- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- LordOLOG Szféra
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
- GoodSpeed: Bye PET Palack, hello SodaStream
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- bambano: Bambanő háza tája
Új hozzászólás Aktív témák
-
g@bo
nagyúr
megy még a szerviz?
-
Elrood
őstag
válasz
MasterDeeJay #4 üzenetére
(#4) MasterDeeJay
Én is csak azért voltam ennyire bátor, mert e mellett még van 3 db működő C64-em.(#7) hcl
A "tünetek" alapján a kondik voltak a második tippem. Meg is vettem a csere kondikat, ki is fogom cserélni ezen a gépen. -
SunMount3r
nagyúr
Hát én egy ilyen helyet sem ismertem. A volt iskolai informatika tanáraim, meg hát...
Mondjuk ez már mechatronika, de olyan szakra meg sose jártam. Volt itt egy-két "szerviznek" nevezet valami, de PC-ken kívül (meg a moduláris alkatrész cserélgetésen kívül), nem hiszem hogy értettek volna máshoz.
-
válasz
SunMount3r #5 üzenetére
Az inkább arra utal, hogy valamelyik tápfesz nem volt meg. Akár okozhatta kapcsoló is, de azért az ritka; inkább kondenzátor a tápban, vagy a gépben.
Valószínűleg lett volna olyan szaki
Ezeket a gépeket sok helyen tudták javítani.
-
vince
őstag
válasz
SunMount3r #5 üzenetére
Általában nem maga az alkatrész cseréje a nagy mutatvány, hanem amíg kinyomozod, hogy pontosan melyik alkatrészt is kell cserélni
-
SunMount3r
nagyúr
Az enyémmel is valami olyan hiba volt, aminek lehetett köze a kapcsolóhoz. Volt, hogy bekapcsoltam és csak "zizi" látszott a képernyőn, aztán pár ki-be kapcsolás és megint jó lett (egy darabig). Aztán már ezek után se, marad a konstans zizi... Még annyi, hog ilyenkor a kis zöld led csak nagyon halványan világított rajta. Leadtuk egy "állítólagos" computer szervizbe, de amikor érte mentünk csak nógatták a fejüket. Persze akkoriban már a C64 rég kifutott gépnek számított és 480-oskkal volt már elfoglalva midenki. Nem is hiszem, hogy itt Debrecenben lett volna olyan szaki, aki értett volna hozzá. Pedig lehet, hogy csak egy picurka "bigyulát" kellett volna kicserélni benne.
-
Korrekt csere, én sajnos nem mertem beválani az enyémen. Így hát fogtam kicsíptem a kapcsolót rohadt nehezen mert masszív darab és átkötöttem aztán a külső tápon lévő kapcsolóval kapcsolom be, nem valami elegáns tudom. (c64psu.com-os utángyártott tápom van).
-
Ügyes
Arra érdemes figyelni, hogy ilyen nagy mennyiségű hőtől a NYÁK sérülhet, meg a rángatástól is. Ezért jobb a szippantó, de a szívószalaggal is fel tudod szívni az ónt. Mondjuk a régebbi, vastagabb lemezek jobban bírják, de akkoriban is volt, ami gagyibb cuccból készült. -
SteveK88
tag
Szép munka. Jó látni végre másokat is akik foglalkoznak ezekkel a régi masinákkal
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen légkondit a lakásba?
- Bitcoin topic
- World of Warships
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Jövedelem
- Óra topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock X570 R9 5900X 32GB DDR4 1TB SSD RX 7800 XT 16GB Fractal Design Meshify 2 850W
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16G 256GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG STRIX Z490-G Gaming alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman N4 FSP 700W
- Microsoft Surface Pro 9 i5-1245U 16GB 256GB 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest