Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) diablo1984 válasza vranyek (#900) üzenetére


diablo1984
veterán

előfordulhat. rendelj ebayről fóliát és utána vedd le a régit! azért csak a kijelzőt nyomkodod, húzgálod az újad rajta és a teló frontjának 92%-a kijelző, én fólia nélkül egy percig sem használnám!

más: továbbra sincs infó, hogy vajon ráteherem-e a baralajbi v3-as romot a most érkezett telómra, mert nagyon zavarnak a kínai karakterek és a többségében angol menü......

[ Szerkesztve ]

(#902) tb83


tb83
tag

Sziasztok!

Új telefont kell vennem, sajnos a régi kezdi felmondani a szolgálatot. Nézegetem most ezt a telefont, de kicsit elbizonytalanít ez a rom kérdés.

Angol nyelvű custom romok sincsenek? Esetleg 5-ös android verzió angolul? Keresgéltem a guglin, de nem találtam.

Előre is köszi a választ!

(#903) natron


natron
csendes tag

Sziasztok!

Én is telefonvásárláson gondolkodom. Szeretnék tanácsot kérni tapasztaltabbaktól. Ezt a Lenovot illetve a p780-at nézegettem. Nem értek hozzá, teljesen laikus vagyok, csak olvastam hogy van valami gond ezzel a típussal. A p780-nál viszont a ram/rom kisebb, de az aksija erősebb. A kettő közül melyiket vennétek meg inkább? :)

(#904) diablo1984


diablo1984
veterán

piszok jó lenne, ha valaki megnyugtatna, hogy fel merjem-e tenni a Lajos féle romot a telómra, mert ahogy elnézem a rendszerem lementése körülményesebb, mint romot telepíteni, így mentés nélkül ugranék neki(nem root-olt a teló és nem is rootolható pikk-pakk)

(#905) géeles válasza diablo1984 (#904) üzenetére


géeles
aktív tag

Azt gondolom, hogy mentés előtt semmi esetre. Az nv ram mentése elsődleges és nagyon fontos, bármennyire bonyolult mindenképp csináld meg. Ezután pedig próbálgasd a romokat, már van sokféle.
http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-a/serial-a800/a806/
AOSP alapúak nagyon bejövősek...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#906) diablo1984 válasza géeles (#905) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, csak bármi telepítéséhez sp tool-s kell, a scatter file ha új hardverhez van, akkor könnyen leszivathatom magam, nem? ezen sajnos nem 1-2 katt a root, kicsi kínai testvéreint meg csesztek rootolni, a SU fenntvan, de rootolva nincs.....

azt is jó volna tudni, hogy akinek becsokilt a frissítéstől, azzal a telefonnal mit lehetett kezdeni, menthető volt?

[ Szerkesztve ]

(#907) géeles válasza diablo1984 (#906) üzenetére


géeles
aktív tag

Szerintem ezeket nem lehet olyan könnyen hazavágni, ha az eredeti működő megvan mentésben.
A tools elkészíti a scatter fájlt is ahoz ami most van rajta, ha jól tudom....
Ez utána mindig vissza tehető, szerintem.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#908) diablo1984 válasza géeles (#907) üzenetére


diablo1984
veterán

ahogy olvasgatom a flash tools nen csinálja, csak használja, az nélkül meg sem nyikkan! legegyszerűbb a cwm recovery lenne, csak a rootoláshoz is flash tools kell......
fosok tőle, mert nem tudni, hogy mi okozza a hibát, a needromon a romhoz azóta is jönnek a dícsérő postok, így nem tudom, hogy esetleg user error, vagy hardveres a hiba, májusban még a kollegámnak simán felment, nem telt 5 percbe az egész művelet, pedig akkor elvileg már mi is pipálhattunk volna.....

(#909) diablo1984 válasza diablo1984 (#908) üzenetére


diablo1984
veterán

végül toltam egy totál mentést és felrektam a Lajos féle romot. hibátlanul működik, sokkal jobban érzem magam.
aki nem tudja a telefont rootolni, vagy nem meri, annak van egy windows alapú alkalmazás, az iRoot, az adatkábelen keresztül pár perc alatt megoldja a dolgot, nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, és sikeresen megoldja a root jogosultságot! :K

(#910) blueye


blueye
veterán

Van aki cserél kijelzőt?

