Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Nekem van egy kis PC szaküzletem és nálam teljes bojkott van az FS termékekre.
Nem mondom, volt már elfogadhható FS termékkel boltom, de ha véletlenül belenyúl az ember egy sz*r szériába, akkor nincs kiút Siemenséknél, "Ha megnyerte hadd vigye" az elvük.
Különben szerintem nincsenek tuti jó és tuti sz*r gyártók, minden gyártónak vannak jobb és kevésbé jó termékei, azonban az FS-től, a biztonság kedvéjért ÓVAKODJATOK.
Amiben még sosem sikerült csalódnom az az LG.
A családban több típust is használunk és mindenki imádja, továbbá a vevőimnek sem volt még semmi panaszuk, eddig 100%-osak. :C

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#52) ody42 válasza A_Sanyi (#3) üzenetére


ody42
senior tag

HP, mint tartós???
Nálunk a cégnél sajnos az van, én az első hétem elhagytam a kis műanyag bizbaszokat, amik a csavarokat fedik. Ha mozgatom a panelt, villog a képernyő!, ha lerakom standbyba, és utána kihúzom a rákötött USB eszközt, akkor újraindul... (400 ezres laptopról beszélünk)
és még sorolhatnám...
Láttam Fusit is, nem mondom, hogy egy kategória, de nem is sorolnám a minőségi termékek közé...

(#53) gaborbol


gaborbol
őstag

2 éve ügyfél kérésére, eladtunk egy darab Fs laptopot kb. 400k értékben 1 év garral.
Hiába kértük őket, hogy ezt ne, ajánlottunk más márkát, ragaszkodtak ehhez.
Gar lejárt, 1 hónapra rá laptop behal, se kép se hang.
Alaplap 80k, HDD 20k körül (nem emlékszem pontosan), aksi is kuka 40k.
Írtak egy levelet a Fs-nek, hogy méltányossági alapon, találjanak számukra is elfogadható megoldást. Fs válaszolt, hogy amennyiben hajlandóak kifizetnek kb. 40k-t, +1 év kiterjesztett garanciára, akkor ingyen cserélnek, javítanak mindent. Így is lett, ők legalább „olcsón” megúszták, FS meg korrekt volt.
(nálunk meg az Asus laptopok jöttek be legjobban, igaz nem sokat adunk el, nem igazán profilunk, max 20-30 db/év)

(#54) burgatshow


burgatshow
veterán

Toshiba Satellite A110-195 (kopp-kopp) semmi probléma. Fél éves. Teszi a dolgát, és napi rendszereséggel van hordozva, nem is kis távokon. Használtam már buszon, vonaton, M logóval rendelkező gyorskajáldában, kávézóban, kocsiban... stb.

Toshi rulez! :DD

Húgom meg egy ASUS L5800C használ. 3 éves a noti, és azon kívül, hogy az akksija behalt semmi baja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55) tildy válasza burgatshow (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

És kopik mint állat, ezt lehagytad :DDD
Vagy nem a tied a tixós gép?:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) burgatshow válasza tildy (#55) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak a csukló alatti rész, de azóta vettem rá 3M fóliát. A billentyűk nem kopnak mert fröccsentettek, meg miegymás. Teljesen jó és szeretem.

(#57) spirit007 válasza gaborbol (#53) üzenetére


spirit007
senior tag

Most nem azért , de teljesen reális , hogy normál használatban 1 év alatt tönkre megy egy alaplap meg a vinyó sőt még az akksi is :F :DDD
Ne hari , de ez így súrolja az urbanlegend kategóriát ...

Sokkal valószínűbb , hogy kapott valami okosat az a noti ... ütés/víz miegymás .
Akkor meg tök mindegy milyen márkáról van szó .
Ettől függetlenül elhiszem , hogy cumi a F.S. szetvizeltelés .

Ja , a feleségem barátnőjének a 8 hónapos Amilo Pi 1505 notija szintén hibátlan

(#58) gaborbol válasza spirit007 (#57) üzenetére


gaborbol
őstag

Olyannyira urban legend, hogy személyesen intéztem a javíttatását, árajánlat + munkalap is megvan hozzá :U
Ha esetleg, vizet, ütést, bármit kapott volna, biztos kiderül a szervizbe és elhajtanak a fenébe. Fs nem akkora láma, hogy egy elázott vagy összetört laptopot legariztat a maga "kárára" 40k-ért. Ez csak 1 példa lett volna, hogy a gar. lejárt után 1 hónappal is tud korrekt lenni a FS.

[ Szerkesztve ]

(#59) blunt


blunt
aktív tag

vegyél mac-et.

