Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Az a baj, hogy ez alapvetően nem a nyugat hibája, vagy legalábbis nem olyasmi amit Európaiként kell vagy tudnánk megoldani.

Nyilván el lehet azon vitatkozni, hogy mekkora a szemétimport és ilyesmi, de úgy emlékszek a tengerben lévő műanyag 30-40%-a halászati eredetű. Ezen nem segít hogyha betiltjuk a szívószálat meg normális csomagolás helyett papírba rakatjuk a felvágottat.

Ha már megy a lobbi akkor pl azért lenne érdemes lobbizni, hogy segítsük a fejlődő országokat hogy kiépüljenek a megfelelő feldolgozó rendszerek náluk is. Továbbá komolyabban kéne ellenőrizni a cégekkel, hogy mi történik a szemetükkel, mert nyilván csábító olcsón elvitetni a világ másik felére, de ha ott csak bebasszák a tengerbe akkor az igenis az adott cég sara.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) Gdi válasza nemlehet (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Én ezt totál elképzelhetetlennek tartom, hogy 30-40% halászati eredetű. Hálók meg ládák, vagy mik?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) nemlehet válasza Gdi (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen főleg háló. Ezek az ipari hálók iszonyat méretűek ám. (https://www.peta.org/issues/animals-used-for-food/factory-farming/fish/commercial-fishing/)
300 feet to 7 mile in lenght.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) updog válasza nemlehet (#1) üzenetére


updog
senior tag

Ha már megy a lobbi akkor pl azért lenne érdemes lobbizni, hogy segítsük a fejlődő országokat

Az első fejlődő ország a listán amit látok az a Fülöp-szigetek, és az első 2 szereplőnek több a szemete, mint a következő tíznek összesen.

Pontosan tudjuk mit kellene tenni, de az borítaná a világpolitikát és persze az emberiség (szerencsésebbik) felének megszokott, kényelmes berendezkedését...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5) elektrotank


elektrotank
tag

Indiába meg asszem már ki van világítva a szeméthegy, nehogy nekimenjenek a repülők. Szomorú sajnos. Remélem a hulladékkezelésünk minél előbb javul.

Személyes élmény: 2-3 évvel ezelőtt talán, voltam Rijekába egy fesztiválon. Tök jó meg minden, de a nap végére már szeméttel voltak tele az utcák, sőt, már a tengerbe is úsztak... elég kiábrándító volt látni.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6) Soderes


Soderes
aktív tag

Hát ha ennyire tudják, hogy mennyi van ott, akkor már összes is lehet szedni és újrahasznosítani.
Úgy is sok arra a léhűtő.

(#7) Eastman válasza elektrotank (#5) üzenetére


Eastman
őstag


+

Konkrétan ez az a szeméthegy amiről írsz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) elektrotank válasza Eastman (#7) üzenetére


elektrotank
tag

Jól tudom! Anno a blogomon (nem a logout-on) írtam a szemetelésről. Ott is asszem megemlítettem, meg képet is biggyesztettem hozzá. Így egész szép jövőnk lesz.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#9) Gdi válasza Soderes (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

Erről az újrahasznosításról jó lenne látni valóban működő példákat is.
Mert eddig nekem az jött le, hogy vagy drága (biológiai, termikus), vagy szennyező (kémiai), vagy lehetetlen (polimerlánc roncsolódás).
Marad a mechanikai, amit azért valahogy használható formába kell hozni. Pld bedarálni és építőelemet csinálni belőlük: tégla, burkolólap... de ez esetben is adalékozni kell.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) Eastman válasza Gdi (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Szilvássy Mihály.

...vagy nem. Talán.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) bkercso válasza nemlehet (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lakosságarányosan már elég másként nézne ki a grafikon.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#12) #56573440 válasza Gdi (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

már most verik a tamtamot hogy nem a tengerben úszó teknős a para aki megeszi a zacskót, hanem az aprózódás miatt a mikroműanyag, ami a táplálékláncban is jelen van már most is, és hogy milyen hatása lesz az emberekre azt megbecsülni is nehéz még rövid távon is. Az azbeszt is jó dolognak tűnt, készült belőle gyerekeknek műhó, meg szigetelés is, aztán kiderült hogy annyira azért nem ideális hogy finoman fogalmazzunk. Műanyag hulladékból házat meg járólapot építeni... Nem tudom...

