Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FoxiestFox válasza Napfénysüti (#85) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A régi T40-emnek semmi holtjátéka nincs még (családban maradt, épp pár napja fogdostam meg újra), pedig olyanokat kapott az a gép, hogy hajaj. :D
A T61p-nek van, nyitott állapotban olyan 3-4 cm. Szóval majd kap zsanért, ha lesz rá lóvém.

(#102) opeter87 válasza dabadab (#98) üzenetére


opeter87
senior tag

Nekem egy seagate hdd van a T400-ban, mely olyan 0,7-1,6w között eszik, míg az ssd (samsung) olyan 0,6w - ezek gyártói értékek és szerintem sem kifejezhető a hatásuk, de valamennyivel kevesebbet eszik egy ssd ezért én ezt az előnyeihez soroltam. Hétköznapi használatban pedig én sem vettem észre érdemi különbséget.

(#103) lapa válasza bambano (#96) üzenetére


lapa
veterán

ne viccelj már. ssd kötelező a notiba. márcsak üzembiztonságból is. az aps persze parkolja a fejet ha szabadesik meg ha rázogatod, de az első csapástól (megütöd, ráesik valami, akármi) nem véd.

idle fogyasztás normálisabbakon századwatt (nem tizedwatt) nagyságrendű.

az ssd-nél hatékonyabb (ár / érték) teljesítmény-növekedést nem tudsz csinálni. must have, a mai árak mellett tényleg. pláne, hogy neked ott az ultrabay is, abba mehet a vinyó. de tudsz m-sata vagy minipci-e ssd-t is venni, akkor megmarad a cd-rom.

(#104) Blindmouse válasza Napfénysüti (#85) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az érdekes .Én az R500-asomat van hogy a kijelző tetejét megmarkolva cipelem (nyitva), sokszor, és meg sem röccenne a kijelző tőle. Nem is említve, hogy a zsanér elbírja a gép súlyát :D Egy venti csere volt nemrég, gondolkodok egy SSD-n, de szerintem még évekig fogom használni. Ezért sem cseréltem le W520-ra, nem kell.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#105) bambano válasza dabadab (#98) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de ha az ssd-t nem a vinyóval versenyezteted, hanem a block cache-sel, akkor máris csúfos vereséget szenved.

legközelebb ne a lényeget félbetörő módon idézz, ha kérhetlek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) #19617792 válasza Blyan (#99) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha már lúd legyen kövér, T400. meg T, mint Terminátor. :DDD de néztem az R400-at is, Ultrabay akksi az nem fontos nekem. mivel úgyis használtat vennék, arra biztosan nem sok gari lenne, az is egyéni gari.

(#107) bambano válasza amargo (#100) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

olyat nem, ami pont olyan gyors, mint az ssd. vagyis olyat nem, ami olyan lassú, mint az ssd. csak gyorsabbat. msdos szlengben: smartdrive.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#108) bambano válasza lapa (#103) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kaptam feketepontot senkitől, mert nincs a notimban ssd... szóval nem kötelező, max. szerintetek ajánlott.

üzembiztonság... egy 3000-10000 írható ssd mint üzembiztonság...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#109) stifi válasza bambano (#108) üzenetére


stifi
senior tag

egy 128-as SSD esetében 36TB írást szoktak vállalni a gyártók. nekem az 1 éves irodai munkára használt SSD-m 1200 bekapcsolás és 2500 üzemóra után tart 2,5TB írási ciklusnál, de vannak akik évek óta üzemeltetnek 3-400 MB/s írással ilyen SSD-t 0-24 és már valami 6000TB írásnál járnak üzembiztosan. (Samsung 830 128GB)

túl van misztifikálva ez a kérdéskör (és a gyártók is túl óvatosan kommunikálják) szerintem.
viszont a sok RAM szerintem nem váltja ki. a boot nem lesz tőle gyorsabb, és a programok sem töltenek be gyorsabban az első indításnál (nálam például ez sarkalatos kérdés) - én nem tudnék visszaszokni HDD-re az fix.

