Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shaft72


shaft72
tag

Medve piacon nem feltétlenül nem lehet longolni. Csak azért jól meg kell nézni mikor lehet :) Az előző írásaidban elég jól összefoglaltad a trédelés szabályait, úgy látom, neked is már csak a betartással vannak gondjaid. Ezeket a kérdéseket a helyedben azért feltenném még magamnak:
- Végső soron swing trader vagyok vagy long trader? Long trade-hez nagyobb türelem, nagyobb stopok és főleg nagyobb tőke szükséges. Swingben érdemes a kis chartokat is nézegetni és főleg a híreket, hátha valami befolyásolta az árfolyamot, ami hosszú távon visszakorrigál.
- Ismerem-e készségszinten a candlestick alakzatokat? Megdöbbentően megkönnyíti a döntést egy evening star, egy three outside up vagy dark cloud cover felismerése.
- Van-e tényleges stratégiám, vagy csak tisztában vagyok a szabályokkal, de még mindig következetlenül megszegem őket? Mit célzok meg a stratégiámmal, egy bizonyos napi/heti/havi %-os tőkenövekedést, pip/pont szerzést, hova tartok, hogy érek el oda?
- Van-e veszteség menedzsmentem? 13% elvesztése azt feltételezi, hogy nincs hatékony módszered a veszteség elkerülésére, érzelemből trédelsz (volt egy olyan érzésem, hogy ez lefelé fog továbbmenni), bosszúból trédelsz, ezek sürgősen elfelejtendő dolgok.

Mindemellett nagyon jól leírod a hibáidat, és ez egy lépés lehet a helyes úton.

(#2) fLeSs válasza shaft72 (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

swing trader akarnék lenni.

nem, még nem magoltam be a gyertyaalakzatokat. :D a gyertyák jelentését ismerem. az alakzatok közül is párat, de még nem foglalkoztam behatóbban ezzel a kérdéssel, de most átnéztem ezt az oldalt: [link]

a stratégia az, hogy nyerő legyek. :D
eső trendben shortolok, emelkedő trendben long. de jelenleg inkább csak short (ETF-eken keresztül). a probléma ott volt, hogy a legtöbb esetben rossz időpontban vettem fel a pozit, és ez végülis a gyertyaalakzatok ismeretének hiánya illetve a kereskedési stratégiák keveredése miatt van. de ezt mostantól kiküszöbölöm.

van veszteség menedzsmentem, a GLUU-n kívül az összes pozit max 10%-os bukóban zártam, ennél több sehol nem volt. a GLUU beopatott, azzal elég sokat buktam, anélkül jóval kisebb lenne a veszteség. de hát nincs "ha".

"volt egy olyan érzésem, hogy ez lefelé fog továbbmenni"
erről írtam korábban. én is jól tudom, hogy ez hiba volt, már a pozinyitás napján tudtam, le is írtam a blogban, csak akkor még nagyon új volt a számlám, és mindenképpen csinálni akartam vmit, a tettvágy. :D

szerk: én ezt a DTO-ra értettem.
a GLUU-val kapcsolatban egy brutálisan hosszú eső trendben voltam, és semmi nem utalt a fordulatra, ráadásul 50% bukóban voltam 2 perc után, úgyhogy még jó, hogy meg akartam szabadulni tőle, minden kis emelkedést eladásra használtam fel és így végül "csak" 30%-os lett a bukó (két részletben adtam el).

"érzelemből trédelsz, bosszúból trédelsz, ezek sürgősen elfelejtendő dolgok."
ilyet nemtom hol olvastál, mert ez egyáltalán nem igaz.
a cégekre nem mint cégekre tekintek, hanem mint szimbólumokra, semmi érzelem nincs mögötte.

btw mit gondolsz a Nasdaqról? ha jól látom, akkor egy "BEARISH DOWNSIDE GAP THREE METHODS"-ot vagy inkább "BEARISH DOWNSIDE TASUKI GAP"-et látunk rajta, esés, mégtöbb esés de réssel lefelé, aztán egy forduló, a rést még nem töltötte be. ez alapján elvileg miután betöltötte a rést, esik tovább. hmm?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Tüzi

Én az EGIS-el voltam így, mint te az AGA-val :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

egyébként elolvasva amit leírtam röhögnöm kell magamon.
de hát ez van, én már csak ilyen ironikus vagyok. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) fLeSs válasza fLeSs (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a nasdaqon nincs is rés. :W

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Lehet direkt csinalod hogy sokat hibazol, hogy epito jellegu legyen mindenkinek.... :DDD Hogy nezne az ki hogy "jol vettem megint, meg jol adtam el" cimu blog... :D ;] Semmi tanulsag nekunk...

