Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nálam a GPS nem akar működni, nem tudom mi baja van.
Próbáltam 4.3, 4.4, 5.0.1-el de ugyan az. Csak ha engedélyezem a wifi-t és lekérem a friss AGPS adatokat akkor hajlandó műholdat találni.
Ezzel az appal próbálkoztam. [link] Ebben lehet fent a "Csavarkulcsnál / A-GPS kezelés / alapállapot " ami törli az AGPS adatokat. Utána kikapcsolom a wifi-t csak a GPS van bekapcsolva és szabad ég alatt várom, hogy mikor találja meg a pozicíót, de csak várok a végtelenségig. A másik telefonom Xperia SP ugyan ez a művelet sor után kb 30mp után megtalálja a pozicíóját.
Szétszedtem a hátlapot a csatlakozók rendesen érintkeznek a hátlaphoz.

Azt szeretném kérdezni, hogy lenne-e valaki olyan kedves és kipróbálná, hogy nála milyen gyorsan talál jelet a GPS a fent leírt módon: AGPS adatok törlése, és csak GPS használatával.
Nagyon érdekelne, hogy ez egyedi eset-e vagy Nexus 4 dolog.

Előre is köszönöm!!!!! :R :R :R :R :R :R

Never give up!

(#56752) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Akinek mostanában random lefagyott a telefonja lezárt képernyővel, vagy csak spontán nem reagált semmire, annak ajánlom, hogy vigye szervizbe! Nem szoftveres hiba, nekem elvileg a héten küldik ki a teljesen új telefont!

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#56753) volvoguy válasza AllTheBest (#56752) üzenetére


volvoguy
addikt

És miért nem csinálta KitKat alatt? Akkor hogy-hogy nem volt hibás a hardver?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56754) vicze válasza volvoguy (#56753) üzenetére


vicze
félisten

Máshogy használta a HW-t a kamera problémáknál is HW hibára gyanakodnék, mivel a Camera2API más módon nyúl a HW-hoz.

(#56755) AllTheBest válasza volvoguy (#56753) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én nálam már a 4.4-nél is ilyen volt, este leraktam az asztalra és reggel már nem tért magához, ilyenkor csak a hosszam lenyomva tartott hangerő le és a bekapcs nyomása segített. És ez igen gyakran megtörtént, volt, hogy a kezemben a főkérpernyőn lapozás közben váltott feketére a kijelző(háttérvilágítás volt). Kamerahiba nálam csak 1-2szer fordult elő, mindenesetre örülök, hogy cserélték a telefont.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#56756) waccamár


waccamár
senior tag

Na újabb probléma 5.0.1 alatt: hívnak, csörög a telefon, de a kijelző nem éled fel. Bekapcsológombbal(!) kell felélesztenem a telefont, kioldani a képernyőzárat(!), és utána tudom felvenni...

(#56757) bAtt001 válasza waccamár (#56756) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem is ezt csinálja 2 napja 5.0-án :D remek telefon imádom :D

(#56758) saltanus


saltanus
aktív tag

Ugylatszik elszoltam magam mert nalam is elojottek ezek a lefagyas hibak es csak sokaig tart lenyomva kikapcsgombal tudtam a telt ujraeleszteni en is.
Hihetetlen h nincs egy jo android keszulek direkt ezert vettem stock google keszuleket h ne legyen ez a szarsag h nincs jol optimalizalva mint pl a samsungnal vagy az lg.
Es a barataim sokszor jonnek ilyenkor hat ugye iphone... Kerem szepen az iphone ezekben a nagy hidegekben ami mostanaban volt, kiirja h tul hideg van es kikapcsol... LOL de az en droidom azert vigan dolgozott. Szar az osszes...

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#56759) AllTheBest válasza saltanus (#56758) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Olvasd el a pár sorral feljebb lévő hozzászólásaim, nekem is fagyott, a szerviztől kaptam egy teljesen új nexust...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#56760) heidricha válasza nbl2 (#56751) üzenetére


heidricha
senior tag

WiFi Spec beállításoknál a "keresés mindig elérhető" be van állítva?
Pozíció "csak készülék" vagy "nagyon pontos"?

Holnap a buszmegállóban megnézem, engem is érdekel. Mindent engedve 10mp alatt van szinte mindig (eddig csak a MotoG volt jobb, az is csak a gyári szoftverrel, és csak /részben/ takart helyeken - jobb az antennája, ugyanazok a holdak jobb jel/zaj viszonnyal látszanak), így szigorúan csak a GPS-t még nem is próbáltam, itt az ideje.

