Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) l.skywalker válasza Integra (#21850) üzenetére


l.skywalker
félisten

Telepíts adb-tool-t.

Nekem ezt dobja:

writing 'bootloader'...
FAILED (remote: (InvalidState))

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21852) Integra válasza l.skywalker (#21851) üzenetére


Integra
titán

kellett az sdk tools only is, az nem volt telepítve.
aztán tényleg egyszerű volt már tgz-t kitömöríteni, mellé másolni a folderbe az adb win32 részét, simán ment a fastboot devices és a flash-all.bat is utána :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21853) l.skywalker válasza Integra (#21852) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én itt megakadtam. Most üres a gép, csak bootloader van.

Hogy csináltad pontosan?
Leszedted az image-t, kitömörítetted és mit másoltál mellé?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21854) Integra válasza l.skywalker (#21853) üzenetére


Integra
titán

letöltöttem az alább linkelt sdk-t és telepítettem.
létrehoztam egy android nevű mappát, majd letöltöttem az image filet, amit kitömörítettem és a tartalmát bemásoltam ebbe az android mappába.
ugyanebbe a mappába bemásoltam a Fastboot+ADB(20926).zip kitömörített tartalmából értelem szerűen a win32 részét.

aztán cmd és bemész az adott android mappában, ha benne vagy, először: fastboot devices - ha működik, akkor visszaírja a készülék számát. utána meg simán beírod,hogy flash-all.bat és már telepíti is azonnal.
nem kell megijedni, első bootolásra hosszú percekig fog tekerni, majd feláll :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21855) l.skywalker válasza Integra (#21854) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi, megpróbálom!

Most elvesztettem a kapcsolatot a gép és a tablet között, nem látja sehogyse...

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21856) Integra válasza l.skywalker (#21855) üzenetére


Integra
titán

dugd át másik usb aljazatba a gépen, ez rendszeresen előfordul

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21857) l.skywalker válasza Integra (#21854) üzenetére


l.skywalker
félisten

És megy... :C

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21858) Integra válasza l.skywalker (#21857) üzenetére


Integra
titán

jól van, örülök :)

amúgy itt is elkövették a launchernél amit anno a kitkatnél az n4 esetén. nincsenek háttérképek, nem veszi le magát minimál indító oldalra, hanem továbbra is 5 oldal van. na mindegy, szép és gyors.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21859) l.skywalker válasza Integra (#21858) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ezt nem is vártam, hogy másként oldják meg. Nem értem miért nem lehetett volna pl. a Google Now Launcher a stock. Nem mintha az sokkal jobb lenne.

Egy-két dolog érdekelne, hogy akkor most ART vagy Dalvik?
És ROOT már vajon van hozzá? A Nexus Root Toolkit 1.9.3 a preview release-re adott ki frissítést...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21860) Integra válasza l.skywalker (#21859) üzenetére


Integra
titán

ez már art :)
nincsen még root hozzá asszem.
wugfreshnek is frissítenie kell az nrt-t, mert azzal nekem nem ment fel. összevissza bénázott, volt amikor mismatch volt, volt, amikor match, aztán amit lentebb linkeltem, ott elakadt. de biztos nagyon gyorsan fogja igazítani a gyári image file-hoz az nrt-t.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21861) l.skywalker válasza Integra (#21860) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kivárom, megéri. Addig meg elpötyögök ezen is :)

Már csak egy N4-et kéne beszerezni és igazi retro arc lennék :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21862) Integra válasza l.skywalker (#21861) üzenetére


Integra
titán

ha ilyen jó lesz az n4-en is az 5.0 mint a régi n7-en, akkor nem fogok rohanni n6-ért, hogy lecseréljem. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21863) leslieke válasza sto1911 (#21832) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szuper, Köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21864) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Miert ne lenne root?
Itt van nakasihoz ez mar 5.0n is jó:
http://download.chainfire.eu/295/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-grouper-nakasi-nexus7.zip

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#21865) janeszgol


janeszgol
félisten

Én megvárom az OTA frissítést. Nem tudom meddig napolták el.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21866) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

5.0-ról vélemények?

