Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

grat jó teszt

Az utolsó előtti képen olyan hatást kelt, mintha vmi kínai kvarcjáték lenne tetrissel :D Ha már tuning: aktív hűtése van, vagy tök hangtalan?

(#2) stevenson válasza JoeYi (#1) üzenetére


stevenson
csendes tag

aktiv hutese van ami tokre hangtalan :D :))
persze hallani azert lehet a hangjat, de ahoz kegyetlen mod kell fulelni, mert ha mar a winamp megy legkissebb hangeron az is elnyomja

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#3) zdanee


zdanee
őstag

Jo kis cikk. Sajna amikor a 40eFt-bol hirtelen 80eFt lett, elvesztettem az erdeklodesemet.
A cikkbol kimaradt ekezetek szerint a magyar kiosztas nem mukodik, vagy csak lustasag?

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Külföldről vetted ? Mennyi volt ?
Internetet próbáltál rajta ? Mondjuk mobillal összekötve.... :D
Ebben csak SSD van, mekkora ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) stevenson válasza philoxenia (#4) üzenetére


stevenson
csendes tag

Nem kulfoldon vettem, bar onnan hoztak be nekem... 105 volt a vegosszeg
Netet csak LAN kabelen probaltam rajta (UPC Chello), mobilrol nem mert sose volt ra szuksegem, igy eszembe se jutott.
Csak SSD es 4GigaByte, de letezik 2 illetve 8 gigas valtozata is, de a 2-esben sok mas ki van sporolva/megroviditve, pl no webcam, kissebb aku, es meg talan egy-ket dolog de hirtelen nemtom. Allitolag keszul 16gigas is, de errol pontos infot nem tudok. A 8gigas is tan meg nem kapphato, mer ha kaphato lenne akkor inkabb radobtam volna meg egy 10-est azt inkabb azt vettem volna meg.
Kesobb fogok meg bele venni egy 8giga memo kartyat, merthat van benne olvaso is, es igy a 12 giga mar eleg kenyelmes tud lenni.

zdanee: Kemeny lustasag :D
edit: most hirtelen kiprobáltam rajta a magyar billentyű kiosztást is, mint látható, gond nélkül működik, csak furcsa, hogy nem látom, melzik ékezetes hol van, meg már megszoktam az Y és a Z forditott elhelyezkedését...

[ Szerkesztve ]

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#6) Daath


Daath
csendes tag

Végül is csak a lényeget nem tudtuk meg: mennyire lehet programozásra, tanulásra használni. :DD :)) :DD

(#7) philoxenia válasza stevenson (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem gyakorlatilag mobil internetezésre kellene valami, ez a cucc is köztük van, de ennyiért már nem túl olcsó.... :( :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) philoxenia válasza Daath (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérdezz, kérdezz, kérdezz ! :DDD

Olvass is, a hsz.-ekkel együtt.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) stevenson válasza Daath (#6) üzenetére


stevenson
csendes tag

Programozasra jol lehet hasznalni, de ezt azert nem irtam, mert a prohardveres cikkbol kiderult, hogy a gepelest rajta 1-2 ora alatt meglehet szokni, es mivel megy rajta az xp, igy a programok is amik kellenek a programozashoz, es mivel azok tobbnyire dos-os progik, igy a 800x480-as felbontas egyaltalan nem kicsi.

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#10) eziskamu válasza stevenson (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért nyugtass meg külső meghajtóval azt a dvd-t le is tudta játszani, nem csak méretarányok szemléltetésére volt jó. :D
Na ez legalább teszt volt, nem úgy minta reggeli nudli, amit egy boltos nyitott, és zárták.

(#11) JoeYi válasza philoxenia (#7) üzenetére


JoeYi
őstag

Nokia N770, N800, N810. Ezek gyakorlatilag csak netezésre jók :)

[ Szerkesztve ]

(#12) philoxenia válasza JoeYi (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezeket mennyiért és hol lehet nálunk kapni?

Ráadásul ezek elég kicsik is. :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) 7


7
addikt

Vicces, hogy ki sem próbáltad az eredetileg rátervezett Linuxot, pedig (ha már gépelésnél a PH!-cikkre hagyatkozol) olvashattad, hogy egész pofásra sikerült. Főleg azt tekintve, hogy igazából játékhoz Wine-t fel lehet tenni, és onnantól kezdve a Q3A meg Warcraft nem gond (ezek kifejezetten jól futnak Linux alatt is)

(#14) stevenson válasza 7 (#13) üzenetére


stevenson
csendes tag

Es itt jon kepbe ujra az hogy programozas, mert fosulin nem csak java, de C++, modula, assembly oktatas is van.

