Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Nyílj ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Pofás kis cucc,csak az üzemidő lehetne több.

XXX

(#3) zsolt501 válasza Freiherr (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen az a 2-3 óra az elég sovány, 5-6 óra lejátszási idő az már elfogadható lenne, nem hiszem hogy egy kicsit nagyobb akku sokat drágított volna rajta.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) C$abi


C$abi
aktív tag

Jó teszt lett és jól néz ki a cucc csak az a kopogós műanyag nem valami tetszetős. Ha én vettem volna, akkor kettőt vettem volna, mert bemegyek a telefonnal a sötét spejzba, aztán a baloldalamra felcuppantom az egyiket, a jobb oldalra meg a másikat, aztán stereo moziélmény. :DDD

(#5) petipetya válasza C$abi (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Deja vu. Nagyjából 25-30 éve a szomszédnál és nálunk is egy kicsi tárolóban (1,5x1,5 m) lett beüzemelve az első Commodore gép és onnantól kezdve az volt a helye. :D Sötét az volt, de levegő kb. csak egy játékra volt elegendő.

Ennek oka már ismeretlen előttem. Talán ördögtől valónak tartották a gépet és nem akarták, hogy folyton az előtt üljünk. Pedig ha tudták volna, hogy napjainkra hová fejlődik/fajul az egész...

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Igazából az érdekelne, hogy mire használod ezt a hagszórót? A cikkedben csupa otthoni helyzetet mutatsz be - de otthon nem lenne egyszerűbb a számítógépedről hallgatni a zenét, vagy azon megnézni egy filmet? Feltehetően hangminőségben is odaverne ennek a ketyerének. Nekem kidobott pénznek tűnik.

(#7) petipetya válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

A számítógépről? Nem... Eszembe sem jutna a filmek letöltésén kívül másra használni a gépet. Utálom és elavult technikának tartom (pedig laptop). Szinte mindent az androidon intézek.

A hangszórót pedig a telefonhoz használom. Zenét csak otthon hallgatok, máshol nem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8) sing1ep1ayer válasza petipetya (#7) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Lehet hogy neked egy Chromebook kellene.

(#9) petipetya válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem. :) Nagyon birizgálta a csőrömet és ezért rákérdeztem pár gyakorlati dologra az ilyet használó embereknél. Sajnos nem alkalmas arra, hogy a torrentről letöltött sorozatokat/filmeket és a hozzájuk tartozó máshonnan leszedett feliratokat egy kalap alatt kezelje és így hódoljak az egyik kedvenc időtöltésemnek.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#10) kcsa válasza petipetya (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Nem is laptop való filmnézésre a maga csodálatos (nem) hangzásával és TN kijelzőjével. De telefon se szvsz.

(#11) petipetya válasza kcsa (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kép ki van vezetve a tévére HDMI-n keresztül. A hang pedig a gépből a fülesen keresztül érkezik hozzám, mert úgy értem az angol beszédet és hozzá tudom társítani a magyar feliratot. Hangfal rendszerem nincs és nem is lesz, mert egy lyukban lakom többedmagammal és szeretném megőrizni az ő nyugalmukat is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#12) csabi236


csabi236
tag

Nagyon jó teszt lett, nekem egy xiaomi bluetooth speakerem van ami kb dupla ennyibe kerül és külföldi vásárlás volt de kivehető aksival rendelkezik és 7-8 órás üzemidővel.

(#13) petipetya válasza csabi236 (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C Meg is találtam a Xiaomi shop oldalán, nagyon jó cucc: link

"nincs rá lezsóidő"

(#14) attilav2 válasza petipetya (#9) üzenetére


attilav2
őstag

Erre a célra vannak a média lejátszók, nézz be a megfelelő topikokba, biztos ajánlanak olyat ami mindent lekezel. Ha még nincs akkor veszel egy olcsó fullhd 82 centis tv-t és egy jó médialejétszóval kombinálva nem kell a laptop zúgását hallgatnod. Én egy 23" fullhd IPS monitorral 2.1 hangszórókkal és wd tv live-val oldom meg a médialejátszást ha nem akarom hogy a gép menjen film közben.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15) petipetya válasza attilav2 (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi a tanácsot. :R

Ám egy akkora tévét nem tudnék hol nézni (falat kéne hozzá bontani), másrészt korábban már írtam hogy nem akarok hamgoskodni a lakásban.

