Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shaft72


shaft72
tag

Medve piacon nem feltétlenül nem lehet longolni. Csak azért jól meg kell nézni mikor lehet :) Az előző írásaidban elég jól összefoglaltad a trédelés szabályait, úgy látom, neked is már csak a betartással vannak gondjaid. Ezeket a kérdéseket a helyedben azért feltenném még magamnak:
- Végső soron swing trader vagyok vagy long trader? Long trade-hez nagyobb türelem, nagyobb stopok és főleg nagyobb tőke szükséges. Swingben érdemes a kis chartokat is nézegetni és főleg a híreket, hátha valami befolyásolta az árfolyamot, ami hosszú távon visszakorrigál.
- Ismerem-e készségszinten a candlestick alakzatokat? Megdöbbentően megkönnyíti a döntést egy evening star, egy three outside up vagy dark cloud cover felismerése.
- Van-e tényleges stratégiám, vagy csak tisztában vagyok a szabályokkal, de még mindig következetlenül megszegem őket? Mit célzok meg a stratégiámmal, egy bizonyos napi/heti/havi %-os tőkenövekedést, pip/pont szerzést, hova tartok, hogy érek el oda?
- Van-e veszteség menedzsmentem? 13% elvesztése azt feltételezi, hogy nincs hatékony módszered a veszteség elkerülésére, érzelemből trédelsz (volt egy olyan érzésem, hogy ez lefelé fog továbbmenni), bosszúból trédelsz, ezek sürgősen elfelejtendő dolgok.

Mindemellett nagyon jól leírod a hibáidat, és ez egy lépés lehet a helyes úton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.