Meg ugye műanyag és műanyag között is van némi különbség, a háztartási hulladék meg eleve random és szennyezett, a válogatás jelentős humán erőforrást igényel, anélkül meg lehet tisztítani és darálni a végeredményből ember legyen a talpán aki konzisztens terméket gyárt, kb lehetetlen...

Gyerekcipőben jár a hulladékgazdálkodás, mert nincs mögötte valós érdek, legyen szó műanyagról vagy elektronikai hulladékról, meg még sok dologról.

(#13) Hieronymus válasza nemlehet (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az a baj, hogy ez alapvetően nem a nyugat hibája, vagy legalábbis nem olyasmi amit Európaiként kell vagy tudnánk megoldani."

A grafikon korrekt, csak információ hiány okán értelmezitek hibásan.

Én az egyik legkulturáltabban környezetvédő országban élek. A házi szeméttárolóban.:
Az üveget szín szerint gyűjtjük. Fehér, zöld és barna.
A papírt külön tárolóba.
A fémet és műanyagot külön tárolóba
Az ételmaradékok és konyhai hulladék újrafeldolgozásra kerül.
A maradék szemét közé nem dobunk az előbb felsorolt dolgokból. Elméletileg.

A hulladékudvarokban még ennél is szelektívebben lehet leadni a hulladékot.
Ez tuti szép és jó dolog.
Ezek után a műanyagot, szépen szelektíven tömbökbe préselik. A feldolgozás ezen fázisa végén van még némi gond.
Sokáig Kínába lehetett szállítani a műanyag szemetet. Ekkor mi vittük és fizettünk is azért, hogy átvegyék.
Ebből a szemétből zokni, ing, ... készült volna, ha nem szabadultak volna meg a hulladéktól. Miután a Marina árok is olyan szinten lett feltöltve, hogy már a hajózás is veszélyben van miatta, (Na jó ez erős túlzás.)
már fizetség ellenében sem veszik át a szemetünket. Gondolom más országnak kell még jövedelem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) Soderes


Soderes
aktív tag

A kínaiak pl. kőolajat nyernek ki a műanyag flakonokból. Volt erről egy doksi film is, amit láttam a NaT Geo-n.
Rengeteg féleképpen újra lehet hasznosítani.
Csak lusták, mint a dög. És inkább b*szák az rezet.
Szoros rokonságban vannak az itthoni perui indiánokkal.
Tisztelet a kivételnek.

Már bocsánat a kifejezésért, de így van.

(#15) #56573440 válasza Soderes (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez nem lustaság, hanem a jól ismert gazdaságunk mozgatórugóinak problémája. Mocskosul olcsó ugyanis előállítani konstans minőségű nyersanyagot olajból és gázból mint újrahasznosítani a meglévőt. Kis túlzással bemegy pár cső a gyárba, és a túloldalon bálázva kijön minimális humánerőforrás szükséglettel évi milliós nagyságrendű tonna friss pellet, amilyet csak akarsz. Ezzel jelenleg nem tud versenyezni se sebességben se költségekben semmilyen technológia amit ismerünk és skálázható ipari szintre.

Az meg megint nem megoldás hogy exportáljuk kínába, és oldják meg ők, ez megint ilyen homokba dugom a fejem nem az én dolgom mentalitás. Szép lassan rá kéne jönni, hogy teljesen mindegy ki szart bele a medencébe, mindenki ugyanabban a vízben kell lubickoljon, és a szarszagot meg hamarosan a barna víz követi, és akkor lehet kapálózni hogy nem erre gondoltunk

(#16) updog válasza #56573440 (#15) üzenetére


updog
senior tag

Nem tudom hogy röhögjek a szemléltetésen, vagy sírjak hogy mennyire pontosan jellemzi a helyzetet.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17) bkercso


bkercso
nagyúr

A legvalószínűbb, hogy keményen megisszuk a levét, és csak az marad, aki bírja. A többi elhullik.
Ez persze igaz a klímaváltozásra és annak következményeire is.