"nincs rá lezsóidő"

(#16) csabi236 válasza petipetya (#13) üzenetére


csabi236
tag

Én még 36 dollárért szereztem,és igen rendkívül jó dolog,nagyon megvagyok vele elégedve :DD
Szerettem volna én is csinálni egy tesztet de nincs meg hozzá az írói vénám :)

[ Szerkesztve ]

(#17) kcsa válasza petipetya (#15) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk nem akartam nagyon belemenni, de a "nem akarok hangoskodni" dologgal eléggé ellentétes egy külső hangszóró :)

De valóban, médialejátszó a megoldás, nem egy telefonnal súlyosbított lejátszás. Én is így filmezek :)

(#18) petipetya válasza kcsa (#17) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért van egy kis különbség a hasamon nyugvó kis hangszóró és egy média lejátszóhoz tartozó hangfal között, nem?

Emellett szerintem a hozzászólásod abszolút témához illik, úgyhogy nem értem miért raktad offba.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19) kcsa válasza petipetya (#18) üzenetére


kcsa
veterán

Nem tudtam előre a reakciód, páran sértődéssel reagáltak volna :R

Médialejátszót amúgy HDMI-n bedugod a tévébe, és utána ugyanúgy hallgathatod tévébe dugott fejhallgatóval, mint eddig (ha jól értettem).

Abszolút céleszköz-párti vagyok, a mindenre jó dolog általában kevés dologra jó igazán. Persze ez sajnos igaz az olcsó céleszközökre is :DDD

(#20) petipetya válasza kcsa (#19) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így felkeltette a kíváncsiságomat ez a médialejátszó dolog. :R A tudásom és tapasztalatom nulla a témában.

Éppen úton van egy wifis M2 EZCast, ám szerintem nem erre gondoltál/gondoltatok médialejátszó tekintetében. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#21) kcsa válasza petipetya (#20) üzenetére


kcsa
veterán

A fentebb említett WD-TV Live is ilyen eszköz. De én 2014-ben már valami kulturált hardverrel ellátott Android+XBMC kombinációt keresnék amihez van normális szoftveres támogatás, pl. ez.

(#22) sys25


sys25
aktív tag

Én is gondolkodtam valami jobb hangú csöpségen,de nekem fontos volt hogy a munkahelyemen sokáig szóljon töltő nélkül is,na meg az se volt utolsó szempont hogy egy nagyobb társaságot is kiszolgáljon majd egy bográcsozásnál vagy grillezèsnél,így lett egy JBL Charge.
Eszméletlen hogy milyet és mekkorát tud szólni szabadtéren is,ráadásul 12órát megy egy töltéssel. :)
Ráadásul most akciós is! :D

(#23) attilav2 válasza kcsa (#21) üzenetére


attilav2
őstag

Hát igen, a wd sokat tud többek közt vimeo, dailymotion, hivatalos youtube app, stb, viszont eléggé lassú.
Amit linkeltél az jónak tűnik specifikációk alapján, de azt se felejtsük el hogy az androidos lejátszókat sokan szidják itt a fórumon a frissítési frekvencia vagy képkockasebesség ill a megfelelő lejátszó app hiánya és a távirányítás nehézkessége miatt. Valami kultúrált hardverrel és egy jó célrendszerrel rendelkező masina mellett tenném le a voksom.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#24) attilav2 válasza petipetya (#15) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor neked 23-24"-os fhd monitor vagy tv, lehetőleg IPS-es, saját hangszórós, + media player az ideális, esetleg még egy combosabb 2.1 rendszer amin rca bemenet is van, pl logitech z323, én ilyet rendeltem, nagyon jókat hallani róla és nem is drága, ráadásul van egy jack bemenete is, így a telefont is rákötheted jack-jack kábellal.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#25) kcsa válasza attilav2 (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Speciel a linkelt eszköznél a lejátszó és a távirányítás problémája pont nincs jelen :)

(#26) petipetya válasza sys25 (#22) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem gyenge a 6000-es aksijával. :o

"nincs rá lezsóidő"

(#27) petipetya válasza kcsa (#21) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi az infót

"nincs rá lezsóidő"

(#28) petipetya válasza attilav2 (#24) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sok minden kellene nekem. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#29) Thome


Thome
addikt

Mennire hangos ez az epoch? Kültéren mekkora távolságig jó zene esetén max hangerőn? :R

(#30) petipetya válasza Thome (#29) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kérdés remek. :) Viszont csak az utcán tudnám kipróbálni, ám nem vagyok dakota hogy ott hangosan zenéljek egy dobozból.

