Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Elmör válasza aram01 (#38) üzenetére


Elmör
senior tag

Volt E8400-em (4Ghz) a GTX280 mellé 4GB rammal, a benchmarkja kihozott valami 50-60fps-t, de a játék ingázott rendesen 25-40 között, tehát néha belassult, egy-egy nagyobb robbanás vagy lövöldözés közben leesett jobban is a frame, aztán Q9400 3,6GHz-en már sokkal szebben vitte, nem volt magasabb fps-e, de az alját fixen 30-on tudta tartani, folyamatosabbnak látszott a játék. Nekem most nagy favorit ez a proci, nem is kér annyi feszt, mint anno az E8400em. :C

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#102) lipi67 válasza Elmör (#101) üzenetére


lipi67
veterán

"Nekem most nagy favorit ez a proci, nem is kér annyi feszt, mint anno az E8400em." ---- És nem is melegedik annyira. Ill. nálam 4Ghz-en se nagyon melegedett, tökéletes 24/7-es beállítás. (asszem 55-60° közötti magok )

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#103) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon igényes cikk, köszönjük!

Kár a VGA limitért :(

(#104) 8nemesis8 válasza ruzsabazsa (#17) üzenetére


8nemesis8
veterán

A GTA4 elég spéci eset, képes 512videó memóriát is felzabálni, egyébként nekem 4850el fullHD felbontáson 4maggal majdnem maxon vitte szaggatás nélkül. 2GB DDR3 társaságában. Oda igencsak szükséges több magos proci, szépen kihasznált 3magot.

(#105) Napfénysüti

Nagyon profi kis teszt lett. ;)

Mondjuk egy jobb VGA-val én is emgnézném újra hogy milyen eredmények jönnének ki.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#106) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó cikk, gratula hozzá. :C

(#107) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A teszt sajnos játékok szempontjából semmit nem ér, mert gyenge a VGA. Pont úgy kellett volna összeállítani a gépet, hogy VGA limit ne lépjen fel. Crysis, Battlefield BC2 Beta alatt számottevő a különbség már GTX 260-nal is, hát még akkor mondjuk egy GTX 295-tel (+SLI). S ez csak az a két játék, amiről én tudok.

Profinak nehezen nevezhető a cikk, pont az ilyen hamis mérések miatt hiszik még mindig sokat azt, hogy felesleges a négy mag. Mint anno, mikor vettem a 8800GTS 320Mb-t, á, felesleges a 640Mb... hát a fenét, még mindig jól meglennék a 640-essel. Alapvetően elmondható, hogy mindig megéri a jobb technológiát választani - persze ésszerű anyagi keretek között.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#108) boeing válasza Dark Archon (#107) üzenetére


boeing
senior tag

Jó kis tesz,de egy 4 magos Amd betehetél volna. :R

(#109) lipi67


lipi67
veterán

Komolyan nem értem. Volt 2 procija és azonos tesztkörnyezetben megnézte, hogy mi a különbség. Kvra nem az volt a cím, hogy a q9400-es"hol áll" a mai procipiacon..., a mai játékok közül melyik profitál a plusz magokból stb..

Amire készült, arra meg tökéletes. Lehetőség van, mindenki hasonlíthat, akár 100 játékban is. Szeretettel várom! :R

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#110) barnam_ válasza lipi67 (#100) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi papa! :R

könnyen olvasható.(Ez is kva fontos ám, van, hogy nincs kedvem végigolvasni egy cikket, mert tömör betühalmaz, fárasztja a szemet.

nem szokásom a szófosás :D

Esetleg azt írtam volna bele (ha ajánlás is egyben a cikk), hogy más-más lapokat szeret a wolf és york, erre tuningnál érdemes odafigyelni.
A york-nál ott van hogy P45-ben jobb a tuning, wolfdale-hez meg szerintem jó a P45 is, csak kicsit több időbe telik beállítani.

(#111) lipi67 válasza barnam_ (#110) üzenetére


lipi67
veterán

;)
Hogy volt a ferdeszemű reklámban? "Nekem teccik!" -Nekem is tetszik. Ja, P45 kell a york alá, wolf is jól megy benne, de az esetek többségében picit több fesz kell hozzá mint p35-ben.

-jön vissza pár napra a q9400-es procim, elégetem:) -

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#112) barnam_ válasza Dark Archon (#107) üzenetére


barnam_
nagyúr

A teszt sajnos játékok szempontjából semmit nem ér, mert gyenge a VGA.

