Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Jó, hogy van egy igényes teszt is a házról :R . Jó lett.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egész jó kis ház.
Főleg az első oldalon lévő jó pár ultragiccses gagyi mellett. :)

(#3) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Nincs harag, miért lenne?:):B

Remélhetőleg ide nem jön annyi topicrontó, mint hozzám, jó cikk lett, te több képet csináltál, mint én. :P :C

(#4) #19617792 válasza Black Dragon (#3) üzenetére


#19617792
törölt tag

4-5 soros aláírásod van, ami zavaró kissé.

Nordic: Hát ez tényleg katonai bunker, baszott nagy! :C

[ Szerkesztve ]

(#5) dangerzone


dangerzone
addikt

Van benne egy elírás, vagy "elképelés". Az a képen egy HAF-922-es. Nem 932-es.

(#6) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Kösz mindenkinek!

dangerzone: nem elgépelés, rossz képet linkeltem be ;] . rögtön javítom.

[ Szerkesztve ]

(#7) dangerzone válasza Nordic (#6) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor ez valóban elképelés, ahogy írtam. :D

Amúgy grat a cikkhez, jó lett. ;)

(#8) Nordic válasza dangerzone (#7) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

:R

(#9) LLKobe


LLKobe
veterán

Hát ránézve erre a házra Mickey beszólása ugrik be :C Amúgy grat, szép darab :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10) Eddie141


Eddie141
senior tag

Nagyon jó írás. Élvezettel olvastam végig.
A házról csak annyit, hogy bár javítottak egyet és mást az enyémhez képest (HAF932) de szerény véleményem szerint rontottak is ezt-azt. Ami meg fejlesztésnek mondható, az könnyen kivitelezhető az enyémen is :)
A kettő között természetesen erőteljes külsősbeli különbségek vannak. Nekem speciel az enyém jobban tetszik :) (Ízlések és pofonok :) )
Mindenesetre gratula a kuckóhoz, és üdv a klubban ;) :C

(#11) Forceman


Forceman
tag

Nagyon jó írás de ilyen házas sajnos soha nem lesz :)) .
Inkább moddolgatom a régit. :D

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#12) Sonec


Sonec
tag

Jó írás :R
Huzatot fognak kapni a hardwerek :D

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#13) elithun


elithun
őstag

Remek írás, élvezet volt olvasni!
Bár nekem lenne 50ezrem gépházra. :U

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem semmi, az ára meg főleg. :)

(#15) katt777


katt777
félisten

Hát, nem éri meg. :N
Itt van a HAF932 30k-ért, minden másnál jobb, éppen elég házat vételeztem szemre, és számolgattam ki, mennyibe kerülne őket megfelelő hűtéssel felszerelni. A 3db 23cm ventivel sem halkságban, sem légszállításban (hűtésben) nem sok más versenyezhet (nem is tudom, miért erőltette ki magából a CM ezt a házat, ha csak nem pénzé'. :D ). Légszűrők miatt meg nem panaszkodni kell, hanem kérni egy harisnyát valamelyik nőtől a családban, aztán némi munkával beszerelni. Elég havonta leporszívózni kívülről.
Amúgy a cikk szép és igényes lett. :R (Csak az elején ijedtem meg, hogy talán nem jól választottam. :DDD )

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16) adamssss


adamssss
veterán

Jó írás lett. Grat

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17) x6radio


x6radio
tag

Tetszik a teszt, nagyon jó lett. De a ház külseje olyan semmilyen :S
Nem rosz ház de azért semmi design semmi kinézete nincs a háznak. Jó van 1 pöcs plexije azon kivül semmi :U

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#18) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Jó lett a cikk gratula! Viszont egyre többen lesznek tulajok! olvastam az előző haf-x cikkben, panaszkodtál az oldallapra, hogy nehezen csavarozható fel, nekem is ilyen sajna kicsit megvan csavarodva a ház... :(

