Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8201) adamklark válasza hematoma1 (#8199) üzenetére


adamklark
senior tag

nem ég be, lehúzod a menüt és van egy ikonja, mindig óra vagy valami hasonló a neve

(#8202) hematoma1 válasza adamklark (#8201) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Bármelyik óraképet lehet választani?

(#8203) HSanyi válasza hematoma1 (#8199) üzenetére


HSanyi
tag

Nem ég be, annyit nem megy egyfolytában...

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#8204) adamklark válasza hematoma1 (#8202) üzenetére


adamklark
senior tag

azt nem tudom, 1 watchface-m van évek óta, annyi hogy kicsit elhalványul de ugyanaz marad

(#8205) hematoma1 válasza adamklark (#8204) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Ok.

(#8206) hematoma1 válasza adamklark (#8204) üzenetére


hematoma1
aktív tag

És mennyivel rövidül az aksi ideje?

(#8207) worxland válasza Ferenczi Áko (#8200) üzenetére


worxland
addikt

AOD van, amióta megvettem (~2 éve), nem égett be.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8208) HSanyi válasza hematoma1 (#8206) üzenetére


HSanyi
tag

WF válogatja, de az egy nap (önálló gps nélkül) mindig megvan.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#8209) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!
Olvasgattam itt az üzemidővel kapcsolatos hsz-eket és elég vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatban. S21+ -al használnám az WA2-t de igazából nekem a GPS meg hasonló dolgok nem is kellenének inkább az értesítések megjelenítése amik fontossak illetve az alvás monitorozás meg esetleg néha a véroxigen vagy vérnyomas mérés de ezek sem kellenének hogy autón legyenek. AOD sem kell a csukló emelés bőven elég. Így akkor elviekben a 2 nap meg kellene hogy legyen számításaim szerint. Pakliban van még a Xiaomi S1 is amiről tudom hogy nem egy liga az Activ 2vel de azért nem is tudok dönteni mert ilyen"fapados" felhasználas mellett lehet az is maximálisan kiszolgálna. Viszont ha ilyen felhasználás mellett is ki jön a 2 nap azzal még megbarátkozom és akkor már Samsung teló mellé inkább ezt venném későbbi eseeges funkciók miatt.

Előre is köszi a válaszokat :R

(#8210) adamklark válasza Mike81 (#8209) üzenetére


adamklark
senior tag

nekem átlagos használattal: viselem munkába, csak Bluetooth, nincs Internet meg GPS, nincs AOD, 10 percenként nézi pulzust ha jól emlékszem, értesítéseket nézem meg zenét váltom óráról este nem hordom , akkor olyan 4-5 nap.

ha megyek mondjuk erdőbe/vadasparkba sétálni: gyaloglás sport dolog eindítva, GPS órán bekapcs, akkor óránként olyan 10%-t merül

amikor volt alvásfigyelés az egy éjszaka volt talán 5-8% már nem teljesen emlékszem (azóta már ezt a funkciót nem használom mert szerintem felesleges)

összegezve : lightos használattal a 2 nap bőven megvan, ha mindent benyomsz akkor épp kijön a 2 nap, inkább másfél nap, Bluetooth model van nekem, LTE gondolom ennek a fele

[ Szerkesztve ]

(#8211) Mike81 válasza adamklark (#8210) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a választ :R

(#8212) HSanyi válasza Mike81 (#8209) üzenetére


HSanyi
tag

Véroxigén mérés nincs.
Vérnyomást felejtsed el, ha ingadozó, mert nagyon sacográf. (párszor használtam, amikortól lehetett, de ha alacsony vérnyomásnál kalibráltad, mindig alacsonyt mért, ha magasnál, mindig magasat.)

Ha csak idő és értesítés kijelzésre kell, akkor elég az alacsony liga, habár nem tudom most a GWA2-s árakat.
Amit aktívan használok az a kihangosítás, bicajozáskor elég megállni, nem kell előkotorni a telefont.
A GWA2-t aktivitás rögzítésre használom, alvás és pulzus monitorozásra, így a 2 nap mindig megvan, ha az AOD csak akkor van bekapcsolva, mikor aktívan kell. (pl. vezetéskor kikapcsolom, a fejegységen megjelenik minden, ami kellhet)

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#8213) ollie válasza Mike81 (#8209) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A nagyobb változat simán hozza ilyen használattal a 2 napot, talán többet is.