Igaz. De ha meg nem teszek bele játékokat, az a bajotok. Fogadjátok el hogy ez a teszt elsődlegesen nem a játékokról szól! Kismillió olyan prociteszt van ahol van GTA4 meg egyéb játék 2 és 4 magossal, tessék használni a Google-t.
Egyébként keveset játszok, ezért van csak ilyen gyenge vga-m...
Azon meg kár keseregni hogy ismételjem meg a teszteket erősebb vga-val, mert az E8400 már nincs nálam...

Profinak nehezen nevezhető a cikk, pont az ilyen hamis mérések miatt hiszik még mindig sokat azt, hogy felesleges a négy mag.

Hamis mérés? Tudod mennyit foglalkoztam a cikkel? Mindegyik játékot többször lemértem... Meg mintha nem írtam volna bele hogy az eredmények a vga miatt lettek ilyenek... :W (ergo arról nem tehetek hogy valaki nem képes értelmezni amit írok)

(#113) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kicsit értetlen vagyok a teszttel szemben, mert logikus, hogy ahol kettőnél több szál van, ott gyorsabb a quad, ahol meg max 2, ott meg nagyjából egyforma a teljesítményük. De ettől függetlenül szinvonalas lett a teszt.

***

(#114) barnam_ válasza boeing (#108) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha mázlid van akkor egy PH2 X3 és X4-el meg tudom majd ismételni a méréseket. De nem biztos!

(#113) ollie: akkor mit nem értesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#115) zso73


zso73
veterán

:C Jó cikk!!!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#116) D1Rect válasza barnam_ (#114) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleg, elfelejtettem megdícsérni, hogy nagyon szépek a képek/grafikonok! :R

(#117) Rhino666


Rhino666
őstag

Azért megnézném mit produkálna az E8600@4GHz-emhez képest... ;]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#118) barnam_ válasza Rhino666 (#117) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mármint a Q9400? Nézd meg 7-Zip, PovRAY, Cinebench-ben ;]

zso73, D1Rect: :R
Köszi, a cikk megírásából az vette ki a legtöbb időt. ;) A szöveg már hamar megvolt.

(#119) pIIrash válasza killer1203 (#3) üzenetére


pIIrash
tag

Igen. Ez jó felvetés, mert én is azon agyalok, hogy cserélem az E8400-et.
Battlefield Bad Company 2 miatt fejlesztettem a gépet és, mint kiderült nem hiába.
Csak tuninggal hajlandó normális FPS-t elérni. De a játéktesztek alapján nem tudom megérné-e fejleszteni egy hasonló típusú procira.
Mindenesetre tanulságos, köszi! :R

(#120) barnam_ válasza pIIrash (#119) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem csak játék miatt még nem éri meg 4 magos procira cserélni az E8400-t. Főleg ha megy 4, 4.5Ghz-en.

(#121) Dark Archon válasza barnam_ (#120) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez megint egyéni mérlegelés kérdése. A BC2 pont, hogy profitál 4 magból. Én is amiatt váltom le az E6400-at Q6600-ra, akkor majd (még) okosabb leszek :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#122) barnam_ válasza Dark Archon (#121) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ugyanakkor profitál az erős vga-ból is ;)
Mert a 4magossal maximum a proci limitet szünteted meg, de attól még előfordulhat vga limit. Míg egy erősebb vga-val HD felbontásban, mindent maxra téve már vga limit van proci limit helyett. Így elég egy E8x00 4Ghz-en szvsz.

Tehát pl. két esetet nézve:
Q9400 @ 3.6Ghz + 4870 vagy E8400 @ 4Ghz + 5850
Szerintem a második összeállítással gyorsabbak lennének a játékok. (vga limitet feltételezve)

(#123) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Azért ahol számít a magok száma, ott majd nem 2-szeres a teljesítmény növekedés.

De valóban nem éri meg még most sem 4 magos CPU-t venni.

Jajhh istenem, mikor lesz már pénzem egy ilyen gyönyörűségre mint az E8400.
Köszi tesztet, gratulálok hozzá. Nagyon pofásra sikeredett, igazi PH! minőség, le a kalappal. :R

(#124) barnam_ válasza tzsolesz (#123) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom mért mondjátok hogy nem éri meg a 4magos, hiszen a teszt konklúziója pont az hogy 30-40ezer forint környékén a négy magos éri meg. Az más kérdés hogy játékokban nincs akkora különbség, de nem csak játékra lehet használni a PC-t. Sőt, arra inkább a konzol való, szvsz.