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#19) pottyantós válasza pottyantós (#18) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Most néztem azt a kiegészítést! Akkor te jobban jártál, mert nekem sajna megvan csavarodva a ház! (922) :(((

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#20) hoffman_ válasza katt777 (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na nézd meg, hát nem megint a negítv kritika? Tudok ócsóé jobbat is, mi? ;] (amugy vidéken vagyok, vodásan korlátozott gprs nettel, átlagos 2-4kB/s, csak megerősíteni tudom, hogy megaszopás :D )

A teszt igényes lett, és bár a képeket a fenti okokból nem is láttam, el tudom képzelni a dolgot. Nameg láttam már HAFX-et :DDD (Ettől függetlenül szerény véleményem szerint a Cosmosnál szebb ház talán nem is létezik :) )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) zazahoho


zazahoho
őstag

Az első kép alapján azt hittem a cosmos-ról van szó(mert nekem is az van :DDD )de azzel a házzal is jól jártál sokáig ki fog szolgálni,gratula az íráshoz :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#22) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

A kis lábakat én megoldásként szép nagy csavarokra cseréltem. A 10mm átmérőjű csavar pont átfér a lukakon, ha kiszedi az ember a gumitalpakat. Alulra ráteker az ember egy anyát és máris atomstabilan áll az egész (én mondjuk fénycsövet raktam a ház aljára, azért kellett megemelni). Ha nem akarod, hogy a csavar összekarcolja a deszkát, amin áll, akkor az aljára is rakhatsz 2 anyacsavart (a poziciót ugye az anyacsavarok egymás felé tekerésével lehet rögzíteni).

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#23) frescho


frescho
addikt

Szep nagy darab haz. Hasznald egeszseggel.

https://frescho.hu

(#24) proci985


proci985
MODERÁTOR

a nem fért el a CM690ben ismerős:)

690 nekem anno első látásra szerelem volt, ami szépen lassan elcsitult, ahogy kijöttek az elsőre csak apró, aztán számomra már egyre kellemeltenebb hibái.

én Stackert néztem utánna, Cosmos (a szürke, zajcsillapított) lett belőle. amit három napig nézegettem énis, hogy háttemeg mi vagy. viszont annyira megszerettem, hogy áthoztam magam után fél Európán.

női hasonlatban: a CM690 volt nekem a bombázó, akiről pár nap után kiderült, hogy hülye is, lusta is, sőt, még főzni se tud, a tetejében meg koszos (utóbbi tényleg stimmelt a minősíthetetlen porszűrők miatt). a Cosmos meg az a nő, aki elsőre nem szép, aztán fokozatosan szerettem bele. az se tökéletes (szépen megcsinálni a kábelezését heroikus feladat), de minden más tekintetben remek.

ja, a Cosmos S viszont csak és kizárólag vízre jó, az oldalsó venti miatt a magasabb toronyhűtők mind kiesnek a Stacker832höz hasonlóan. kár érte.

házhoz grat, az egyik legjobb a piacon vidkari hűtéshez.

moha21: mekkora macska:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) moha21


moha21
addikt

Jó kis házikó. Használd egészséggel!

Ja szupercuki ház videó :D

(#24) proci985: Ez pont 690-es doboz mármint a videóban:D

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon szép írás! Részletes, mindenre kitér. Jól össze hoztad! :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

uram atyám, Prime 95 terhelés alatt Haf házban mindössze 48 Fok ???? :Y ez brutális, jó házikó :C

PS4

(#28) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Thx mindenkinek! :R

katt777: Pont ezért írtam is hogy jelenleg ez a ház ár/érték arányban pont nem jó, de nekem marhára megtetszett, ezért pont, hogy az ár nem érdekelt, ahogy anno a CM690 esetében sem. Imádok ránézni a házamra:DDD Igaz ebben csak 20as ventilátorok vannak, de a hőmérsékleteket látva nekem elég ez is, nem hiszem, hogy +3cm olyan sokat dobna.
A légszűrős téma meg nem zavar(4-5 havonta kompresszorral kilövetem a mocskot a házamból :D ), csak említettem, hogy nincs a ház elejében nem úgy mint a 690 esetében a kis szivacsok.

hoffman_:Nem vettem negatív kritikának, mert tudom hogy az én házam jobb ;] . És valóban, szerintem is a Cosmos a legszebb, de hát a Coolermaster tervezőiben ritkán csalódik az ember...

