Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Nem kapcsolódik teljesen a problémám a cikkhez, de csak itt találtam releváns tartalmat:

Egy korábban particionált (win7 + háttértár) hdd-t szerettem volna csak háttértárként használni az új ssd mellé, és a kötetek összefűzésénél töröltem a 100MiB-os rejtett partíciót a lemezkezelőből, aminek következtében eltűnt a 600GB-os lemez is (illetve használatlan területként észleli).

Vissza tudom állítani valahogy a partíciót?

[ Szerkesztve ]

(#102) Fire/SOUL/CD válasza jorden06 (#101) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - ha összejön, akkor létfontosságú adatokról mentés és csak azt követően próbálkozni újra.
(Amikor partíciók összefűzéséről van szó, akkor nem mindegy, hogy melyik partíciót, melyikkel szeretnéd összefűzni (Merge). Pl nem mindegy, hogy a 100MiB-ost a 600-assal avagy fordítva(mert egyik esetben elveszik a 600-as, másik esetben meg hozzácdapódik a 100 MiB-os(ez lenne a jó)))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#103) jorden06 válasza Fire/SOUL/CD (#102) üzenetére


jorden06
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

Egy kis google keresés után ezt a leírást találtam a TestDisk programról, ami kisértetiesen hasonlít az én esetemre.

Az általad linkelt programmal a rejtett particiót kell visszaállítanom, vagy a háttértárnak használt részt?

(#104) jorden06 válasza jorden06 (#103) üzenetére


jorden06
senior tag

Közben használatba vettem az általad linkelt programot, és a programon belül látszódnak a partíciók:

Viszont a lemezkezelő és a sajátgép nem látja:

A kötetek mellett nem szerepel név, az adatok amiket lát viszont helyesek.

(#105) Fire/SOUL/CD válasza jorden06 (#104) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor az OS lemezkezelőnél maradva jobb egér azon a ~556GB-os partíción és Meghajtó betűjel és elérési út módosítása opcióval adj betűjelet neki.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#106) proof88


proof88
addikt

És még egy tipp: ha RAID-et használsz Intel vezérlővel, kerüld az IMSM 8.9-es verzióját, mint a sz@rt :DDD használj 8.8-at vagy RST 9.6-ot.

(#107) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Sajnos figyelmetlen voltam és a Windows 8 IDE módban lett telepítve.

Mennyire megbízható utólag átállítani? Inkább telepítsem újra a rendszert?

(#108) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Végül megcsináltam.
Viszont nálam ez nem volt:

"Ezt követően hagyd, hogy a Windows 8 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg"

Nem kért újraindítást, nem jött elő semmi. Programmal ellenőriztem és azt látom, hogy a TRIM működik.

Most akkor jó ez így?

[ Szerkesztve ]

(#109) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok. Az mitol van, hogy felteszek egy win7-et ssd-re (elotte bios-ban szepen minden beallitva, ahci, smart, minden fasza), majd telepites kozben tobbszor ujraindul es folytatja is szepen, de amint vege a telepitesnek es az elso inditaskor a postkepernyon azonnal ujraindul es bootloop-os lesz az egesz cucc? Samsung 830 az ssd, semmi baja nem volt azelott. Raadasul a laptopombol koltoztettem az az asztali gepembe es a laptoprol hozott windows siman felallt rajta. Amiota clean install-t csinaltam azota bootloop-os, a windows logo-is se jut. Otletek? :(

(#110) Mercutio_ válasza #31757056 (#109) üzenetére


Mercutio_
félisten

mókolt win7 lesz a forrás, ha jól sejtem ;] , annó erre írtam egy megoldást a win7 topicban, keress rá, most melóhelyről nincs időm túrni a netet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#111) #31757056 válasza Mercutio_ (#110) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszonom, megoldottam :)

(#112) embe


embe
nagyúr

Hali!
Ebbe a problémába futottam bele. Lehet ez amiatt, hogy már túl variáltam az ssd optimalizálását?
Most jön az új lapom és procim, ( Haswell ) csinálok majd egy tiszta telepítést, és a leírtak szerint fogok eljárni. Akkor ezek szerint elég a TRIM és az AHCI beállítás?
A Temp mappa áthelyezését már nem szükséges megcsinálni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#113) _DiEGO_ válasza embe (#112) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Igaz nem mostani a kérdés és lehet h azóta már is nem aktuális , de :

HardDiskSentinel - és mondja + mutatja a frankót ...