(#60) perempe válasza blunt (#59) üzenetére


perempe
addikt

Láttam már ismerős Mac notiját (kb. 3 éves típus), és tényleg más minőség. Jó, hogy a saját Lenovo fényévekkel gyorsabb, de minőségre a Mac verhetetlen.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#61) Budaházy válasza _seth_ (#50) üzenetére


Budaházy
aktív tag

pont ez a lényege amiket írsz
a játék futtatásához olyan ismeretek kell elsajátítania a júzernek amikkel ér is valamit az életben - míg a konzolon elég ismernie az ON gomb hol található
arról nem is beszélve hogy pl XBOX-on nehéz táblázatot szerkeszteni, bár netezni már lehet ;)

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#62) Budaházy válasza perempe (#60) üzenetére


Budaházy
aktív tag

nekem még egy régi ThinkPad T30 van otthon
na AZ megérdemel egy nagy respect-et!

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#63) _seth_ válasza Budaházy (#61) üzenetére


_seth_
veterán

Mihez kezd az életben azzal, hogy tud crackelni és daemonozni? Meg tud írni ezután egy programot, vagy php-ban egy weboldalt? Nem hiszem... még csak az office használatában sem segít egy kicsit sem. Nem is egy ismerősöm van aki játékra vett gépet, a daemon tools és a crack már megy, sőt drivereket is tudnak frissíteni de ennyi amit tudnak, én ezt nem nevezném használható ismeretnek a való életben... nem kap jobb munkát emiatt vagy ilyesmi :( Táblázat szerkesztés az már nem a játékhoz tartozó foglalkozás :D

Na jó ez nem ebbe a topikba való bár ez sok hsz-re elmondható itt :)

Vki írta a MAC-et: 1 azaz 1 ismerőömnek van MAC notija, 12,1"-os asszem, monitor kábelt cseréltek benne és még volt vmi de nem emlékszem rá... ennek ellenére imádja :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#64) Belba válasza _seth_ (#44) üzenetére


Belba
őstag

"... Csak arra akartam rámutatni, hogy ugyan hadd használja mindenki arra a notiját amire szeretné Felőlem mindenki azt vesz amit akar persze..."

Teljesen igazad van, nekem tökmindegy, ki mire használja a szgépét, de amikor már ott tartunk, hogy valaki azt furcsállja, hogy DOLGOZOM a számítógépemen, akkor kicsit megáll az eszem.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#65) _seth_ válasza Belba (#64) üzenetére


_seth_
veterán

Ki furcsállotta ezt? Asszem nem írtam én sem ilyet, hogy ugyan minek dolgozol a gépeden...
Ugyanakkor: te dolgozol a gépeden más zenét hallgat vagy filmet néz esetleg játszik? Ugyanannyi joga van a gépét arra használni amire akarja mint neked :)

Idézlek:

"Baromira nem értem, hogy aki ZENÉT akar hallgatni, az miért nem a HiFi-tornyán teszi ezt???
Azokat sem értem, akik FILMET néznek a számítógépen, amikor sokkal kényelmesebb/komfortosabb a TV erre a célra. Vagy azt nem erre találták fel?... "

vs:

"nekem tökmindegy, ki mire használja a szgépét"

Szal na... asszem kettőnk közül nem én vagyok aki bizonyos dolgokon megakad...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#66) capafog23


capafog23
őstag

Megjegyzés:
Én speciel 1,5 éve használom Fujitsu-Siemens Amilo PRO V2030 laptopomat, és idáig semmi probléma nem volt vele! Nem melegedett túl, nem fagyogatott, úgy működik ahogy egy jó gépnek kell :).
Persze csak netezésre, office alkalmazások, msn, letöltésre használom.
A többi dolgot az asztali gépen végzem

(#67) parandroid válasza Budaházy (#62) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A T30 széria a P4 alapú öszvér sorozat volt, meglehetősen rövid életciklussal. Ha az ennyire bejön akkor a 40-es sorozatot imádnád. MInőségben, összeszerelésben, ergonómiában ugyanaz, de a Centrino platform minden előnyével (valódi mobil processzor, új chipset, wifi). Viszont teli van a használt piac cégektől leselejtezett korosodó T2x-ekkel, amik szintén messze kilógnak a mezőnyből állapotukat tekintve. Mondhatja bárki bármelyik IBM-re, hogy csúnya, de ez valójában a célszerszámok egyszerűsége, amit csak az tud érétkelni, aki napi szinten használja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68) parandroid válasza ody42 (#52) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen HP volt ez? Ugye nem valamelyik Pavilion sorozat, vagy a rossz emlékezetű nx90xx, vagy nx70xx széria? Azok valójában átcimkézett Compaq Presariok voltak a két cég egyesülésének korai időszakából, és meglehetően problémás sorozat hírében álltak. Akkoriban a HP-Compaq üzleti szériáját az nc modellek képviselték, ezekkel viszont nemigen voltak típusproblémák. Őszintén szólva korának legmegbízhatóbb modellje volt mind az nc4000, az nc6000, és az nc8000 is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69) parandroid válasza tildy (#47) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a technológiát ismerve én némiképp kétkedve fogadom a hírt, hogy egy 4 éves akku egy 15" kijelzőt és egy P4 procit 2,5-3 órán keresztül tudjon normál használat mellett táplálni. Ez még gy Centrinos gépnek is becsületére válna. A 25-30 perc reálisabb becslésnek tűnik, az 1-1,5 óra pedig kimondottan optimistának. ;] Mikor nézted utoljára az akkus üzemidőt? :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70) tildy válasza parandroid (#69) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon remélem , hogy jól emlékszem:B Egyébként mindig hálózatról megy a gép, akksiról kb havonta egyszer van csak használva.
Jahm ubuntu van rajta, proci skálázással, azaz, ha nem szükséges, akkor leveszi az órajelet kb 600 MHz-re . t42es ibmnél tovább bírja, az tuti.