(#56761) adamfriday


adamfriday
senior tag

(#56762) Amarton


Amarton
tag

Tegnap ismét ki kellett cserélnem a power gombot.
Az eredetivel kibírt a telefon másfél évet.
Amit az ebayről rendeltem 3 hónapot.
Nem lehet az, hogy azért romlik el a gomb, mert hátúlról nincs megtámasztva és hajlik a panel,amin a nyomógomb van?
Feleségem Nexus4-e picivel újabb, de még nyoma sincs gomb hibának.
Lehet ezt a problémát véglegesen megoldani?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#56763) adamfriday válasza Amarton (#56762) üzenetére


adamfriday
senior tag

Én épp ezért használtam Gravityboxot KitKat alatt, mert abban volt hangerő gombbal ébresztés. Remélem a CM12-ben is benne lesz.

(#56764) A_ScHuLcZ válasza AllTheBest (#56752) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Neked épp hibás volt a telefonod, de nem tartom valószínűnek, hogy az összes kolléga telefonja hibás, aki itt ilyet tapasztal, mert elég sokan vannak/vagyunk. Közülük többen csak LP óta tapasztalták a hibát, köztük én is.
Pár napja visszatértem KK ART-ra, sem ilyen, sem más hibát nem tapasztaltam, amiket LP alatt folyamatosan. A telefon gyors, fagyás vagy hiba nincs, az akksi pedig pl tegnap nap végére 65%-on volt (LP-n aktív használattal akár fél nap alatt csontra merült 1,5 óra kijelzővel).

Mióta újra KK fut a telefonon, kezdem újra megszeretni, nem csak bosszankodok rajta. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#56765) heidricha válasza nbl2 (#56751) üzenetére


heidricha
senior tag

Na, valamennyire megnéztem. Baromira le tud lassulni a dolog, ha az A-GPS -t törlöm, de még pontosítani kell a fejemben amit tapasztaltam.

Általában a "normál" GPS minden segítség nélkül hidegindulásban 2 perc körüli kellene legyen "by design" ha jól tudom.

ZTE GrandX GPS-e rendszeresen "hidegindult", akkor is, ha nem kellett volna, ott tudtam meg, hogy ilyenkor nem szabad mozogni, ugyanis akkor tetszőleges ideig tarthat, a két perc egy helyben állva érvényes. Gyaloglás lehet, hogy belefér, de autóban utaztam heccből két órát is folyamatos helykeresés mellett - találat nélkül.

(#56766) nbl2 válasza heidricha (#56765) üzenetére


nbl2
senior tag

Köszönöm!

Ezek szerint elég gyenge a GPS antennája Nexus 4-nek. :( Az Xperia SP-m AGPS törlés után kb 30 másodperc múlva kb 10 műholdat lát, és pontosan meghatározza a poziciódat 4-5m -es pontossággal. Ez nagyon fontos nekem az Offline navigációnál, mert nincs mobilinternetem.

Szívesen fogadom a további tapasztalatokat. :R

Never give up!

(#56767) Sanya válasza heidricha (#56765) üzenetére


Sanya
nagyúr

A repülőn, ablak mellett ülve, készüléket az ablakhoz nyomva tudsz jelet taláni. Pedig a mai modern nagyobb utasszállítók kb 850Km/óra sebességgel repülnek (a földfelszínhez viszonyítva).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56768) gipsztigris válasza Sanya (#56767) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez így igaz!

[link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#56769) niof válasza Amarton (#56762) üzenetére


niof
addikt

Én már írtam rá egy megoldást, legalábbis ami nálam a mai napig (kb. 3-4 hónapja) hibátlanul működik.
Hiába van a gomb panelja mögött egy támaszték, a panel nem fekszik neki, így idővel deformálódik, és ezért szép lassan "elmegy" a kontakt.
Én kivettem a gombot, egy picikét visszahajlítottam a panelt (óvatosan) kifelé, majd több megoldás kipróbálása után egy nagyon egyszerű dolog tűnt működőképesnek. Fogtam egy A4-es másolópapírt, és a gomb mögötti részbe 2 rétegben beszabtam egy picike darabot. Így nem feszül, mégis tartja valami a hátulját, és azóta teljesen normálisan üzemel.

A szintén ebay-ről rendelt gombjaim azóta is abban a zacsiban várakoznak, amiben jöttek, bele sem kellett tennem. A teló elmúlt másfél éves.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#56770) Sanya válasza gipsztigris (#56768) üzenetére


Sanya
nagyúr

de ezt a nexus 4 is tudja A-GPS nélkül.

