Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Garry84 válasza #41133696 (#21879) üzenetére


Garry84
tag

A TV Go engem is érdekelne. Valaki esetleg?

(#21902) Partybokszos válasza Garry84 (#21901) üzenetére


Partybokszos
csendes tag

TV GO is szépen futkározik l-en.

(#21903) Garry84 válasza Partybokszos (#21902) üzenetére


Garry84
tag

Köszi szépen, asszonyka akkor engedélyezni fogja a frissítést! :D

(#21904) #41133696 válasza Partybokszos (#21902) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R RTL Most-ot még meg tudná nézni valaki?

(#21905) FearTomi


FearTomi
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Amikor próbálom felrakni az 5.0-t akkor azt írja a bootloader, hogy "Signature Mismatch" és kilép. Előre is köszi a választ!

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#21906) Dolphine


Dolphine
addikt

Android 5.1?! :Y
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21907) Partybokszos válasza #41133696 (#21904) üzenetére


Partybokszos
csendes tag

Az is megy szépen. :D

(#21908) sto1911 válasza FearTomi (#21905) üzenetére


sto1911
veterán

Rakd fel innen kulon a bootloadert, mert ami neked most fenn van, az hibas: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417097

(#21909) FearTomi válasza sto1911 (#21908) üzenetére


FearTomi
őstag

Köszi!

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#21910) bajzal


bajzal
őstag

Ota frissítésként mikor fog jönni?

(#21911) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ezt dobja ha a gyári recovery-be akarok bejutni. Nem most kezdődött a hiba, még vagy 2 OTA frissítéssel ezelőtt. Wipe-ot akarok nyomni recoveryből, de így nem tudok.

Ötlet, megoldás?

Fastboot megy, onnan lépnék recovery módba, de csak a döglött robotot adja. Meg akkor is ha eleve recoverybe lépéssel indítanám a tabletet.

(#21912) sto1911 válasza Stauffenberg (#21911) üzenetére


sto1911
veterán

Van egyaltalan recovery rajta?

(#21913) bAtt001 válasza Stauffenberg (#21911) üzenetére


bAtt001
addikt

mehet rá az image fastbootban, úgyis ott az 5.0 :D

(#21914) Stauffenberg válasza sto1911 (#21912) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gyárilag nincs? Eddig az összes Androidos eszközömön volt valamilyen gyári recovery alapból, ahonnan ha túl sok mindent nem is lehetett buzerálni, de wipe data/cache köröket meg lehetett ejteni.

(#21915) sto1911 válasza Stauffenberg (#21914) üzenetére


sto1911
veterán

Lehet valami miatt torlodott. De fastboottal rakd fel valamelyik imagebol, vagy ha ugyis wipeolni akarsz, akkor akar mehet fel az otos is.

(#21916) bajzal válasza Stauffenberg (#21914) üzenetére


bajzal
őstag

Sony telefonokon nincsen gyári recovery :)

Ha fel tezsem image file-ból és lassú vagy nem tetszik akkor vissza tudom rakni a kitkat-et garanciavesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#21917) #41133696 válasza Partybokszos (#21907) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#21918) G4bi89 válasza Stauffenberg (#21911) üzenetére


G4bi89
senior tag

Döglött robotnál nyomd meg a power+volume up gombot és bejön a recovery. (Először tartsd nyomva a power gombot és utána nyomd meg vele együtt szigóruan 1x a volume up -ot)

Feltettem a 2.19 -es Supersu -t és a következő fogad:

Így még nem jártam :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21919) Stauffenberg válasza sto1911 (#21915) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem törlődhetett, mivel G4bi89 módszerével bejön (ezúton is köszi a tippet). Az jó kérdés, hogy miért nem indul magától.

Nem feltétlenül akarom image-ből flashelni a Lollipopot. Eddig mindegyiket OTA-n telepítettem 4.1.2 óta és soha egyszer sem volt factory reset végrehajtva. Most ha majd feldobja, hogy telepíthető az 5.0, akkor nyomok előtte egy wipe data/cache-t és a telepítés után is. Remélem ez egyenértékű lesz egy tiszta telepítéssel.

(#21920) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Nekem bootolás helyett állandóan a custom recovery jön be. Mi a baj?
Ja és ADB eszközként nem is ismeri fel a gép.
Segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

(#21921) dombila válasza Stauffenberg (#21919) üzenetére


dombila
senior tag

Ez "gyárilag" így jön be. Kell neki a power+volume up. Számos HTC-n is így működik a gyári recovery.

(#21922) Stauffenberg válasza dombila (#21921) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az jó. Azt hiszem ez a Google-t dicséri, mert régóta megvan a gép, kivettem a dobozból lassan 2 éve, bekapcsoltam, minden frissítés OTA-n ment fel és egészen idáig nem volt gondom a sebességgel, nem volt indokolt egyszer sem a wipe.

De akkor így már tudni fogom a gyári recovery-be jutás módját.