Rickenstein: Én felszereltem a kerekeket, szerencsére akkora súlya van a komplett gépnek, hogy magától meg se moccan.

proci985: Hasonlóan éreztem én is, aztán a tűzforró vinyók felébresztettek a kábulatból. Ez volt a legfőbb oka hogy megváltam tőle, no meg a helyhiány.

mrhitoshi: Na annál a pontnál nem kicsit kerestem én is az állam. Szerintem ha megjönnek az új ramjaim, nekiesek megnézni hogy 3,9GHz-en mit produkál hőmérsékletben. Talán tolok belőle egy kisebb beszámolót.

(#29) zazahoho válasza proci985 (#24) üzenetére


zazahoho
őstag

sajna cosmosnál ,én is szembesültem ezzel a proplémával,mugen2 noctua d14 ,de gondolom minden magas hűtővel ez a gond,bosszantó,hogy kb 1 cm miatt nem lehet így használni,és csak a venti keret a gond a lapátokhoz egyik sem ért hozzá :N ,marógéppel le kellett szedni belőle 1cm-t azóta elfér minden :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#30) proci985 válasza Nordic (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ezt egyébként furcsálom, hogy mindenki a meleg vinyókra panaszkodik benne, nekem rendben voltak. pedig én a gyári ledes ventit azonnal cseréltem egy 900as glacialtechre, az meg ment a ház aljába ne világíts alapon.

egyébként szerintem nyugodtan állj neki stressztesztelni, elvileg ez a Cosmosnál is jobb erőltetett szellőztetni, én pedig azzal is hoztam az open benches hőfokokat 1-2 fokra. kivéve a CPU, az jobb volt ;] mondjuk ott már kissé át volt rendezve ventik szerint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) Nordic válasza proci985 (#30) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Erre a vinyóhőmérsékletre volt egy elmélete Gerisz kollégának. Neki adtam el a régi házam, és mikor megnézte egyből fel is tűnt neki, hogy mi lehetett a gond. Nekem elvileg rev.2es házam volt, amiben egy fém ventirácshoz hasonló porszűrős betét volt az első 12es előtt. Akkor egyből megemlítette, hogy neki rev 1es volt amiben csak egy fém háló volt az első venti előtt, szóval valószínűleg nem kapott elég zug-ot a venti. :((( Persze akkor már nem érdekelt, de van az elméletében valami.

(#32) katt777 válasza hoffman_ (#20) üzenetére


katt777
félisten

Milyen negatív kritika? A ház a piacon a jobbak közé tartozik, a cikk jó, az meg tény, amit a HAF932-ről írtam, az író is egyetért velem.
Na, magyarázd meg, hogy milyen jó a dJuice! :(( :DDD

mrhitoshi: Az attól is függ, mit állítasz be Prime-ban. Procit olvasztani LinX-szel kell.

Nordic: Én is az enyémre, és a lényeg, hogy mind2en elégedettek vagyunk! :R

zazahoho: Volt egy olcsó Tacens Signum házam (7500Ft-ért vettem szorultamban, amikor anyagi okokból el kellett adnom az első HAF932-met), simán belefért egy Z600, és még hely is maradt fölötte.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33) proci985 válasza Nordic (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az lehet, nekem rev1esem volt még, megjelenés után kb egy hónappal. és ott még tényleg nem volt elöl szűrő (meg az alsó se ért semmit).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) PH-User válasza x6radio (#17) üzenetére