(#911) blueye válasza blueye (#910) üzenetére


blueye
veterán

Ha valaki szeretne egy törött kijelzős a806ot írjon PÜt

(#912) mandelstam


mandelstam
csendes tag

Sziasztok !

Most készülök ilyet venni, miután kínai oldalakon szétnézve rátaláltam.
A minideal-en most 103 dollárért van.
Végigolvastam az egész fórumot (szőke nő létemre :) ).
Mit gondoltok?
Véleményem szerint ez ár/érték arányban kiváló.
Vagy 2 évig szeretném használni (mint a jelenlegi totál noname kínai telóm - N7100 típusjelű SG Note2 koppintás -, ami szinte még most is tökéletes, leszámítva az én hibámból eredő károsodást: 2x is leejtettem védőtok nélkül, pókhálós itt-ott, emiatt a billentyűzet nem tökéletes.)

(#913) mandelstam válasza mandelstam (#912) üzenetére


mandelstam
csendes tag

Na, itt a bizonyíték a szőkeségemre: minideal-en EURban van az ár, nem dollárban :)
De az ár/érték arány így is ott van...focalprice-on 'szoktam' rendelni, az ugye dollárban utazik.

(#914) diablo1984 válasza mandelstam (#912) üzenetére


diablo1984
veterán

tökéletes választás, mondom úgy, hogy pár hete van meg nekem is, teljesen elégedett vagyok vele! :K

(#915) mandelstam válasza diablo1984 (#914) üzenetére


mandelstam
csendes tag

Köszi a megerősítést ! :)

(#916) whoever70


whoever70
tag

Lenovo A806-os telefont szeretnék rendelni, de ha jól látom a Vodafone kártyát nem kezeli a 4G/LTE hálózaton?

(#917) Vartanus válasza whoever70 (#916) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezt hogy érted?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#918) diablo1984 válasza Vartanus (#917) üzenetére


diablo1984
veterán

úgy érti, hogy valamelyik oldalon van egy táblázat, hogy melyik országban tesztelték, milyen hálón, és a vofa nem volt a magyarok között.....

(#919) Zahze


Zahze
csendes tag

Windows 10-en lehet rom-ot cserélni ? (Megvannak e hozzá már a driverek)

Talk is cheap. Show me the code - Linus Torvalds

(#920) scholli626


scholli626
újonc

sziasztok!
három hónapja rendeltem a telót a minidealről és eddig tökéletesen meg is voltam vele elégedve.
Utóbbi egy hétben egy érdekes hibát mutat.
Nem megy a mobilinternet a telefonon t mobilos vagyok múlthéten még úgy voltam vele hogy biztos azért mert le vagyok kortlátozva de ebben a hónapban már 6 tól már megint kezdődne minden előröla és a telo nem tölt be semmilyen honlapot vagy facet.Viszont mivel nekem a munkámhoz elengedhetetlen ezért továbbosztom laptopra ott meg tökéletesen működik.Hol lehet a hiba?

(#921) Elaniel válasza gold77 (#892) üzenetére


Elaniel
csendes tag

Ez engem is érdekelne, hisz aliexpresszről már megjött a képernyő, de sajnos mindenhol saját alkatrésszel dolgoznak (hisz így le lehet húzni az embereket ugyebár... :(( ). Veszprém és Budapest környékére orientálódva keresnék kijelző cserével foglalkozó embereket.

(#922) Elaniel


Elaniel
csendes tag

Sziasztok!