Köszi tesztet, gratulálok hozzá. Nagyon pofásra sikeredett, igazi PH! minőség, le a kalappal

köszi :)

(#125) lipi67 válasza Rhino666 (#117) üzenetére


lipi67
veterán

Muti valamit róla? Azért mert quad, még ezt is lehet húzni..[24/7-re ;) ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#126) Dark Archon válasza barnam_ (#122) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha elméletileg mindkét processzor kihajtja a VGA-t, onnantól kezdve csak a VGA-k közti gyorsaság dönt, tehát a 4870 nyerne (de mondjuk annyira nem ismerem az ATi palettát, ha az 5850 gyorsabb, akkor az). De mindenképp az első konfig a nyerő, mert ha át is ugorjuk a játékokat, a professzionális alkalmazások (tervezés, grafika) kihasználják a 4 magot, sőt, már a "mezei" tömörítés is.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#127) slyie


slyie
csendes tag

Köszönöm a tesztet! UP a kalóznak :)!

"Impossible is nothing"

(#128) broberto


broberto
csendes tag

NAGYON JÓ KIS HIÁNYPÓTLÓ IRÁS LETT
CSAK GRATULÁLNI TUDOK

(#129) tzsolesz válasza barnam_ (#124) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom mért mondjátok hogy nem éri meg a 4magos, hiszen a teszt konklúziója pont az hogy 30-40ezer forint környékén a négy magos éri meg. Az más kérdés hogy játékokban nincs akkora különbség, de nem csak játékra lehet használni a PC-t. Sőt, arra inkább a konzol való, szvsz.

Ahogy mondod. De én inkább játszok. :K Amúgy is, korábban már lebeszélt egy ember a 4 magos cpu-ról. :U

(#130) barnam_ válasza tzsolesz (#129) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az lehet én voltam :D
De a Q82/83-al azért más a helyzet... főleg P35-ben.
Csak játék miatt nem feltétlenül kell lecserélni a két magost, de ha újonnan hasonló árba vannak, mért ne a gyorsabbat vennéd?

(#131) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Ha nem tudom hogy logout júzer csinálta, elhinném, hogy PH-s cikk!

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#132) tzsolesz válasza barnam_ (#130) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:K :DDD

(#133) gbors válasza barnam_ (#93) üzenetére


gbors
nagyúr

Intel fronton Penryn-ig bezárólag a rendszerbuszon keresztül beszélget a processzor a memóriával, és az adatátvitelek szinkronizálása nagyon időigényes. a Nehalemnél ez már nincs, úgyhogy egyes esetekben a memória-elérés sokkal gyorsabb az új architektúrán. az Ego motor, ami a GRID meg a DiRT 2 alatt van, kifejezetten érzékeny erre (amúgy a Resident Evil 5 is ilyen).

kiegyensúlyozott állapot alatt mire gondolsz?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#134) barnam_ válasza gbors (#133) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt nem is sejtettem hogy kevés az a sávszélesség... :U Ugyanez a probléma nagy fsb mellett is előjön? Mondjuk 500-as fsb-nél szinkronban a ramokkal már elég jó a memória elérés.

kiegyensúlyozott állapot alatt mire gondolsz?
Arra, hogy nincs vga limit (a minimum fps mondjuk nem megy 30 alá), de proci limit sincs. Lehetséges az ilyen? Ez megmagyarázná hogy miért nincs különbség nálam játékokban.

(#135) fagy53 válasza barnam_ (#134) üzenetére


fagy53
nagyúr

A játék során a képalkotás vegyes limitet jelent / ide talán nem a limit a megfelelő szó /, hol a proci izzad és ilyenkor a képszámot ő határozza meg, hol meg a VGA szenved és tőle függ az FPS. Cpu és VGA limit-ről akkor érdemes beszélni, ha az egész folyamatra nyomja rá a bélyegét az, hogy a CPU-tól vagy a VGA-től függ a képszám.
A teszt éppen a procira irányult, tehát helyesen a felbontás és a graf beállítások olyanok, hogy a 2600XT ne okozzon limitet. A DiRT2-nél ez necces, de szerintem nem hamis az eredmény, látható, hogy a min. FPS-ek nőttek a négymagnál.

