Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Thome válasza LadyLorien (#44) üzenetére


Thome
addikt

Már fölötte vagyok... ;)

(#52) gamek!ller válasza Cthulhu Dawn (#50) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor beírlak fentre. :R

(#53) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Bár ha igaz az, hogy csak 18 fölött engednek be akkor kiestem.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54) gamek!ller válasza Cthulhu Dawn (#53) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Erről nem hallottam még sehol. Utánakérdezek.

(#55) keIdor


keIdor
titán

Kívánom, hogy jöjjön össze. :R Nekem kb. a 100. (vagy inkább 200?) helyen áll a "meg kell nézni/el szeretnék jutni" listámon, szóval erre közel 100.000Ft most esélytelen. Majd ha bejártam a fél világot, akkor oké, úgy 40 év múlva.:D
4x-5x jártam Ukrajnában, nem egy leányálom...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#56) gamek!ller válasza keIdor (#55) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A világbejárás project szerintem azért nekünk már elkezdődött. Engem most nem az ország érdekel, hanem az a környék. Ha ez Németbe történt volna meg, akkor Németbe mennénk.. :)

Most dec.-be kimegyek UA-ba, utánaérdeklődök pár dolognak. Amúgy tudod te, hogy engem nem csak a nyugat érdekel.. :D

[ Szerkesztve ]

(#57) keIdor válasza gamek!ller (#56) üzenetére


keIdor
titán

Ha táj engem sem. Városokban csak "nyugat".

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#58) EczkE


EczkE
addikt

Sok sikert srácok! Kívánom, hogy összejöjjön! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#59) mrgg


mrgg
tag

Sok sikert kívánnék én is! :R

(#60) nem_tom


nem_tom
őstag

Talánba írj fel, mert ha lesz pénzem, mindenképpen ott leszek. :K

(#61) gamek!ller válasza nem_tom (#60) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Felírtalak! :R

(#62) Tapsi


Tapsi
addikt

Én minden őrültségben benne vagyok, szóval felírhatsz a Talánhoz. Konkrét időpont hiányában nem tudom biztosra mondani, sok a külföldi program jövőre...

(#63) gamek!ller válasza Tapsi (#62) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ha minden őrültségben benne vagy, köztünk a helyed. Felírtalak! :R

(#64) anjani182


anjani182
őstag

Én nem akarok rákos lenni :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#65) JetiRulez válasza anjani182 (#64) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem is lennél. Nem időznénk ott annyit, hogy veszélyes dózis jusson a szervezetünkbe. Ha jól tudom a túra végén még vegyi mosást is kapnánk.
Szerintem csak a reaktornál és a Vörös-erdőben nem volna tanácsos piknikezni. :D

(#42) gamek!ller:
Akkor rendben. Szerintem a 3310-est és a celluxszal ragasztott Roadstar MP3-mat nem kapják ki a kezemből Kijev közepén. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#66) westcoastog


westcoastog
veterán

Minden álmom kijutni csernobilba, pripjaty-ba, a vörös erdőhöz, stalker fanként kötelező, egyszer megvalósítom az álmom, sőt összeállítok egy stalkeres öltözetet és abban fogok fényképezkedni. :D

(#67) Klemens


Klemens
őstag

Amúgy én 1x a pasi atomerőműben voltam. Természetesen nem csak a bemutató részen, hanem közvetlenül szinte a rekatornál. A generátor teremben, az irányító terem mellett. Eszméletlen élmény volt... sajna soha többé nem juthatok oda vissza...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#68) LamerGyuri válasza Klemens (#67) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Soha többé? :F
Miért, mit csináltál? A többszöri tiltás ellenére megnyomtad a "piros" gombot? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#69) Klemens válasza LamerGyuri (#68) üzenetére


Klemens
őstag

Semmi ilyen. :D
Olyan helyre mentünk az erömüvön belül, ahova nem mehet akárki, jobban mondva civil egyáltalán nem mehet. Mi akkor a dolgozókkal együtt ettünk az ebédlöben, az egyik reaktortól kb. 5m-re voltunk és csak egy üveg fal választott el, sétáltunk a generátor teremben meg ilyenek. Nekem is ez a lehetöség 1x adatott meg.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#70) emre


emre
veterán

Én csak upp-olni tudom a témát :DDD :C
ha valakit érdekelnek képek hogy kb. mire számíthat
Budapest-Chernobil Run, kényelmesebbeknek, tehetősebbeknek kocsival (lehet lesz idén is, vagy jövőre) :F

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71) JetiRulez válasza emre (#70) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mi történhet útközben?