A 25-30 perc nagyon nem reális becslés, annál jóval több. Múltkor( 1 hónapja) kb. 2 órát gépeztem rajta. Hm, talán a 3 óra valóban sok :B :B
Jahm és 2.4es celeron proc van benne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#71) parandroid válasza tildy (#70) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az azonos architektúrájú Celeron fogyasztás tekintetében egykutya a P4-gyel. Sőt, a P4-ekből létezett valamivel alacsonyabb fogyasztású P4M széria, ők eleve takarékosabbak voltak, bár csodára nem képesek. A proci skálázás őszintén szólva komolyan meglep. Nem tudom a Linux mire képes, de amennyire én tudom, a P4 alapú procik gyárilag szorzózárasak, és semmilyen módon nem szabályozható az órajelük, főleg nem teljesítményfüggően. :F Az FSB igen, de az meg egy általam nem ismert módozatot használó szoftver lesz akkor.

A T42-es IBM is lehet már 2-3 éves, ha lestrapálták az akkuját, akkor az már akár nullperces is lehet, ez így nem mérvadó adat. Viszont ez a gép már Centrino alapú, tehát ha nincs benne valami nagyobb fogyasztású dedikált VGA, akkor biztosan takarékosabb a P4 alapúnál.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72) tildy válasza parandroid (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm. inkább nem írok semmit addig míg le nem teszteltem. Igazad volt az órajeles dologban, összekevertem a céges n620c-mel. Az 600on ment szinte mindig, ez tényleg nem tudja. :B :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) tocsa


tocsa
senior tag

Fú, hát ez szopattyú. Remélem apukám FS-ével nem lesz semmi baj, eddig nem volt.
Amúgy amikor elhangzott a Rikvest neve, akkor már tudtam, hogy megpecsételődött a sorsod.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#74) footy


footy
addikt

Sajnálattal hallom a sok kellemetlen tapasztalatot ezekkel a gépekkel kapcsolatban. Nekem eddig problémám szerencsére nem volt. (kopp-kopp) Viszont tény az, hogy 2 hónap után a burkolat már elég recsegős.

A sok meghibásodás hátterébe szerintem azért érdemes benézni.
A legtöbb "átlagember" úgy van a notivásárlással, hogy a gyerek bekereült egyetemre/fősulira és vegyünk neki laptopot mert azt tudja hurcolni.
Meglátják a "Hülye azért nem vagyok.." újságban, hogy most csak 99.999 ft és 0%THM. Ugyebár ők sem akarnak hülyék lenni bemennek és megveszik a lehető legolcsóbb gépet, mert úgyis csak tanulni kell a gyereknek.
A probléma az, hogy általában az akciós cuccok az adott kategória legalját képviselik és az nem feltétlenül minőségi, legyen szó bármilyen kategóriáról, de persze ez hatványozottan igaz lehet az egyébként is olcsóbb márkákra.
A másik dolog pedig ebből kifolyólag a nagy számok törvénye, a több eladott gépből több lesz hibás.
Felesleges lehúzni egy-egy nevet, mert márkán belül is nagy eltérések lehetnek (Compaq-HP)

A milyen notebook-ot vegyek fórumot épp az ilyen esetekre találták ki.
Ott ha olvasgat az ember sok hasznos infót szed össze és még kérdezni is lehet :))
Sőt még értelmes választ is kapunk nem úgy mint a sok nagy hipermarketben.

Kékhalál mentes notiban gazdag karácsonyt kívánok mindenkinek! :)

(#75) sgery


sgery
őstag

Nekem a Rikvest kft-ről kifejezetten jó a véleményem, ugyanis nemrég volt náluk szervízben az én laptopom (alaplap elszállt 1,5év után) és történetesen a csavarok kipotyogtak az aljából (jójó, szétszedtem és nem jól húztam vissza, szóval itt a hiba..) meg a memória tartó csavarokon is látszott hogy az bizony ki lett nyitva (ami ugye fujinál garivesztés) és őket ez nem érdekelte, még adtak új csavarokat is hozzá! Míg Serico annyit mondott hogy csavar darabja 400ft (:D) és garivesztést is elkönyvelnek amiért ilyen történt. Tehát ennyit a cégekről, Rikvest a tuti!
Másodjára, miért akarsz te Vistát használni? Mások örülnek, ha le tudják szednia gyárilag Vista telepítést.. Valamint nem hiszem hogy egy laptopon (ami 2006-os) Vistát kéne használni mert szerintem élvezhetetlen (ahogy nálam is egy turion 64-el 1gb rammal és x200as karival) de persze ez szubjektív hogy neket tetszik ezért használnád.
És igazából ha egy Fuji vagy bárilyen laptopot szídunk akkor max a házát ill. az összeszerelését szídjuk, ugyanis minden ami benne van más ált. kis kínai gyártók műve, amihez az újabb drivereket is nekik kell kidobniuk, persze most jöhet az a része hogy a fujinak a dolga őket baszogatni a driverekért nem nekünk.
A lényeg az én részemről, hogy nekem semmi gondom nincs a fujival, annyi merült fel, hogy a ház karcolódik rendesen (de ezt egy újrafújással megoldom majd (amit rikvest megintcsak enged serico pedig csak röhög hogy matrica van rajta? garivesztés..:D )

