Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#150) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#149) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szinte hihetetlen, de az egész mutatvány sikeresen működött... :Y :K

A Macriummal történő klónozás (a 3 partíció: rejtett boot-, rendszer-, OEM-partíció), a PartedMagic indítása, majd a GParteddel történő OEM-partíció lemez végére történő eltolása, az üres területen az adatpartíció (D) létrehozása, majd jópár adat új adatpartícióra történő másolása, majd a 200 MB-os bootpartíció szintén GParteddel történő "hidden" flaggel ellátása (kellett! Különben ez kapta volna a C-t) után az OS az SSD-ről hibátlanul bootolt, a programok működnek, és ami számomra igen meglepő, az OKR-gomb is ugyanúgy működik, mint előtte! (Igaz, még nem állítottam vissza a kezdeti állapotba a Windows-t, de eleve hibátlanul elindult, tehát nem volt olyan problémája, hogy ne találta volna meg a partíciót az eltolások miatt.) Úgy teszteltem, hogy végül fizikailag is leválasztottam a korábbi vinyót, és eddig semmi probléma nem volt. (Azonkívül, hogy a Google Drive átmásolt könyvtárát valahogy nem szerette, de ez nem különösebben para (beállítottam újból, aztán töltse csak le megint nyugodtan).)

A sebesség pedig lenyűgöző. Elég rendesen belaktam már az oprendszert, rengeteg felesleges dologgal is tele van, amit még nem volt időm kigyomlálni, de az SSD telepítésével hatalmas lendületet kapott ismét az amúgy már kicsit vánszorgós tempóra váltott operációs rendszer.
Eddig nagyon elégedett vagyok! :)
Készítettem fotókat, screenshotokat, meg videókat az alkalmazások indulásáról a folyamat dokumentálása, az állapotok összehasonlítása érdekében, ha majd lesz időm összeállítani, mindenképp megosztom.

Köszi a terelgetést! :K
A Macrium Reflect Free tényleg bevált.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.