Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) fabiandaniel válasza beloadjoker (#20648) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

én is hasonlót csináltam és lényegesen jobb a wifi mint a gyári antennával, hátlapot meg nem lehet tönkretenni ezzel a művelettel.

Fabi

(#20652) beloadjoker válasza fabiandaniel (#20651) üzenetére


beloadjoker
őstag

tönkre nem, de azért rá kell forrasztani :)
elmondod hogy csináltad? sajnos rézfólia elég drága, mármint ahhoz képest hogy nekem mennyi kellene csak elég nagy kiszerelésekben leeht kapni, egyébként ennek a megoldásnak az nem hátránya hogy a belső antenna irányított lesz, tehát eddig egy bizonyos körben fogta a wifiket és ez után pedig nem csak egy sávban fogja? /jó persze kicsit sarkítva/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#20653) s3nsitivity válasza l.skywalker (#20645) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Furcsa is lett volna ha már img-t is közölnek mikor még csak dew prew-ben járunk.. :D
Szerintem még ez sincs kész ezekre.. sőt. :D
Majd ősszel.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20654) Adam8199


Adam8199
tag

Ha frissíteni akarok a 4.4.4-es droidra és nincs teljesen feltöltve az akku elkezdhetem a frissitést nem lesz baj?

Audi A4 B5

(#20655) beloadjoker válasza Adam8199 (#20654) üzenetére


beloadjoker
őstag

hát azért ne merüljön le közben :D de sztem ha már 40 50%on van akkor semmitől nem kell tartanod :) én még az altt is nekivágok egy telepítésnek :) a lényeg hogy en merüljöjn le telepítés közben!!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#20656) Adam8199 válasza beloadjoker (#20655) üzenetére


Adam8199
tag

Gondolom ha közbe töltöm a tabot nem lehet ilyen bajom. :D

Audi A4 B5

(#20657) beloadjoker válasza Adam8199 (#20656) üzenetére


beloadjoker
őstag

őő azt nemtudom hohgy telepítés közben mikor recben van akkor tölt e

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#20658) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, találtam egy nálam tökéletesen működő megoldást az elálló és kicsit nyikorgó képernyő problémára. Hátha nem ismeritek, ezért leírom.

Nemrég vettem egy ilyen tabletet az eBay-n, Amerikából. Minden tökéletes vele, leszámítva a screen lifting problémát, amiről csak a vásárlás után hallottam először.
Szétszedtem, hogy megnézzem mi lehet a probléma, ekkor láttam, hogy két csavar hiányzik belőle. Ahogy utánaolvastam, kiderült, hogy ez az ASUS megoldása erre a problémára. Csakhogy nálam nem működött, ezért tovább keresgéltem. Találtam sokféle megoldási javaslatot kezdve a csavarok alá alátét készítést gyógyszeres csomagolásból, a képernyő kerete alá ragasztó benyomásáig mindenfélét.

Ekkor futottam bele ebbe a megoldásba: How I permanently fixed my screen lifting...

A lényege, hogy egy kis fültisztító pálcika darabot rak be, hogy a túl hosszú szalagkábelt ezzel kicsit megfeszítse, és már nem is nyomja ki annyira a kijelzőt. Nálam tökéletesen bevált a dolog. Pár napja már így használom és nálam megszűnt az idegesítő nyikorgás a mozgó kijelző miatt...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#20659) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Most kaptam vissza Brnoból a Nexusomat akkucsere után. Természetesen tökre legyalulva, ami főleg a rajta lévő képekért kár. Semmi extra alkalmazás nem volt rajta, amit ne tudnék pótolni, de a képeket sajnálom. Nem kellett volna a szervizben lementeniük és aztán visszapakolniuk, vagy esetleg vissza tudom tenni őket vhogy?