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#76) LordX válasza tocsa (#73) üzenetére


LordX
veterán

Eredetileg a nem is oda vittem, hanem a Sercoba, és miután nem tudták ott sem megoldani, a Fujitsu illetékesével beszéltem emailben, aki mondta, hogy oda vigyem, és "megoldják a problémát".

(#77) LordX válasza sgery (#75) üzenetére


LordX
veterán

Azért akarok Vistát használni, mert gyorsabb, mint az XP. Tettem a gépbe egy ReadyBoost-ot támogató memóriakártyát + bővíttettem a memóriát 2 GB-re (boltban szerelték be), nincs az az XP, ami ezek után hozná a sebességét. Meg a felületét is könnyebb használni.

(#78) Flow


Flow
senior tag

Bő egy éve vettem fusi amilo xi1526-ot. 1db hibája nem volt, azon kívül, hogy kicsit melegszik. Mivel egyetlen internetre kötött masina a laptopom volt közel/távol tavaly, 11-12 hónapig gyakorlatilag nonstop ment, letöltés, feltöltés, stbstb. Esténként 2-3 óra játék, poros szoba. Mivel fényképezgetek, viszem magammal, erre bekapolok, elég sokat hurcolom...
Elalszom filmnézés közben (x264), 3-4 órát a takaórba fújja a levegőt, de meg sem kottyan neki.
Heavy dutyból kifolyólag van az ezüst felületeken pár enyhe karc, valamint a bal kezemnél esdf miatt egy kis kifli, amin látszik, hogy használva volt a noti. Kijelző tökéletes, akksi gyengus, de könyörgöm, valamit valamiért. Ajánlani nem fogom, mert mindenki lehurrogja, de nekem 100%osan bevált.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#79) LordX válasza Flow (#78) üzenetére


LordX
veterán

Ha elolvasod, amit írtam, nem a FuSi gépekkel van a probléma úgy általában, hanem a szervízzel (illetve az én példányommal).

(#80) Flow válasza LordX (#79) üzenetére


Flow
senior tag

Elolvastam, a hsz-okra volt a reakció. Csak hogy a "sötét" oldalról is legyen példa. :U

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#81) sztyui2


sztyui2
őstag

Nekem is Fujitsu Siemens laptopom van. Nagyon jól néz ki, és eddig jól is telesít, nagyon nincs vele bajom. Egyszer volt csak szívatós kedvébe, de szerencsére nem sikerült neki annyira. Történt egyszer, hogy elvittem valahova a Laptopomat(mert ugye a laptop arra való, hogy hozzuk-vigyük), az adott helyszínre megérkeztem, beizzítottam, ment minden normálisan. OK. Elindulok haza, és mikor hazaérek, kapcsolnám be, de semmi. Sötét képernyő. Be se boot-ol a windows. Na mondom....Fater aszonta biztos azér van, mert hideg volt kint és kicsit "szoknia" kéne a szobahőmérsékletet. Megjegyzem 1 éves a laptopom, és mst van tél. Tehát ez kb tavasszal vagy ősszel volt, de nem volt egyáltalán vészes az időjárás. OK. Mondom egy próbát megér. Kinyomtam, vártam sok időt, hogy normális hőmérsékleten legyen vagy valami, de ugyanúgy nem kapcsolt be. Szomszédunk szerencsére eléggé ért a gépekhez, odaadtam neki, hogy próbáljon meg csinálni vele valamit, de lehetőleg úgy, hogy ne legyen adatvesztés(pótolhatatlan saját készítésű képek vannak rajta+családi képek+nyaralások,stb.). Először úgy tűnt, hogy elvesznek az adataim, de aztán mégis meg tudta csinálni adatvesztés nélkül. És szerencsére nem került egy fillérembe sem. Előtte nem volt bajom vele, és azóta sincs. Tömören :D ennyi. ;)

(#82) Budaházy válasza parandroid (#67) üzenetére


Budaházy
aktív tag

a melóhelyen egy T43-at nyúzok immár 2-3 éve, nagyon jó gép bár már korosodik
a múlt hét előtti héten rendeltem meg az új T61p-met, remélem az is oktatni fog.... ;)

otthon csak netezek meg levelezek a T30-assal, mivel kicsi tök jól lehet hordozni a lakáson belül

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#83) Budaházy válasza footy (#74) üzenetére