(#7) shaft72 válasza Hedgehanter (#6) üzenetére


shaft72
tag

Én örömmel olvasnám a sikereit... a hibák listája amúgy is csak a trédernek lehet építő jellegű, a többi ember csak legyint rá vagy nevet, csak nagyon ritkán fogadják meg a leírtakat :D Főnököm is ma durrantotta el a 10k-s accountját, amit 3 hét alatt felvitt 38 ezerre, ma meg zárt 1500 mínusszal. Szerencsére csak papertrade :D

(#8) fLeSs válasza shaft72 (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a QID-del megint opóágon vagyok, mert réssel felfelé fognak nyitni. :D (a QID a Nasdaq-100 2x-es inverzét adja).
ezt elvileg akkor kéne eladnom, ha a Nasdaq-100 1110 pont felet végez a nap végén, csak ezzel az a baj, hogy a fő ellenállásszint 1150-nél van, az meg mégtöbb mínusz, szal megint az lesz, hogy eladom, és másnap fordul a trend. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) shaft72 válasza fLeSs (#8) üzenetére


shaft72
tag

Tudd vagy ne tudd, tedd vagy ne tedd! Yoda is megaszonta :D A veszteségekből szállj ki, a nyereséget tedd zsebre, aztán dőlj hátra és figyeld a marketet. Vannak dolgok, amiből jobb kimaradni. :D Tegnap arany 756-ról 800-ra, ma 800-ról 820 körülre ugrott fel és még csak most jön a daráló, usa session hajrája :D

(#10) Dare2Live válasza shaft72 (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

k* szar fordítás maradjunk az eredeti: Do or do not there is no try..." verziónál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Nekem volt egy jo fogasom az OMRI-val, egy ilyen jol megloki a portfolio teljesitmenyet.... :D
Bar meg mindig nem igazi penzert de na... :DDD

(#12) shaft72 válasza Dare2Live (#10) üzenetére


shaft72
tag

Látom nagyon piszkál téged a heti egy százalékod :D

(#13) mndx


mndx
újonc

Egy kerdesem lenne hozzatok, akik Magyarorszagrol vegeztek reszveny kereskedest.
En az USA-ban egyik broker cegen keresztul kereskedem, de mivel van egy olyan megerzesem, hogy a USD a kozeljovoben draszikusan vesziteni fog az ertekebol az EUR-hoz kepest, ezert az a kis haszon amit olykor csinalok, a reszvenyeken, az az USD eso arfolyama miatt semmive tud valni, mint ahogyan az az ev elso feleben mar megtortent. Szerintem a USD mar soha nem lesz olyan stabil es eros mint volt, es az oszi atmeneti erosodes, csak a credit krizis kovetkezmenye. Itt a szamlanyitas es fenntartas ingyenes es a tredeles online-on rendkivul egyszeru es olcso (5-7 USD) , de fogalmam sincs, hogy MO-n ez hogyan tortenik a gyakorlatban. Melyik a legjobb broker ceg, miket lehet tredelni, (pl magyar, europai reszvenyeket, devizaparokat, stb, es mik a koltsegek, Forintban, vagy Euroban is lehet-e szamlat nyitni? Stb Az is erdekelne, hogy pl a magyar, illetve europai reszvenyek chartjainak elemzesehez, mennyire fejlettek a szoftverek? Ingyenesen is hozzaferhetoek-e, illetve van-e valasztek?
Szoval ilyen tipusu gyakorlati Informaciok erdekelnenek.
Ez egy kicsit mas tema, de az is erdekelne, hogy milyen Euro, vagy esetleg Forint alapu biztonsagos pl. banki befektetes letezik MO-n, es mekkora a legmagasab eves hozam amit igy el lehet erni?
KOSSZ.

(#14) fLeSs válasza mndx (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kint élsz és 5-7 USD-ért tradelsz?
www.mbtrading.com, 0,1 USD/tranzakció/részvény (azaz 1 USD 100 részvényig).

annyira általános kérdéseket tettél fel, hogy nem tudok rájuk válaszolni.
nyilván van egy csomó brókercég akiknél mindenfélével lehet kereskedni, csak meg kell keresni őket. a BÉT-en forintért kereskedsz, külföldön meg euróért vagy dollárért.
a chartelemző szoftverek milyen fejlettek? ha megfizeted a legdrágábbat akkor a legjobbat kapod, gondolom így megy kint is. nem értem ezeket a kérdéseket, ha már egy ideje kereskedsz és ismered az internetet (nyilván, különben nem írtál volna ide) akkor ez a kérdésekkel teli hsz-ed elég butának tűnik (talán ezért nem válaszolt eddig senki sem rá).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.