[ Szerkesztve ]

(#20660) sto1911 válasza Subimp (#20659) üzenetére


sto1911
veterán

Nem es nem. Elotte kellett volna. :(

(#20661) AnonyX


AnonyX
tag

Nexus 7 2012 32GB WiFi only tabom van. Gyári 4.4.4 volt rajta, de az utóbbi időben már lassúnak éreztem, igaz régen volt már factory reset stb...Nexus Toolkittel unlockoltam, feltettem CyanogenMOD 11 M7 verziót, betonstabil legalábbis nálam. Olyan mintha a wifi jelet is jobban fogná, legalábbis a programok jobb jelet jeleznek. Gyors, lényegesen fürgébb a tab. Akkumulátorral eddig sem volt gondom, de most is tökéletes. Sőt lehet még jobb is az aksi használat. Maximálisan elgedett vagyok Cyanogen csapattal. Főleg ha OTA-n jönnek a Milestone verziók, nekem az tökéletes.

(#20662) Polllen válasza AnonyX (#20661) üzenetére


Polllen
nagyúr

Éppen kérdezni akartam, hogy nem használ-e valaki CM-t. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20663) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Ismerősnek segítek tabletet választani, jelenleg asus nexus 7 áll nyerésre. Lenne 1-2 kérdésem hozzátok:

1) Az összefoglalóban található egy hibalista. Ezekről időközben kiderült, hogy melyik hw-es melyik sw-es, javítások vannak-e? Esetleg hivatalos állásfoglalás? Mennyire gyakoriak (tapasztalataitok alapján nem netes infók alapján) ezek a hibák? Kell tőlük tartani annyira, hogy eltántorítson a vásárlástól? Kijelző érintésének érzékelése pl. elég dúrvának hangzik, gps hibája szintén.

2) Az összefoglalóban olvastam a root-olásról. Az alapján elég egyszerűen rootolható. A visszaalakítás (root törlése, bootloader zárása gariztatáshoz ) szintén ilyen egyszerűen megoldható? (gari fontos!). Nincs az újabb verziókban valamilyen plusz "feature" ami akadályozná a root-ot? (mint pl. samsung galaxy s4+ telefonoknál új sw-el van egy számláló(knox) ami ugrik, ha rootolsz, és így a garid is elevszted)

Köszi előre is!

(#20664) s3nsitivity válasza mézespálinka (#20663) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Egyáltalán nem gyakoriak a hibák. :K
Valamint a root, unlock, relock stb mindig is egyszerű lesz nexuson. :K

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20665) l.skywalker válasza s3nsitivity (#20653) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jajj, hát az tényleg furcsa lett volna... :C

Ja, nem. Mégsem.

http://au.ibtimes.com/articles/558243/20140707/install-android-l-stock-firmware-asus-nexus.htm

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#20666) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

A Nexus 7 (2013) készülékre hivatalosan kifog jönni az android L?

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#20667) leslieke válasza Carasc0 (#20666) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20668) l.skywalker válasza Carasc0 (#20666) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, de az egy nagyon másik Topic.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#20669) s3nsitivity válasza l.skywalker (#20665) üzenetére


s3nsitivity
addikt

EZ még mindig csak dev prew. :U
Valamint nem épp "original" :U

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20670) Sanyi.mTs válasza Gabócza (#20658) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

te mivel pattintottad le a hátlapot. mert nekem csak csavarhúzóm van és nem akarom megsérteni a keretet leszedéskor.

(#20671) KZP válasza Sanyi.mTs (#20670) üzenetére


KZP
őstag

Ilyen esetekre gitárpengetőt, vagy egy nem használt bankkártyát szoktak ajánlani. Azok műanyagok, nem sértik meg annyira könnyen a burkolatot, mint egy fém csavarhúzó.

(#20672) Gabócza válasza Sanyi.mTs (#20670) üzenetére


Gabócza
senior tag

Először bankkártyával próbáltam, de az is túl vastag volt, ekkor került a kezembe a lányom kis műanyag vonalzója, annak az elvékonyodó részével kb. 2 mp volt kipattintani.
Egyébként pár napja rendeltem egy ilyen pakkot, hogy a jövőben ne kelljen kínlódni...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#20673) #41133696 válasza Carasc0 (#20666) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de vannak arra utaló jelek is, hogy nem csak arra☺

(#20674) #41133696


#41133696
törölt tag

Friss AnTuTu eredmény:

Android 4.4.4 AnTuTu 4.x

Igazából emiatt: Huawei Ascend Y330 - az örökség része. Vazze az N7 a négy magjával éppen veri + 2120 ponttal, a 20k-s telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#20675) s3nsitivity válasza #41133696 (#20674) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mindig is utáltam ezeket a teszteket. :D
Csak számok. :K

Real Life preformance-be kétlem, hogy köze lenne egymáshoz a két készüléknek.

