Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Hat en ezt mar regen tudtam, nem is eroltettem a Csokisat :) csak a Tepozarasat:)

Kulonben meg erdekes, bar logikus, hiszen 2 dolog van egyutt ebben a tesztben, az elso az alaplapi Csatolo elhelyezese ami ugye eleve problemas, a masik a PCI-E csatolokartya ami ugye 4X ajzatba illeszkedik, igy teljesen logikus, hogy a 4 rendelkezesre allo savot elosztja a 2 ajzat kozott elegansan. A legjobb lenne ha csak az egyik ajzatot hasznalod akkor az megkaphassa az egesz savszelt, de gondolom 2 kulon hidat hasznaltak igy volt olcsobb es egyszerubb. Es ebbol adodik a sebesseg kulonbeseg is ha jol sejtem, hiszen a kesletetes is osszefugg a PCI-E savok szamaval.

Koszi az Infot :R

(#2) domos


domos
senior tag

Ivy gépbe PCIe SSD...wew. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tart már ott a dolog, hogy ne legyenek jelen a cikkben említett gondok. Akadnak pl vizesblokkok is az ilyen tárolókra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Köszi a tesztet, pont a legjobbkor. Nekem pont ugyanez a gondom, kisértetiesen hasonló, tesztben jobb az SSD, PCIE kártyán meg kb ezt az 1.5GB-t hozza... de akkor ezért.. nem is keresem tovább az okát. Nekem is Ivy-m van csak a móka kedvéért.... :)

Amúgy nem értem az előttem lévő hozzászólást, miért ne lehetne Ivy mellés PCIE ssd-t tenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#5) frescho válasza #90088192 (#1) üzenetére


frescho
addikt

Logikus, de a fényképet megnézve látható, hogy 1 NVMe és 1 SATA drive-ot fogad. Passzív a kártya és a foglalatból az M keyes fogalalthoz van átkötve a 4 PCIe lane. Szóval az elmélet helyes, de nem ez az oka. :)

domos: "logikus, hogy nem SATA-t vett a kolléga, hanem előre tekint a következő Zen2-es rig irányába."
Hosszabb távon gondolkozva értelmes a döntés.

Petyyyyy: Azon a helyen fér el a vizes hűtő+cső. De az egyszeri Kiss Juliska ha bemegy és vesz egy SSD-t nem hiszem, hogy bármiféle hűtőt venne. Az, hogy meg van oldva szerintem nem teljesen igaz, mert vannak még lapok ahol a tervezők nem jutottak el eddig... Nézd meg ezt a lapot pl az utolsó prohardveres alplap tesztből: [link] Pedig ez még nem is mATX...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#6) nemlehet válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne vicceljünk már... Aminek épp az az egyik vonzereje, hogy kis, kompakt helyen elfér arra majd nekiállunk vízhűtést rakni? Abszurd az egész helyzet és nemhogy javulna romlik. Mert kell a 2500+ mbps sebesség a konzumer cuccokba nyílván.. Ha átolvad a gépház az meg az user baja, csak a tesztet bírja ki 1x.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) draco31


draco31
veterán

Ezekre már lehet kapni ragasztós hűtőbordát a melegedés miatt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#8) Petyyyyy válasza nemlehet (#6) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem viccölök, tényleg van ilyen. ;]
Az meg az ő dolguk, hogy eléggé fel tud melegedni egy-egy ilyen SSD. Vannak gyártók, akik shield-et tesznek az egység mögé, de lássuk be, nem hoz túl sokat. Ennél még mindig jobb a víz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Elvártam volna, hogy a Commodore PET-ben is leteszteld ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) #90088192 válasza Petyyyyy (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lassan jobban jarunk ha az egesz hazat feltoltjuk transzformator olajjal, es egy kulso hocserelon at keringetjuk. Ennel egyszerubbet mar magam sem tudok. Megoldodna a por problema, nem lenne zajos a hutes, nincs felelem a viz okozta karoktol, es elegendo hutes allna rendelkezesre minden esetben :)

Mar levedettem ne is probalkozzatok :) :DDD
Es ha ledeket is raksz bele akkor Lavalampakent is hasznalhato :P

[ Szerkesztve ]

(#11) Syl válasza #90088192 (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyesmire gondolsz? Youtube

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) #90088192 válasza Syl (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

:K
Nem gondoltam komolyan hogy valaki ennyire elborult elmevel rendelkezzen mint jomagam, de ugy latom mar a tomegtermeles is beindult :) :C