Annyira szorosan összefügg a termelés, gazdaság, elosztás, életmód, politika stb., hogy még akkor se tudnánk, hogyan álljunk át egy fenntartható (=minden szinten teljesen más) életmódra, ha már ki lenne dolgozva, hogy az milyen lenne. Mivel komplex és sűrűn csatolt rendszereket nem lehet hirtelen megváltoztatni átmeneti instabilitás nélkül, ami miatt viszont ezek összeomlanának.

Amellett a klíma és szemét csak számunkra, jóléti nyugatiak számára a legnagyobb gond. Máshol a háború, járványok, éhezés, elmaradottság,... nagyobb problémát jelentenek, így ők nem követnék az új protokollokat, amíg ezek meg nem oldódnak.

Amit tenni lehetne, hogy az új klímához alkalmazkodva élő és fenntarthatóan működő, elszigetelt társadalmakat hozunk létre, amik csírái lehetnének egy új globalizmusnak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) Eastman válasza bkercso (#17) üzenetére


Eastman
őstag

Abban reménykedek, hogy az ükunokáink kibányásszák majd a földek alól a rengeteg műanyagot és talán hasonlóan* hasznosítják majd mint mi a kőolajat és földgázt. Persze közben majd szorgosan lehülyéznek minket.

*Nem feltétlenül elégetésre gondolok, hanem a majdani technológiákkal... Adja az ég!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Hieronymus válasza bkercso (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az új klímához alkalmazkodva élő és fenntarthatóan működő, elszigetelt társadalmakat hozunk létre, amik csírái lehetnének egy új globalizmusnak."

President Coriolanus Snow

Még az avatar is stimmel. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) bkercso válasza Eastman (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csinálnak belőle földgázt és az 50 éves globális Föld-helyreállító terv keretében visszapumpálják azt a földkéreg üregeibe, hogy az utánuk következő, esetlegesen ismét primitív társadalmak technológiai fejlődése el tudjon indulni. Ezzel párhuzamosan kivonják a légkörből a CO2-t és a metánt. :D

Hieronymus: Nincs új a nap alatt... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) #56573440 válasza bkercso (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hogy a sok vészes anyagot kezelő üzem, reaktor, etc mit csinál a hullás után azért elég komoly kérdőjel lesz annak aki marad...

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr

"Valszeg el sem olvastad a hírt idáig."

Mert nincs is semmi értelme. Hagyjuk már a mókus szigeteket.... A Tisza nevében című filmet ki látta? Az a mi feladatunk...

Egyébként be kell keményen szabályozni. Ehhez vér kéne a pucába.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) totron válasza bkercso (#20) üzenetére


totron
addikt

Ez honnan jön, hogy primitív társadalmak következnének?

(#24) bkercso válasza #56573440 (#21) üzenetére


bkercso
nagyúr

Most egy kis bolygónk van a nap Univerzumban. Lehet, hogy az utánunk következőknek csak egy kis földnyelvük lesz a nagy Földön. :O

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25) bkercso válasza totron (#23) üzenetére


bkercso
nagyúr

Műszakilag értettem. Kőbaltával nem lehet fúziós erőművet építeni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Amig raklapszámra veszik a pet palackos vizet itthon is, ahol kimondottan jó minőségű a csapvíz... Első körben az üdítő, ásványvizet gyártók felelősségét kéne megvizsgálni, nekik kéne újrahasznosítható, lebomló palackokat gyártani.
A műanyag evő mikróbákkak mi lett? Minden évben vagy 3x kijön egy ilyen hír, hogy vannak, megeszik, lebontják... Aztán a nagy semmi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27) #56573440 válasza Victoryus (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

Aztán kiszabadul a mikroba az uzembol es tényleg mind meghalunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Eastman válasza #56573440 (#27) üzenetére


Eastman
őstag

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) Hieronymus válasza bkercso (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilvánvalóan amíg üzemben lehet tartani a meglévő eszközöket, addig marad fejlett technika. A karbantartáshoz kevés ember fog érteni, de legalább tartalékok sem nagyon lesznek a javításhoz.
Gyorsan fog zuhanni a technikai szint.