(#21867) Stauffenberg válasza janeszgol (#21865) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az egész 5.0 megjelenést napolták el, már egy hete meg kellett volna jelennie. Az OTA-ra szerintem már mostantól lehet számítani, de teljesen véletlenszerű, hogy kinél mikor jelenik meg. Nekem volt olyan, hogy még aznap ahogy felkerült az image a developer oldalra, meg olyan is, hogy csak 3 héttel később.

(#21868) Cyrin


Cyrin
addikt

nekem is sikerült adb fastboot módszerrel :D tesztelni nem tudom, mert nincs időm rá, tetszik

[ Szerkesztve ]

(#21869) #41133696 válasza janeszgol (#21865) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szintén. Van vagy 4 Stream applikáció: TV GO, Mindig TV, RTL Most, GameTrailers TV

Amik nem érintenének kellemesen, ha kiesnének. Majd amikor megjön OTA-n akkor települ egyből, aztán vagy lesz amelyik kiesik vagy nem. Meg ugye nálam OTA-val sosem volt gond, remélhetőleg most sem lesz. Azért mondom, hogy nálam, mert volt itt olyan a topicban, akinek az OTA-tól is elfeküdt a zöld robotja... de még mindig az a legbiztonságosabb, meg legkomfortosabb.

(#21870) Integra válasza Cyrin (#21868) üzenetére


Integra
titán

az biztos, hogy ezen a rev1-es első n7-en sokkal jobban fut az 5.0 mint a 4.4.4 :)
a 2013-as n7-en meg még jobb lehet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21871) bAtt001 válasza Integra (#21870) üzenetére


bAtt001
addikt

hát nem tudom nekem annyira nem sima, néha befagy ilyen 10 másodpercekre is, gondolom a háttérben futó processek megölik, 2 éves hardver tudom de azért ez így csúnya :U

(#21872) Zsebob válasza #41133696 (#21869) üzenetére


Zsebob
senior tag

MindigTV megy Lollival.

S9+ dualSIM, Moto 360

(#21873) G4bi89 válasza bAtt001 (#21871) üzenetére


G4bi89
senior tag

Nekem még sokat nem volt időm tesztelni de valóban elég lassúcska. Főleg ha a Nexus5 után veszem a kezembe, de ez mondjuk természetes. :D
Azt viszont nem tudom a gyári 4.4.4 milyen volt sebességben mert f2fs slimkat -en voltam ami azért hasított sebességben. (főleg ami a multitask-ot illeti)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21874) bAtt001 válasza G4bi89 (#21873) üzenetére


bAtt001
addikt

az is lassú volt már :D netezni nagy türelemmel kell már ezen, ha wifit lekapcsolod akkor egész jó a sebesség, filmezni olvasni rajta jó még mindig, na de amikor 2 nap után bekapcsolod a wifi-t... akkor 15 percig hagyni kell had csináljon amit akar, addig használhatatlan :B

(#21875) G4bi89 válasza bAtt001 (#21874) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ami még teljesen megtudja ölni az a FB+messenger kombó :D

Egy gyors kérdés... A locksreen -re rakható widgetek bekapcsolását hova rakták már megint? 4.4 alatt be kellett kapcsolni a biztonság fül alatt de ott most nem találom.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21876) Integra válasza bAtt001 (#21871) üzenetére


Integra
titán

nálam semmi ilyen. a képgalériát úgy pörgeti, hogy öröm használni, a 4.4.4 labdába nem rúgott a tegra3-mal. task manager is hasít. jelenleg semmi rosszat nem tudok rá mondani.
nekem ez a tiszta, egyszerű felület tetszik. noha jobban szerettem a sötét háttéren világos ábrázolást. itt meg a settings is megfordult a színhasználatban. de tényleg ennyi jelenleg. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21877) bAtt001 válasza G4bi89 (#21875) üzenetére


bAtt001
addikt

fb + messenger amit felraktam rá csak, de akkor törlöm is a fenébe :D szerintem a lockscreen widget kihalt ahogy volt, gyanitom elég kevesen használták aztán eltűnt emiatt.