Ezt maximum csak akkor tudom megnézni, ha legközelebb átruccanok a haverhoz a kertvárosba egy sörözésre - ez viszont nem tudom mikor lesz esedékes.

"nincs rá lezsóidő"

(#31) Thome válasza petipetya (#30) üzenetére


Thome
addikt

Rendben, ha netán mész vidd ezt is ( :DDD ), még nem aktuális a vásárlás, de ha úgy alakul -mivel jó áron van- lehet beneveznék majd én is egyre. :R

(#32) Flind


Flind
senior tag

Nekem egy Sony SRS-BTX300 van, kicsit más kategória mint ez. :D

Elképesztő hangos, itthon igazából 50%-ra merem maximum feltolni. Nagyon jól szól, nekem ennyi bőven elég. Akksi is sokáig bírja. És szerintem bitang jól is néz ki. :K Persze 30k volt, több mint a hétszetese ennek. Tudom hogy ennyiből jobb hangminőségű Hifi párt is vehettem volna, de nekem fontos a hordozhatóság, meg a bt.
A cikk alanya tetszik, ötletes a tapadókorong. :K

(#33) petipetya válasza Flind (#32) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez nagyon ott van a szeren. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#34) adika4444 válasza sys25 (#22) üzenetére


adika4444
addikt

Tesómnak Micro Wireless van JBL-éktől, tényleg jó, úgyhogy a JBL érti a dolgát:D
Amúgy jó kis teszt lett

üdv, adika4444

(#35) petipetya válasza adika4444 (#34) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R

"nincs rá lezsóidő"

(#36) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Nekem Divoom Bluetune-BEAN van. Ahhoz képest amekkora panelban nem mertem még max hangerőn járatni sokáig, olyan 70% bőven elég. Az aksija 5-6 órát bírja. Kompakt és nagyon jó az anyagminősége. Szerintem az ára sem vészes bár én nyertem.

(#37) petipetya válasza thefreeman (#36) üzenetére


petipetya
nagyúr

5.5-ért elég korrekt cucc. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#38) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Gratulálok a barkácsoláshoz, korrekt leírás, formailag is rendben van!

Én is gondolkodtam rajta, de szabadidő hiányában ez nekem óriási falat lenne.
Viszont találtam neten egy hardvert, ami felkeltette az érdeklődésem:

[link]

Mi a véleményetek, jó választás lehet ennyiért?

Ui.: Ebay-en vásárolt már valaki hasonló hangszórót? 10e HUF a felső határ..

Köszi! :DDD

[ Szerkesztve ]

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#39) petipetya válasza mikemyers133 (#38) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt nem barkácsoltam, hanem készen vettem. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#40) mikemyers133 válasza petipetya (#39) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Bocsásson meg kérem, a "barkácsolás" szót az eredeti leíráshoz szántam! :o

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#41) petipetya válasza mikemyers133 (#40) üzenetére


petipetya
nagyúr

Semmi gond, köszi. :R Egyébként azt hittem, hogy másik cikkhez akartad írni, mivel már láttam több sajátlag barkácsolt hangfalról szóló írást. :)

Habár lényegében mindent olvasok a logouton, azokhoz nem tudok szólni hozzáértés hiányában.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó kis cikk és egy igazán olcsó kis ketyerét mutat be. Bár ez azért nagyon látszik a kidolgozottságon a képeken.

Én egy Sony SRS-BTV5-öt vettem

Igaz az új árát ez szerintem nem éri meg (14 körül indul) de mivel sok mobil mellé adják ajándékba található neten 6-7 körül is annyiért már jó vétel szerintem.
NFC-s, 5-6 órát bír és nagyon meg lehet szokni, cipelem magammal mindig fürdőbe vagy épp a konyhába és tök jó hogy ott is lehet rádiót vagy zenét hallgatni, a mobil hangszórójánál azért nagyságrendekkel jobb minőségben...

Szóval van ezeknek az eszközöknek létjogosultsága.

(#43) petipetya válasza BaLee (#42) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez nagyon tetszik, ennyiért remek ár-érték arányú készülék. :C

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.