PH-User
addikt

Engem sem hoz lázba. A CM C sokkal inkább, de én 15 ezertől többet nem adnék egy gépházért. Az is nagyon maximum...
Részletes bemutatás egyébként. ;)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#36) hoffman_ válasza katt777 (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó na, negatív kritika nem volt, de kapásból kapott más opciót is :P Az én házam amúgy egy Aerocool Coolview, amivel amennyi bajom volt/van, annyira szeretem. Ennek pont a fele volt árban, használhatóságban talán kicsit jobban áll. Most viszont ott tartok, hogy 50ért soha nem fogok házat venni, úgyhogy lassan beleugrom valami igényesebb sufni operációba :)

Nem kell magyaráznom, egyértelműen díjnyertes :U :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) pincehely


pincehely
addikt

Köszi a tesztet!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#38) mrhitoshi válasza katt777 (#32) üzenetére


mrhitoshi
veterán

értem, de egy ilyen teszt meg tudja, mutatni, hogy mit tud a házikót, pl.: az enyém Gladiator 600 + Alpenföhn Nordwand-l a processzorom 3.8 Ghz-es állapotban 53fokos volt.... szóval ebből is le lehet már szűrni azt, hogy mennyire jó egy ház :)

PS4

(#39) GReddy válasza #19617792 (#4) üzenetére


GReddy
tag

...akkor nézz meg egy BA-01-et, ha neked ez b..szott nagy. Az nagyságrendileg nagyobb. Konkrétan egy hordozható fekete lyuk.

Akkor flemmeleeeeek! ;]

Szerintem csúnya. Sőt, ronda. Ötvenért meg b..szottronda! Giccses, ilyen csiricsáré, vakújjparaszt világgittós bizgentyűs analógosmutatós komputeres doboz. (Bocsmá') Nem vagyunk egyformák. Nekem ráadásul még kicsi is lenne, agyonzsúfolnék egy ilyen házat a mostani konfigommal. Nem tetszik az a sok venti (mi hangja lehet már?) az enyémben kettő van, és töröm a fejem, hogy oldhatnám meg, hogy csak egy legyen. Vagy hogy ne legyen. Mert a csöndet szeretem. Tök jó, hogy összevissza horpadt a teteje, csak éppen nekem pl az egér van rajta padostól. Hova tenném? Szóval ilyenem biztos, hogy nem lesz. De mint írtam - nem vagyunk egyformák. Örülök, hogy sikerült elérned amit akartál. Én meg töröm tovább a fejem egy NÉMA BA-01-en... Zöld neonnal. ;] Me' vakújjparaszt.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#40) Nordic válasza proci985 (#33) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az lehet, hogy nem ért semmit, e legalább kapott elég levegőt a venti.

morgyi:naja, alap mű mindkettő. Bár a második rész jobban bejön mint a 3., mert az újban sok olyan dolgot változtattak, ami nem jön be.

hoffman_:Mikor megvettem a 690et, mondtam magamnak, ez a maximum. Erre vettem most egyet 50k-ért, de majdnem rábeszéltek egy Corsair Obsidian 800D-re, ami 100k. Na ott mondtam magamnak, hogy ájjálebazdmeg:DDD

mrhitoshi:az a hőfok azért nem olyan rossz szerintem. Nekem a procim a régi házba 3,9-en 64 fokos volt alapfeszültségen 25 perc prime blend test után. Ki is vertem a 24/7-es működtetést a fejemből ezen az órajelen. Jó a prime az elég szélsőséges körülményeket teremt(játék alatt sosem éri majd el ezt a hőfokot), de inkább maradtam az alapórajelnél. Elvégre mire nem elég 3,2GHz magonként? :)

GReddy: Be ne szippancsad má'n a fő'det a feketelyukaddal :DDD Meg ne féééééémeljéééé ;] . Amúgy pont ez az én hülyeségem, pont az olyan letisztult házak nem tetszenek, mint mondjuk a tiéd. Nem tudnék ilyen számomra semmilyen házra ránézni. Jah és nem azért vettem ezt "me' vakújjparaszt", hanem mert nekem tetszett. De mint sokan mondták szerencsére nem vagyunk egyformák :K . Milyen lenne már, ha mindenki feketelyukakkal szaladgálna, és egymást szippantgatnák ;] (no nem úgy :P )