Integra nekem a felület nagyon tetszik picit talán sok a fehér de megszokható

(#21878) Integra válasza bAtt001 (#21877) üzenetére


Integra
titán

sosem értettem a lockscreen widgeteket. a lockscreen nevében benne van, hogy mire való. igazából egy hardveres on/off kapcsoló a legjobb erre, ami sajnos már kihalt, pedig régi mobiltelefonokban még sokban volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21879) #41133696 válasza Zsebob (#21872) üzenetére


#41133696
törölt tag

No és a TV Go ?:)

A másik, mindig előkerül mostanában ez a 2012-es HW dolog... Telekomnál most ilyet osztogatnak új előfizetékeshez: Samsung Galaxy Tab 3 Lite - közelebb a határ

Az N7 még most is erősebb, pedig az ajándék táblagép idei termés.

(#21880) front3r válasza Integra (#21876) üzenetére


front3r
őstag

Jó lenne kideríteni a különbséget! Mi okozhatja azt, hogy nálam kb halálra fagy az 5.0, nálad meg szárnyal?
Fastboot-al raktam fel, így szerintem mindent formáz, nem? Az XDA-s guide szerint mentem végig, utána felraktam a lollipopot, és elborzadtam az akadásoktól, de már a legelején nem úgy reagált a gombnyomásra ahogy kellett. Az animációt picit később kezdte el. Miután meg már felvettem a fiókom, akkor olyan lassan hozta be a beállításokat hogy ne is beszéljünk róla.
Felraktam a 4.2-őt, az meg úgy megy mint a baj, nem hiszem hogy hardveres hiba lenne, ha az meg ilyen szépen megy...
A 4.4.4 elviselhetően megy, de már itt látszik, hogy a 4.2 jobb volt ebből a szempontból is már.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21881) Polllen válasza front3r (#21880) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valami szoftveres gebasz lehet nálad. Ennyire nem tudjátok másképpen értelmezni a gyorsaság fogalmát. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21882) Integra válasza front3r (#21880) üzenetére


Integra
titán

nem tudom megmondani, főleg nem látatlanban, hogy mi lehet.
ha a google oldaláról töltöd le a teljes 390mb-os tgz-t és abból telepíted fel, igen, teljesen elveszik minden adat és újraformáz, csupsz, tiszta, teljes os lesz, mintha out of the box vennéd.

nyomj egy factory resetet. aztán telepítsd újra. nyomj rá egy factory resetet és használd úgy picit (én így telepítettem fel az 5.0-t). csupaszon figyeld meg, ne lakd be. ebben az esetben is, teljesen natúr friss telepítéssel is akad folyamatosan? vagy belaktad, rengeteg programot telepítettél és úgy akad?

megadtam a google accountot, play betöltött, elkezdte a frissítéseket tölteni, megcsinálta, mindent ahogy kell.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21883) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Mennyi idő mire beboot-ol?

[ Szerkesztve ]

(#21884) Integra válasza Partybokszos (#21883) üzenetére


Integra
titán

nekem biztos volt valahol 5-10 perc között az első boot. ezt egyébként több tutorial oldalon is leírják, hogy legyél türelmes és várj, mert a 4.4.4-hez képest is feltűnően sokáig tart az első boot up.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21885) front3r válasza Integra (#21882) üzenetére


front3r
őstag

Akkor is akad, ha factory reset-et csinálok, bár én hagytam hogy befrissítse az appokat az után(Google appokat csak).
Nálam egyáltalán nem ilyen jól fut, mint itt!
Neked ilyen jól fut, mint a videóban?