Ennél sokkal komolyabb probléma, hogy olyan dolgokat kell megcsinálni a túléléshez, amihez nincs tapasztalatunk. Néhány évvel ezelőtt linkelt egy videót valamelyik házigazda, ami egy sárkunyhó építését mutatta be. Néhány életveszélyes hibát épített bele a készítője.
A döngölt falba nagy darab köveket rakott. De nem kötésbe, csak úgy. Egy nagyobb eső szó szerint elmossa a házat kőzuhatag kíséretében. Az ágy egy olyan "füstcső" volt, amit kívülről tüzelt. Azt már nem mutatta be, hogyan magyarázza be a füstnek, hogy a házon belül nem szabad a felfele irányban terjednie.
A tetőre félig égetett cserepet, amit ágak tartottak a levegőben. Én bemenni sem mertem volna. Elég ha egy ág törik és beindul a cserép eső.
Ezeket a hibákat én nem építettem volna bele. de másokat bizonyosan, amikre én nem gondolok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) bkercso válasza Victoryus (#26) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát azért a klór annyira nem tesz jót a bélflórának.

Műanyagevő baktériumok amúgy a természetben is kifejlődnek. Ahogy mondják, az élet utat tör magának. Legfeljebb csak annyira megváltozik az élővilág, hogy nehezen tudunk majd alkalmazkodni a változásokhoz. Pl. olyasmi jut a táplálékláncba, amit nem ismerünk és a hatásait se tudjuk majd kezelni..

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31) Rive válasza Victoryus (#26) üzenetére


Rive
veterán

A műanyag evő mikróbákkak mi lett?

Megvannak. A természetben csak úgy maguktól teszik a dolgukat és rongyolják az agyatlanul számolt műanyag-élettartamokat: hasznosításhoz megfelelő teljesítményt viszont csak akkor lehetne tőlük várni, ha rendesen meg lennének GMO-zva, az viszont pfujpfuj, nemár, hogy GMO mentse meg a világot. Úgyhogy megy a már válogathatatlan/hasznosíthatatlan mix az óceánba, vagy jobbik esetben a lerakóra.

...az üdítő, ásványvizet gyártók felelősségét kéne megvizsgálni, nekik kéne újrahasznosítható, lebomló palackokat gyártani. ...

A műanyag visszahasznosítás egyik legsikeresebb ágazata a PET palack.
Lebomló műanyag - nos, egyik oldalról azon szokás nedveseket álmodni, hogy a levegőből begyűjtjük majd a CO2-t, a másik oldalról meg azon, hogy lebomlik a műanyag és kiereszti a CO2-t. Akár vicces is lehetne :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) Eastman válasza Rive (#31) üzenetére


Eastman
őstag

#10 ?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) Rive válasza Eastman (#32) üzenetére


Rive
veterán

:(

Hadd legyek őszinte. Ha meglátok a környezetemben valami olyasmit (vagy akár emezt bármilyen formában) akkor vagy az megy, vagy én.
Nem tartom jelentősen nagyobb sikernek a dolgot, mint mondjuk az azbesztpalát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34) Eastman válasza Rive (#33) üzenetére


Eastman
őstag

Háát, igen, azt nem tudni, hogy mi a punit gőzölög ki, Szilvássy szerint az övé semmit. Mivel nem hevíti túl az elegyet. Nem tudom. Tényleg nem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) Rive válasza Eastman (#34) üzenetére


Rive
veterán

Gőzölög vagy sem, abban eléggé biztos vagyok, hogy ilyen technológiai 'tisztaság' mellett a cuccnak semmi rendes UV- vagy más környezeti védelme nincs. A magam részéről amúgy a mikroplasztik-mizériát ~ lesz@rom, mer' az rendes, tiszta anyag, de ez a feketésbarna izé - nos, ez teljesen más ügy és mindennek van határa.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) Hieronymus válasza bkercso (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Hát azért a klór annyira nem tesz jót a bélflórának."

Nincs már a vízben, amikor megnyitod a csapot.
Az elosztásra kerülő vízcsővezeték előtt mérőpontot kell létesíteni. Ott mérik a víz minőség mellett a klór mennyiségét az ivóvízben. A vízhez adott klór mennyisége nagyon jól szabályozható. Ha a vízvételi ponton kimutatható a klór mennyisége, akkor már baj van.

