Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez igen, egy szép nagy történet, ami még nincs befejezve. :C
Egyébként hogy hogy nem volt elég amit a két bass-reflex kialakítású hangfal adott?
Miért kellett mellé még egy sub is?

(#2) Giot válasza tzsolesz (#1) üzenetére


Giot
addikt

Egyrészt lehetőségem nyílt rá, kíváncsi voltam. Másrészt gondoltam kis hangerőn biztos ki tudja segíteni a szub a rendszert. Mert ahogy írtam is elég halovány volt a hangja halkan főleg a mélyeim tűntek el.
Ezért is készült volna a Braunból. De sajna nem jött össze, és a SAL szóróval meg túl sokat nem értem el.

(#3) tzsolesz válasza Giot (#2) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is azok csak 20cm-esek. Így azért más. Jó a mély a háznál, én csak tudom.

A 2 30cm-es MNC is tud különös dolgokat művelni, amikor meghajtom odabent a szobában. :DDD

Egyébként amiért pont az az a zene ihletett meg? :)

(#4) Giot válasza tzsolesz (#3) üzenetére


Giot
addikt

Mert nagyon kidolgozott tele van apró effektekkel amik a háttérben ott vannak, a térben elhelyezve. Ezt vártam és nem igazán kaptam meg a SAL rendszertől. :N
Meg persze tetszik!

(#5) tzsolesz válasza Giot (#4) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is jó zene, tetszik nekem is. :K Igen sajnos ezek a hangszórók nem igazán részletesek. :(

(#6) dewil666


dewil666
őstag

Nagyon jó összeszedett kis történet :R
Várom a folytatást!
Clarion forever

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7) Giot válasza dewil666 (#6) üzenetére


Giot
addikt

THX! :R

(#8) Thunderzolee

Hát komolyan mondom... nagyon elhivatott vagy..
Ennyit szerelgetni.. :D

Nekem az első saját hangszóróim két Jamo Studio 120-as volt, majd azokat lecseréltem két Studio 160-asra, amikhez aztán vettem még kettőt, így négy Studio 160-ast köthettem egy ötszázas sorozatú Sony erősítőre.
Már nem emlékszem, pontosan mi volt a típusszáma. Asszem 4×80W-ot tudott (RMS).

Nálam nagyjából ennyi volt a hi-fi mánia.. :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Giot válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


Giot
addikt

És még nem is láttad a végét. Már feltéve ez a jelenlegi a vége. :B
Amúgy kösz!
Jók a Jamók sokáig nekem álom kategória volt.

(#10) Thunderzolee válasza Giot (#9) üzenetére

Igen, közben gondolkodtam azon amit írtam.. :U
Ha nem lett volna pénzem rá, valószínűleg én is azt az utat lettem volna kénytelen bejárni, mint mások, akik építgetnek, összeraknak maguknak hi-fi cuccot.

Mondjuk emlékszem rá, mikor egy CD-boltban dumáltunk ismerősökkel arról, h kinek milyen cucca van otthon, és valaki említette, h nem tudom milyen márkájú hangfalai vannak egyik ismerősének, de azoknak a hangszóróknak darabja annyiba kerül, mint a 4 Jamom együtt.. Jól ki is röhögtek, h milyen sz×r márka a Jamo.. Nyeltem egyet.
Persze én nem vagyok hifista, én csak diszkót/technot hallgattam, arra ez tökéletesen bevált, jó hangosan tudott szólni, házibulikba is ideális volt, és a mélyet is jól bírta, ha ismerős jött, mindig a sarokba ültettem le, ott még jobban lehetett érezni a szubot.. :D

Akkoriban ott a helyi márkásabb hangtechnikát áruló boltban 30ezer volt a 160-as Jamok párja akciósan, de tudtam olyan boltot is (másik városban), ahol darabja volt 30ezer.. Mondjuk ezt nem igazán értettem, hogy lehet ekkora árkülönbség két bolt között.

Otthon megvan még ez az egész cucc.
Erősítő, rádió, egykazettás deck, EQ, CD, kétkazettás deck.
Egyébként mindent használtan vettem akkoriban, bár karcmentesek voltak.
Csináltattam hozzá egy ilyen üvegoldalfalú sarok-állványt is.
Csak már senki nem használja; de eladni nem lenne értelme, jó lesz az még egyszer valamire.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) Giot válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


Giot
addikt

Nem sz@r márka a Jamo neki is van felső kategóriás hangsugárzója, csak az alsó kategóriában is van neki elfogadható belépő szintű cucca. A Jamo 160 pontosan az belépő szintű, emlékeim szerint jól szól.

Teljes a Sony hegemónia erősítő, EQ, egyebek terén?