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#15) twollah


twollah
nagyúr

Az ismertetobol ezeket a teszteket hianyolom:
- 7Zip.
- WinRAR.
- SuperPI.
- HDTune.

Jo lenne tudni, hogy:
- milyen gyors a benne levo CPU (a Quake 3 nekem nem mond semmit).
- milyen a kijelzo betekintesi szoge stb.
- mennyi ideig birja a nyuzast az akkumlator.

(#16) Dark Archon


Dark Archon
addikt

FLAME ON
Hogy nem lehet 2008-ban már, hogy egy publikumnak szánt cikkben legalább ott legyenek a kibaszott ékezetek :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#17) 7 válasza stevenson (#14) üzenetére


7
addikt

Akkor én voltam hülye, hogy azt hittem, a C++ sem gond Linux alatt? (assemblyről nem tudok semmit)

(#18) bLaCkDoGoNe válasza twollah (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tessék olvasni PH!-s reviewet twollah mester :)

Kérdésem nekem is lenne, bár mivel a Linux le lett gyalulva róla, ezért valószínűleg a tulaj nem fog tudni válaszolni - remélhetőleg talán majd más. Webfejlesztésre mennyire használható a kütyü? (Úgy értem van-e rajta Apache, PHP meg MySQL?)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) vtechun


vtechun
veterán

Én is akarok wint rakni, de csak SD kartyara kellene. Egy voip progi miatt.

(#20) eziskamu válasza stevenson (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem válaszoltál nekem még. Hogy ment a gépen a Dogma? :)

(#21) dabadab válasza 7 (#17) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hogy nem gond (ahogy az assembly sem). A gond inkabb az lehet, hogy adott helyen nem C++-t, hanem Microsoft Vusal Studio 2005-ot tanitanak, meg MFC.

DRM is theft

(#22) stevenson


stevenson
csendes tag

Na szoval:
DVD-t usb-n keresztul nem neztem meg rajta, sajnos nem volt mar kedven ujra eloturni az ideboxot, igy halozaton keresztul tekintettem meg a filmet, 5-10 percig neztem, gondoltam ennyi ido alatt elobukkannak a gondok, de semmi.. tokeletesen nezheto volt. Tudok rola hogy az usb-s eleres lassabb mint a halozat, de ha masok kiprobaljak hogy ugy jo-e, akkor szerintem ezzel a kutyuvel is jo lesz, mert gondolom itt a lenyeg az volt, hogy maga a gep videokartyaja birja-e a DVD formatumot.

Winrar eredmeny KB/sec-nek 238-at irt, a superPI meg 9perc 30 masodperc alatt vegzett a 4 megas szamolassal. A HDTune pedig a benchmark vegen egy ilyen kepet adott: [link]
Orajelet pedig irtam a cikkben, pont a quake3-as resznel.

Szerintem alapbol nincs rajta webfejleszteshez szukseges dolgok, elvegre az asus ott probalt sporolni ahol csak tudott, de xp alatt az uniform server vigan futkarozott...

Lustasagom fo erenysegem, igy kapasbol nem neztem utana, hogy a kivant prog nyelvek programjaibol letezik-e linuxos verzio. Meg amugy is, minek valtsam le azt amit mar megszoktam? Ha nekem ez jo, akkor igy marad, meg ha masok szerint a Linux szazszorta jobb lenne erre a kutyure.

Ha valakinek a kerdese kimaradt, akkor szoljatok!

[ Szerkesztve ]

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#23) vtechun válasza twollah (#15) üzenetére


vtechun
veterán

Kijelző betelkintési szöge határozottan jó. Komolyan. Valami wint kellene rakni SD kártyára nekem avoipwise.com -os vopi progi miatt. Wine alatt nem akart menni :( Gyári skype ami rajtavan még nem kezelte webcamot, benne levo pidgin nevu msn kliens sem. Raktam rá uj skype-ot es amsn-t ezek mar kezelték. Opera alatt f@szaul lehet oldalak szelesseget kijelzohoz igazitani igy azzal kenyelmesebb bongeszni.