(#114) Soma01


Soma01
veterán

(#115) Lucas1424


Lucas1424
újonc

Sziasztok.
a minap vásároltam egy SSD-t Sata 3as csatival. eddig egy SATA-s HDD szolgált tárhelyül a rendszernek és a cuccaimnak is.most viszont szeretném a HDD-t megtartani adattárolásra és a rendszert áttenni az ssd-re. A kérdésem az hogy a bioszban látszik az SSD ha bekötöm de a Windowsba (7 64bit) nem, feltételezem ez annak köszönhető hogy a bioszban a beállítások Natív IDE-re vannak rakva SATA helyett.a kérdésem az lenne hogy ha átállítom a bioszba SATS-ra a cuccost akkor tárhelyként még fogom tudni használni a Hdd-t?

(#116) Fire/SOUL/CD válasza Lucas1424 (#115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem azért nem látszik OS alatt az SSD, mert az adott SATA port üzemmódja IDE-re van állítva, hanem -vélhetően- azért, mert még nem particionáltad meg az SSD-t. ha ez a szitu azt a beépített lemezkezelővel megteheted. (WIN gomb+R, diskmgmt.msc beír és enter, a megjelenő ablakban az SSD üres területére állva jobb egér és új egyszerű kötet. Elsődleges, NTFS partíciót hozz létre és gyorsformázd)

UI: Nem tudom milyen alaplapod van, de Vista óta nem IDE módban ajánlott használni a SATA portokat, hanem AHCI-ben. Ezt viszont simán nehogy átállítsd, mert akkor nem biztos, hogy elindul a rendszer.
IDE módról AHCI átállni így lehet 5. pont

A SATA portok üzemmódja arra nincs kihatással, hogy tudod-e használni a HDD-t vagy sem, pusztán má-más driver hajtja a SATA portot

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#117) Travelos


Travelos
őstag

Pénteken, életemben először egy SSD-re fogok windowst telepíteni, ami egy Intel chipsetes alaplaphoz fog csatlakozni.
Az összefoglalóban (amit alaposan áttanulmányoztam) levő windows telepítéshez lenne 1-2 kérdésem, mert számomra nem egyértelmű néhány dolog:

Odáig rendben van, hogy

- bios frissítés
- SSD firmware frissítés
- Bios alaphelyzetbe állítás
- mindent letiltok, ami nem kell
- SMART információk engedélyezése
- SATA AHCI módba
- bootsorrendnél az SSD az első
- csak az SSD-t dugom rá az alaplapra

Ezek után viszont az van írva, hogy ha nem akarok rejtett partíciót, akkor egy win7-es gépben előpartícionálom.
Ezt muszály egy másik gépben, vagy a telepítés alatt ha nyomok egy SHIFT+F10-et akkor az adott gépről parancssorból is meg tudom csinálni?

- telepítés
- időzített defrag kikapcs stb.

Ennél a pontnál viszont ugye fent van a windowsos AHCI driver, de a leírásban az van említve, hogy Intel esetén automatikusan mehet fel az RST driver. Most akkor ez kell vagy nem szükséges?

Aztán ugye az sem világos, hogy ez az RTS driver az Intel chipset drivere? Mert ha nem rakom fel, akkor hogyan lesz működő USB, LAN, Audio eszközöm?

Valaki leírná és belinkelné nekem a megfelelő sorrendben azokat a legújabb drivereket, amiket egy Gigabyte GA-H97-D3H laphoz fel kell raknom? Ugyanis most teljesen összekavarodtam.

Olvastam még olyat, hogy sok RAM esetén a page file elég nagy lesz, ezért ez kihelyezhető egy HDD-re. Ez nem okoz majd jelentős sebességcsökkenést?

Utolsóként pedig azt szeretném kérdezni, hogy ha a win7 az SSD-n van, akkor pl. egy játékot telepíthetek-e HDD-re vagy annak is mindenképp az SSD-n kell lennie hogy legyen valami értelme a dolognak?

Köszönöm!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#118) Fire/SOUL/CD válasza Travelos (#117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ezek után viszont az van írva, hogy ha nem akarok rejtett partíciót, akkor egy win7-es gépben előpartícionálom.
Ezt muszály egy másik gépben, vagy a telepítés alatt ha nyomok egy SHIFT+F10-et akkor az adott gépről parancssorból is meg tudom csinálni?"

Igen, de ez benne is van a leírásomban.

"Ennél a pontnál viszont ugye fent van a windowsos AHCI driver, de a leírásban az van említve, hogy Intel esetén automatikusan mehet fel az RST driver. Most akkor ez kell vagy nem szükséges?"

