Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tapasztalatok és észrevételek jöhetnek kommentben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Bismarck24 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Bismarck24
tag

Nálam felrakva az nvidia drivert minden tökéletesen működik. Bár hozzáteszem, hogy nem volt minden fenékig tejfel. Első körben hdmi kábellel próbálkoztam (akkor még nem olvastam az írásodat) és akkor a panelen nem volt elérhető a beállítás opció, majd csere display portos kábelre és minden tökéletesen működik. Egy kérdésem lenne hozzád, hogy a függőleges szinkronizációt miért kell bekapcsolni? Nekem ki volt kapcsolva és voltak hirtelen pillanatnyi képmegállásaim, de ez csak 1 másodperc volt nem több.

(#3) enginev3.0 válasza Bismarck24 (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt olvastam egy külföldi oldalon, és én így állítottam be, nekem így tökéletesen működik

Illetve a súgó szerint is ez a legjobbnak tűnő megoldás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) Thome válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


Thome
addikt

Na majd tesztelem, úgy vettem a monitort 1,5 hete, hogy nem érdekel hogy nincs G-Sync, erre tessék, most jött is Freesync támogatás. :DDD

(#5) enginev3.0 válasza Thome (#4) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én meg eladtam a 1060-at egy 580 miatt, hogy végre kipróbáljam a Freesync-et, másnap meg bejelentették hogy lesz Freeamdgsync , így most visszajöttem 1060ra :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) HELLAFLUSH válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

nekem ez amikor ki volt kapcsolva a PUBG nekem is szétcsúszott, én is bekapcsoltam és azóta jó :) viszont BF1-nél nem esett szét a kép.

(#7) enginev3.0 válasza HELLAFLUSH (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engem még egy dolog érdekel

Pl pubg-ben lehet választani hogy monitor szerint állítsa az FPS-t, korlátozott (kézzel megadott), vagy unlimited

Most unlimiteden van, de mi a helyzet a többin?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Köszönjük a leírást! Remélem HDMI-re is lesz megoldás.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9) -FreaK- válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ahány oldalt olvasol annyi vélemény van.

A dolog úgy működik, hogy ha driverben bekapcsolod a V-Sync-et a G/Free-sync mellé, akkor az csak akkor lép életbe, ha a G/Free-sync tartományon kívül esel az fps-el. Viszont ilyenkor jön vele az input lag is. Ennek elkerülésére érdemes limitálni a maximális fps-t, a maximális képfrissítés értéke alá 2-3-al. Szóval be lehet kapcsolni, de így nem lesz állandóan aktív.
Viszont azt írtam, hogy tartományon kívül, szóval elvileg akkor is bekapcsol, ha alá mész, pl. a játékban egy 30fps-es átvezető videónál. Bár ilyenkor meg az LFC az fps egész számú többszörösén (értelem szerűen a max. alatt) kell tartsa a képfrissítést, szóval ez lehet, hogy nem így van, ez most nekem sem tiszta.

Néhány észrevétel még:

- Azt írod, a monitor OSD-ben legyen bekapcsolva a Freesync. Nos ez nem minden monitornál van, sok esetben nem kell külön bekapcsolni (nálam sem).

- Leírhattad volna a bejegyzésben, hogy hogyan lehet ellenőrizni a működését, pl. az AMD Windmill demo-val. Letöltés: [link]

- Bele írhattad volna azt is, hogy az NV Control Panel-ben van Display menüben egy "G-SYNC compatible indicator", ami egy kis OSD-vel jelzi teljes képernyős alkalmazás esetén, hogy aktív-e az adaptív szinkronizáció. Ezt mondjuk most épp kipróbáltam a Windmill demoval és nem jelenik meg semmi, de majd tesztelem játékkal is.