Mahdi Rom 4.4.4 : [link]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20676) Polllen válasza s3nsitivity (#20675) üzenetére


Polllen
nagyúr

Eltelt 2 év, sokat fejlődött a hw. Persze a teló lehet lassabb, több process-t szolgál ki egyszerrre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20677) #41133696 válasza s3nsitivity (#20675) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nekem is nehezen veszi be a gyomrom, hogy 4 db 1.3 GHz-es maggal szerelt gépet, feleannyi RAM-mal ráadásul, megközelít pontokban, ebben a tesztben, két maggal.

Ugyannakkor, ahogyan (#20676) Polllen is írta, 2 év a számítástechnikában, illetve annak szinte minden bugyrában nagy idő. Nekem még rosszabbul esik, mert az én készülékem vadonatújan, de még csupán 1 éve és kicsivel több mint három hónapja lett megrendelve a Telekomtól. Szóval nálam még az sincs, hogy 2012-ben, nyáron debütáláskor egyből...

Egyébként 1 év is markáns különbségeket hoz, példának okáért a másik androidos készülékem, ami tavaly nyáron jelent meg (LG L7 II), veri az idei verzió, az L70, úgy hogy a tesztben még le is van szólva teljesítményileg, miközben dupla pontszámokat ér el ugyanebben az AnTuTu tesztben mint az L7 II.

(#20678) sto1911


sto1911
veterán

Es mire nem eleg a N7 2012 a mindennapi hasznalatban? Ez a lenyeg, nem a HW.

(#20679) beloadjoker válasza sto1911 (#20678) üzenetére


beloadjoker
őstag

Elegnek elwg csak nyomkodom a nexus 5om utana. Meg kezembeveszem a tabletet es hat az nem tunik valami faszanak olyankor :-)
Bar nekem tervben van egy 2013as remelem majd lassan osszejon

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#20680) s3nsitivity válasza sto1911 (#20678) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nekem semmi bajom a sebességével. Tökéletes számomra. Vannak megreccenések, főleg mikor 1 hétig nem vagyok fent wifin és után szinkronizálja az atya úristent is. :D
De szerintem még a mai napig tökéletes kis gép. :K

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20681) #41133696 válasza beloadjoker (#20679) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én úgy vagyok vele, hogy 2013-asra már csak nyomott áron pályáznék. Igaz nekem nyomott áron jött T-től a 2012-es verzió is. A következő nekem az N8 lesz, amennyiben a T-nél kapható lesz.

(#20682) beloadjoker válasza #41133696 (#20681) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hasznaltan mar 40ert ki lehet fogni a 16ost en majd egybolyanra palyazok. Tabletbol nem veszek ujat mert ez az a kategoria ami szerintwm penzkidobas es a nemtudom hova soroljam kategoria :D nem telefon nem is egy netbook :-) ezt is 10 ezerert vettwm hibaskent

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#20683) leslieke válasza sto1911 (#20678) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenre elég.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20684) #41133696 válasza beloadjoker (#20682) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nekem évekkel ezelőtt amikor terjedni kezdtek a táblagépek akkor voltak ilyen gondolataim, hogy kidobott pénz, meg nekem nem lesz sem ilyenre szükségem, sem okostelefonra (manapság meg nem lennék meg nélkülük). Úgy voltam vele, hogy akkor már egy laptop. Aztán gyökeresen megvátltozott a véleményem... ehhez az is kellett, hogy a szolgáltatóm egy vadonatúj készüléket kínáljon verhetetlen áron, így az N7 érkezett elsőként, és minden addigi aggályomat eloszlatta. Pedig előtte olyan tőlem idegennek tűnt, hogy egy kapacitív kijelzőn gépeljek, és dolgozzak. Sohasem játszom rajta, de azt laptopon sem tenném. Ha úton vagyok azért, mert csak feleslegesen merítené az akkumulátort, drasztikusan lecsökkentve a rendelkezésre állási időt, dokkolón megint nem játszok, úti töltőről még elképzelhető lenne, de arról sem szoktam. Van egy NFS Most Wanted vásárolva rá Google Play-ről de csak a helyet fogja :D