Nem sokára egy éves lesz a telefonom, eddig tökéletesen szuperált. Viszont valószínűleg bekaptam egy vírust, ami miatt mostanában nem működik felhőtlenül, ez elég sok buszúságot okoz. Pl.: widgeteket letilt, óra, időjárás widget megáll és nem frissít, ébresztőórát is letiltja, és nem ébreszt. Aztán random befagy a telefon, újraindul.
A vírusirtók a Biztonsági központot és a Téma központot jelzik potenciálisan veszélyesnek, amit persze nem lehet letörölni.
A másik, hogy mikor csatlakoztatnám a géphez a belső memóriát, akkor folyamat ledob és nem engedi, nem tölti be.
Gyári beállítások visszaállításával próbálkoztam, és két napig öröm és boldogság volt :D aztán megint kezdődött elölről. :N persze letöltöttem az Esetet, Avastot, AVG-t, de semmi...
Volt valakinek hasonlója? Valami ötlet?
Előre is köszönöm

Niki

[ Szerkesztve ]

(#923) Vartanus válasza Elaniel (#922) üzenetére


Vartanus
őstag

Gyanítom egy rom újrahúzás segítene. :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#924) géeles válasza Elaniel (#922) üzenetére


géeles
aktív tag

Szerintem első körben töröld a tisztítókat-vírusírtókat; ilyesmiket ne tölts le.....
Aztán keress olyasmit amit ezek hozhattak, számodra ismeretlen appok... Googlin vagy a playen keress rájuk mit csinálhatnak, ha kiderül mire jó és kell akkor maradjon, a többit töröld.
:K
Mindenkinek volt hasonlója..... :W

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#925) tb83


tb83
tag

Tudom, hogy nagyon láma vagyok, de nem boldogulok ezzel a problémával:

Ha jól gondolom először kell egy CWM, hogy az új romot felrakjam, aminek a feltöltéséhet az SP Flash Tool program kell. Itt akadtam el. A leírásban is az van, hogy kell egy "MT6592_Android_scatter.txt a target_bin könyvtárból".

Ezt hol találom?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#926) martonmany


martonmany
újonc

Sziasztok! Beállítottam a telefonomra képernyőzárat, ilyen minta rajzolóst. Ezt hogyan tudom eltüntetni? A neten található leírások nem érnek semmit, ugyanis nincs olyan opció amilyen kellene. A lock screenen belül a device administrators menüpontban hiába kapcsolom ki minden figyelmeztetés ellenére a lenovo képernyőzárat, semmi nem történik, ugyan úgy ott van. Factory reset nem játszik, egy széthekkelt romnál ez nem biztos hogy jó ötlet.

(#927) martonmany válasza tb83 (#925) üzenetére


martonmany
újonc

A letöltött rom mappájában találod. (A downloadot ne felejtsd el átállítani firmware uprgadere.)

(#928) Trixi1980


Trixi1980
újonc

Sziasztok! Már kb egy hete nekem is van egy Lenovo A806 osom. Kínából rendeltem. Kérdezném, hogy ti tapasztaltátok e hogy a Google keresőben jojopay.a Trójait ír a Clean mester és a 360 Securiti is. Letiltottam az alkalmazást. Volt szoftverezni de nem változott semmi. Szerintetek használható így vagy sem? Üdv Bea

(#929) plmdr


plmdr
tag

Sziasztok

Kéne egy kis segítség, nem találtam még ilyen témát ...
Kicsit elcsesztem itt a gyári beállítások visszaállítását.
Szoftverből rámentem a resetre, el is indul a factory menu,
onna kiválasztom a wipe data / factory reset opciót.
OKé? Oké! Indulj
Reboot, és elkezdi csinálni, formatting ...
itt megált a tudomány, 3 órája csak állt ...
akksi ki, telefon bekapcs.
Lenovo feliratig el jut.
Ujboli factory resetre csak kínai nyelv áll rendelkezésre, mozogni tudok a menüben, de belelépni sehova sem lehet. Meg kínai az egész. Szó szerint ... :D
Nagyon megköszönnék bármiféle írány mutatást, elég para, mit tudok tenni? :R

Köszönöm előre is ... :(

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#930) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Van egy Lenovo A806-om és hát gyári beállítások visszaállítása közben ki lett szedve az aksi! :C (nem Én voltam)
Bekapcsoláskor Lenovo logó és ennyi. Ki se kapcsol. Gépre kötve sem történik semmi...
Mi a teendő? Szofvert kell újra telepíteni rá...? :W
Ahhoz nem értek, de hajlandó lennék megpróbálni, ha valaki tudna egy picit segíteni... Hol keressek rá, milyen programmal csináljam stb...