(#13) Pubszon


Pubszon
veterán

Én is gondolkodom ilyen SSD-ben, mondjuk nekem sincs alaplapi M.2 foglalat, de legalább van 40 PCI-e 3.0 sáv, melyet UEFI-ben elég jól el tudok osztani.
De mindenek előtt jó lenne, ha én is ki tudnám próbálni, csak nem tudok senkitől sem kölcsön kérni. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14) draco31 válasza Pubszon (#13) üzenetére


draco31
veterán

Neten egy helyről megrendeled, ha nem tetszik a dolog, akkor meg elállni a vásárlástól. Azt hiszem 8 nap van rá.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15) Pubszon válasza draco31 (#14) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem akarok szórakozni így a boltokkal, nem örülnek neki, meg utána már bontott áruként tudják eladni olcsóbban.
Hátha tudok majd valamikor kölcsönkérni, nem égetően fontos.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#16) Petyyyyy válasza #90088192 (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Meg van véve az ötlet! :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17) pet007


pet007
aktív tag

Tudom nem volt keznel masik, de engem erdekelne hogy masik pcie kartyaval is ilyen eredmenyeket mertel volna, vagy maga a slot nem volt eleg.

(#18) domos válasza frescho (#5) üzenetére


domos
senior tag

Véleményem szerint, a PCIe M.2 SSD az "luxuscikk", és csak akkor van értelme bármilyen gépbe ilyet tenni, ha azt a pénzt már tényleg nem tudod máshova belerakni a gépbe úgy, hogy az érdemleges sebességnövekedést okozzon. Egy Zen2-es rig még bőven az a kategória, ahol beraksz egy sima SSD-t a pcie-s helyett, a maradék pénzből meg eggyel nagyobb procit, kicsivel gyorsabb memóriát, stb. veszel.

Persze ez csak az én véleményem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Pubszon válasza pet007 (#17) üzenetére


Pubszon
veterán

Maga a PCI-e sáv volt kevés.
A 3.0 x2 elméletben 2000MB/s-ot tud. Sávonként 1000MB/s.
Bővebben.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#20) nemlehet válasza Petyyyyy (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Tudom, hogy nem viccelsz, csak nehogy már az legyen a reális megoldás, hogy akkor kezdjünk el vízzel pancsolni.... Egyre nagyobb probléma a melegedés ezeknél NVMe SSD-knél, de valahogy nem akaródzik ezt figyelembe venni egyik gyártónál sem.
A vízhűtéssel játszadozás hobbinak jó, de se ipari se konzumer szinten nem jó megoldás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) frescho válasza domos (#18) üzenetére


frescho
addikt

Nem luxus cikk. Nézd meg az árakat és látni fogod, hogy a SATA és NVMe között minimális az árkülönbség. Ha 512-es vagy nagyobb SSD-t veszel, akkor érdemes megcélozni.

https://frescho.hu

(#22) domos válasza frescho (#21) üzenetére


domos
senior tag

Úgy látszik igazad van, a legolcsóbb pcie 500gb ~55e Ft körül van, a legolcsóbb SATA meg 45e. :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#23) frescho válasza domos (#22) üzenetére


frescho
addikt

Ha a nagyobb gyártók (Intel, Samsung) SATA és NVMe modelljeit hasonlítod össze, akkor a különbség még kevesebb. Szimplán ugyanazokból a chipekből áll, sőt még kevesebb anyag is kell az elkészítésükhöz, a méretük miatt könnyebbek, szállításuk is olcsóbb... Ez tényleg technológiai előrelépés, de már látszik, hogy van még hova.

https://frescho.hu

(#24) vitezlejszlo válasza frescho (#23) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ejj de megneznek valami PCIE kartyas, de gyarilag integralt ipari hutobordas NVME kartyat, hogy mit tud.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) frescho válasza vitezlejszlo (#24) üzenetére


frescho
addikt

Egy P3520 akadta a kezembe. Megfelel?

https://frescho.hu

(#26) vitezlejszlo válasza frescho (#25) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hat... A celnak megfelel... De azer nem kene.. :D

(#27) frescho válasza vitezlejszlo (#26) üzenetére


frescho
addikt

Kicsit megkésve, de elkészült. [link]

https://frescho.hu

(#28) szedis81


szedis81
csendes tag

sziasztok

átalakító kártyával vettem iylen SSD NV
de a BIOSba mit kell állítani hogy boot is menjen róla ?

előre is köszi

(#29) dabadab válasza frescho (#23) üzenetére


dabadab
titán

Nekem egyelőre az m.2 slotok számával van komoly gondom: egy tök közönséges alaplapon is van minimum 4 sata port, de olyat még nem láttam, hogy m.2-ből akár kettő lett volna (olyat viszont bőven, ahol nulla darab, lásd pl. kollégád gépét :D )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.