BTW a legjobb az volt, mikor a nokiám anno jelet talált, de futott a térképszoftver és egy női hang megszólalt hangosan: Túl gyorsan mégy!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56771) pcnet


pcnet
addikt

Van itt valaki még, aki megjelenés tájékán vett N4-et? Egy barátom 2013. február végén vette és kíváncsi, hogy számíthat e valami problémára az idő előre haladtával. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#56772) gipsztigris válasza Sanya (#56770) üzenetére


gipsztigris
addikt

Persze, hogy tudja, csupán a videó kedvéért tettem fel. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#56773) forintuser válasza pcnet (#56771) üzenetére


forintuser
őstag

2013 február eleje.No problem. :N

Holnapkészítést vállalok.

(#56774) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Sziasztok.

Az utóbbi hetekben igen katikusan bírja az akksim a dolgokat. Volt olyan, hogy 12 óra szinte csontra merült azzal, hogy a zsebembe volt. A képernyő nem szokott sok menni átlag másfél óra, 2 óra zene szokott lenni, Email szinkron és FB be van lőve illetve folyamtosan vagy wifin v H+on lóg.

Ime néhány kép.
https://drive.google.com/file/d/0B0C4SnYIKAQCN2lURDJsS3E3cm8/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B0C4SnYIKAQCYnM5OWVHUGxCbEU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B0C4SnYIKAQCSU5yRHN1YkVYQ1k/view?usp=sharing

Szerintetek ez akksicsere?

Antutuval csináltam tesztet a nexus 4 amit ő mond annak kb a fele pontot adta ki az enyémre a teszt után.

Előre is köszönöm

üdv.

Tomo

a

(#56775) NTonee válasza Tomocop (#56774) üzenetére


NTonee
veterán

ha folyamatosan 3g hálózaton + wifin van a telefon, és a fb is állandóan megy, akkor annyira nem meglepő a dolog. Viszont mielőtt nekiugranál az akkucserének, szerintem próbáld meg visszatenni a 4.4.4 stock romot és nézd meg, hogy azzal mit produkál.

(#56776) Tomocop válasza NTonee (#56775) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Köszönöm, Ezen én is filoztam, mintha 4.4.4-el még jobb lett volna az akkuidő.

a

(#56777) vicze válasza Tomocop (#56774) üzenetére


vicze
félisten

Az egy csöpped gyanús, hogy elég nagy időközöket folyamatosan éber a teló, tehát valami háttérben fogja, és nem hagyja aludni, valamint azt általában nem fogod az app listában megtalálni.

(#56778) t181


t181
senior tag

Sziasztok!
Nem bántottam még a stock 5.0.1-et, nincs is vele semmi bajom, de szoktam nézegetni xda-n a rom-okat, hozzászólásokat és az egyik srác elég hihetetlen dolgot írt. Terminus ROM-ot használva, AK. 600 kernellel, "kis tweakek"-kel 6+ SOT-ot sikerült csinálnia.
Nekem ~3ó20p volt a legtöbb, de már nagyon kereste a töltőt.
Tényleg elő lehet ilyen indokolatlanul jó akkuidőt időzni ezzel a telóval? :D

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#56779) NTonee válasza t181 (#56778) üzenetére


NTonee
veterán

persze, lehet ám csalni sok mindennel, de valós felhasználás mellett ez esélytelen.

vicze1, Tomocop: az ébrentartást nem is figyeltem. Elég rosszul fest, valami eszi rendesen a hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#56780) t181 válasza NTonee (#56779) üzenetére


t181
senior tag

Csak akkor is... duplája :/
Ha már egy 4 órát ki lehetne hozni belőle örülnék.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#56781) NTonee válasza t181 (#56780) üzenetére


NTonee
veterán

nem fog menni. Ilyen igényekkel másik telefonra lesz szükséged.
értsd: az a 6+ óra kb úgy nézett ki, hogy gapps nélkül, min fényerőn, minden kilőve és lerakta az asztalra fixen bekapcsolt kijelzővel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56782) pcnet válasza t181 (#56780) üzenetére


pcnet
addikt

5,5 órát hoztam már én is ki minimum fényerőn, wifin böbgészve.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#56783) t181 válasza NTonee (#56781) üzenetére


t181
senior tag

Az igényeimnek talán meg fog felelni, de ez majd kiderül, ha fősulin elkezdődik a második félév.
Igazából előző telóban is úgy volt 4+ óra, hogy az utolsó 1-1,5 órát úgy raktam bele, hogy kíváncsiságból csakazértis lemerítettem.