Budaházy
aktív tag

Hát nézd, szerintem tök mindegy hogy mi van ráírva arra a gépre. Ha 99.999-el kezdődik nem szabad megvenni. Szomszédunk is jön át tegnap, hogy nézzem meg a lányának a lapotpját. Egy acer travelmate volt , egyhetsen el sem indul... és 99.999 ér vették

No comment
Szóval nem csak a FS tud sz*patni

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#84) parandroid válasza Budaházy (#82) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arra azért készülj fel, hogy a wide T61-ek csúnya nagy tepsik, és nekem pl a billentyűzetük sem olyan bejövős, mint a negyveneseké (és előtte mindegyiké volt).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85) Budaházy válasza parandroid (#84) üzenetére


Budaházy
aktív tag

Óóó ne ismondd! Kb. fél évig tartott mire rászántam magam a rendelésre... cserébe viszont egy bivalyerős konfigot veszek.
De nics mese csak Lenovo (IBM) jöhet szóba!

Egyébként te tudod miért eröltetik a gyártók ezt a nyújtott széles kijelzőt? komolyan mondom hányigerem van amikor meglátom a torz windows xp logót induláskor...
Nem hiszem el, hogy csak engem zavar.

[ Szerkesztve ]

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#86) burgatshow válasza Budaházy (#85) üzenetére


burgatshow
veterán

Hogy mi az oka azt nem tudom, de azt igen, hogy az emberi szemnek, a periférikus látásnak köszönhetően (ami ugye horizontálisan értendő) sokkal barátságosabb és kellemesebb, mint a klasszikus 4:3 oldalarányú kijelzők.

Arról már nem is beszélve, hogy általában (ha jól tudom) nem is a 16:9-es képarányt alkalmazzák, hanem a 16:10-est.

Saját véleményem pedig az, hogy mint sok minden más, ez is szokás kérdése. Nekem most már az a zavaró, ha 4:3-as előtt ülök. Meg nekem jobban tetszik.

(#87) footy válasza Budaházy (#83) üzenetére


footy
addikt

Épp ezt írtam én is ;)

(#88) parandroid válasza Budaházy (#85) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Asztali monitorban semmi bajom nincs a wide TFT-vel, sőt, a notebook arányait viszont elcseszi. A válasz egyébként a gazdaságosabb gyártás. Könnyebb így kialakítani a paneleket, ráadásul eleve kisebb pixelszámúak azonos képátlón.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#89) Budaházy válasza parandroid (#88) üzenetére


Budaházy
aktív tag

aham
de nekem akkor sem tetszik
irgumburgum
:DD

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#90) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nekem kifejezetten jó véleményem van a FSekröl, tavaly akcióban többet is vettünk (pa1505 aszem) és mindegyik frankón megy, az enyém pl 1éve gyak 24hban, ha véletlen pedig nemment akkor az csak azért volt mert a hátizsákomba zötykölődött iskola felé.

Sajnos tok nélkül vágtam be mindig hátizsákba így viszont a tetején lévő ezüstréteg kopik, konkluzió: Kell hozzá vmi védőakármi szállításhoz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#91) ody42 válasza parandroid (#68) üzenetére


ody42
senior tag

nw8440-es, szoval eleg uj darab

(#92) dubin


dubin
csendes tag

Sziasztok!

Nekem másfél éve van egy Fujitsu-Siemens Amilo L7310GW laptopom. Jó olcsó volt anno (180e) és volt benne minden ami kellett. Bár ma 80-al kevesebbért lehetett volna megkapni ugyanezt a cumót, sőt kicsit jobbat. Kezdetben voltak vele problémák: pl. hullafoltos kijelző, philips dvd+-rw nem írt rendesen CD-ket (legalábbis azt írta ki a nero, hogy nem sikerült ellenőrizni a cd-ket, mert hibásan írta ki), meg kiesett egy billentyű. Utóbbit sikerült visszatennem, a hullafoltos kijelzőt gariban kicserélték, most tök jól megy! Az írót pedig kicserélték egy NEC ND-6750A típusú íróra, akkor nem volt vele probléma. Ez kb. egy éve. Most, mikor elkezdtem igazán használni ... nem olvas be bizonyos dvd-ket, amiket az asztali géppel írtam meg (az egy LG író). Amit sajátmagával íratok meg, azzal semmi probléma. CD-ket viszi. Néha viszont még a DVD+R-el is eljátssza a NERO, hogy mikor ellenőrzi az írott DVD-ket, hibásnak írja ki a szektorokat, amit aztán gond nélkül olvas be később meg más dvd lvasó is.

Ja, a winchester pedig samsung van benne eddig nem volt vele semmi problémám (lekopogom), pedig ritkán kapcsolom ki a gépet, gyakorlatilag egy évet már futott a kicsike, heteket fut szünet nélkül...

Van valami ötletetek mit lehet kezdeni a NEC ND-6750A DVD íróval benne, hogy olvasson be mindent? FirmWare frissítést már próbáltam, 2.42-es sem értem el sok újat. Addig felpörgette a dvd-t, kiírta, hogy 0 a kapacitása, most már csak felpörög és kattog-kattog meg kattog ...