(#21923) G4bi89 válasza G4bi89 (#21918) üzenetére


G4bi89
senior tag

Közben a feljebb linkelt CF-Auto-Root.... progival is megpróbáltam. Az fel is rakta rendesen, a Supersu is szépen elindul és úgy csinál mintha megadná a jogokat, csak éppen a rootot igénylő programok nem működnek Greenefy,Wakelock detector stb.

Sikerült már valakinek úgy rootolnia, hogy az azt igénylő progik tényleg működnek úgy ahogy kell ?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21924) zhorvath válasza G4bi89 (#21923) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Szia!

Tökéletesen működik. Pl. Wifi ADB

(#21925) G4bi89


G4bi89
senior tag

Akkor nem tudom mi lehet. Nekem kiírja, hogy az Supersu megadta az engedélyt csak éppen a programok sz*rnak rá. Root checker meg azt írja nincs rootolva pedig a CF-Auto-Root hibátlanul lefutott fastboot módban.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21926) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Hol lehet kikapcsolni a hangot, ha megérintem a tabot? Nem találom. A billentyűzet hangját már sikerült kikapcsolnom.

(#21927) G4bi89 válasza zhorvath (#21926) üzenetére


G4bi89
senior tag

Hang és értesítés -> Egyéb hangok -> Érintési hangok

Közben újrahúztam a romot és rotoltam most bezzeg tökéletes. Lehet előbb az kavarta meg,hogy miután nem ment a 2.19 -es Supersu.zip -el aztán toltam rá a CF féle autoroot-ot. :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21928) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Nyitott bootloader-el kapom ugyanugy ota-n a frissítéseket?Vagy az nem befolyásol semmit hogy nyitva van?

(#21929) Polllen válasza Partybokszos (#21928) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tudtommal nem befolyásolja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21930) sto1911 válasza Partybokszos (#21928) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem vegig nyitva volt, es mindig jelezte, sot, egyszer egy custom romnal is feldobta a gyari frissitest!

(#21931) Polllen


Polllen
nagyúr

Tegnap én is felraktam az új verziót. Új eszközként állítottam be és valóban nagyon gyors lett. A design meg az első a google-nél, amire azt mondom, hogy pofás. A menü tényleg elbírná azt a beállítást, mint az értesítési sáv, de ezt leszámítva tetszik. Újra felvettem az android-t is az érdekel listára.

Felmerült, hogy ez most dalvik vagy ART, a fejlesztői beállításokban nem lehet futási környezetet választani (nem találtam ilyen opciót), uh okafogyott a kérdés.

Amivel viszont megnyaltam, az előlapi usb-re kötve próbáltam meg először frissíteni. 2x halt be. Aztán hátra dugva usb 2.0-nál az egész gép lefagyott, majd restart után usb 3.0-ról néhány perc alatt feltúrta.

Majd ha belaktam, meglátjuk hogy muzsikál a gép.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21932) front3r válasza Polllen (#21931) üzenetére


front3r
őstag

Komolyan irigykedem... nálam nem tudom mi okozza a lassulást. Megfigyeltem, mikor nincs wifi kommunikáció, akkor elég gyors. Viszont amikor a playről frissíti az alkalmazásokat, akkor mást nem is igen lehet rajta csinálni, és látható, hogy lassabban frissíti be az alkalmazásokat, mint a 4.4.4.
Elvileg nincs különbség ugye a 2012-es Wifi modellen belül?
XDA-n is egyre több embertől olvasom ezt a lagos problémát.

Próbáltam már Nexus Toolkit-el is felrakni, hátha az "máshogy csinálja", de persze hogy nem.

Integra: Még a módszered nem próbáltam.

Ahogy látom kiszivárgott az OTA URL, megpróbálom azt a módszert is. :D

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21933) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a lassú töltés milyen hibából fakad? Akksi, vagy esetleg más okozza? (töltő az jó tesztelve másik N7-el)

(3-or volt szervizben miatta a készülék, de megint előjött 2-3 hónap után. Az Asus nem igazán akar már érdemben foglalkozni vele így, hogy lejárt a gari, hiába ugyanaz a hiba, amit 3 alkalommal sem sikerült normálisan megjavítani... :((( Így gondoltam megpróbálom én megoldani)

(#21934) nczoli válasza Gabesz26 (#21933) üzenetére


nczoli
csendes tag

Én kb. fél éve kűzdök a lassú töltéssel. Fogalmam sincs mi lehet a gondja.

Feltettem az 5.0 factory imaget, de nálam jelentős lassulás tapasztalható. Kegyetlen dolog ez a Googletól, mert egyebként nagyon tetszik.

(#21935) Dolphine


Dolphine
addikt

Egyelőre még várok az OTA megjelenéséig, addig viszont érdekelne, hogy előtte vagy csak utána érdemes egy Factory Resetet csinálni, vagy nem szükséges? Eddig a gépet, csak OTA-na frissítettem, a 4.4.4-nél eléggé laggol a gép.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21936) nczoli


nczoli
csendes tag

Hogy ne csak általánosságokat mondjak, előfordul, hogy az alkalmazásváltó kb. 6-8 mp után jelenik meg. Több gyári app is ANR ablakot dob, mert a rendszer úgy értékeli, hogy leállt, pedig fut. Nekem is 8gb refurbished verzió van.