Már ha AHCI üzemmódban vannak a SATAportok, akkor van fent az OS AHCI driver-re, ha IDE-ben, akkor meg az OS IDE drivere. (Egyes chipset-ek esetén a Windows automatikusan feltesz régebbi IDE driver-t, ha ez megtörténik, azt ellenőrizni kell)
Az IRST driver egy összetett csomag, nem csak AHCI driver van benne. Ami miatt automatikusan telepíthető, az az, hogy egyes HDD gyártók egyes HDD-ire jótékony hatással van, szóval nem feltétlenül az SSD miatt "kell" telepíteni. Ugyanakkor a piac legbugosabb driver címével is büszkélkedhet az Intel ebben az esetben, ezért néha bele lehet szaladni gondokba. Ezt elkerülendő meg kell nézni az alaplap honlapján, hogy az adott alaplaphoz milyen verziójú IRST drivert lehet letölteni és azzal próbálkozni elsőre.
Maga a teljes IRST csomag nem része a chipset drivereknek, az AHCI driver viszont igen, csak arra kell ügyelni, hogy ha egy régebbi alaplapról van szó, akkor az ahhoz adott Intel chipst driverben található driverek is régiek, van amikor ezért nem megy a TRIM. Ezt is ellenőrizni kell, amit egyszerűen megtehetsz az általam fejlesztett progival: SSDOK

"Olvastam még olyat, hogy sok RAM esetén a page file elég nagy lesz, ezért ez kihelyezhető egy HDD-re. Ez nem okoz majd jelentős sebességcsökkenést?"

Ha tényleg sok RAM van a gépben, akkor igen ritkán nyúl az OS a virtuális memóriához. Ha kihelyezed HDD-re akkor sem lesz érzékelhető negatív dolog belőle, de egyszerűbb csak fix méretre beállítani, pl nekem 16G RAM van a gépben és fix 2GB-re állítottam a méretét és maradt az SSD-n.

"Utolsóként pedig azt szeretném kérdezni, hogy ha a win7 az SSD-n van, akkor pl. egy játékot telepíthetek-e HDD-re vagy annak is mindenképp az SSD-n kell lennie hogy legyen valami értelme a dolognak?"

Bárhova telepítheted a játékot(ha engedi) önmagában ennek nincs jelentősége, viszont vannak olyan játékok, ahol az SSD miatt jóval gyorsabb a pályabetöltés, még pár FPS-el jobban is megy, viszont vannak olyan játékok, ahol meg nem igazán van jelentősége, hogy SSD-n avagy HDD-n van a játék.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119) Travelos válasza Fire/SOUL/CD (#118) üzenetére


Travelos
őstag

kösözönöm szépen, de továbbra sem értem. Ha jól értem, akkor az AHCI driver mind az IRST-ben, mind a chipset driverben benne van?

- most akkor rakjam fel a IRST drivert vagy sem? ha felrakom akkor az AHCI driver megváltozik, ha nem, akkor a HDD-m lesz rosszabb
- a chipset drivert rakjam fel vagy sem? ha felrakom megint más lesz az AHCI driver, ha nem, akkor sem Audio, sem USB, sem LAN driver nem lesz.

most akkor ezt hogyan?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#120) Fire/SOUL/CD válasza Travelos (#119) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, mind a chipset, mind az IRST-ben benne van, bármelyiket is telepíted, az le fogja cserélni az OS alap AHCI driverét.
Elsőre nem kell egyéb AHCI drivert telepíteni, ha nem tapasztalsz semmi negatívumot, akkor jó az OS AHCi drivere is.
A chipset driver-t is 2 módon lehet telepíteni. Az egyik lehetőség(ez a kényelmesebb, de a rosszabb megoldás), amikor az ilyen all in one chipset drivert vagy INF drivereket a pl setup.exe-vel indítják, mert az mindet átkonfigurál, amit az OS már beállított és éppen nem is volt gond az adott eszközzel(pl ha az USB portot megy ezerrel, akkor minek egy másik USB driver stb)
A másik lehetőség, hogy ezeket a chipset/INF drivereket kitömöríted(mert ezek ilyen önkicsomagolós tömörített cuccok általában) és manuálisan az eszközkezelőből telepíted az ismeretlen eszközöket. macerásabb és ha valaki nem tudja melyik ismeretelen eszköz mi lehet, annak sokáig fog tartani, viszont az az előnye, hogy csak ahhoz települ driver, amihez kell, nem pedig minden korábbi érintett eszközhöz.

Esetedbe(leegyszerűsítve), rakd fel hagyományosan a chipset drivert majd az SSDOk-al meg ellenőrizd, hogy minden rendben van-e az SSD-vel

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#121) Travelos válasza Fire/SOUL/CD (#120) üzenetére


Travelos
őstag

OK, majdnem minden rendben, jól sikerült.