Van egy városi legenda, miszerint ha tejes víz jön a vízvezetékből akkor klóros a víz.
Ez hatalamas tévedés. A klór vizes oldata színtelen, legfeljebb sárgás színt vehet fel az oldat, de semmiképpen sem tejes kinézetet.
Erről egyszerű módszerekkel meggyőződhetsz. A tejes vízből kiáramló gáz belégzése köhögési rohamot okozna. De nem fogsz rohamot kapni. Másrészt elmész és vásárolsz klóros fertőtlenítő oldatot és vízbe öntöd. Marad az átlátszó folyadék.

Ha tejfehér vizet lehet a pohárba engedni, ami felfelé távozik a vízből, azt jelenti hogy a vízvételi hely közelében levegőt képes szívni a víz, a csőrendszerből. legtöbbször a csaptelep vagy a bekötéséhez használt elemek valamelyikének a csatlakozásán keresztül szív levegőt a mozgó folyadék.
Bernoulli törvénye mondja ki, hogy egy közeg áramlásakor (a közeg lehet például víz, de levegő is) a sebesség növelése a nyomás csökkenésével jár. levegőt képes szívni a víz, miközben álló helyzetben nem vagy alig szivárog. (Ne nyissunk felesleges vitát, megelőzöm.)

Amúgy a klór csak nagy mennyiség esetén képes eljutni a belekig. Maximum a gyomorig jut el, de komoly égési sérüléseket okozva az oda úton. A vízzel Nátrium-hipoklorit oldatot képez a klór, ami erősen oxidáló hatású. ezért a szöveteket roncsolva gyorsan sóvá alakul. A felszabaduló oxigén fertőtlenít.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) bkercso válasza Hieronymus (#36) üzenetére


bkercso
nagyúr

:C :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) Iramirez válasza Victoryus (#26) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Khm Khm ez nem egészen így van.Fővárosunk belső kerületeiben konkrétan az ólom miatt --is-- nem ajánlott/mérgező a csapvíz... Értem én,hogy a főnyomok überfaszák de a bérházakban szarok a régi víz csövek.Ez van.Ezért kell, pl itt raklapra venni a ásványvíz-et......

(#39) Eastman válasza Iramirez (#38) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnos ez így van.

Engem is foglalkoztat ez a kérdés.
[link] és [link].

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) bkercso válasza Iramirez (#38) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak akkor oldódik be az ólom, ha áll a csőben a víz. Nap közben, amikor mindenki használja, folyasd ki kicsit és töltsd kancsóba, akkor elvileg nem kéne, hogy nagy legyen az ólomtartalma.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#41) angyalpc2 válasza nemlehet (#1) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Én is így gondolom ahogy a képen van.

Kína, Ázsia fossa azokat a szarokat csilliárd tonna szám, amire semmi szüksége az emberiségnek.
Ha onnan jött vigye(ük) is vissza.

És habár energia pazarló a nyugati gazdag
Magát a szemetet nem ők okozzák. Mert vesz a 300 millió gazdag amcsi évente 300 millió telefont
a 2-3Milliárdnyi ázsiai indiai meg vesz 2 événte 2 Millárd telefont
A hulladék gazdálkodásuk, meg a béka segge alatt van és nem is látszik, hogy komolyan vennék.
Ők így szeretnek élni, szemétben, putriban, igénytelenül.
(nem mintha az EU usa minta polgár lenne...)

Ami nagyon súlyos hiba, hogy a terméken javíthatatlanok.
De olyan szinten, hogy aksi vagy előlap. Szét szedhetetlen. Ha meg is van, nincs kiadott javítás vagy kapcsolási rajz. Semmi.
Javíthatatlan, kuka.
Súlyos hiba a kormányok részéről.