valaki említette az mSata meghajtót is. mivel ebben a gépben van 3G modem (ahogy az enyémben is), így ez kiesik ebben az esetben, arról nem is beszélve hogy papíron sokkal lassabb, szerintem csak rendszernek való a gyors boot és reakció érdekében, de programokat én már nem futtatnék róla...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#110) lapa válasza bambano (#108) üzenetére


lapa
veterán

te időd meg te hatékonyságod. szerintem a legjobb szándékkal mondja mindenki, mert annyira nyilvánvalóan gyorsabb. mindeközben írod, hogy milyen jó, hogy gyors a noti, azaz feltételezhetően lényegesnek tartod te is, hogy ne várásról szóljon az életed.

egyikben csak hdd, másikban hdd + ssd. a két gép amúgy azonos, és hatalmas érzésbeli különbség van köztük. pedig csak 150/70-es lassú ssd-m van. más érdekes kérdés, hogy hol van a hdd: nekem a szutyi t61-en a palmrest alatt volt és nagyon idegesített a csukló melegítése.

adatbiztonságról annyit, hogy az ssd-vel egyező méretű partíció van a hdd-n, és rsyncelve van néha a rencör. viszont mire a login ablakocska megjelenik már leáll a hdd és nem is indul el amíg nem kell valami onnan.

mostmár elég ideje vannak a piacon az ssd-k, hány ilyen wear-out esetről hallottál normálisabb gyártó termékeinél? pedig elegen hibernálnak mondjuk naponta, az napi 1-2-x giga írás alapból. vettem az intel 320-at, ami nem a legújabb, és mlc-s. azt írja minimum 5 év garantált élettartam, napi 20 giga írással.

a sok ram nem váltja ki, nekem is 8 giga van. biztos felhasználástól is függ, de notinál halmozottak az előnyök.

mondom, egyikünk se árul ssd-t, de ez a merevlemez elég lyukkártya az ssd-hez képest.

@stifi: én említettem az msatát, de melléraktam a minipci-e-t is. nála működhetne, lévén linuxos is meg szakértené is a bootot. persze inkább elméleti lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#111) bambano válasza lapa (#110) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a 8 giga az nem "sok ram" :P

amikor ténylegesen meló van, akkor az a pár program beül a ramba, és nem várok semmire.

(#109) stifi: "a boot nem lesz tőle gyorsabb, és a programok sem töltenek be gyorsabban az első indításnál (nálam például ez sarkalatos kérdés)": ez mind igaz, de engem nem zavar. az esetek jelentős részében cmos alarm indítja a gépet, mire kinyílik a csipám, már bebootolt. ha nagy ritkán nem, és kézzel indítom, mire megjárom a királyi utat, már rég működik. igaz, hogy nagyobb programok nem úgy indulnak, mintha lenne ssd, de egy nap egyszer indítom, és kész. és itt erősen visszautalnék a "pláne desktopon" kitételre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) Dare2Live válasza lapa (#110) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tipikusan az a user akinek fogalma sincs róla de szar. bambano ilyen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#113) amargo válasza bambano (#107) üzenetére


amargo
addikt

Leírtad a lényeget, Te megteheted, hogy várjál a gépre vagy az is igaz, hogy az RDP/VNC-re nem kell várni :)
Szerintem ezt már kár túl misztifikálni. Leírásodból kitűnik, hogy az előző géped sebessége is elég volt, én nem akarlak meggyőzni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#114) KillHates válasza Dare2Live (#112) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖöö... azért ez egy kicsit mintha ki lenne sarkítva :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#115) UnA válasza amargo (#100) üzenetére


UnA
Korrektor

"Csak egy példa. Tudsz olyan disk-et, ami van olyan gyors mint egy ssd?"

Seagate Momentus XT sorozatot próbáltál? Elég jól közelíti az SSD teljesítményét.

(#116) bambano válasza Dare2Live (#112) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van pár ph! tag, akinek valamiért szúrom a szemét, ők minden mondatomba belekötnek, mint a betonba, anélkül, hogy foglalkoznának azzal, mit is írtam. engem nem zavar, mindenki a saját szerencséjének a pogácsa. A másik tipikus kötözködése, hogy úgy mond rólam állításokat, hogy fogalma sincs róla. Van ez így.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#117) bambano válasza amargo (#113) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerencsére nem vagyok rdp/vnc-re kényszerülve.