(#24) (Kolombusz) válasza stevenson (#22) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Üzemidő?

(#25) zfarkas válasza stevenson (#22) üzenetére


zfarkas
senior tag

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?
57006.
Mit nyertem?

Raw Dark Pure

(#26) stevenson válasza (Kolombusz) (#24) üzenetére


stevenson
csendes tag

ja igen, uzemido, tudtam, hogy valami kimaradt
durvan 3-3.5 orat bir, bar erosen fugg attol mire hasznalja az ember, nekem 3 orat ugy sikerult elerni, hogy felora warcraft3, majd maradek idoben msn webcammal egyutt, nem wifin keresztul, hanem kabelen

zfarkas: semmit, de neked legalabb leesett a tantusz, nem ugy mint a haverjaimnak :D

[ Szerkesztve ]

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#27) twollah válasza bLaCkDoGoNe (#18) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem fogok PH! reviewot olvasni.
Vagy megcsinalja a tesztiro ebben a cikkben vagy nincs ertelme az egesznek.
Ez kb. olyan, hogy a boltban nem arulnak tejet, de 2-3 sarokkal arrebb vehetsz es erre fel is hivjak a figyelmed a boltban ahol tejet szerettel volna venni.

(#28) twollah válasza stevenson (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

A "HDD" CPU hasznalata brutalisan alacsony.

(#29) bLaCkDoGoNe válasza twollah (#27) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem nagyon sántít a hasonlatod. Ez nem bolt meg tej meg 2-3 sarok. Egy csomó dolog már le volt írva a PH!-s tesztben, azt miért kellene még egyszer leírni? (Pl. akkus üzemidő.) Két kattintás és olvasod.
Szerintem sokkal hasznosabb, ha további infókat, tapasztalatokat oszt meg velünk a cikkíró.
Persze lehet mindenben a hibát keresni, csak akkor elég szomorú élete lesz az embernek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#30) twollah válasza bLaCkDoGoNe (#29) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem akarok flamelni, de akkor mi a fenenek szuletett ez a cikk ha mar a PH! korberagta a dolgot.

Ja es bocs, hogy maximalista vagyok...

(#31) stevenson válasza twollah (#30) üzenetére


stevenson
csendes tag

a PH! nem tert ki a winxp-re, jatekot nem probaltak igazan (mert csak vannak olyanok is akik azt is tennenek ra), webcamerarol se kep se semmi, meg hasonlok

amugy az itt feltett kerdeseket osszesiteni fogom a nap vegen, es este vagy holnap reggel beletoldom a cikkbe.

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#32) twollah válasza stevenson (#31) üzenetére


twollah
nagyúr

Ok, ugy mar kicsivel kerekebb lesz a cikk.

Mennyire hangos a gep?
Aludni lehet mellette? (ok tudom egy legkalapacs mellett is lehet aludni ha hulla az ember)

(#33) 7


7
addikt

Ha már ennyit hivatkoztok rá, hogy a PH!-s tesztben le vagyon írva a többi dolog, akkor akár már az elején fel lehetne hívni rá a figyelmet, hogy ez a cikk csak avval foglalkozik, hogyan is fut a WinXP az EEEpc-n, továbba bevésni a cikk végére, hogy további információk itt vagy valami hasonló.

További hibának tartottam, hogy nem jelezted, hogy 4GB-s a háttértárad, csak annyit írtál, hogy 1,9GB szabad hely maradt.

[ Szerkesztve ]

(#34) stevenson


stevenson
csendes tag

twollah: Egyaltalan nem hangos, sot! Amikor az ember hirtelen bekapcsolja semmi hangja nincs, de szoszerint, se halk sipolas, vagy zugas. Amikor bekapcsol a venti (az egyetlen mozgo alkatresz az egesz gepben) az se hangos, hogy aludni lehet-e mellette nem tudom, de teny hogy ha legkissebbre veszem a hangerot a gepen, es a winamp 40%-on zenel, mar az is elnyomja a ventit.
Mondjuk nemtudom bug-e vagy ennyire nem tud hulni, de ha egyszer bekapcsol a venti mar csak akkor kapcsol ki ha a gep is kikapcsol, mert toltam rajta a q3-at, majd elkezdtem netezni 1 orat, es felfigyeltem ra hogy a venti meg megy, gondoltam kikapcsolom majd ujra be, es bekapcsolasnal mar nem ment a venti... szal...