Hábórús vagy nemzetiségi konfliktusok
Az otthonitól eltérő vallási, poliikai vagy kulturális környezet, amely konfliktusokhoz vezethet
Bezárnak, mert elütsz egy gyalogost
Bezárnak bármi egyéb okból, vagy mert egyszerűen gyanús vagy
Autóbaleset a nem megfelelő sebesség megválasztása, vagy a helyi őrült sofőrök miatt
Baleset vagy sebesülés lakott területektől távol
Megjavíthatatlan technikai hiba lakott területektől távol
Rablás, kizsebelés
Veszélyes sofőrök a Balkánon
Áradások és földcsuszamlások
Kiszáradás
Napszúrás
Ételmérgezés
Elégtelen vagy semmilyen orvosi ellátás
Korrupt szervek, amelyek jelentősen lelassíthatnak, vagy nem engednek tovább, amig megfelelő módon meg nem vesztegeted őket
Korrupt rendőrök, akik csak azért akarnak lelejmolni, mert külföldi vagy

Izgi. ;]

Klemens: Az Paksi erőműben még nem voltam, ellenben háromszor is jártam a parlamentben. Ennyi előnye van annak, aki három általános iskolába is járt. :K

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#72) gamek!ller válasza JetiRulez (#71) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ennek ellenére mi ott leszünk! :DDD

(#73) nem_tom válasza gamek!ller (#72) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez semmiség, ennyi nem tart vissza. :DDD

(#74) emre válasza nem_tom (#73) üzenetére


emre
veterán

Különben igazad van.
A fentebb felsorolt esetlegesen felmerülő problémák közel 50%-át ma Magyarországon (bárhol is él az ember) a lakóhelyének max 20km-es sugarú körzetében megtapasztalhatja.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75) JetiRulez válasza emre (#74) üzenetére


JetiRulez
őstag

Utólag belegondolva inkább a 100%-a igaz itthon is, csak itt még a listához csaphatnánk a "Brazilok" esetleges támadásait. :U

nem_tom: Körülnéztem az irataink között. Érvényes útlevelet kell csináltatnunk.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#76) gamek!ller válasza JetiRulez (#75) üzenetére


gamek!ller
senior tag

6-7.000 forint és maximum 1 hét.

(#77) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Felhozom, mert lekerült a listámról. :D

Eszembe jutott, hogy unokabátyám felesége Ukrajnában nőtt fel, szülei ott élnek és rendszeresen jár ki látogatóba. Megkérdezhetem őt is, mi a véleménye a környékről. Majd meglátom, hogy találkozunk.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#78) Worker


Worker
aktív tag

Úúúbakker, nagyon nagy kezdeményezés, anno nekem is jópárszor megfordult már a fejemben, hogy nagyon kimennék oda!
Youtube-on anno az összes Pripjaty-tyal és Csernobillal foglalkozó dokumentumfilm-részletet meg egyéb videót megnéztem, engem nagyon beszippantott ez az apokolapitikus jellegű hely...

Ha addigra lesz annyi lóvé, akkor majd jelentkezem! (mindenesetre egyik listára se írjatok fel :S)

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#79) danih


danih
addikt

Ez még napirenden van? Vagy egy amolyan szokásos logout-os fellángolás volt?
Engem érdekel, bár kétségeim vannak affelől, hogy sima halandókat a város közelébe engednének...

(#80) ferensz válasza danih (#79) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha jól tudom ezévtől kezdve hivatalosan is látogathatják valamely formában az utca emberei is. Pontosabban valamelyik rádióban erről lett volna szó, mikor a médiatörvény elleni bojkottként egy perces szünetet akart tartani a meghívott.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#81) LadyLorien


LadyLorien
tag

Az utazási-szállás-kaja költségekről / új fejleményekről esetleg nincs valami hír? Lehetne frissíteni a bejegyzést szerintem ezekkel, hogy ne kelljen hsz-eket bogarászni. :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#82) danih válasza ferensz (#80) üzenetére


danih
addikt

Akkor valszeg roham lesz - elég lelombozólag fog hatni a japán turisták tömkelege a csattogó Canon-okkal Pripjaty utcáin :)