Manapság egyáltalán nem gondolok arra, hogy laptopot vegyek. Inkább ahelyett egy PS4-et. 48 k-ért amúgysem lehetne még egy olcsó laptopot sem venni újonnan, de ha lehetne sem igen érdekelne. Ez sokkal kisebb helyet foglal el, HD-ben lehet rajta filmet nézni, böngészni, közösségi funkciókat elérni stb. Sosem vásároltam még használt portékát pedig már majdnem 33 vagyok :) Minden évben cserélni én is feleslegesnek tartom. Két vagy három évente újat venni viszont jó dolog úgy, hogy a régebbit odaadom valamelyik családtagomnak.

[ Szerkesztve ]

(#20685) juhiimi válasza #41133696 (#20684) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Laptop nelkulozes csak azoknal jatszik akiknek nincs ra szuksege a munkajukban.A tabletet csak tartalom fogyasztasra hasznalhato,arra meg ugye ott az okostelefon is.Szoval nagyjabol penz kidobas,de otthon az agyban es a wc-en tok kenyelmes :D

(#20686) Polllen válasza juhiimi (#20685) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az okostelefon lényeges kisebb, mint egy tablet. Ph fórumozni valszeg jó az előző is, de utóbbi lényegesen kényelmesebb. Még note 1 mellett is jobb volt a 7"-s tab.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20687) Bozek válasza juhiimi (#20685) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én konkrétan tablet-el helyettesítem a laptop-ot a munkámban. Online tudósításokat írok és a Nexus 7 (2012) egy billentyűzetes tokkal sokkal jobb. Tavaly augusztusban a junior vízilabda VB-t például úgy kellett adnom, hogy az ölemben volt a tablet, mert nem volt sajtóhely és a nézők között ültem én is. Vagy a döntőt például egy TV-s állványról nyomtam, törökülésben. :D

(#20688) #41133696 válasza #41133696 (#20684) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként mivel a topicban még nem volt róla szó. Az első táblagépet Bill Gates mutatta be még 2002-ben, de Steve Jobs kellett hozzá, hogy a népek rámozduljanak a témára. Egy Windows XP Tablet PC Edition futott rajta, de akkor még nem érdekelt szinte senkit, így a projekt az MS részéről befulladt, a világnak meg várni kellett pár évet.

Forrás

Persze jó, hogy az Apple elkezdte másodiknak a dolgot, mert az akkor már bombasikernek bizonyuló ötlet, egy új iparágat hozott létre, és minden nagyobb gyártó elkezdte másolni illetve a saját megoldásaival kiegészíteni a termékpalettát, ez az út vezetett el ahhoz is, hogy a Google is belépjen a piacra, illetve, hogy az eredetileg okostelefonokra fejlesztett Androidot táblagép operációs rendszerré fejlessze.

(#20689) r00r1


r00r1
aktív tag

Először elrontottam a fórumhelyet,szóval hétfőtől én is belépek a klubba.

(#20690) #41133696


#41133696
törölt tag

Az Alcor BT-80 jó lehet Nexus 7-hez is.

Ékezetes, Bluetooth Alcor billentyűzet tokkal 7990 Ft-ért

Válogatás friss hardverekből a nyári esőben - Hálózat, szünetmentesek, tabletkiegészítő

[ Szerkesztve ]

(#20691) #41133696 válasza leslieke (#20683) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt annyival pontosítanám - saját tapasztalataim által -, hogy ameddig egy felhasználó van csak bejelentkezve, mert nálam ha már a másik családtag fiókjába is történik bejelentkezés, akkor kikapcsolásig belassul. Köszönhetően annak, hogy csak átjelentkezés van, és nincs kijelentkezés, így viszont az 1 GB RAM már kevés.