(#12) Thunderzolee válasza Giot (#11) üzenetére

Hát.. ne kérdezd a típusszámokat. :D

Mindegyik a legkisebb típusszámú volt az adott termékcsaládon belül; de ez még a 90-es évek elejéről való, szóval ilyen nyomógombos, meg pici piros/zöld ledek vannak rajtuk, nem mint a mai hifiken.
Egyedül az erősítő ami nem alaptípus volt, bár a 4×80W-on kívül másban nem tért el a kisebb típusoktól.

Akkoriban le akartam cserélni Technicsre, mert annak az EQ-ján frankó mátrix-kijelző volt, és odavoltam érte.
De aztán nem jött össze, én meg egyre kevesebbet használtam a hifit, így nem foglalkoztam vele. CD pl. nem játszik le semmilyen újraírott lemezt, csak műsorosokat.. kazettákat már nem is tudom mikor fogtam a kezembe utoljára..
Átnyergeltem házimozira, azóta nem fejlesztem. :N
Szóval ha hazamegyek, ránézek az üvegfal mögött, megsimogatom, azt annyi.

Majd ha egyszer elköltözök olyan helyre, ahol lesz helye, akkor oda magammal viszem, édesanyám is csak azt hajtogatja, "csak a helyet foglalja".. :DDD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Giot válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Giot
addikt

Vigyázz nehogy virágtartónak használja. :B
Az anyuknak van ilyen hajlama, szerencsére az enyémnek nem. De a haver mamijának igen.

(#14) Revox66 válasza Giot (#13) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali

Nagyon jó kis írás lett. :R
A sal sqp sub annyira nem is rossz, mi egy DCR ládát építettünk neki, igaz ez 12" -os.
NAD 3155 jó erősítő, de ezzel a hangszórókészlettel, szerintem nem mutatja meg a valódi hangját, nagyon várom a folytatást, hogy alakul majd a továbbiakban az építés. :B
Én most itt tartok.
5.1 -nek tűnik, gyakorlatilag a philips erősítőről megy a 2db torony stereo -ba.
A többit pedig a revox erősítő intézi, így megvan oldva a zenehallgatás és a filmnézés is.
Akad a képek között régebbi hangfal is.
:)

(#15) Giot válasza Revox66 (#14) üzenetére


Giot
addikt

Köszönöm!
Az a helyzet hogy már egy pár éve nem a SAL rendszert használom de egyszerűen nincs időm megcsinálni a jelenlegi Hangfalaimról a bejegyzést. Ráadásul jelenleg ez is éppen most van további fejlesztés alatt.
De ami késik nem múlik. :)

(#16) Turbina33


Turbina33
senior tag

Az első szóróm nekem is egy 16-os Tesla volt,nem tudom a tipusát,nagyon régen volt.Milyen büszke voltam,hogy nekem van hangszóróm! Nem voltunk nagyon eleresztve anyagilag,ezért számomra nagy dolog volt.Huhh,de rég volt...
Gratula a cikkhez,várom a folytatást!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#17) Pecc


Pecc
őstag

Jó volt olvasni a cikket, kicsit magamra találtam benne:)
BRG MK29el kezdtem...és az első kazettám márkája polimer volt. Volt szalagparkettából készült 20as orionnal szerelt hangfalam is, tesla lemezjátszó erősítő 2.5W és hasonlók.:D
Rádió előtt ülés egész nap egy számért, amiből fel tudtam venni 20mp-et jó esetben:)
Régi szép idők...:)

[ Szerkesztve ]

(#18) Giot válasza Pecc (#17) üzenetére


Giot
addikt

"Rádió előtt ülés egész nap egy számért, amiből fel tudtam venni 20mp-et jó esetben"

Ez nekem is megvolt. Meg sokszor belebeszéltek a zenébe. De volt itt, Debrecenben, anno a City rádióban, Vasárnap este egy műsor, leveles kívánság műsor, és ott direkt leadták az első másodperctől az utolsóig. Pontosan hogy fel lehessen venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) xdx@


xdx@
aktív tag

Hol a folytatás? :)

(#20) djculture


djculture
félisten

sbx hangszórók nem rossz cuccok, nekem csak két SBX 1320 van egy pioneer S-J120 pár dobozt újítottam fel velük de nagyon jól szólnak.
Egy ilyen erősítőre vannak kötve: [link]
Előtte két 40 centis reflex rucse ládát hajtott csak már itthonra jobb a kicsi kompakt hangfal:)

[ Szerkesztve ]