Igen nekem is az volt a sejtésem, hogy ezt két futó szolgáltatással, repülőgép üzemmódban, minimum fényerőn, egy sötétszürke/fekete képpel megnyitva hozta össze.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#56784) NTonee válasza pcnet (#56782) üzenetére


NTonee
veterán

2g hálózatra levéve és úgy, hogy le sem tetted közben a telefont a kezedből. Nem épp normál felhasználás. :)

(#56785) pcnet válasza NTonee (#56784) üzenetére


pcnet
addikt

Nem mondtam, hogy normális használat, csak azt, hogy nem lehetetlen. :) :R Gondolom a 6+ órás kijelző idő sem normál napi használat során jött össze.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#56786) Tomocop válasza vicze (#56777) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Igen igen az nekem is feltünt de igazából fingom sincs lehet, h elkezdem kivenni FB és email aztán fel váltva megnézem, hogy mi lehet mert ezen kívül nem tudok másra tippelni.

a

(#56787) heidricha válasza Sanya (#56767) üzenetére


heidricha
senior tag

Hiszek neked, Te is hidd el nekem, hogy ha egy helyben álltam, ugyanaz a szutyok talált jelet véges időben, ha viszont elindultam az autóval, akkor órák alatt sem. Ilyesmit soha sehol nem láttam leírva, de a tapasztalat 100%-ban ez volt.

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_to_first_fix - cold start garantált 15 percen belül. Természetesen minden rásegítés nélkül.

Az A-GPS-hez letöltött GPS adatok lefednek pár napot, nem kell minden alkalommal letölteni.

(#56788) Sanya válasza heidricha (#56787) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor lehet gps hardweres hibád van :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56789) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok.
Kb milyen arba lehet elpasszolni gyari fekete bumbert? Egyszer kiprobalt, tehat "uj".
Esetleg ha valakit erdekelne dobjon pu-t.

[ Szerkesztve ]

(#56790) t181


t181
senior tag

Itt van az első CM12 nightly!
Ha valaki esetleg kipróbálná, írhatna róla pár sort. :)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#56791) sompetike válasza pcnet (#56771) üzenetére


sompetike
aktív tag

Én 2012 decemberjében vettem.még működik de egy hónapja volt egy kis bibi vele.elég nehezen tudtam bekapcsolni.javés karcmentes,soha nem volt rajta tok....se fólia a gyárit nem számítva.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#56792) mcsabi84 válasza pcnet (#56771) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Az enyém 12 december és semmi baja.

(#56793) hudyfiu válasza t181 (#56790) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Reggel feltettem. Nekem buta. Próbáltam a korábbiakat, gondoltam jobb lesz de szinte csak rosszat tudok sajnos mondani. Gondolom meg ott járnak hogy minden telóra legyen meg aztán okosítanak.

(#56794) NTonee válasza hudyfiu (#56793) üzenetére


NTonee
veterán

első nightlyk, természetesen még semmi komoly. Viszont napi frissítés van ugyebár, így majd szépen lassan halad előre a dolog. Egyelőre még én is azon agyalok, hogy megy vissza a KK LiquidSmooth, mert az 5.0.2 most nálam is merül, mint a titanic, pedig nem igazán van ébrentartás.

(#56795) Tomocop válasza vicze (#56777) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Nah FB szinkront töröltem, igy most nincs ébren a teló, 70% van még 13 órát mond? Ez Korrekt már?

Full Gyári az egész cuccli. :)

üdv

a

(#56796) NTonee válasza Tomocop (#56795) üzenetére


NTonee
veterán

majd ha az akku végére érsz, akkor írj, hogy milyen. Az a "kb 13óra van hátra" csak egy durva becslés, a valóság meg az lesz, ha majd lemerül.

[ Szerkesztve ]

(#56797) hudyfiu válasza NTonee (#56794) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Elég lassan jöttek az extrák 4es droidnál is ha jól emlékszem. Ezért ugráltam az elején sokat a rendszerek között. Marad a többi tesztelése :)

(#56798) adamfriday válasza hudyfiu (#56793) üzenetére


adamfriday
senior tag

Stock romhoz képest van valami előnye jelenleg?

(#56799) hallerlaller válasza t181 (#56778) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezek a screen on time dolgok elég csalókák, tudni kell hogy mi ment közbe. Múlt hét végén rápörögtem e-bookra, sikerült egy 8 és fél óra képernyőt produkálni gyári rommal, miközben ha nekiállok játszani a szokásos játékokkal jó ha elmegy 2 órát.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#56800) sompetike


sompetike
aktív tag

Azért nem mindegy,hogy e-book olvasol,vagy játszol vele,a processzor jobban szívja az akksit az utóbbinál...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.