Viszont az SSD firmware frissítést a win7 telepítése előtt nem nagyon tudtam megcsinálni, azt sem tudtam mi az aktuális fw verziója az SSD-nek. Utólag látom, hogy nem a legfrissebb, amit nem értek, hiszen most vettem. Egy Kingston HyperX 3K-ról van szó. A lényeg, hogy ha most frissítem, akkor gond lehet belőle?

Elvileg a sebesség így is megvan, 480MB/s körül mozog. Érdemes hozzányúlni?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#122) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

:N nem , adatvesztés nem lesz , nyugi ... én is windóz alatt frissítettem eddig SSD-ket , HDD-ket .
Alaplapi BIOS -t meg BIOS saját flashelőjével - soha nem volt gondom :N csak nyugodtan kivárni míg elvégez , aztán tolja az utasítást mit csinálj , vagy némelyik magától restartol egyet és kész.

Azért írták át , hogy IGEN - tessék frissíteni ... Samu 840 EVO -hoz is frisssítettem , mert kellett - holott a sebesség megvolt csak más problem állt fenn , de már az így múlt idő :C

[ Szerkesztve ]

(#123) trialboj


trialboj
őstag

Te jó ég, kinek van annyi ideje hogy már csak végigolvassa ezt a sok instrukciót? Hát én azt gondoltam átállítok valamit BIOS-ban oszt csókolom. Nagyon régen szerettem ilyenekkel szarozni, de nekem nincs türelmem ennyit szenvedni hogy egy hangyaf@sznyit gyorsabb legyen a rendszer.

Elég demotiváló, hogy alap számítógépes ismeretekkel már egy ventilátort sem lehet vásárolni, mert annyit specifikáció van, hogy majdnem biztos hogy rosszul választunk.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Üdv,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ügye a cikkben az van írva, hogy win7 telepítésénél csak az a ssd legyen a gépben amire telepítünk.

A helyzet az, hogy van egy Hp laptopom egy 1Tb-os vinyóval, vettem egy ssd-t a gépbe az a vinyó helyére kerül a vinyó pedig a dvd író helyére fog kerülni, a probléma az, hogy a recovery a vinyón van, nem tudom lehetséges e a vinyó recoveryéről az ssd-re fellenni a windowst?

Előre is köszi a segítséget, Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#125) Fire/SOUL/CD válasza Robi BALBOA (#124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] | Szükséges szoftverek letöltése, boot-os pendrive létrehozása stb

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126) Robi BALBOA válasza Fire/SOUL/CD (#125) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi! ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#127) CJ4567


CJ4567
veterán

Sima ICH8(nem R) nem támogatja az AHCI-t? Asrock P5B-DE-nél Enhanced módban is IDE drivert használ a rendszer.

No Sana No Life

(#128) Fire/SOUL/CD válasza CJ4567 (#127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Sima ICH8(nem R) nem támogatja az AHCI-t?"
Sajnos nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129) CJ4567 válasza Fire/SOUL/CD (#128) üzenetére


CJ4567
veterán

:(

Lehet eléggé noob kérdés jön: ICH7 se támogatja esetleg?

No Sana No Life

(#130) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Újra szerettem volna telepíteni win-t, de valamiért nem tudok cd-ről bootolni.
Biosban beállítottam, hogy hogy bootoljon cd-ről, majd ezt a hibaüzenetet kapom:

disk boot failure insert system disk and press enter

Próbáltam visszaolvasni, hogy volt e korábban hasonló, de ott elvileg a win dvd volt a hibás.
Megnéztem és a dvd elvileg jo simán látja egy másik gép.

Az alaplap egy Asus M2N-SLI és egy ssd-re raknám a win 8.1-et.
Lehet, hogy nem friss a bios, mert nem volt bios frissítés régen. ÉS ezért nem tudtam SATA AHCI beállítani.
Vagy az ssd firmware-t kéne frissíteni?
Vagy estleg tényleg rosszul írtam ki a dvd-t?