(#21) Giot válasza djculture (#20) üzenetére


Giot
addikt

Eddigi tapasztalataim alapján, érzékelteknek és nem szólnak szépen. :B

A kis kompakt dobozok nekem is tetszenek. Tervben is voltak egy időben hogy majd kiegészítem a jelenlegi rendszerem kés kis kompakt dobozzal.
De még a jelenlegi doboz is átalakítás alatt van már hónapok óta.
Nincs időm befejezni. :W

(#19) xdx@: Folytatás? Darabokban: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) xdx@ válasza Giot (#21) üzenetére


xdx@
aktív tag

Igen, ezeket olvastam, azt hittem, több szöveg lesz körítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#23) djculture válasza Giot (#21) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom nekem ebből a típusból csak ez a két kicsi van de evvel az erősítővel nagyon szépen szólnak. Az eredeti pioneer hangszórók sehol sincsenek hozzá, mert azok nagyon csillapitottak az alsó tartományban. Salból még egy pár sbv3030 van na azok már elég furcsa hangszórók. Az sbv1320 úgy volt hogy kicserélem egy hangszoró2000-es vidi félére de nem bántom mert szerintem ez ebbe való.:)

[ Szerkesztve ]

(#24) Giot válasza xdx@ (#22) üzenetére


Giot
addikt

Ezek a bejegyzések csak a szórókról szólnak. A mérésekről.
A hangfal befejezése majd kap egy külön bejegyzést, De most darabokban van. :)

(#25) lazly


lazly
csendes tag

Szia!

Kis tapasztalat gyujtes celjabol olvasgattam a neten hangfal epitesi ugyekben, es ekkor botlottam a leirasodba, nagyon jo kis hangulatcsinalo ;) Ep eletem elso hangfalepito projektjeben vagyok, a SAL fuzetkebol a HS13 kodjelu, 9 literes zart dobozt epitem ep utan, es nehany teljesen apro reszletkerdes miatt erdeklodnek, mivel nem az elso dobozod hatha tudsz segiteni. A kevlar hangszorok mellet dontottem, nehany szaz forint volt koztuk csak. Azert ezzel a kicsivel dolgozok, hogy a tanulopenzt ezen fizessem meg, aztan majd nehany honap / ev mulva nekikezdek egy nagyobb falatnak, mostani almom valami hasonlo, mint ebben a fuzetkeben a HS25R-3 kodu, de ez meg a jovo zeneje.
Mar van is hibam amit vetettem, a fuzetkeben 19mmes lapokra van szamolva a meret, en meg 18ast vagattam, ez a ket mm most hianyzik az illesztesnel, szerencsere ez meg athidalhato, talalt viaszos vaszonbol vacartam csovet es szoritottam be a keletkezett helyre ket oldalon, ragasztoval tomitettem. Amugy csavarozok + ragasztok, a hoszabb helyeken pedig meg egy teflon csikot is beszoritok a csavarok melle tomites gyanant. Majd kiderul milyen lesz. :)
Nehany egyszeru kerdesem lenne, nagyon megkoszonnem ha tudnal segiteni.
- Az elso, hogy a doboz aljan kb akkor a hangvalto, hogy 1cm ha marat korbe. Az baj ha erre az 1cm-re nem vagok hangtompito anyagot?
- Masodik kerdesem hogy a hangvalto ala kell-e valami gumi, hangtompito anyag vagy barmi? Hogy tudom ugy rogziteni, hogy esetleges rezonanciakra ne tudjon reagalni? Vagy ez nem szokott problema lenni es siman csavarozzam le?
- Harmadik, egyben legfontosabb kerdesem, a 1320as kevlaros SALal kapcsolatos. Biztos valami nagyon trivialis valasz van ra, mert nem hiszem el hogy mas kezdo nem talalkozott meg a problemaval. Itt egy kep rola: http://img09.aprod.hu/images_aprodhu/2315801_2_644x461_sal-sbk-1320-ms-tolts-fel-fenykepeket.jpg A kepen jol lathato, hogy a vazon, kivulrol van egy fa berakas. Ugyanakkor en kivulrol szeretnem sulyeszteni a cuccot. A kerdesem tehat az, hogy igy nem baj hogy siman a fem er a fahoz? Kell oda valami tompitas, egy gumigyuru vagy valami? A masik hogy miert van itt ez a vekony fa berakas? Olyan erzesem van, hogy pont azert, hogy rezonanciat tompitson, es belulrol illene beepiteni a cuccot. Mit gondolsz, te hogy csinaltad? Lattam Te is dolgoztal ezzel a tipussal, csak akkor meg sarga volt. :) (nem is baj hogy fekete, szep mahagoni szinu fat kertem, jol mutat rajta a fekete).

Ezer koszi! :) Lazly

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.