendes tag

Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy GoPro White editiont megéri megvenni?
Nincs sokban elmaradva a Black Editiontól?
- Honnan célszerű megrendelni? (külföldi,hazai oldalakról;link)
- Kiegészítőket (rögzítés,tartó) hol tudok hozzá venni?

Előre is köszönöm! :)

(#887) ystuc válasza mikulenko (#886) üzenetére


ystuc
tag

Kiegészítőket ebay-ről. Iszonyat mennyiségű van fent, az árak sem rosszak. Én szinte mindent ott vettem meg.
Magát a kamerát pedig Székesfehérvárról rendeltem, garancia is van rá. Emberünk hetente párszor jön Bp-re, el is hozza. Facebookon fent van, de van saját weboldala is. De most hirtelen nem találom a kontaktot.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#888) tmscsaba válasza Dyrtyho (#883) üzenetére


tmscsaba
tag

Kössz.

(#889) mikulenko válasza ystuc (#887) üzenetére


mikulenko
csendes tag

Köszönöm. Akkor kiegészítőnek marad az Ebay.
És kérlek, ha megtalálod az elérhetőséget, ahonnan meg tudom rendelni, küldd el. Jobban szeretném akkor megrendelni hivatalos, magyar oldalról, főleg, ha garancia is van rá.

Előre is köszönöm! :)

(#890) Lolka Bolka válasza DISC4U (#884) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

A p....be. Épp gondolkodtam egy Hero 3+ Black-en...de akkor ezek szerint megéri várni, bár az újdonság varázsa gondolom az árban is meg fog látszódni! Maga a ház ugyan akkora lesz?

[ Szerkesztve ]

(#891) DISC4U válasza Lolka Bolka (#890) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Éppen van egy eladó HERO 3+ Black-em :B
Eddig ha kijött egy új modell akkor mindig maradt a régi ára , ez volt a tapasztalat.
De most 3+ Black és 4 Black között 150USD különbség lesz , európára levetitve az 150Euro lehet.
Ha eddig 450Euro volt a 3+ Black , akkor könnyen lehet ,hogy a 4 Black most 600Euro lesz :F

(#892) Lolka Bolka válasza DISC4U (#891) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Csak ezért mert tud 4K 30fps-t? 150€?
Az a "baj", hogy a 4K 15fps ugyebár semmire sem jó, míg a 30fps már használható. Nekem meg lényeges kérdés, hogy a 4+-nak a háza viszont marad akkor ugyan olyan?
Privátban, hogyéadod? :D

[ Szerkesztve ]

(#893) DISC4U válasza Lolka Bolka (#892) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Ha jól tudom akkor a HERO 4 háza olyan méretű mint a HERO 3+nak

(#894) DISC4U válasza Lolka Bolka (#892) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Már csak arra lennék kiváncsi , hogy 4K30fps vágáshoz milyen vas kell ? :D

(#895) Lolka Bolka válasza DISC4U (#894) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Bármi elviszi...a szűk keresztmetszet nálam a vinyó szokott lenni. A proci 3770K@4,6GHz meg 50%on ketyeg, miközben a 16giga RAMból is kb 8at használ csak.

(#896) Márton válasza Lolka Bolka (#895) üzenetére


Márton
nagyúr

A vinyóó? Ami tud 100MB/sec-et, vagyis úgy 800mbitet?
Nem kéne vágóprogit váltanod?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#897) Lolka Bolka válasza Márton (#896) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Amennyiben a PremierPro, a final cut és az avid-en kívül tudsz vmit, szólj! :) Mikor egy mondjuk 100GB+ filet vágsz, igen is a vinyó a szűk keresztmetszet, de nem fogok egy raid 10 csinálni ezért. És lehetőleg nem árt, ha máshol van az eredeti file és egy másik vinyóra írod, ami csinálsz...ezen túl az se baj, ha van cash, akkor az meg egy 3. helyen. :) De kicsit elkanyarodtunk....;)

[ Szerkesztve ]

(#898) Márton válasza Lolka Bolka (#897) üzenetére


Márton
nagyúr

edius, vegas?
cash az készpénz :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#899) Lolka Bolka válasza Márton (#898) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

:B Cache :) Jóvanna van, hogy siet az ember, de jogos, nincs mentségem!!! :R Bár tény, hogy kell hozzá nem kevés készpénz ;)

[ Szerkesztve ]

(#900) DISC4U válasza Lolka Bolka (#897) üzenetére


DISC4U
csendes tag

FCPX-et használok 16GB memóriával :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.