[ Szerkesztve ]

(#42) Zolás válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Zolás
addikt

Nálunk Maglódon is fehér a víz, és ha pohárba öntöd, szépen leül az aljára! Mikor ideköltöztünk, megittuk a csapvizet, és két hétig hasmenés. Azóta palackos víz.
Valami olcsósítás jegyében a legócskább víztisztító cucc van belekeverve, és ettől olyan jó ihatatlan a víz.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#43) angyalpc2 válasza Zolás (#42) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

jó magyar víz

Már a vízvételnél se.
Vannak helyek, ahol a vízbázisra lerakót telepítettek, krva nagy észlények(és megkapta az engedélyt).
Teleptulaj meg budán vagy éppen 200km-erre lakik.

(#44) angyalpc2 válasza Hieronymus (#36) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

meg kell nézni a víz pH-t
én is az gondoltam hogy klóros...(vagy is savas)
Lakmusz papír... és enyhén lúgos
Úgyhogy ne mis savas, hanem lúgos a víz.

Lakásban, házban a víz tisztító lassan alap, és eleinte röhögtük ki az embereket, de ami 1 év alatt felgyülemlik a szűrőben 1-2 embernek az valami vicc. Felmerül az egészség károsítás szint.
Legtöbbször egyébként rozsda, vas.
Ami még problémás, az a hormonok.

(#45) #90088192 válasza angyalpc2 (#41) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez azért nem úgy van, hogy onnan jön, vigyük vissza.

A műanyaghoz igen alacsony savtartalmú(Ha jól emlékszem) kőolajra van szükség, a világ egyik legnagyobb lelőhelye Ausztrália. Akkor most minden műanyagot hozzanak ide mert innen jött ?

Kína nem gyártana semmit, ha nem lenne rá igény....Vagyis először, az élettartam, és divat problémákat kell megoldani, és visszatérni a tartós használati tárgyakra. Az meg elve lecsökkenti a műanyagok felhasználását.
Etelek csomagolása ugyan ez. El kell gondolkodni, hogy lehet műanyag csomagolás nélkül is élni.... csak mindenki kifogást keres a modern életstílus mögé bújva...

(#46) totron válasza #90088192 (#45) üzenetére


totron
addikt

Műanyag zacskó - amiben hazaviszed a szőlőt - használati ideje: fél óra. Öntöttvas serpenyőé: generációk. Átállás: dolog nem ilyen egyszerű, mert ha nem pörögne a sok szarral a gazdaság, az elérhető technológiák sem volnának elérhetők, megmaradnának drágán. Ironikus módon a szemétből és a fogyasztói birkaságból élünk, ugyanezek által fulladozunk.

(#47) Iramirez válasza bkercso (#40) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Biztosan.De miután megjött a hivatalos papir,h fogyasztásra nem alkalmas.Onnantól nem mertünk vele játszani.Így a mikró műanyagtól döglünk meg :) Aztán meg kapirgáltam a kérdést,utána néztem-utána kérdeztem...kiderült ez van, máshol is ez van.Csak inkább nem firtatják a kérdést. Kössz :)

(#48) PSti


PSti
tag

Macdonaldsba voltam, büszkén hirdetik ők már nem műanyagoznak. Kérdem akkor a szívószál mi. Ja, papír. Tehát hirtelen korlátlan mennyiségben rendelkezésünkre állnak a fák, hogy ilyenre pazarolhatjuk őket?

(#49) #56573440 válasza #90088192 (#45) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#50) Zolás válasza #56573440 (#49) üzenetére


Zolás
addikt

Ez egyébként nagy igazság. Amíg be nem jött a brexit, olaszországból hordtam fel a csokis sütit angliába svájcon keresztül. Ez megszűnt, mert nem vámolhatok be svájcba és angliába is ugyanazon áruval, kerülővel meg bazidrága lenne. A másik melónkat is elbuktuk, szintén olaszból angliába hússal töltött tészta tekercs. Ezt csak simán azért, mert napokig tartott az átjutás, meg a vissza jutás is. Szóval én értem, hogy valaki szereti a különleges dolgokat, de iszonyatosan sok a külföldi cucc mindenhol. Spanyolból fát vittem svédországba? Aztán kicsit arrébb másik fajta fát raktam, és vissza spanyolba! Fát a svédeknek! Mintha nem lenne elég erdő náluk.
A pick szalámi külföldre kihordását mai napig csináljuk, és még mindig olcsóbb kint mint itthon. Ja és finomabb is.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.