Amúgy nálam már a varázsló sem az igazi, ami a reset után következik. A gombnyomás ott is akad picit. :S
8GB-os refurbished modellem van. De nem hinném, hogy a 8GB miatt lenne ez.
A 4.4.4 is elég jól megy, de az első verzió az igazi, ott olyan jól fut a tabletem mint a vaj.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21886) Zsebob válasza Partybokszos (#21883) üzenetére


Zsebob
senior tag

Kb. 7 perc volt. Izzadtam...

S9+ dualSIM, Moto 360

(#21887) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Na felment tényleg hasít bár van egy olyan érzésem ez is be fog lassulni előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#21888) Zsebob válasza front3r (#21885) üzenetére


Zsebob
senior tag

Érdekes, nálam nem fehér az appok háttere, és nincs ilyen animáció sem Home gombra....
Másnál?

S9+ dualSIM, Moto 360

(#21889) Integra válasza front3r (#21885) üzenetére


Integra
titán

igen, így megy nálam is

zsebob:
nálam sem, mert a videóban látható n7-re valszeg feldobta az új n6 launchert

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21890) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Na akkor megnézzük ezt a launchert. :D

(#21891) Zsebob válasza Integra (#21889) üzenetére


Zsebob
senior tag

Hol van az az N6 löncs? :U

S9+ dualSIM, Moto 360

(#21892) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Ez legyalul mindent a tabletről? Vagy frissít?

(#21893) lordyka válasza Zsebob (#21891) üzenetére


lordyka
aktív tag

google now launcher a play storeban

[ Szerkesztve ]

(#21894) Partybokszos


Partybokszos
csendes tag

Ha kinyitottam a bootloadert és úgy raktam fel a romot attól még kapok értesítést ha ota-n jön egy frissítés?

(#21895) Polllen válasza Partybokszos (#21887) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elméletileg nem. Legalábbis cm-t ART-n használva nem tapasztaltam lassulást hosszú hónapok után is. Persze lehet, hogy volt, csak nem volt annyira látványos, mint dalvik esetén.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21896) front3r


front3r
őstag

XDA-n másoknak is jelentkezik a lag, tehát "nem vagyok hülye". :D
Persze vannak, akiknek meg úgy megy mint a vaj...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21897) Integra válasza front3r (#21896) üzenetére


Integra
titán

csinálj egy factory resetet, aztán 3x egymás után tedd fel az image filet, factory reset és úgy használd. talán segít egy ilyen mértékű teljes törlés. jobb ötletem nincsen sajnos :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21898) G4bi89 válasza Integra (#21878) üzenetére


G4bi89
senior tag

Én se sok mindenre, de például szerettem látni ott az időjárást vagy ilyen kisebb dolgokat. Az email, számológép. naptár már szerintem sem odavaló. Eleve ha már komolyabb dolgot akar az ember akkor lépjen be.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21899) Polllen válasza G4bi89 (#21898) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam nincs is lock screen. Nem viszem ki a lakásból, lakáson belül meg bárki hozzányúlhat. :DDD

Amihez meg nem, azt jelszó védi.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21900) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Helló srácok!

Baj van :/

a digitizerem eltört szóval cserélni kell most vettem egy alaplaphalott nexust és gondoltam keretestül kicserélem a kijelzőt mert nincs különbség na most DE van a rohadt életbe mert az enyém wifi + 3gs tehát van benne sim ajtó amit vettem az alplaphalott meg csak wifis és nem ugyan olyan ... :/ szóval le kéne venni a keretről a kijelzőt.. ami törött az nem gond viszont ami jó azt hogy szedjm le? csinélt már valaki ilyet? illetve az alatta lévő ragasztóval mi a helyzet? jó lesz úgy hogy visszateszem rá a kijelzőt és annyi vagy valahonnan vennem kell ilyen kétoldalú ragasztót ha kell vennem akkor tudnátok linkelni? ja és országon belül kéne nem ebayről.

Szóval valaki valami tanács? :O :(

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.