***

(#8214) Mike81 válasza HSanyi (#8212) üzenetére


Mike81
senior tag

Nem akarok folyamatossan méricskélni meg monotirozni vele. Van erre megfelelő orvosi kütyü ami biztosan jó érteket mér én úgy gondolom, természetesen ha éppen rendelkezésr áll egy ilyen. Persze ha éppen érzed hogy esetleg valami nem kóser akkor arra jó lehet hogy ráböksz az adott funkcióra és kapsz egy esetleges figyelmeztető értéket.
Az alacsonyabb liga ahogy te fogalmazól és engem elgondolkodtatott (dizájn, funkciók meg nem a legalsó liga stb) az a Huawei GT 2 Pro és a Xiaomi S1, Amazfit GTR 3 Pro. Az Active 2 és a Watch 4 ezért került be a listába mert S21+ -t használok ha ez számit valamit. :R

(#8215) HSanyi válasza Mike81 (#8214) üzenetére


HSanyi
tag

Sajnos számit a Samu, sok dolog egyszerűen csak azzal kelthető életre.
Sajnos a vérnyomás számítás GAGYI. Párszor kipróbáltam, de felejtős. GWA2-nél biztosan.

Szerintem ezen is gondolkodhatsz: https://www.mobvoi.com/eu/pages/ticwatchpro3ultra

Wear google kompatibilis, sokan dicsérik.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#8216) hematoma1 válasza Mike81 (#8214) üzenetére


hematoma1
aktív tag

A telefonodhoz legjobban a samsung óra passzol,ott nincs hiba.Aztán jöhet a dizájn meg a többi.

(#8217) Mike81 válasza HSanyi (#8215) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a linket. Nem neztem még meg alaposabban de megyek dolgozni este majd éjjel utana olvasok :DDD

Hematoma1 Én is úgy gondolom hogy az ökoszisztéma miatt ez lenne nekem a legkenyelmesebb

(#8218) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudjátok mi lehet az oka annak, hogyan Watch Active 2 plugin már egy ideje szerepel az áruházban a frissítések közt, de valamiért nem tudja frissíteni. A teló egy Samu S21.

(#8219) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok! Lehet fizetninezzel az órával, működik a google pay?
köszönöm

(#8220) adamklark válasza kircsi28 (#8219) üzenetére


adamklark
senior tag

ezen hivatalosan nem mivel Samsung pay van rajta ami Magyarországon ugye nincs (valami mókolás biztos van de ahhoz lusta vagyok). újabb Samsung óra már nem tizen rendszerű szóval ott elvileg van Google pay

(#8221) kircsi28 válasza adamklark (#8220) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Köszönöm

(#8222) kmarci25 válasza adamklark (#8220) üzenetére


kmarci25
veterán

"újabb Samsung óra"=Watch 4. Egyelőre csak ez, ami Samsung is nem Tizen, hanem Wear rendszerű. A 3-as még nem az, 5-ös meg nincs. (Csak a félreértések elkerülése miatt.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8223) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Nemrég indult watchface topik, ha tudsz ingyenes vagy kuponos linkeket itt megoszthatod vagy az ott lévőket letöltheted az órádra.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8224) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Wearable alkalmazásban az utolsó frissítés óta nagyon darabos a függőleges görgetés az összes óralap megjelenítésénél. Másnál is ?

(#8225) kmarci25 válasza Csocsesz75 (#8224) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8226) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#8218) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lentebbi kérdésemre még mindig szeretnék választ kapni. Play áruház azt írja a Watch Active 2 plugionre hogy már nem kompatibilis az eszközömmel. WTF?

(#8227) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

érdemes ezt az órát (gwa2) megvenni újonnan 70k ért, vagy inkább apple watch SE 44mm 100k?

