Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#246) mh197 válasza #98593280 (#245) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Szépeket írsz, nem rossz dolgok, bár a csontkovácson kívül a többi 100%-án túl vagyok, hatás nélkül. :U
A műtét nem arról szól, hogy a porcot szedik ki a két csigolya közül, mert ez téves megállapítás. A porc amit kiszednek eleve nincs két csigolya közt, épp ez a probléma, amit a műtét megold. Van olyan eset, amikor akármit csinálsz, a porc nem fog tudni visszamenni a csigolyák közé.
A porc a függőleges irányú erők egy részét a belső zselés anyagon keresztül oldalirányba továbbítja. Az oldalirányú (merőleges) erőhatásoknak meg a rostos szerkezetnek kellene, hogy ellen álljon, és mintegy "rugózással" csillapítsa a gerinc rezgéseit.
Egy a lényeg, hogy ahol a porc körkörös rostos szerkezete megszakad, ott a belső zselés cucc elkezd kifelé mászni a csigolyák közül, tolva maga előtt kifelé az előtte lévő porc részt, és amikor ez már eljut addig, hogy nyom vmit, akkor az elkezd fájni. Röviden ennyi a sérv. Ha a porc teljesen kimegy, akkor hiába bármi, nem fog visszamenni a helyére, ekkor marad a műtét, amivel a kidomborodó porcot részben leszedik, a zselé egy kis részét leszívják, és kész is. A két csigolya közt ott is marad porc, ahonnan kiszakadt a rész, mivel a porc csak részben szakad ki és a csigolyák felszíne közt marad ugyanúgy porcanyag.
Hülye példa, de nézz meg egy sertés gerincéből készített húsleves esetén, ha a porcokat szétveszed, azok is szétszakadnak, de marad bőven a csontok/csigolyák felszínén.

A probléma oka, hogy a rostos porc gyűrű felszakad, a zselé ott kinyomja a töredezett porcanyagot. A műtét fő célja a porcon belüli nyomás csökkentése, és ha ez nem elég, a kidomborodott porc részleges eltávolítása, de csak a kidomborodott részé.
És ami a legnehezebb : Úgy eljutni oda, ahol mindez van, hogy közben ne menjen szét sok szövet, legkisebb vágásokkal, de a célt elvégezve. Na ez utóbbi a legnagyobb gond.

Később aki hajlamos műtéti sebek utáni hegesedésre, az rosszabúl jár, aki meg nem, annak 100% lehet a gyógyulása. A csigolyák közt maradt porcanyag még a sérült helyen is tökéletesen elég részleges funkciója ellátásához. Igaz gyengébb lesz az a rész, a többi porcnak több feladata lesz vmivel. Bár szerintem egy ilyen eset után senki nem akar élsportot nyomni, súlyt emelni, stb., vigyázni fog utánna a gerincre, és úgy meg tökéletesen elég is.
Egyszóval nem kell más, mint egy jól sikerült műtét. Mennyi ennek az esélye? Nos, én pár hónapja már figyelgetem ezeket, és valahol 95% körülire tehető a teljes gyógyultak aránya.
Most tesztelek egy új lazító krémet, majd megírom pár nap múlva mik a tapasztalatok. néhány nap használat után egész hatékonynak tűnik.
Bocs a hosszú post-ért, és ha vmit elírtam, sajnos már este van, hosszú volt a meló, és már egész szépen fáj is a lábam, derekam. Szóval indulok pihenni.
Mindenkinek jó pihenést, sok úszást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.