[ Szerkesztve ]

(#93) parandroid válasza ody42 (#91) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kifoghattatok valami hibás szériát, ezekkel nemhogy gond nem szokott lenni, de a legmegbízhatóbb modellek... :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#94) sksporky


sksporky
tag

Akinek csak erre van pénze vegyen használt gépet 1 év garral,vagy ne vegyen notit... :))

(#95) jthunter


jthunter
csendes tag

Helló mindenki!

A topicot olvasva asszem beigazolódott a gyanúm a FuSi-t illetően, mert sohasem tartottam
a mai extraalsó kategóriás gépeiket tartósnak. Persze most lehet azt mondani, hogy mit várok 100ezerért. Ok, elismerem, de 100ezer körül vannak jobb/szebb/minőségibb gépek is.
Pl.:Nekem fél éve egy ACER Aspire 5310-esem van (gemstone).Ez ár szempontjából egy kategória a FuSi-val.
Eddig semmi gondom nem volt vele, nem recseg, nem ropog, nem kopik (mondjuk a fedlap tetején lévő lakkozott sáv kissé karcolódik, de nem érdekel). Mondjuk párszor kezemben maradt egy-két gomb, de ez ritka és csak egyszerűen vissza pattintom a helyére és kész.
Mellesleg sokkal szebb, mint a vele egy kategóriába tartozó gépek, nem olyan, mint egy rakás A4-es lap egymáson.
Mondjuk nem komálja az XP-t (az ACER tesz rá, hogy te XP-vel akarnád használni, drivereket neked kell összeszedni), de kis ügyeskedéssel feltehető rá. Egyébként én most Ubuntu 7.10-zel használom, így kissé gyorsabb, mint XP-n. Na most kérdezhetitek,hogy miért linux, válasz: mert csak kevés vírus van rá, és programozni jobb linuxban(legalábbis nekem).

Szerintem megérte megvenni, és mindenkinek ajánlom a FuSi helyett. -> ugyanaz a teljesítmény ugyanolyan áron, de nagyságrendekkel jobb minőség.

(#96) shaipo


shaipo
csendes tag

Kaptam egy FuSi notit, és másfél nap után kiderült, hogy badblocksos benne a vinyó. A szervizben állati rendesek voltak, 1 hét alatt kicserélték, kaptam rá új Vistát, azóta(lekopogom) jól működik a gép.

(#97) r.thomas válasza lesaux (#1) üzenetére


r.thomas
csendes tag

Valaki segítsen!!!!Van egy fujitsu siemens laptopom és tegnap belefojt egy kis narancslé.Szerencsére nincs semmi baja, de néhány billyentyű ragad.Az igazság az hogy a laptop a tesómé és szeretném kitisztítani, mert nagyon berág ha megtudja mi történt...Hogyan tudom kiszedni a billyentyűzetet?Kérem seítsen valaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#98) r.thomas


r.thomas
csendes tag

Kijavítom magam: nem ragad némelyik billentyűzet, hanem tök merev és alig nyomódik be..Ha ez így érthető.A kérdésem még mindig ugyanaz: Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát házilag??Nem akarom szervizbe vinni :)

(#99) demars válasza r.thomas (#98) üzenetére


demars
addikt

elég tág meghatározás az h fusi laptop... esetleg ha pontos típust írnál, könnyeben válaszolnának néked!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#100) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam a hsz-eket, és gondoltam ezek után én is hozzáteszem a saját tapasztalataimat:

Fu-Si Amilo Pa1510:

2006 novemberi... másfél éves múlt! Akkor 210k SuliNetben!

Még a legelején nagyon gyakran produkált kékhalálokat, de mostanra teljesen eltűnt, csak nagyritkán dob egyet-egyet, amit lehet a memória okoz... :(((
Ebből a másfél évből felet végighordoztam... igencsak recseg-ropog a ház... a Space alatt megkopott a fekete festés... az Amilo felirat lekopott, megjegyzem a brand matricák is kopnak, AMD és ATI, bezzeg a MS tartja magát rendületlenül! :D

A ventije még mindig halk, hátmég ha downclock-kal megy!
A winyó egy WD 120-as, Hard Disk Sentinel szerint már 181 napot végig dolgozott! Kondíció 54%, van rajta egy-két hiba e program szerint! Nyáron 50 fok fölött volt, ezért nem is szeretem a WD-t! :B

Monitoromon mostanában egyre több pötty jelenik meg! Vagy csak nem akar lejönni róla a kosz... ;]

A tápkonnektorom viszont halott... úgy kell alápolcolnom a dugót, mert nem jó az érintkezése... amint rendbeteszem a gépet, megy a szervízbe a kicsikém! :(
Ez valószínüleg az én hibám... vagy már gyárilag is gyengébben volt beforrasztva...

Ha bedugom a lan kábelt, és csatlakozni akarok a modemmel netre: lefagy!!! Remélem ezt az XP reinstall megoldja! :U

A gép tényleg napi használatban van, egeret nem használok, ennek ellenére kiváló még mindig a touch-padja!