(#20692) leslieke válasza #41133696 (#20691) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt a részt nem ismerem, párommal közösen használjuk egy felületen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20693) #41133696 válasza leslieke (#20692) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mivel minden négy fiók van az N7-en (a családtagoknak is egy), így ezt a részét én igen. Igen kellemetlen tud lenni a jelenség, szóval tényleg csak akkor használja más, ha nincs elérhető PC itthon, vagy úton vagyunk.

(#20694) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Nexus 7 (2013). Elhatároztam, hogy kipróbálom rajta a CM 11-et. Nexus ToolKittel megvolt a USB driver feltelepítése, az unlock, a recovery feltelepítése (TWRP) , letöltöttem a megfelelő zip-et (CM-11-nightly flo)
biztonsági backup, wipe, install CM 11. Fel is ment szépen, a tablet működik, de azóta hiába dugom a PC-hez nem látja a Nexus 7-et. :( A drivert eltávolítottam és a nexus toolkittel újratettem, de hiába...nem látja az eszközt, így a toolkitet sem tudom használni természetesen.

Mi lehet a gond? Hiába kerestetek rá a driverre sem a neten, sem gépen nem találja a win7.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#20695) #41133696 válasza Brett001 (#20694) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van külön topic az N7 2013-nak: [Re:] Google Nexus 7 (2013) - ránc: felvarrva

(#20696) Polllen


Polllen
nagyúr

Amúgy, ha már szóbakerült, 2 napja feldobtam cm 11-t. Nem kellett csalódnom, jól teszi a dolgát. Bárcmegmondom őszintén, a pluszok, amiket tud, mobilon jók, tableten nem veszem akkora hasznuk.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20697) r00r1


r00r1
aktív tag

Na jól kezdődik a kálváriám:
Vettem egy 32 gigás változatot az Edigitaltól, viszont a hátlap recseg ropog. Illetve 55%nál nem tölt tovább. Beszéltem az ügyfélszolgálattal, a 72 órás készülékcserét igénybe fogom venni... :O
A futár holnap fogja visszavinni.
Tesómé ugyan ez, 1 hete használja, semmi baja... az enyém meg retek...
Valaki valami tapasztalat, hogy minek nézek elébe?

[ Szerkesztve ]

(#20698) r00r1 válasza r00r1 (#20697) üzenetére


r00r1
aktív tag

Továbbá:
A 72 órás cseregaranciát nem vehetem igénybe, mindenképp meg kell várni, míg a szerviz átnézi... WTF???
Nem azért van a 3 nap, hogy akkor azonnal cseréli egy újra?

"Amennyiben olyan termékről van szó, amely a az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet mellékletében szerepel, és az igényünket három munkanapon belül érvényesítjük, úgy a forgalmazó nem vizsgálhatja a csere előtt, hogy a hiba oka a vásárlást követően keletkezett-e (azaz például gyártási eredetű) köteles azt nyomban kicserélni.

A Legfelsőbb Bíróság álláspontja is az, hogy a meghibásodott fogyasztási cikket a forgalmazó - három munkanapon belüli érvényesítés esetén - köteles kicserélni (EBH2007.1744)"

Nekem ebből ez tűnik ki.
Szerintetek? Elég fontos lenne...
A probléma, hogy recseg a készülék hátlapja, ill csak 55%-ig tölt az akksi, és elég hangosan zizeg, miközben tölt.

(#20699) Cyrin válasza r00r1 (#20698) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem random újraindulási gondom volt vele, bevittem elmondtam meg se nézték, 3 napon belüli volta miatt azonnal adtak egy másikat az edigitalnál.
régebben a telefonommal is így jártam, na az pont ezt csinált hogy nem töltött fel, azt is 3 napon belül azonnal cserélték a vodánál.

[ Szerkesztve ]

(#20700) sto1911 válasza r00r1 (#20698) üzenetére


sto1911
veterán

Nyomtasd ki ezt, vidd be nekik, irj a panaszkonyve, kerd a fonokot. Es sztem cserelni fogjak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.