(#21937) Gabesz26 válasza nczoli (#21934) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nálam olyan szinten van jelen, hogy 12 óra töltéssel kb. 20%-ot tölt csak rá (kikapcsolt állapotban). Ha bekapcsolom és úgy töltöm, akkor nemhogy töltene, inkább merül közben a tablet, szóval használhatatlan.

Az Asus szerviz, és ügyfélszolgálat nálam úgy leírta magát, hogy soha többet nem veszek Asus terméket, legyen az bármennyire is jó.

(#21938) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Miért nincsen fehér háttér az ikonok mögött a menübe?

(#21939) front3r válasza nczoli (#21936) üzenetére


front3r
őstag

Akkor ugyanaz van mint nálam. Ha nem lesz rá megoldás, akkor szépen visszarakom a régi verziót és azt használom. Majd esetleg egy új tableten összefutok újra az 5.0-val, vagy a fölöttivel.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21940) sto1911 válasza Gabesz26 (#21937) üzenetére


sto1911
veterán

Az kemeny :S

Lehet halodik az akku benne, cserelni kellene. De az ufsznel meg verd az asztalt, eszkalalj, fogyveddel riogass, stb.

(#21941) Polllen válasza front3r (#21932) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor play-ről frissít alkalmazást, akkor "természetes" a lassulás. Nem mai csirke, nem megy neki a háttérben telepítés és előtérben használat. Bár 5.0 alatt ez is javult, cm alatt használhatatlan volt app frissítés közben, itt eldöcög. Szóval ha csak az a baj, hogy frissítés után behúzza az x appod automatikusan és ezért használhatatlan, legyél türelmes. Várd meg amíg befejezi. Én szűz installal kezdtem, mert kiírta, hogy 50 appot állítana helyre. Kihagytam.

Az appokat pedig azért telepíti lassabban, mert ART környezetet használ, ahol telepítésnél fordítja a progit. Ez az ára, hogy normálisabban működjön a rendszer.

Gabesz26

HW vagy SW hiba, de nem az oprendszerben. A töltési elektronika akad ki. Van akinél segít az, hogy egy ideig gépre dugja, majd vissza gyári töltőre. Ez sw hibának tűnik. Valakinél meg nem segít, az meg hw hibának tűnik. Találtam pl. olyan guide-t, ami fizikai beavatkozással javítja a hibát. Ragasztgatással. Nálam nem jött be egyik módszer sem.

Nálam ennyire azért nem vészes. 6-7 óra alatt feltölti a gépet, utána jó az üzemidő. Böngészés közben viszont már csak szinten tart, nem merül, nem töltődik az aksi.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21942) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Nekem csaknem ugy néz ki mint ahogy kéne.

[ Szerkesztve ]

(#21943) front3r válasza Polllen (#21941) üzenetére


front3r
őstag

Csak az a baj, hogy utána is akad, ha egy appból kilépek pl. a settingsbe. Tehát itt valami gáz van... A chrome is lassú, ha oldalakat nyitok meg. Azért ennyire nem volt gáz ez sosem. A JB meg olyan mint a vaj?

Polllen: Ha mondjuk bezárom az appokat, és csak a beállításokba megyek be, akkor jó a sebesség, meg ha ott görgetek, beállítok 1-2 dolgot, az úgy OK, akkor nem laggol.
De ha indítok egy böngészőt, akkor már szörnyű.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21944) Polllen válasza front3r (#21943) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor tényleg gebasz van. Chrome ugyanolyan gyors nálam, firefox is kevésbé lassú. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21945) lordyka válasza Partybokszos (#21942) üzenetére


lordyka
aktív tag

google now launcher playről...

(#21946) sickoface


sickoface
tag

xda-s leírás alapján frissítettem lollipopra, ilyenkor érdemes még rányomni egy gyári visszaállítást vagy az előző rendszert teljesen letakarította?

(#21947) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Android 5.0 Lollipop OTA Files for Nexus 5, Nexus 7 2013, Nexus 7 2012, Nexus 10 and Nexus 9 [How to Install]

Ha jól veszem ki a leírásból, ezzel a módszerrel nem kell bootloadert nyitni, ez egy normál OTA frissítésnek felel meg, csak éppen nem a Google szerveréről húzza le.

Szóval a lényeg, hogy itt vannak az hivatalos OTA URL-ek és az onnan nyerhető ZIP-ek (értelemszerűen csak ahhoz a vashoz, amihez már küldik OTA-n a cuccot).

(#21948) #41133696 válasza Stauffenberg (#21947) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor nagyjából ekkora méretű lesz WiFi-s esetén:

(#21949) zhorvath válasza G4bi89 (#21927) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Köszönöm! Ezt éjfél táján úgy olvastam, hogy "értesítési hang". :)

(#21950) SoldierL_86


SoldierL_86
csendes tag

Sziasztok! Most akkor megjelent a Lollipop? OTA-n nem ajánlja fel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.