Otthon hálóra van kötve akksival együtt, mégis ha lehúzom akkor még tudok vele 2 órát netezni, másfél évesen!

Összességében én maximálisan megvagyok vele elégedve, nagyon szeretem! :) (kopp,kopp)

Acer TravelMate 2413NLM

Nővérem gépe, aszem két és fél éves... talán fél éve hogy függőlegesen két oszlop pirosba váltott a monitoron, ha fent a kávánál megnyomom eltűnik...

Az aksija egy az egyben halott... max 5 percet bír! :DDD

Kopni persze az is kopik... igazából nem volt hordozva csak koliba be, meg koliból haza!

Meg volt vele elégedve, két és fél éve volt 180k!

Most meglátjuk hogy olcsó húsnak mennyire híg a leve, ugyanis befizetett egy 100k-s nagyon jól felszerelt Fu-Si-ra, valami Li széria aszem, a típusa talán 1710.
Első tapasztalatok vele, hogy nincs XP támogatottsága... csak Vista, különben korrektnek tűnik... egyelőre! :)

Igazából nem tudom, hogy mi lesz ha a kicsimnek valami baja lesz... a sok-sok negatív tapasztalat alapján nem szívesen vennék újra alsó kategóriás laptopot... 200k fölött meg már nagyon fáj a pénztárcámnak... lehet ez lesz az első és az utolsó önálló laptopom, a következő meg max az lesz, ha a melóban adnak egyet, és nem kell tartanom az elhalálozásától! :DDD

Habár ha jobban megnézem ez azért még vállalható és még az ára is éppenhogy: [link]

(#101) 0021666


0021666
tag

hi!nem ajánlom senkinek hogy megvegye a fujitsu siemens notebookot.
2007.febr.12-én megvettem 10 éves létemre saját pénzből 200.000ft-ét a fujitsu-siemens amilo pa1510-es notebookot.
1. hiba:mikor megvettem utánna 1 hónappal betojt az xp
2. hiba:kb 2007 tél környékén betojt a kártyaolvasó a hűtés a cd/dvd író/olvasó az enter beragadt és kiesett a P betű.szerencsére garis volt
3. hiba:február 10-én a gari vége előtt 2 nappal befuccsolt a vinyó.
4. hiba:áprilisban befuccsolt MEGINT a cd/dvd író/olvasó amit mér egyszer kicseréltek és még mindig nem vittem el szervízbe.
1 kérdés:szerintetek kötelesek adni 1 év garit a cd/dvd író/olvasóra?mert télen tojt be és kicserélték d emost se jó.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#102) pontiak


pontiak
csendes tag

Fujitsu Siemens ről ! egyszerüen !!!!

AZ ELENSÉGEIMET IS LEBESZÉLEM ROLA !!

RÖVIDEN ÉS TÖMÖREN

SZAAAAAARRRRRRRRRRRR
:O :O

(#103) Solt


Solt
csendes tag

Sziasztok!

Van egy FS Amino Li 1718 -as laptopom. (nem kérek részvétnyílvánítást köszönöm :-))
Vista megy rajta. (csak ahhoz adnak drivert, a neten meg semmit nem találtam hozzá, de lehet csak én vagyok béna)

Eddig rendesen ment, de pár napja egyszer csak befagyott úgy, hogy az aksit kellett belőle kivenni.
Azóta az usb halott. az egér és a billentyű is usb-ről ment, most meg sem nyikkannak. A pendrive-ra is azt mondja, hogy köszi, de nem ismeri fel.
Újra lett telepítva, gondoltam az sok mindent meg szokott oldani, de most ez nem jött be.
Még garanciás. Vigyem vissza (szervízbe) vagy van valakinek esetleg valami jó ötlete?

Választ előre is köszönöm.

Solt

Béláim! TŰZ VAN!!!

(#104) Lejszi


Lejszi
senior tag

Erről kinek mi a véleménye:

Fujitsu-Siemens Amilo Pi2512

(#105) damsamu


damsamu
csendes tag

Hi skacok! A pro és kontrába írnék. Három éves Amilo xa 1526-os lapim van. Van benne kb. 120000 km(külföldön dolgozom), napi 10-12 órát robizk szegény, nappal torrentek, este játék, dvd írás stb. Eddig minden porcikája a legnagyobb egészségnek örvend. A gép fullos, ez az első LAPosom, nem tudom számít e, eneszkába soppingoltam, mert csak azt hallom ott jobb minőségű bogarakból van összepakolva, hát eddig ez látszik igazolódni, vagy a kevés szerencsések egyike vagyok. samuka vótam na csá! ;]