[ Szerkesztve ]

(#41) capulet75


capulet75
addikt

Há' jó a ház meg minden de kicsit olyan traktoros az eleje teccik érteni me mostan az első kép az jobban gyütt be nekem mer az olyan mint egy versenyhajó teccikérteni.Mer az nagyon gyors meg minden ha teccikérteni amit mondok.Teccikérteni?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#42) x6radio válasza PH-User (#35) üzenetére


x6radio
tag

15-böl ha csak az anyagot nézzük, már összerakok 1 nagyon faszát :D, csak ahhoz kéne nekem 1-2 szerszám, ami nekem itt Liverpoolban nincs csak MO-n

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#43) hibavissza


hibavissza
veterán

feledhetetlen fotók, gyönyörűen mutat ez a ház eme szőnyeg/pvc padló/falszín triumvirátusban :DDD ;]

amúgy korrekt bemutató, hiányolok néhány videót a beszerelés sarkalatos pontjairól

[ Szerkesztve ]

(#44) HummeRC


HummeRC
senior tag

Nem rossz házikó, de nem érzem reálisnak a 20k árkülönbséget a Sniper BE-től. (Igen, nekem az van és nem cserélném le. ;] )

Egyébként jó, kellően részletes, szubjektív írás. Használd egészséggel az új házadat. :R

(#45) siriq


siriq
őstag

Itt megy egy kis vita a hofokokrol. Nalam 3.6-n 932 ben kis ocz vendetta 2-vel 48 fok korul van terhelesnel. 1-2 fok elteres nem a haz miatt lehet hanem a huto miatt. Ennyi.
Idle 24 fok(18 fokos szobaban).

Most max ra allitottam a venti fordulatot. Amugy idle 31 fok.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#46) ceia


ceia
őstag

"elb@szott ízlésem(pl nem tetszenek a szilikoncsöcsök, sosem kellene semmilyen luxusautó,mint pl ferrari, vagy lexus, nem tetszenek a letisztult formavilágú számítógépházak sem"

A szilikonnal abszolúte egyetértek, de egy Tuareg és egy Carrera azért jó lenne.. :) ..és a letisztult design jön be inkább a pc házikóban is. -Ha a pénz nem számítana, mert nekem nagyon olcsó van. :B

Bocsi, de szerintem a többi képen azok a házak szörnyen néznek ki - ha csak ezek jöhettek szóba, a legjobbat választottad. :C

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47) katt777 válasza mrhitoshi (#38) üzenetére


katt777
félisten

Vagy egy CPU-hűtő. ;) És még jobban lehet tesztelni egy core i7-tel HT ON (kvázi 8 mag). :P (És még mindig LinX.)

GReddy: Én segítek, hogyan lehet csak 1 ventid 2 helyett: szereld ki az egyiket. :P

Nordic: Van, akinek a szocreál jön be. ;]

HummeRC: Nem is az. HAF932-höz képest sem. De ő ezt akarta.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#48) lujó55


lujó55
őstag

A szegény ember irígységével néztem a házikókat (az összeset). Nekem mindíg valami kiszuperált 2000 Ft-os gagyi jutott amit én alakítottam működőképes formába, mert gyakran még a bekapcs gomb is hiányzott :K Mondjuk hozzá kell tennem, hogy nálam az asztalnak van egy külön erre kialakított doboza és a gépből kifelé abszolút semmi nem látszik :N

(#49) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó kis ház, bár nekem van ami ennél jobban bejön, de grat mert jó teszt lett!

(#50) Jeanne d'Arc

Jó lett a teszt gratula:)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#51) mrhitoshi válasza Nordic (#40) üzenetére


mrhitoshi
veterán

dehogy rossz :DD

PS4

(#52) Gerisz


Gerisz
addikt

A 690-ed még "él", de jövőhéten adjad neki lesz, és remélem tanulva a hibáimból amit az enyémen követtem el, nem fogok annyi mindent elbaltázni rajta.