(#10) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#11) -FreaK- válasza -FreaK- (#9) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az Nvidia Pendulum demonál már megjelnik a driver Gsync indikátora. Meg a villódzás is a szürke háttér előtt, mikor az LFC működik, 48 fps alatt.. de ez már csak a monitor hibája.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bismarck24 válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


Bismarck24
tag

Hát a leírás alapján úgy tűnik hogy növeli az input laggot. (késleltetés) BFV esetében pedig nem biztos hogy szerencsés. Próbáltam kikapcsolva, de sajna úgy sok képszakadás, viszont a késleltetés rendben van, tehát az sem szerencsés. Megpróbálom, hogy fast sync alatt mind produkál és beszámolok róla.

(#13) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Két apró észrevétel:
- A játékban a saját vsync-et ki kell kapcsolni, mert bekavarhat
- a driverben érdemesebb gyorsra rakni a függőleges szinkronizációt, így csökken az input lag (refresh rate alatt működik a G-Sync, afelett a Vsync)

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Köszi

Ma kipótolom a fontos infókkal :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) snecy20 válasza SityiSXT (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Így van, ez a legjobb kombináció. Én is így tapasztaltam.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Érdemes megnézni a linkelt hsz-emben lévő videót, érdekes infókat tartalmaz: [link]

(#17) Thome válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


Thome
addikt

Na,nekem mocskosul stutterelt (vibrált) a kép ingame, úgyhogy eleresztettem a freesyncet egyelőre. :)

(#18) -FreaK- válasza Thome (#17) üzenetére


-FreaK-
veterán

A stutter az akadást, mikro laggot jelent, ez amit te tapasztalsz ez a flicker. Nekem is van egyébként, de csak bizonyos esetekben, annyira nem zavar hogy kikapcsoljam.

(#19) enginev3.0 válasza Thome (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is volt, de csak míg a Hzet nem raktam magasra

Illetve monitoron is csináltam egy kép beállítás visszaállítást

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) Thome


Thome
addikt

Flickerrel kevertem valóban! :R

Max hz-n van minden, és még is stutterel, 50-70 fps-sel fut s játék.
Elvislehetetlenül vibrál.

Na majd úra próbálom valamelyik nap.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Kérdésem lenne. (Gép konfig az adataimnál.) Display porton elsődleges monitor 75 Hz-es "freesync"
módban működik szépen. Másodlagos monitor egy DP - D-sub minőségi kábel. Na most játék közben úgy szoktam, hogy elsődleges monitoron játék mellette másodlagos monitoron youtube. Amióta a 1660ti van azóta ez esetben a youtube videók akadnak. Láthatóan zavaróan. Mintha bekavarna a freesync mikor elindul a játék.
Azon agyalok csak jelenleg nincs, hogy kipróbálom majd HDMI - D-sub kábellel a 2. monitort. Valakinek esetleg hasonló tapasztalata, ötlete h mit tehetnék még?! :R

(#22) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Az mennyire normális, hogy az ezek alapján beállított G-SYNC mellett a monitor menüjében látom játékok közben ahogy ugrál a képfrissítés? A játékok nem érik el folyamatosan a 144 FPS-t. ASUS 144Hz VP249QGR.

(#23) BullKoxa válasza keneseig (#22) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hellom . Ha csak a 144Fos-t szeretnéd elérni hogy folyamatos legyen akkor komplet gét kell cserélni. Amúgy játék függő az egész. Nézd meg az adatlapomat és ott a gépet még ezel sincsen meg az álandó 144fps. Az asztalon igen mondjuk nekem 165re van rakva. A G-Sync ara van hogy ne legyen képtörés , folyamatos legyen a kép mondjuk játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#24) keneseig válasza BullKoxa (#23) üzenetére


keneseig
tag

De én a monitor menüjében látom a Hz ingadozást. Nem az FPS ingadozás zavar. És kiterjesztve a 60Hz-es monitorra néha még olyat is csinál, hogy játék közben néha elmegy a kép 1-2 másodpercre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.