(#106) tildy válasza damsamu (#105) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 5 éves amilo pro v1000em van. Nem recseg nem ropog. Azonkívűl, hogy a hangkártyáját elqrtam (kicsit belerugtam a madzagba amikor a laptop épp a földön volt, ezért rossz az érintkezése, illetve az ac97 driverével valami gond van, mert a mikrofon nem működik, csak akkor , ha újrarakoma drivert, de utána megint csak kb 5 percig jó) semmi baja.
Garis cserében anno fél évesen volt lcd csere (6 hibás subpixel), illetve a gari lejárta előtt dvd olvasó csere (nem nagyon olvasott).
De ennyi.
5 évesen 1 órát bír az akksija.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#107) tildy válasza 7 (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Milyen ismerősök , te yeti ??? ;] ;] ;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#108) damsamu válasza tildy (#106) üzenetére


damsamu
csendes tag

Az én gépem aksija normálban kb. 45-50 percet bir, játékkal max 20-at (17" kijelző,AMD Turion 64 TL 56 1.8 Ghz, Ge Force 7600 Go 256 MB, 2-szer 120 GB vinyó,2GB Ram) Viva FuSi

(#109) Atya


Atya
tag

Udv mindenkinek.

En most tobbek kozt az alabbi tipust neztem ki:
http://www.fujitsushop.hu/fujitsu-siemens-esprimo-mobile-u9200.html
Termeszetesen +2ev garanciaval. Amugy erdekesnek talalom, hogy az apple termekekre 1 ev garancia van, +1ev gari cc40K korul van. Ennyire biznak a minosegben?
A masik gep amit neztem egy Dell 500as. ALapbol 3 ev garancia. Erdekes modon ahoz 5-10ezerbe kerul a garancia bovites evenkent. Az 500as olcsobb, mint az FSC 3 ev garival, viszont kisebb, es van Svideo kimenete. (amit em tudom mennyiszer hasznalnek...)

Tudom, most sokan a Dell-t fogjak ajanlani :)

Per pill egy Albacomp Eco sorozatbol szarmazo kovuletet nyuzok(1,5GHz, 256Mb ram - 1,7eves). Szerintem alaplap hibas. Bekapcsolaskor mindig meghiv egy random(3) fuggvenyt, es ez altal adott erteket meghalado bekapcsolasi probalkozasra tudja bebootolni az oprendszert ( ami volt mar 2szer XP, most ubuntu(+belegyogyitott KDE) ).
Amugy recseg-ropog, es a zsaner is megrepedt mar, de ezeket leszamitva megy. Gari meg van ra, (vagyis lesz, amint kitoltom a gari levelet :C)

Ha valaki tud ajanlani egy gepet, 100 max 150 ert, aminel legfobb szempont a hordozhatosag, megbizhatosag, akkor azt szivesen veszem. (neztem EEE-t is, de elriasztott az SSD).
Tevekenysegem: Filmet nem nezek, de pl Wings3D-t hasznalok asztalin :) MSN, net, es egyetlen jatek: Lineage2 ami meg az EEE-n is elmegy.
Otleteket, es velemenyeket is varok a fenn emlitett 2 tipusrol(dell, fusi).

Tisztelet:
Atya

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#110) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Igaz fél éve van FS notim, de komoly problémám nem volt, lehet csak az újabb típusok ilyenek, igaz tiszta Intel terméket választottam amin Win Vista fut.
A telefonos ügyfélszolgálat elég használható, segítőkész, gyors stb. szerintem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#111) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok, egy pár helyen már kérdezősködtem, de sehol se kaptam válasz, hát itt is beprobálkozom: :R :P

Egy olyan problémám van a FuSi ;) Pi 3540-em el, hogy nem tudom elmenteni a tapipad érzékenységét. Még anno feltettem hozzá a legfrissebb synaptics pointing device drivert, (a legfrissebbet, vistához) hogy legyen "görgő", de se azzal, se anélkül nem tudtam elmenteni a beállításokat, így minden leállás/restart után újra be kell lőnöm a csúszkát a settingsben. Nem egy egetverő hiba, de azért mégis bosszantó. :W

Asztalon egy mx510-et használok a noti mellé, a hozzáillő logitch-es progival, azt eltudom menteni, de az nincs hatással a tapipadra.

Valami tipp? Esetleg ezt a Fusi-nak köszönhetem? :Y

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#112) ROBIKA@ válasza Sidaries (#2) üzenetére


ROBIKA@
csendes tag

szia nekem több mint 4- éve van meg fujitsu siemens v3505 laptopom és semi baja sincsen.gyári aksival is 2-óráig birja :C szerintem akár milyen a laptop,van jó széria és szar.

(#113) fanyarkanyar


fanyarkanyar
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Amilo L2727 gépem, és az
a hiba, hogy ha bedugom az USB-s egeret, és az áramot is, akkor nem
megy az egér. ha csak akkuról megy, akkor minden további nélkül megy.
MI AZ oka? mi a megoldás?
a gép kb 5 éves.
Köszönöm: fanyar

remélem jo heléyre irtam. :)

(#114) AgentSmiths


AgentSmiths
tag

Sziasztok

Hozzá jutottam egy ilyen típusú géphez fujitsu siemens amilo 1310G
A gondom a következő lenne!
Bekapcsolás után kb 5-10 perc alatt kikapcsol a gép.
A procit újra pasztáztam , a ventit kitakarítottam még is túlmelegszik a gép!
Mi lehet vele a gond?

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.