Jó, hogy dolgoztál a teszttel de ez akkor is "minek ekkora ház?" kategória.

(#53) Nordic válasza capulet75 (#41) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Gondolom ismered a traktoros, meg a Ferraris esetét a viccben...Hát ez se veszi a kettestDDD

hibavissza:A képek a telefonommal készültek, de végleg eltávozott tőlem(teljes touch-halál), így videót felvenni, ha akartam volna se tudtam volna. De majd legközelebb gondolok erre is.

Gerisz: aggyál neki keményen ;]. Mivel mindenki a saját hibáiból tanul a legkönnyebben, szerintem ezúttal sikerülni fog. A minek ekkora házra meg annyit, hogy még könyöktámasznak is isteni.DDD

[ Szerkesztve ]

(#54) proci985 válasza Nordic (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az is igaz. elölre nem kellett porszűrő, a táp alól viszont nagyon hiányzott. alulra raktam a ledes ventit, három hétnyi használat (ott adtam el) után már kezdett porosodni.

"Mikor megvettem a 690et, mondtam magamnak, ez a maximum."ó ez milyen ismerős:DDD aztán amikor nem fér be a backplatehűtő (meg gyakorlatilag a procihűtő se, alaplapot nem lehetett rendesen rögzíteni miatta), meg baromi hangos volt. meg esetleg kívülbelül festeni kellett volna...

számolgattam, végül kijött, hogy olcsóbb megvenni azt a háromhetes makulátlan (tényleg az volt) Cosmost az apróból, mint kipimpelni a 690et vagy venni egy Stacker810et és azt zajszűrni. a vicc az, hogy még egy Antec182nél is olcsóbb volt (40k), hát még egy új Cosmosnál (50k). újszaga nem volt, de a különbség elég volt a későbbi módosításokra (két venti, két szabályozópanel és felülra két porszűrő a teljesség kedvéért).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55) #13260800


#13260800
törölt tag

Nagyon jó ház, de úgy érzem ezeknek a bantu nagy házaknak lassan lejár az ideje. Hamarosan csak egy réteg ház lesz ez a méret. Annó beszereztem egy Stacker házat a mai napig használom, de, hogy a következő házam MATX -nél nem lesz nagyobb az is biztos :) . Ugye azt gondolná az ember, hogy egy ilyen batár ház könnyen szerelhető de nekem épp ellenkező a tapasztalatom. Mivel nagy, az ember általában több cuccot pakol bele, emiatt jóval több a kábel. Aztán ha asztal mellé tesszük szereléskor nem is olyan könnyű felpakolni az asztalra és az asztalon egyáltalán helyet csinálni neki. Arról nem is szólva, hogy az oldalára döntéshez is rendes muszklik kellenek. Szóval alig várom, hogy a Stackeremben lévő technika kileheljen a lelkét. Akkor a barátnémnak is be tudom adni, hogy nekünk új cuccokra van szükségünk :D

Szép is nagy is, jó is! Ám egyáltalán nem praktikus.

ui: a cikk is jó lett gratula hozzá!

(#56) Gerisz válasza Nordic (#53) üzenetére


Gerisz
addikt

Amilyen nagy az tuti, rendesen néztem mikor megláttam. Belefér a 690 :)

(#57) capulet75 válasza Nordic (#53) üzenetére


capulet75
addikt

Én rendelkezem az cikked elején levő listából két házzal,a Cosmos S és a z NZXT Lexa Redline.A Cosmos szerintem a legstílusosabb kuckó a piacon a Lexa meg olyan mint egy elegáns mercedes.A HAF széria is tetszik,bár én a sima 932-est választanám de csak szigorúan moddingra.A cikked jó lett,csak így tovább. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#58) katt777 válasza #13260800 (#55) üzenetére


katt777
félisten

Szimplán ügyetlen vagy és gyenge (és túl okos sem, ekkora házat az asztalon szerelni). :P Már a HAF932 is elkábelezhető a lap és a fiókok mögött, nem is látni mást, csak a VGA-ba és a lapra menő kábelek végét, így semmi nem akadályozza a szabad légmozgást. A mATX házat cseszheted. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#59) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Ez is egy faja kis ház, tetszik nagyon, de én még mindig maradok a Cosmos-nál (ha már egyszer azt vettem). :D

