Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Pffej nem semmi egy gép :D életembe nem láttam ilyet. Bacsist nem kérdezted?

(#2) Thunderzolee válasza mzs718675 (#1) üzenetére

Bacsis jutott nekem is eszembe elsőre.. :DDD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

keresd meg Mentler Gyulat hatha emlexik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bacsis kollegát keresd meg ez ügyben. A nyakam rá hogy van neki ilyesmiből "raktáron" :D ;)

All→M8

(#5) #56573440 válasza callmeakos (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

tuti, ahogy az is hogy megfeszelte és szénné hajtotta már, és lekvárt főzött a tetején :DDD

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez valami 8086-os gép. Tehát a 286 elődje. Ott van az egyik képen pontosan a cpu.

Nem hiszem, hogy elindul, a busz is szét van rohadva rajta itt-ott. Sajnos nem maradt meg épségben. :(

De a ház a pöpec, csinálj bele htpc-t. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) gold007 válasza Vladi (#6) üzenetére


gold007
tag

Ott van az egyik képen pontosan a cpu. Igen ott van, és le is írtam hogy 2db Z80-as proci van benne :) Tehát közel sem 8086-os.
Bacsisnak, pedig mindjárt írok, nem is értem eddig hogy nem jutott eszembe :B

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy biztos srácok, ez nem pc kompatibilis cucc :U
azon az Intel gyártmányú IC-n egy 1980as dátum van ami arra utal szvsz hogy nem régebbi mint egy IBM PC vagy egy XT. mert a 8086os illetve 8088-as CPU-kon én 1978-as dátumot láttam... Ugyebár ott van benne a 3,5-es flopyy meghajtó, ami szintén az IBM AT idejében kezdte a térhódítását, tehát ez a cucc mindenképp újab mint egy XT...nincsenek bővítőkártyáknak foglalatok, nincs szabvány tápcsatlakozó, na meg ott van a Zilog féle Z80 processzor...
innentől kezdve ez bármi lehet, "valamiféle"célszámítógép, terminál, vagy a fene tudja...
de egy biztos, ez nem PC számítógép...
ha sikerülne is működésre bírni, gyári szoftverek nélkül túl sok mindenre így se, úgy se tudnád sok mindenre használni :(

[ Szerkesztve ]

(#9) Lenry válasza bacsis (#8) üzenetére


Lenry
félisten

és miért van azon az Intel gyártmányú chipen AMD logó?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) bacsis válasza Lenry (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mert az AMD gyártotta, csak az intel szabadalma ;)

szerk: egyel fentebb pont fordítva írtam, nem intel gyártmány, hanem AMD :B

[ Szerkesztve ]

(#11) ArchElf


ArchElf
addikt

Az floppy-s képre azt íták a neten, hogy főleg a comodore használta az amigáihoz - de mások is hazsnálták. Mi van az elején a plecsinre írva? Esetleg az alaplapi nyákra szitázva?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#12) mzs718675 válasza bacsis (#8) üzenetére


mzs718675
csendes tag

Szerintem ez a gép volt a LOST-ban ami számolt visszafele :D

(#13) ftc


ftc
nagyúr

Acorn Econet X25 Gateway valami butított változata?

(#14) ftc válasza ftc (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

vagy vmi Adage csodamasina...

(#15) gold007 válasza bacsis (#8) üzenetére


gold007
tag

Azt én is gondoltam, hogy valami XT korabeli cucc lehet az évszámokból, csak arról nem volt fogalmam se hogy mire volt használatos.(mondjuk most sincs :DD ) Mondjuk ha sikerülne működésre bírni akkor valószínűleg nem nagyon zavarna, hogy nincs hozzá progi, az is nagy szám lenne ha elindulna. Nem is használni szeretném, csak örülnék ha működne.
@ArchElf: Elején plecsni, a NYÁKon pedig sajnos semmit nem láttam.
X25 gateway simán lehet, mert eléggé hasonlít rá felépítésben, de azt se tudom micsoda úgyhogy... :D Adage-ről pedig még annyira se tudom mi az és nem is hallottam még róla.

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#16) bacsis válasza gold007 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. ott a telefonszám, híjjad fel őket :DDD

(#17) ArchElf válasza gold007 (#15) üzenetére


ArchElf
addikt

Ennek a vége érdekes lehet...
Viszont ahogy nézem az eredeti VT-420 monitorral egybeépített cucc volt...

A hátulján milyen plecsni van?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Z80-as cpu? Mehetne jó kis Arcade masinának :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) gold007 válasza ArchElf (#17) üzenetére


gold007
tag

Aztamindenit! Ez érdekes lehet, bár azt a 720D-t nem emlékszem, hogy láttam volna, de majd megnézem a képeket. Mondjuk sajnos erről se találtam sok mindent, sőt még annyit se :( Ezen nem látszik, hogy rá lehetne építeni monitort, viszont van rajta egy fix monitor táp kivezetés(a tápon)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#20) ArchElf válasza gold007 (#19) üzenetére


ArchElf
addikt

Az is lehet, hogy valami félig írógép cucc - vagz valami saját szabványú monitort hajtott meg vele - meg kellene nézni, hogy ez a VGA-9 megfelel-e a gép kimenetének: [link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) gold007 válasza ArchElf (#20) üzenetére


gold007
tag

Kinézetre, elrendezésre ugyanaz a csati, csak azt hogy mi hova van bekötve azt nem tudom megnézni sehogy

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#22) ArchElf válasza gold007 (#21) üzenetére


ArchElf
addikt

Nyákon nem látszik, hova van bekötve?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23) gold007 válasza ArchElf (#22) üzenetére


gold007
tag

Biztos látszik, csak ahhoz szét kelleni szedni, azt meg legközelebb hétvégén fogom

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#24) ArchElf válasza gold007 (#23) üzenetére


ArchElf
addikt

No?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) gold007 válasza ArchElf (#24) üzenetére


gold007
tag

Szétszedtem és jól megnéztem, de semmi hasznosat nem találtam. ezek vannak ráírva: Baugr.: EJAA10; Fa.-Nr.:SK 147; B130842/01; egy jumper leírása: IC von Pin 2-3=500 4-3=SKA/300
A monitor csati pedig: egyik láb a tápcsati első lábára van kötve, egy másik mindenféle ellenállásokon keresztül THS4161-15HL jelzésű chipekre, egy másik pedig mindenféle ellenállásokra van kötve, de nem sikerült kisilabizálni, hogy hova megy, egy másik egy toshiba 74hc374ap chipre, és ennyit sikerült találnom. Hogy a többi hova van bekötve az rejtély, mert egyszerűen még lámpával se látok semmi szálat ami rá lenne kötve.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.