Előre is köszönöm segítséget! :R

Üdv.: Lkk

(#131) Fire/SOUL/CD válasza lkksioskdl3 (#130) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos régi alaplapok estén előfordul, hogy a BIOS nem tudja értelmezni az optikai lemezekre felégetett ún. boot kódot. (ezt egyzserűen kizárhatod, ha egy pl XP telepítőlemezzel próbálozol és arról gond nélkül indulna a telepítés)

Próbálkozz egy W8.1 USB pendrive telepítővel. [3. pontban értelem szerűen x86...] vagy [link] vagy [link] vagy [link]

Ha így sem menne (amúgy nem a boot sorrendet kellene állítgatni, hanem az alaplap boot menüjét használni), akkor valamilyen Linux alapú telepítő készítővel próbálkozni. pl Rufus

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132) lkksioskdl3 válasza Fire/SOUL/CD (#131) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Nagyon valószínű, hogy a lemezen a boot kodot nem találja. USbről próbáltam linuxal és azzal bebootolt.
Probáltam ezenkívül külső dvd olvasóval, ami usbs. Másik gép meg bebootol a win 8.1 es dvd-vel.

Szóval most azon vagyok hogy szerezzek egy legalább 5 gigás pendrive-ot, mert csak egy 4-es van, arra meg csak linux fért fel.

Amúgy ez a boot kod-os ötlet nagyon sokat segített köszönöm ! :R

(vagy csak nagyon reménykedem, hogy ne legyen semmi hardver hiba)

(#133) KingJack94


KingJack94
csendes tag

Sziasztok
mielőtt telepíteném Kingstone Hyperx 3K-s SSD-re a Win7-et meg akarok győződni arról hogy a AHCI-t be lehet-e állítani vagy támogatja-e az alaplapom vagy a Bios.. nem nagyon értek hozzá...
Kerestem neten és most is kutatok az infók után de ha valaki megírná nekem privátba vagy itt hogy a kövi alaplaphoz jó-e támogatott az SSD
Alaplap: (Medion) MS-7204
BIOS: Phoenix AwardBIOS CMOS

Remélem sikerült megértetnem a problémám és kapok egy kielégítő választ!

(#134) Fire/SOUL/CD válasza KingJack94 (#133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűbb, ha a lapos/alaplap pontos típusát adod meg(ami ez esetben vélhetően valamilyen MSI lesz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#135) KingJack94 válasza Fire/SOUL/CD (#134) üzenetére


KingJack94
csendes tag

es azt hol talalom? csak mert ugyan az all az alaplapon amit leirtam elozoekben.
MS-7204 VER:1.A

(#136) KingJack94 válasza Fire/SOUL/CD (#134) üzenetére


KingJack94
csendes tag

a biosban sem talaltam meg azt ahol at lehet allitani ahci-re csak ezt amit mellekeltem kepet

(#137) KingJack94 válasza Fire/SOUL/CD (#134) üzenetére


KingJack94
csendes tag

itt a kep

(#138) KingJack94


KingJack94
csendes tag

(#139) Fire/SOUL/CD válasza KingJack94 (#138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A laptop típusa rá van írva a laposra, vagy a kijelző aljára, vagy a gép alján van(a lapos típusából már tudható, hogy van AHCI avagy sem).
Asztali gép esetén meg sokszor csak úgy lehet megtudni az alaplap pontos típusát, hogy leszeded a gép oldalát és magára az alaplapra van ráírva, pl K9N NEO V2 stb stb

Amúgy így elnézve a BIOS-t nem biztos, hogy van AHCI üzemmód.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#140) KingJack94 válasza Fire/SOUL/CD (#139) üzenetére


KingJack94
csendes tag

Asztali gépem van! Rákerestem az alaplapra és amit olvastam ott írták hogy támogatja az AHCI-t
Bemásolom:
Chipset
† Intel® 945P chipset
- Supports FSB 533/ 800/1066MHz.
- Supports PCI Express x16 graphics interface.
- Supports DDR2 533/667
† Intel® ICH7/ICH7R chipset (optional)
- Hi-Speed USB (USB2.0) controller, 480Mb/sec, up to 8 ports.
- 4 SATAII ports with transfer rate up to 3Gb/s.
- 1 channel Ultra ATA 100 bus Master IDE controller.
- PCI Master v2.3, I/O APIC.
- ACPI 2.0 Compliant.
- Serial ATA RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Matrix RAID. (for ICH7R)
- Integrated AHCI controller (ICH7R).

On-Board IDE
† One Ultra DMA 66/100 IDE controllers integrated in ICH7/ICH7R.
- Supports PIO, Bus Master operation modes.
† SATAII controller integrated in ICH7/ICH7R.
- Up to 300MB/sec transfer speed.
- Can connect up to four SATAII devices.
- Supports AHCI controller with SATA Raid 0, Raid 1 and Matrix Raid (ICH7R).

Viszont a BIOSban sehol nem találom! Az lehetséges hogy csak akkor jeleníti meg ha leveszem a HDD-t róla majd csatlakoztatom az SSD-t és utánna tudom beállítani az AHCI-t?