:R

[ Szerkesztve ]

(#8228) adamklark válasza g@bo (#8227) üzenetére


adamklark
senior tag

Attól függ mire szeretnéd használni. Szerintem Apple-nek talán több feature van (pl órán fizetés mókolás nélkül) meg support. Üzemidőben és design szempontjából nekem a gwa2 teljesen bevállt (nem vagyok nagy sportoló de időnként arra is használom)

[ Szerkesztve ]

(#8229) bbendre válasza g@bo (#8227) üzenetére


bbendre
őstag

Háátt. Ha Apple telefonod van (gondolom igen) akkor Apple watch.
- Csak support lesz Tizen órákra (GWA2-3) de már nincs fejlesztés
- Régi az óra, ha sokat állt (mivel nem most gyártották) akkor a szigetelés előregedett és nem lesz vízálló.
- Nem rossz a gwa2 de nem bajnok

Az én tapasztalataim amiről keveset olvasni a tesztekben:

Ami az AW mellett szól:
- Ha megint kell maszk fel tudod oldani a telefont az órával
- Tudsz fizetni Apple pay-el.
- Ha utazol/koncertezel egy csomó mindent rá tudsz rakin az órára, jegyeket, belépőket, stb... (most a reptéren az órával jutottam át mindenhol, olasz vonatjegy az órán volt, koncert belépő az órán volt, stb...)

Ami GWA2 mellett szól:
- relative kevesebb akku idő az AW esetén (naponta tölteni kell az Az Apple Watch-ot. A GWA2 3 napig bírja)
- Nincs letölthető óra számlap az AW-nál (Mondjuk van elég és sokkal jobban testreszabható. Előbb találtam jó AW számlapot mint GWA számlapot amit használtam)
- Érzékenyebb a GWA2 pl az edzés detektálásra és az alvásra.
(A GWA2 akkor is edzést ír amikor mondjuk takaritasz vagy játszol a gyerekkel, az AW meg fél óra edzés után megérdezi, hogy most edzel vagy mivan?
A GWA2 bárikor észreveszi ha alszol, az AW pedig nem)

A feleségemnek AW SE van és nagyon szereti. Jobban mint a gwa2-t amit használt kb egy évig.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#8230) ollie válasza g@bo (#8227) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

70-ért újonnan már találsz Watch4-et is.

***

(#8231) bbendre válasza ollie (#8230) üzenetére


bbendre
őstag

Teljesen igazad van. De elvileg nincs IOS support hozzá. (vagy tévedek?)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#8232) g@bo válasza ollie (#8230) üzenetére


g@bo
nagyúr

az igaz, uccsó darab volt a samsung store ban a gwa2... de akkor 70 ért ott marad. tulajdonképpen van egy gw első széria de csak 40mm amit kicsinek találok, magától az órától nem vagyok elájulva, csak az időt nézem rajta vagy egy éve.

bbeendre, köszi, ip12 mini van, lehet jobb ha maradok az aw-nél, de lestem jó áron garmint is.. :R

(#8233) bbendre válasza g@bo (#8232) üzenetére


bbendre
őstag

Igazából most nem váltanék. Jön a Pixel Watch. Az AW8. Meg egy halom minden szeptember - októberben. Hacsak a forint nem gyengül tovább olcsóbban hozzájuthatsz az órákhoz hamarosan.
Szóval ha az órád bírja várj még. A GWA2 nem éri meg semmi képpen már (szerintem).

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#8234) g@bo válasza bbendre (#8233) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

(#8235) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Most hogy lehet vérnyomás és ekg mérést "visszatenni" az órára? Eddig ment, de az órát nem használtam egy ideje, most viszont azt látom hogy nem látom rajta ezt a kettőt.... samsung s10 pedig azt mondja a health monitor app-ban hogy nem található galaxy watch óra társítva a telefonhoz (bt-on pedig párosítva vannak)...
Vagy lemaradtam valamiről? Olvasgattam vissza és kerestem, de hirtelen nem találtam semmit infót :F

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8236) róland válasza lafaty80 (#8235) üzenetére


róland
veterán

A sima Samsung Health alkalmazásban kell párosítani. (Akkor a S. Health Monitor is látni fogja.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8237) lafaty80 válasza róland (#8236) üzenetére


lafaty80
őstag

BT menüben csatlakoztatva, samsung health is látja.A health monitor mondja azt, hogy nem található kompatiblis óra (gw2 vagy gw3 kellene neki megfelelő ország beállítással, de ezzel eddig nem volt gond).
Másnál megy ez a két dolog simán, mókolás nélkül gw2 és samsung párossal?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8238) róland válasza lafaty80 (#8237) üzenetére


róland
veterán

Én S8-al használom. S kb. 2 hete húztam újra a telefonomat, így az órát is újra párosítani kellett.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8239) NiceCube válasza bod101 (#8159) üzenetére


NiceCube
csendes tag

Üdv a klubban :)
Pont igy jártam múlthét pénteken...Balatonból ki, Rebooting loop...pedig birta rendesen.