Érdekes nézni a reakciókat a megjelent cikkre! Ezernyi teszt, írás jelent meg már a 2 vs.4 mag dilemmáról. A konklúzió egyértelmű és mindenki által ismert, játékokban nem létszükséglet a négymag de az egyéb alkalmazások és a multitask meghálálja.
A cikk lényege, hogy a közel azonos árú és főbb paramétereiben is azonos, 2 és 4 magú CPU között mekkora a különbség? El lehet hinni, hogy kb ennyi... :K

(#136) gbors válasza barnam_ (#134) üzenetére


gbors
nagyúr

nem a sávszélesség a kevés, hanem túl sok időt visz el a szinkronizáció. ismered a tRD névre hallgató paramétert? ez mondja meg, hogy hány ciklusnyi időt vesz igénybe a szinkronizáció - az én tesztrendszeremen ez pl. 8, ami a 400-as FSB mellett elég alacsonynak számít. a magasabb FSB-vel nő a tRD is, ezért a szinkronizációs veszteség nem biztos, hogy csökken.

valaminek limitálnia kell a teljesítményt (hacsak nincs vsync vagy az engine nem maximalizálja az fps-t valahol). a játéktesztjeid erősen VGA-limitáltak, bár a DX10-es Crysis teszt érdekes - a DiRT2 min fps-einek viszont nem tulajdonítanék nagy jelentőséget, mert arra tipikusan jó lehet a 4 mag, hogy egy játékon kívüli eseményt lekezeljen úgy, ahogy a két mag esetleg nem tudja. ilyenek miatt nem szeretem a min fps-eket mérni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137) barnam_ válasza fagy53 (#135) üzenetére


barnam_
nagyúr

Dirt2-nél se lehetett nagyon vga limit, még 1024*768 high beállításon se akad. Ami nem rossz a 2600XT-től... nemhiába az AMD logó az elején :)

Szívesen megnézném ezeket a teszteket egy Q8300-al is, az a 166 MHz különbség nem olyan sok... nincs kedved tesztelni? :D

(#136) gbors: ismerem a tRD-t (más néven Performance level), ez nálam a tesztek során 6 volt. 333 mhz fsb - 1066 mhz memória mellett turbo időzítésekkel erre állítja a lap.

A DX10-es Crysis teszt mért érdekes? 3 beállítással teszteltem (high/medium/low), mindegyik kétszer ment végig, és általában második nekifutásra jobb eredmények születtek mint elsőre. Ez a különbség high-nál nincs, de low és medium esetén igen. DX9-nél is ez a helyzet. Ha kell átküldöm a txt-t amibe elmentettem a benchmark tool által kiírtakat.

(#138) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Kb ugyan ilyen eredmények születnének arányaiban, ha összehasonlítanám a nemrégiben lecserélt E8500-at a Q9550-el. Jó teszt.

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#139) TommyGun


TommyGun
őstag

Zsír, köcce

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#140) fagy53 válasza barnam_ (#137) üzenetére


fagy53
nagyúr

Q8300 - 2.66GHz, FSB: 356MHz, RAM: 1070MHz CL6
VGA: 4830 - 730/1090
Unigine Heaven - DX9 800x600 low
73.5 FPS
Unigine Tropics - ua
113.4
Crysis CPU bench - ua
130.6 FPS avg

Win 7 32bit Ultimate

(#141) barnam_ válasza fagy53 (#140) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nagyon jó :R
Megnéznéd 7-Zip, Winrar, pov-ray, és cinebench R10 alatt is?
Azokat az eredményeket be is raknám a tesztbe.

csak arra figyelj hogy a verziók stimmeljenek.

[ Szerkesztve ]

(#142) FRENK1988 válasza lipi67 (#125) üzenetére


FRENK1988
veterán

Azért egy ilyen beállítással meglepetnél PM-ben:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#143) FRENK1988 válasza barnam_ (#49) üzenetére


FRENK1988
veterán

elnéztem :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#144) fagy53 válasza barnam_ (#141) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ua az összes verzió mint a cikkben.
7.Zip - tömörítés:7140, kitömörítés:8574, össz: 7857
WinRaR - 1440
POV-Ray - 108
Cinebench R10 - 9012

Eltérést a kisebb cache, de pl a WinRaR-nál a gyengébb / CL6, tRD:8 / RAM okozza nálam. :U

(#145) barnam_ válasza FRENK1988 (#143) üzenetére


barnam_
nagyúr

Arról végül is lemondtam, mert a különböző tesztrendszer miatt nem mutatna valós képet.

(#146) barnam_ válasza fagy53 (#144) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem rossz eredmények ezek:
7-Zip-ben a kisebb L2 cache ellenére is jobb mint az E8400, azért mert -ahogy megfigyeltem- ennek a programnak többet számít a magok száma mint a cache mérete. A WinRAR ennek az ellentéte, ott a kétmagos a nagyobb cache-el, gyorsabb ramokkal (1066 CL5 - tRD6) jobb eredményt ér el. CB10 is papírforma szerinti. Ami furcsa, az a POV Ray eredményed, jobb mint a Q9400-é. Bár az a 4mp talán még hibahatáron van.