(#141) Fire/SOUL/CD válasza KingJack94 (#140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten


Mint láthatod is, az ICH7 chipset nem támogatja az AHCI-t, csak az ICH7R, ami viszont opcionálisnak van megjelölve a deszka specifikációjában, azaz nem biztos, hogy az van rajta ill. szinte biztos, hogy csak a sima ICH7 chipset-es az alaplap, hisz ellenkező esetben lenne a BIOS-ban AHCI üzemmód is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#142) KingJack94 válasza Fire/SOUL/CD (#141) üzenetére


KingJack94
csendes tag

akkor ezekszerint feleslegesen vettem meg az ssd-t ? :O
Igy viszont veletlen nem tudnal valamit ajanlani hogy felgyorsithassam a gepem? sata2-es alaplapom van... sata3-sat rakhatok ra?

(#143) Fire/SOUL/CD válasza KingJack94 (#142) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AHCI nélkül is (IDE módban) gyors egy SSD a lomha, dög HDD-khez képest. Szóval biztosan nem vetted meg feleslegesen. Sajnos vannak egyes chipset-ek (pl NVidia/NForce) ami esetében lehetnek gondok és nem érzékelhető a gyorsulás(nem az SSD-k hibájából)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#144) _DiEGO_ válasza KingJack94 (#142) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Még így is észrevehetően / látványosan jobb lesz a géped SSD -vel ... egy későbbi gépújításkor meg már kéznél lesz az SSD ... Most jelenleg jó áron vannak SSD-k és HDD-k... jókor vetted sztem .
Lefele / felfele kompatibilisek ... max a sebesség nem lesz fullon Sata csati miatt ...

[link] http://www.driverscape.com/manufacturers/medion/laptops-desktops/ms-7204/1042

[ Szerkesztve ]

(#145) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#144) üzenetére


_DiEGO_
őstag

BIOS

[link] http://www.medion.com/de/service/_lightbox/treiber_details.php?did=3605

[link]

(#146) LámaZ


LámaZ
addikt

„# Telepítés előtt, húzd le az adatkábelt a gépben lévő egyéb HDD/SSD-kről, ellenkező esetben, bizonyos esetekben a W7 kihelyezi oda az indítófájlokat. ”

Ez nem kivitelezhető, ha az SSD része az alaplapnak.
Nálam az alaplapra rá van hegesztve egy 8 GB-os SSD (amin eredetileg Windows 7 Embedded futott).
Amikor a SATA kábellel csatlakoztattam az alaplapra egy 120 GB-os SSD-t, hogy arra tegyek fel egy rendes Win 7-et, nyilván nem tudtam kiiktatni telepítés előtt a kisebbik SSD-t.
Egyébként ezen a rendszeren a hibernálás nem működik.

Legyen minden jó!

(#147) Verhold


Verhold
újonc

Üdv!

Nagyon kezdő SSD felhasználó vagyok, szóval nézzétek el, ha hülyeséget írok. :)
A gondom az, hogy vettem egy Samsung SSD 850 EVO-t, arra szánva, hogy elsődleges boot rendszer legyen, és erről fusson a gép, stb.
Az alaplap egy Gigabyte F2A85XM, Sata 3-as, meg minden, ami kell. A telepítés előtt követtem az itt leírt instrukciókat, vagyis AHCI beállítva, más HDD-k lehúzva, az SSD beállítva a 0. portra.
Ami fura volt, hogy az SSD-t nem kellett partícionálni, sem formázni, egyből felismerte a telepítő DvD (Win 7 Ultimate 64 bit), és rá lehetett küldeni a cuccost. Le is zajlott az egész szépen rendben, kért pár újraindítást, majd amikor úgy tűnt, hogy befejezte, kikpacsoltam, visszakötöttem a HDD-t, mivel azon voltak a különfélre driver-ek, programok, stb. amiket még instalállni kellett.
Na, itt kezdődtek a gondok.... a gép innentől kezdve vagy a telepítő DVD-ről akart csak indulni, vagy (miután azt kivettem a lejátszóból) a régi, HDD-n fent hagyott Win7-ről. Akármit varázsoltam a BIOS-ban, mint boot sorrend, stb, nem volt hajlandó az SSD-ről boot-olni. Közben pedig (a HDD-s Windows-ról felállva, és megnézve) minden rendben lévőnek tűnik. Az SSD-n ott a Windows, maga az SSD is frankón megy (elvégeztem egy tesztet a Samsung Magician-el, és minden klappol, csak az a program is megjegyzi, hogy non-OS drive :O).
Végül még olyat is próbáltam, hogy újra lehúztam a HDD-t, és csak az SSD maradt benne, hátha így végre boot-ol..... és nem, bakker, annyi történt, hogy.... kaptam egy üzenetet, hogy "adjak meg olyan eszközt, amin boot system található". Öcsém, ott van benne, rajta van a Win7, akkor most mi a gond, mégis?
Eh, bocsánat. Csak ráment az egész délutánom eddig, és azóta csak fórumokat olvasok, próbálva rájönni a hibára. Ha valaki tudna valami okosságot mondani, azt nagyon megköszönném!