yetike: teny hogy nem irtam, boccs, de amugy lazan kilehet kovekeztetni a cikkbol hogy 4gigas, mert irtam hogy ha tehettem volna 8gigasat veszek, es felhivtam ra a figyelmet hogy a 2gigas tul kicsi a win-nek, ergo...
bar teny, hogy ez akkor sem mentseg arra, hogy nem irtam.

ja es ezt nem irtam, de amikor probalkoztam az overclockinggal, akkor beizzitottam egy everestet is melle, hogy a hofokrol legyen tudomasom, 52fokot jellzett, meghuztam a procit, majd bedobtam neki egy superpi-t hogy lassam max proci terheles melett meddig megy fel azzal a plussz ~200mhz-el, es a homero megse moccant... szal lehet ez is egy bug a ventivel egyutt...

[ Szerkesztve ]

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#35) Gabesz84 válasza stevenson (#34) üzenetére


Gabesz84
őstag

a kerdes a kovetkezo: ezen te hogy fersz el egy normalis fejlesztokornyezettel? (pl eclipse, vagy az emlitett vs2005)
Szerintem fejleszteshez ez a kijelzo remesen kicsi, en 1280-ban sem ferek el igazan, igaz nem csak par soros morickapeldakat kell osszedobnom.
A 105k-s ara mellett szerintem jobban megeri venni 130k korul egy "rendes" notit.

[ Szerkesztve ]

(#36) vtechun válasza stevenson (#34) üzenetére


vtechun
veterán

aludni szerintem tuti lehet mellette, viszont siri csendben azért hallani. Én amikor budin netezek rajta akkor hallom. De ha mondjuk tv-t nézek sztrimről, akkor már nem észrevehető. Amit még mindenképpen megjegyeznék, hogy eléggé melegszik. sőt... Kifejezetten forró fejű... Remélem sikerül xp-t applikálni SD kártyára. Akkor midnen pöpec lesz :D

(#37) Klemice


Klemice
senior tag

105 egy kicsit sok érte :S

(#38) vtechun válasza Klemice (#37) üzenetére


vtechun
veterán

enyém 70 ezerbe került :))

(#39) Klemice válasza vtechun (#38) üzenetére


Klemice
senior tag

az már barátságosabb ár
hol jutottál hozzá? :D

(#40) rudi válasza Gabesz84 (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem is az elféréssel lenne a legnagyobb bajom. Amikor nálunk járt az Eee PC, akkor nagyon jó kis mobil cuccnak tűnt, aminek a korlátozott méretét állítólag idővel meg lehet szokni, meg a kijelző is végülis elég lehet meg még pár kompromisszum. Aztán nálam volt a 11,1"-os wide kijelző Asus U2, aminek a tesztelése közben folyamatosan azt éreztem, hogy sokkal többet ér ez a minden méretében valamivel nagyobb, több mint egy kilós cucc mint a valamivel kisebb de sokkal kevésbé hatékony Eee PC. Jó, arra biztosan jó az Eee PC, hogy ha van pár óra szabadidőd valahol és el kell baromkodni youtube-on, MSN-en meg ilyeneken, akkor el lehet. Arra viszont, hogy egy normál felületen 1 órás melót a terepen a korlátozott éretű billentyűzet és kijelző miatt 2 óra alatt csinálj meg, már nem biztos hogy szerencsés. Ilyenkor a 12"-os szubnotebook (Dell D400-ak már 90 000 Ft körül foghatóak) messze jobb választás. Szerintem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) escie válasza stevenson (#14) üzenetére


escie
őstag

lol?
egyedul a turbopacal miatt kellet neha a dosbox, a tobbi mind megoldhato nativan linux alatt is, sooot...
c? abban irtak a linuxot is
cpp? peldanak mondjuk kde, mondjuk qt... megoldott.
assembly? dosbox.
postscript? megoldott, persze.

mi kellet meg az utobbi harom felev alatt? (java meglett amugy, kollega? ;] )
--
engem is elgondolkodtatott amugy az eee, de arra jutottam, hogy duplaert mar tizszer olyan hasznos gepem lesz egy HPQ nc4400 szemelyeben, dualcore 2GHz, 1G ram, 80GByte HDD.

I'm back, baby!

(#44) vtechun válasza Klemice (#39) üzenetére


vtechun
veterán

Anyámék hozták ausztráliából. 76 ezer volt, de áfát visszaadják.