Elnézegetve a térképet szerintem jobban járunk ha Belaruszián át támadunk, észak felől... Nem kedvelem az ukránokat :)

[ Szerkesztve ]

(#83) ferensz válasza danih (#82) üzenetére


ferensz
senior tag

Ahogy olvastam itt a topicban korábban nem is egy békés, kedves, turistaszerető nép. Egyébként olyan időben kellene menni, amit mi magyarok még kibírunk, viszont a sárga hadtestnek már hideg.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#84) danih válasza ferensz (#83) üzenetére


danih
addikt

Sokat jártam Ukrajnában - muszájból, átutazóban.
Ott szivatnak és húznak le, ahol tudnak.... Hoppá, ezt visszaolvasva akár a magyarokról is írhattam volna :)
Mindegy. Falun mindenki vendégszerető, a városokat kell kerülni.
(Dilemma, mert a városokban viszont a világ talán legjobb női élnek :) )

(#85) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Engem még érdekel. Valamikor ősszel lehetne megejteni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#86) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Figyeltétek? Megszűnt a zóna látogathatósága
Indokok egyelőre nincsenek. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#87) molnarpeter válasza JetiRulez (#86) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tiuppem: a szarkofág már gyengélkedik, és mostanában tervezik felépíteni az újat :F

mp

(#88) gamek!ller válasza molnarpeter (#87) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Elég sok szó van mostanában arról, hogy a szarkofág már elég gyenge és újraépítik.

(#89) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nembaj, jöhettek velem a volt balkáni háborús övezetbe :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90) molnarpeter válasza gamek!ller (#88) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azért gondolom :)

mp

(#91) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Menjünk azért, így csak még izgalmasabb lesz ;] .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#92) gamek!ller válasza Cthulhu Dawn (#91) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jah hátha lelőnek?:D

(#93) Cthulhu Dawn válasza gamek!ller (#92) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ilyen szerelésbe kell menni.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#94) gamek!ller válasza Cthulhu Dawn (#93) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ha megoldod ezt a ruhát, én benne vagyok :D

(#95) molnarpeter válasza Cthulhu Dawn (#93) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem ólomruci jobb lenne... már csak az atomsugárzás miatt ;]

mp

(#96) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Amúgy abe arcképe hova lett?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#97) EczkE válasza Cthulhu Dawn (#96) üzenetére


EczkE
addikt

Vissza mondta.

Asszem mindenféleképpen!

(#98) Cthulhu Dawn válasza EczkE (#97) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Minek?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#99) EczkE válasza Cthulhu Dawn (#98) üzenetére


EczkE
addikt

Nem tudom. Meg van sértődve pár tagra, lehet amiatt is.

Asszem mindenféleképpen!

(#100) JetiRulez válasza molnarpeter (#87) üzenetére


JetiRulez
őstag

Valóban. Lehet át kellett volna gondolni a lehetőségeket, mielőtt odaírom, hogy "indok egyelőre nincs". :B
Láttam is a szarkofágról valahol egy viszonylag új videót, közeli felvételt. Tényleg eléggé rozoga már.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#101) molnarpeter válasza JetiRulez (#100) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én az újról láttam terveket :) Érdekes lett volna megnézni így is és úgy is, de nekem még minimum ~4 év... :D (14 éves vagyok :B )

Szerk: grat a 100. hszhez :D

#102: mennyinek hittél? :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#102) gamek!ller válasza molnarpeter (#101) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nemá, hogy 14 vagy..

(#103) molnarpeter válasza molnarpeter (#101) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy ha úgy tetszik, hittetek... :D Amúgy nagyon akaródzana kimenni Csernobilba, de jó lenne addigra egy jó fényképező... :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#104) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Újra látogatható Csernobil. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#105) JetiRulez válasza Snowy_owl (#104) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kb. mindig figyelem a topik listámat. Látom, végre egy hozzászólás és ráadásul pozitív! :C
A jövő évben ez kivitelezhető volna, de idén sajnos már nem. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#106) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kicsit "meghaltunk", de ha még él a szerveződés, akkor benne vagyok, hogy akár ősszel kimenjünk. Addigra csak lesz munka és félretett kis pénz.

Egyébként meg friss hírek: [link]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.