(#148) ppeti888


ppeti888
újonc

Sziasztok !

Egy kis segítség kellene win7-et szeretném újratenni laptopra pendriveról . El is indtom a telepítést de hibaüzenetet ír ki miszerint : Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető, és indítsa újra a telepítést. Hibakód: 0x80070570"? Olvasgattam és ezt a két opciót találtam: 1. koszos lehet az olvasófej dvd ről való telepítéskor ez kizárható nálam . 2. az ahci beállításoknál valam nincsen rendben. nos tudnátok e segíteni az ahci beálltásokban vagy esetleg valami más probléma megoldás? előre is köszönöm a választ ! :)

(#149) Olajbogyesz válasza ppeti888 (#148) üzenetére


Olajbogyesz
tag

Itt találsz még pár lehetséges okot.

(#150) Fire/SOUL/CD válasza ppeti888 (#148) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a telepítőmédia biztosan hibátlan(meg a DVD olvasónak sem véres a torka), akkor tipikusan memóriahiba vagy merevlemezhiba a legvalószínűbb(ebben a sorrendben).
teszteld le a memóriát pl a memtest86+ progival(ISO-ból készíts boot-os pendrive-t és arról bootolva futtasd. Win alatti memóriatesztek gyakran semmilyen hibát nem detektálnak, ha van, még akkor sem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#151) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdvözlök mindenkit,
Segítségért szeretnék hozzátok fordulni.

Új gépet vettem egy Samsung evo 250-es ssd-vel.
Erre szeretném telepíteni a win7 sp1 ultimate editiont 2.0-ás usbről.
Megtalálja az usbn a wint, be is bootol róla, kiválasztom a nyelvet a régiót és a billentyűzetet, aztán tölt egy kicsit majd ez a kép fogad: [link]

És innen nem tudok tovább menni.
Végig próbáltam az összes usb csatlakozót a gépen (3.0 és 2.0), próbálgattam másik stata portokat is, meghajtó mód ACHI-n van.
Usbről bootolok.
Cserélgettem azt is hogy a boot priority az ssd vagy az usb.
Az ssdm üres, új.

Bárki bármilyen segítséggel tudna szolgálni örömmel venném.

Köszönettel,

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#152) rétisün válasza Tukolp (#151) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, ilyenkor az alaplapi chipset-drivert hiányolja, valószínűleg nincs meg a win gyári driverei között. töltsd le az alaplapod gyártójának oldaláról, tedd rá a pendrive-ra, amiről telepitenéd a win, és ha kéri, mutasd meg neki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#153) Tukolp válasza rétisün (#152) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Csak annyi a gond hogy csak az usbm és a teledonom van :/
Telefonról nem lehet usbre másolni?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#154) Tukolp válasza Tukolp (#153) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Azóta szetneztem neten, és van rá lehetőség.
Csak egy "lány -lány" usb csati kellene.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#155) Tukolp válasza Tukolp (#154) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Kipróbáltam amúgy, hogy hátha az ssd miatt van a baj.
De nem.
Sima winyóval is ezt csinálja.
Win8 megoldaná a gondot?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#156) Tukolp válasza Tukolp (#155) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Meglett elméletileg a gond, egyszerűen túl új a gépem es nem ismeri a.win7, úgyhogy win8-at kell rá rakni, vagy 10-et.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#157) wattafaka


wattafaka
senior tag

"Tömörítést használó SSD-knél ne tömöríthetetlen(incompressible) adatokkal mérj. (Pl CrystalDiskMark esetén All 0x00 (0 Fill) módszerrel mérj.)"

Samsung 840 EVO 120GB SSD-m van, honnan tudom kideríteni, hogy ez tömörítést használ-e?

Köszi.