(#147) fagy53 válasza barnam_ (#146) üzenetére


fagy53
nagyúr

A WinRaR inkább a RAM-tól függ, mint a procitól, azaz jóval érzékenyebben reagál a memória beállításokra, ez régi nóta. :DDD
A POV-ray-en ne csodálkozz, mert abban a VGA is benne van nyakig és a 4830 nem kevéssel gyorsabb, mint a 2600XT!
Valójában ugyanazon órajelen a Q8300 és a 9400 között a 4 vs.6MB a különbség, az utasításkészletük is azonos.

[ Szerkesztve ]

(#148) 3arnus


3arnus
csendes tag

Szép :C :R

(#149) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jaj az kimaradt a hozzászólásaimból hogy nagyon letisztult és szépek a grafikonok. Így kell ezt csinálni :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#150) pIIrash válasza barnam_ (#122) üzenetére


pIIrash
tag

Jelen pillanatban sajnos még proci zabáló a dolog. Abból kell neki sok. Ráadásul annak az optimalizációja sem valami fényes. + Az én E8400-em C0 steppinges, ami állítólag nem bírja annyira a tuningot, mint az E0-ás. Persze még nem próbáltam.

(#151) gbors válasza barnam_ (#137) üzenetére


gbors
nagyúr

elhiszem, hogy ezt mérted a Crysis-ben, csak furcsállom, hogy a négymagos CPU gyorsabb - mondjuk én mindig high / very high üzemmódban néztem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#152) fagy53 válasza gbors (#151) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én is furcsáltam, amikor a Q8300 - 2.5GHz-en 48 FPS-ről megnövelte 67 FPS-re az E5200 -3.3GHz-es tempóját! :DDD Többször megismételtem és ez más játéknál is bejött, persze alacsony felbontás, butított graf ahogy illik a CPU-ra kihegyezett teszteknél. ;]
Abban a beállításban ahogyan játszom, már uniformizáltak a tempók és csak a min. FPS-en látszik, hogy négymagos proci dohog alatta.. :DDD

(#153) lipi67 válasza FRENK1988 (#142) üzenetére


lipi67
veterán

Korán van lehet, hogy azért, de nem értem :U
Lepjelek meg, vagy megleptelek már?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#154) kpal


kpal
veterán

Jó cikk , :R ;)

(#155) kpal


kpal
veterán

ops 2x ment :B

[ Szerkesztve ]

(#156) barnam_


barnam_
nagyúr

Egy új Everest verziónak köszönhetően frissítettem az első oldalon lévő táblázatot :)

(#157) CoDWaW07 válasza csaabz (#6) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Jó teszt lett :R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#158) Boxi88


Boxi88
őstag

szemmel látható hogy játéknál nem ér többet a 4magos a 2magostól ami szomorú, de legalább nem kell még 4magos processzort venni...

(#159) CoDWaW07 válasza Boxi88 (#158) üzenetére


CoDWaW07
őstag

hát ja...De lehet h egy idő múlva máshogy lesz már...

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#160) Boxi88 válasza CoDWaW07 (#159) üzenetére


Boxi88
őstag

igen de mire eljön az az idő sokkal olcsóbban tudsz majd 4magos processzort venni mint most...

mert én úgy vagyok vele hogy minek öljek bele több száz ezer forintot egy gépbe ha egy fél évvel később megkapom a feléért, és addig meg bőven kihúztam az előző géppel, mert a fejlesztés pillanatáig nem volt szükségem a nagyobbra... de ez csak az én véleményem, senkit nem akarok megbántani!

[ Szerkesztve ]

(#161) barnam_ válasza Boxi88 (#158) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valóban nem kell játékhoz 4 magos procit venni, de nem csak játék létezik :)
Egyébként ma már elérhető áron vannak négymagosak, nem kell félévet várni. Ilyen alapon mindig várhatnál, mert fél év múlva a feléért megkapod.

Ironikus az adatlapod, amin PH2 x2 @ x4 van :D

(#162) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Melyik jobb a Q9400-ból, M1 v R0?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#163) F e Z o


F e Z o
veterán

pont egy ilyen tesztet kerestem havernak...thx

H2O über alles!

(#164) matyi63c válasza csaabz (#6) üzenetére


matyi63c
csendes tag

Köszi tuti :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.