Az írás nagyon tetszett, kitér sok apró részletre, amiket teszteken nem nagyon olvashattam. Köszi, kár hogy már késő :D

(#60) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Jó cikk, jó fotókkal! Választ kaptam minden kérdésre belőle, ami érdekelt a házzal kapcsolatban! :K
Nem hiába a 922-es újabb változata... és valóban azok fogják megvenni, akiknek annyira bejön, hogy nem gondolkoznak az áron.. és szerintem egy ilyen ház nem is azoknak való, akik a pénztárcát nézik vásárláskor! :N

Gratulálok hozzá, remélem egyszer rászánom magam egy ilyenre, de addig is tuti nekem az előd 922! :)

Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#61) Hcshacker


Hcshacker
csendes tag

Jó teszt, jó ház. Éppen egy jó, igényes gépet akarok összerakni. Ez a ház megfelel alapnak.

- Naccságos mozdonyvezérigazgató-úr! Kínálna már meg egy uri cigerettával! -Menj már innen hagyjad már! - Ó, te kis FŰTŐ!

(#62) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Nagyon tetszett Gratulálok hozzá! :C

Verba volant, scripta manent.

(#63) Tidus válasza Nordic (#6) üzenetére


Tidus
addikt

A teszt jóvoltából a szerelési utmutatót is mellékelted, előlegben.

(#64) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Jó kis teszt, köszönjük! :)
Ház vételen gondolkozom én is, de nehéz dönteni a 912-922-932-942 között. 912 még túl kicsi és nem plexis, 922 nem tetszik annyira, bár lehet a legjobb választás lenne, 932 nagyon bejön, de túl felment az ára, 942 pedig nem hoz annyival többet a 932-nél szerintem, hogy ennyivel többet költsek rá.
Hozzá kell tennem azt is, hogy olyan konfigot szeretnék belerakni, ami éjjel-nappal menne, ergó olyan hűtést kell neki biztosítanom, hogy ha mellette alszunk akkor se legyen zavaró. (A jelenlegi házamban 8-as és 9-es ventik vannak, még leszabályozva is hangos, Casetek 1020-5A) Másik szempont, hogy a nem kevés (8db) winyómat el tudjam valahogyan helyezni benne, plusz 1 dvd meghajtó, és 2db 5,25-ös helyet elfoglaló AeroCool GateWatch panel is beférjen.

A cikkíróhoz lenne kérdésem, hogy hangja mennyire volt, ha aludni szeretnék mellette? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#65) brown26


brown26
tag

Tetszett :C

(#66) Tidus válasza A_ScHuLcZ (#64) üzenetére


Tidus
addikt

Igazából 942-re csak akkor éri meg beruházni ha XL-ATX-es alaplapod van, v. brutális a konfigurációd, mivel a 932 is tudja azt, és jelentősen alacsonyabb az ára.

(#67) Depression válasza lujó55 (#48) üzenetére


Depression
veterán

Nekem a ház is felesleges, egy fiókot telegórni az alkatrészekkel, és semmi sem látszik. :)
A ház mindig csak útban volt, mindig belerúgtam/rúgtak, állandóan takarítani kellett, tiszta macera az egész.
Nem sajnálom senkitős sem a pénzét, de ilyen téren elég igénytelen voltam mindig is. 10k-et sem adnék egy házért, mert az mindig is csak egy vasdoboz marad.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#69) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nem rossz házikó, de sajnos nekem túl magas :O méretiben és árban is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.