(#158) Fire/SOUL/CD válasza wattafaka (#157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem hinném, hogy ezt a hsz-t ide szántad... :DDD
Na de mindegy, ha betartod, amit idéztél, akkor teljesen mindegy, hogy tömörít avagy sem a meghajtó.
A SandForce vezérlőkön kívül semmi nem tömörít adatokat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#159) wattafaka válasza Fire/SOUL/CD (#158) üzenetére


wattafaka
senior tag

Köszi, a hozzászólásokhoz tartozó cikkben olvastam, de akkor lehet eltévedtem kicsit :D

(#160) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A meglévő HDD (c, d, E)-re telepített Win 7 64 helyett szeretném SSD-re telepíteni a rendszert. Miután az SSD-re telepítem a Win-t és vissza csatlakoztatom a HDD-t, kettő db "C" meghajtóm és telepített Win 7-es lesz. Hogyan kell ezt helyesen végrehajtani úgy, hogy az SSD-n a "C" mellett még egy partíció legyen, míg a HDD-n maradjon a "D" és az "E"?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#161) Mokele


Mokele
csendes tag

Sziasztok

Van egy Toshiba L300 17L notebookom, amihez vettem ma egy Adata SX 930-at. Próbálnám feltenni a windowst, de a telepítő nem tudja formázni a létrehozott partíciót (eddig működik a dolog) - szó nélkül kilép a formázásból, aztán ha továbblépnék, közli, hogy nem sikerült rendszerpartíciót létrehoznia. Hogyan lehetne itt továbblépni?

Köszönöm

Jobbára ártalmatlan

(#162) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!
Van egy asztali gépem amiben van egy SSD (rendszer) és egy HDD (tárolás) és egyik nap elromlott a gép (ACHI DRIVE INIT üzenettel megáll a bootolás). A telepítő USB.t megcsináltam, A biosban sorba rendeztem a bootolásnál a dolgokat (1. usb, 2. SSD, 3.HDD). Sokadjára nagy nehezen elindult a telepítő USB-ről, viszont az SSD-t nem adja ki, mint lehetőséget, csak a D-t találja meg.
Már egyszer volt ilyen, de úgy voltam vele, h biztosan rosszul telepítette fel USB-ről és újraraktam. Utána csekkoltam HD Sentinellel és 100/100-ra írta az SSD-t. Ilyenkor mit lehet tenni? Rossz lehet az SSD? Corsair, 250 gb és alig volt rá írva.. Garancia már nincs, de az írás az nincs még 2-3 Terránál több..

Elég sok munkám van rajta. Most laptopról dolgozom, de a 15 coll kontra 27 az azért nem kicsi különbség és a pc-m sokkal gyorsabb, így viszonylag gyorsan szeretnék valami megoldást találni. Előre is köszönöm az időtöket!

(#163) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Mekkora király vagy :C Pont most rakom fel a win 10- et,és gigabyte p35 ds3 am van.A segítségeddel minden fasza :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#164) Chrom


Chrom
tag

Nekem annyi észrevételem lenne a tartalmas leíráshoz, hogy a BIOS beállításoknál a Integrated Peripherals részen belül a SATA Port0-1 Native Mode -> Enabled helyett DISABLED szükséges.
nálam így működik rendesen egy SSD win7 telepítéssel és Gigabyte GA-EP35-DS3P lappal.
Egy másik oldalon is azt olvastam, hogy ezt a "SATA Port0-1 Native Mode"-ot érdemes kikapcsolni, az AHCI bekapcsolássakkor. :)

(#165) sasabacsi1


sasabacsi1
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Adva van egy a Microsoft honlapjáról letöltött gyári Windows 7 ultimate SP1 hun x64 és egy Gyári Windows 10 Pro hun X64 a problémám az, hogy az új DDR 4 Alaplap és Ryzen procival nem tud bebootolni sem pendrivról sem lemezről a Win 7-ről és a Win 10-ről sem, mert az USB-s egér és billentyűzet driver nem működik, illetve hibaüzenet jelenik meg (hiányzó driverre hivatkozva - Sata USB Egyébre) amikor telepíteném a Windowst.

Rengeteg videót megnéztem a youtubon evvel kapcsolatban, de sajnos nem oldotta meg a problémám.

Az lenne a kérésem, hogy aki tud segítsen, de nem kívánom ingyen, csak legyen egy-egy Win 7 ultimate SP1 x64 Hun és egy Win 10 Pro X64 Hun gyári installos lemezem, pendrivom amibe bele vannak rakva a hiányzó driverek.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Várom privátba a válaszokat.

(#166) Fire/SOUL/CD válasza sasabacsi1 (#165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen... Szopacs.
Ha Intel deszka, akkor az xhci support okozza a bajt. Ezt vagy ki kell kapcsolni avagy be...(BIOS-ban van az opció)
Tudom hülyén hangzik, de ez van. Szóval vagy kapcsold ki telepítés idejére avagy épp be... ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.