Hetfőn vittem az órát - hivatalos samsung márkaszerviz, oktogon - tegnap jeleztek, hogy elkészült az árajánlat ( amit e-mailbe persze nem küldtek el, igy bemásztam ), és azt mondták, hogy "Panel, hátlap, akksi ~ 40 000 ... ( btw..nem értem hogy a hátlapnak pl mi baja lehet meg a panelnak..persze nem szedtem még szét, hogy belenézzek :) )

Most épp rágom a kefét, hogy fizessem ki, mert amúgy imádtam és számomra még mindig ennek a legjobb a dizájnja ...vagy tegyek még rá ugyanennyit és legyen egy 4-es classic 42 mm lte pedig nem vagyok oda a lünettáért :N

[ Szerkesztve ]

(#8240) ollie válasza NiceCube (#8239) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Panelnek valszeg az alaplapot nevezték, az biztos kuka egy beázás után.

***

(#8241) lafaty80 válasza róland (#8238) üzenetére


lafaty80
őstag

Ezeken túl vagyok.

Azt nem tudom, illetve már nem követtem rég óta, hogy most mi a helyzet.
Ha most vesz valaki Mo-on watch2-öt és samsung (magyar, vagy európai) telefonnal haszálja, akkor tudja minden bütykölés nélkül használni a vérnyomás mérést és ekg-t? Vagy még mindig "mókulni" kell?
Nem utdom mi történt nálam, de eddig ment minden. Most meg telefonon nem talál kompatibilis órát, órán meg nincs is rajta ez a két funkció...hmm

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8242) adamklark válasza lafaty80 (#8241) üzenetére


adamklark
senior tag

mókolás nélkül mennie kéne mert egy ideje hivatalosan is van Magyarországon. arra kell figyelni hogy mivel sok idő telt el a szenzor lehet szar, nekem pl nem megy az EKG mert a szenzor halott (vérnyomásmérés megy).

az hogy miért nem ismeri fel az órát a telefon azt nem tudom, lehet valami engedély nincs megadva vagy ilyesmi, azt szokták variálni érthetetlen okokból. van ugye külön alkalmazás ezekre (nem a sima Samsung health!) telefonon és órán is

(#8243) lafaty80 válasza adamklark (#8242) üzenetére


lafaty80
őstag

szenzorok jók, azt megkérhtem, hogy megnézem mi az óra sw adatokat?
tizen (nekem 5.5..02) és szofververzió (nálam r820xxu1euk2 / sm-r820nzkaato)

Vagy valakinél, akinél megy fluttol minden "mókulás" nélkül, köszi :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8244) adamklark válasza lafaty80 (#8243) üzenetére


adamklark
senior tag

(#8245) lafaty80 válasza adamklark (#8244) üzenetére


lafaty80
őstag

:R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8246) kmarci25 válasza NiceCube (#8239) üzenetére


kmarci25
veterán

A lünetta a leghasznosabb eszköz az órákon. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8247) adamklark válasza kmarci25 (#8246) üzenetére


adamklark
senior tag

lünetta miatt gondolkodom az új órán, hiányzik, de nem nyújtana sokkal többet mint a mostani wa2, szóval kivárok amíg ennek reszeltek. milyen kapitalista világban élünk :DD

(#8248) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Sziasztok!

Ha valaki keresne alkatrésznek GWA2-t (40 mm) írjon! :))
Sajnos már csak a polcon fogja a helyet...nagyon szerettem pedig :O

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8249) bbendre válasza gyarmatinic (#8248) üzenetére


bbendre
őstag

:R Itt tilos hirdetni. Arra van a hardverapro

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#8250) gyarmatinic válasza bbendre (#8249) üzenetére


gyarmatinic
tag

Gondoltam....csak hátha valakinek hátha mégis hamarabb megakad a szeme itt

Bocsánat

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.