(#45) bLaCkDoGoNe válasza rudi (#40) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért tegyük egymás mellé pl. az U2 árcímkéjét (oké, még nem ismert, de nem két fillér lesz ugyebár), mindjárt más a dolog fekvése.
Illetve tegyük mellé egy használt noti (Dell D400) vásárlásával járó gondokat: garancia, akkus üzemidő, állapot.

Minden fórumon erről megy a szájtépés, de igenis van egy réteg, akinek piszok jó ez a cucc. Nekem például remek lesz a "nagy" notim mellé illetve esetenként helyett. Sokszor csak néhány e-mailt kell megválaszolnom, word doksikat írogatni, ilyesmik: erre pöpec, hogy ha bárhova megyek, csak bedobom a táskába, nem kell vinnem a notit magammal, ha nem muszáj. Ha pedig olyan a feladat, akkor természetesen a normál notin fogok Photoshopozni, AutoCAD-ezni, akármi.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46) stevenson


stevenson
csendes tag

Nyilvanvalo, hogy az eee-t nem fogepnek akartam megvenni, mert arra ott van az asztali, azon elferek, elvegre 1280x1024-ben fut, ez arra jo, hogy szoszerint behajitom a taskamba ket fuzet koze, azt irany a fosuli. Addig oke, hogy mi minden fut mar Linuxon, de hat az istenert, nekem XP kell, oke, maradi vagyok, meg hulyen fogok meghallni, de akkor is, en se eroltetem senkire a windows-t, ti se eroltessetek ram (rendben, kozvetlenul nem tettetek, de sokat utaltaok arra, hogy minek is az xp).
Szoval ez kifejezetten iskolaba kell, na meg ha van 1 ora szunet amiert nem erdemes hazamenni, akkor legalabb el lehet okorkodni.
Es (bar ezt a cikkben irtam) legfobbkeppen anyagi gondok vannak itt, erre az eee-re is epp hogy kikohogtem a penzt, szal senki ne mondja, hogy "plussz meg ennyi meg annyi azt vehettel volna egy jobbat", mert ez a gep mar abban a "meg ennyi meg annyi" kategoriaban van, hasznalt notit meg kerulom.
Nincs benne cd meghajto? Es? Az asztaliban is, most, feleve eloszor hasznaltam ujra, hogy kiirjam az "EEExp-t".

Mellesleg, kolega, meglett a java (3-as lett), szerencsere mar elsore... annyira nem volt nehez, csak en voltam mindig lusta tanulni.

edit: amugy most esett le hogy ki vagy :D

[ Szerkesztve ]

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#47) ginginke


ginginke
csendes tag

Nekem csütörtök óta van meg az eee pc, én is teljesen meg vagyok vele elégedve, egyenlőre míg nincs rajta sok cucc elférek a 4 gigán,de tervezem külső vinyó vásárlását. Nekem is le van az xp kicsinyítva, de azért jól mutat a vista skin ;) . Kamera meglehetősen jó, csodálkoztam is rajta , hogy elég éles. Én is felraktam a warcraftot az is szépen megy, proci után nekem is utána kelett néznem,mert alapból nekem sem engedte fullra, szóval sikeresen fut 800-on. Külföldön elég jó ára van, de én Magyarországon 101980 ft-ért vettem, de bőven megéri.

(#48) escie válasza stevenson (#46) üzenetére


escie
őstag

q3-mat hagyd fent, majd lovoldozunk valamelyik eloadason... :DDD

I'm back, baby!

(#49) stevenson válasza escie (#48) üzenetére


stevenson
csendes tag

akkor mar harman vagyunk, mert arpi ezt mar hamarabb mondogatta nekem :D
szerencsere, neki valamilyen nemtudom milyen modban mehet a wifi amivel mar harman tudnank tolni azt a szart :D

Amugy amberek. Lassan elkeszulok a modositott cikkel, jopar dolgot valtoztattam eddig benne, szal majd update valamikor holnap reggel, addig johetnek a kerdesek.

edit: ja es mar ekezetes lesz, csak hogy megfeleljek 2008nak :))

[ Szerkesztve ]

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#50) vgergo


vgergo
aktív tag

itt bruttó 79 800 Ft-ért hozzá lehet jutni (de csak február 4.-től)
[fehér]
[fekete]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.