Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) mephi666


mephi666
nagyúr

hm, kíváncsi vagyok, mi lesz a túrátokból... láttam csernobilról pár dokumentumfilmet, de én valahogy nem szívesen mennék a környékre... pripjaty 16km-re van a felrobbant blokktól és a sugárzás nagy részét okozó céziumizotóp felezési ideje 30év... (a katasztrófa óta nem telt el még 30 év sem, nemhogy annyi, hogy normális szintre csökkenjen a sugárzás mértéke) a robbanásnál jóval nagyobb mennyiség szabadult a környékre, mint mondjuk a japánra ledobott atombombáknál... a durva az egészben az, hogy kering a radioaktivitás folyamatosan... talajból felveszik a növények, növényeket megeszik a kisebb állatok, kisebb állatokat pedig a nagyobbak, stb... bizonyos egyedekben (pl gombákban és a csúcsragadozókban) meg nagyon fel tud halmozódni... emellett a szél/eső is szétteríti... szerintem kicsit "hazárdjáték" oda kimenni: lehet, hogy semmi baja nem lesz az embernek, de az is lehet, hogy mégis...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.