"Leírásodból kitűnik, hogy az előző géped sebessége is elég volt": de ha ez tűnik ki belőle, akkor minek erőlteti itt mindenki az ssd-t? Mintha mindenki jobban tudná nálam, hogy mire kell használnom és ahhoz kell-e ssd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#118) Dare2Live válasza bambano (#116) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vadul beszélsz vmiről amit nem használsz.

Amikor meg megemlítem személyeskedésre fogod. nc

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#119) bambano válasza Dare2Live (#118) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vadul beszélnek valamiről, amiről azt hiszik, nekem szükségem van rá.

nem azzal az egy darab mai hozzászólásoddal kerültél bele ebbe a bizonyos skatulyába. másrészt ha a "megemlítésed" is bőven személyeskedés, akkor miért csodálkozol, hogy a válaszban is van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#120) KillHates válasza bambano (#119) üzenetére


KillHates
nagyúr

"vadul beszélnek valamiről, amiről azt hiszik, nekem szükségem van rá."

Ez a fogyasztói társadalom alapvető működése. És Te most áldozat lettél!


NEKED SSD KELL, NEKED SSD KELL!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#121) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Valaki felhozta korábban, hogy a csuklótámasz alatt lévő merevlemez kényelmetlenül melegített...
Nekem sem T40-nél, sem T61p-nél nem volt / nincs ilyen gondom.
Mondjuk elképzelhető, hogy a 7200-at forduló darabok melegebbek, de fogyasztási-hűvösségi megfontolásból mindkét gépben 5400-es lemezt használtam.
Szóval, valamit valamiért.... ha kell a sebesség, az meleg lesz, mint procinál, vga-nál is.
Persze SSD mellett versenyképtelen bármilyen lemez.

(#122) lapa válasza FoxiestFox (#121) üzenetére


lapa
veterán

nekem volt ilyen, az még békebeli hita travestar volt. azóta vettem olyan tp-t, amiben az enter alatt lakik. de nekem is 5400-es lett, pláne hogy csak abban volt / van(?) terás.

[ Szerkesztve ]

(#123) bambano válasza KillHates (#120) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hehe, én jól láthatóan nem lettem áldozat :P

bár ma belémdumáltak egy sevrolé hirdetést, de üsse kánya :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) balintdavid


balintdavid
tag

Ha csomó terminált használsz debiánon, akkor az alap gnóm-terminál helyett ajánlom ezt:
[link]
Mielőtt áttértem tiling wm-ekre én is ezt használtam, nagyon karaj

[ Szerkesztve ]

kazuár

(#125) bambano válasza balintdavid (#124) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

még szerencse, hogy leírtam, hogy miért nem jó ez nekem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) Vladi válasza lapa (#68) üzenetére


Vladi
nagyúr

t40 nekem is lassan kimúlt. Eladtam persze előtte, az új vevő azt mondta, megpróbálja megcsináli. Hát nem tudom, hogy sikerült -e. :D most t60-van, remélem még sokáig húzza az igát.

Nekem amúgy tetszik a design, én ezzel már leélném az életem. A billnél meg nem létezik jobb, én nem láttam még jobban gépelhetőt. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#127) ielektros válasza bambano (#10) üzenetére


ielektros
senior tag

neked a touch pad milyen allapotban van? az enyem februari gep es a kozepe mar tukor fenyes. Nem optikailag zavar, hisz munkagep, de erzesre nagyon zavar, hogy a szeleken rucskos, kozepen meg tukorsima. Van olyan alkalmazas ahol kenyelmesebb a trackpoint, de sokszor hasznalom a touch-ot. Rendeltem hozza ujat Hong Kong-bol, eredeti, gyarit, de azert nem szeretnem evente turbozni a tapipadot.

(#129) kenwood válasza bambano (#119) üzenetére


kenwood
veterán

Azot van mar ssd a notidban, vagy meg mindig eleg a hdd ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.