(#931) Totterfield


Totterfield
újonc

Sziasztok! Lenne egy a608 as lenovom ès szeretnèk segítsèget kèrni valakitől aki tudná nekem rootolni. Èn nem nagyon vagyok kèpbe ezekkel a dolgokkal. Termèszetesen nem ingyen! Budapesten lakom.

(#932) plmdr válasza Tuttu (#930) üzenetére


plmdr
tag

Recovery-be a bekapcs + HANgerő le + Hangerő fel EGYSZERRE történő megnyomásával tudsz jutni.
Menj bele, majd wipe data-t és wipe cachet is nyomj rajta. UTána próbáld újraindítani .
Van, hogy fél órát is áll a telefon, legyél türelmes :) Nekem igy sikerült megcsinalni az enyemet.

Ha nem jó akkor valami nagyobb galiba történt, ezesetben egy teljesen szoftver újrahúzás segíthetne még rajta valószínűleg. Az már bonyolultabb művelet.

:R

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#933) Totterfield válasza Totterfield (#931) üzenetére


Totterfield
újonc

Nem 608as hanem 806 os. Bocsesz. :) szóval ha lenne valaki aki segítene azt megköszönnèm ès honorálnám is!

(#934) Polyaca


Polyaca
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Én most vettem egy ilyen telefont, pontosabban Kínából rendeltem. Természetesen webshopos rom van rajta. Magyarra állítás után is sok az angol benne meg kínai is. Amúgy teljesen jól működik.

Szeretném romot cserélni rajta.

Melyik a legjobb rom jelenleg? Honnan lehet letölteni és hogyan kell Win10-es gépről telepíteni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#935) diablo1984 válasza Polyaca (#934) üzenetére


diablo1984
veterán

windows 10-ről lehet hogy kevés az infó, win 8.1-ről én telepítettem semmi gond nem volt vele. a needromon fennt van a baralajbi féle rom én azt toltam fel, eddig nem vettem észre gondot vele, minden műxik, gyors, magyar, stabil.

(#936) szegoand


szegoand
újonc

Sziasztok!
Tegnap érkezett meg az A806-osom. Budapest vagy Szigetszentmiklós közelében tudna valaki segíteni a rom-ot újra rakni?
Mert hát a nyelvvel vannak gondok, hogy nem lesz minden magyar. De én nagyon nem értek hozzá csak amit itt olvastam.
előre is köszönöm!

(#937) patkosm931


patkosm931
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem vagyis problémám lenne, hogy van egy ilyen telóm és egy pár napja látja a wifit, de nem akar egyikre se csatlakozni.Eddig tökéletesen működött. Mit tudok vele csinálni?
Köszi előre is!!!

(#938) Anstream


Anstream
újonc

Sziasztok!

Én is boldog tulajdonos lettem.
Quantum ugrás egy HTC One S után csak ámulok, bámulok.
Még a feleségem Wiko Darkmoonja is rakéta ahhoz képest, megérett a cserére.

-Megérkezett kínábol 5 nap alatt házhoz. / TinnyDeal
113 Euró volt tokkal vonóval,fóliával, plusz 21 Euró behozatali adó / Németországban beszedte a DHL.

Majdnem végigolvastam a fórumot.... végül tanácstalan lettem:
-cseréljek, vagy sem ROM -ot?
Ugye ez új gyártású.

Üdv mindenkinek: Anstream

[ Szerkesztve ]

(#939) kobra2


kobra2
tag

Múlt héten rendeltem én is TinyDeal-től, Németországból szállítva, nagyon várom!!!

(#940) tb83 válasza kobra2 (#939) üzenetére


tb83
tag

Én is a TinyDeal-től rendeltem, ugyanígy Németországból. Én nem voltam annyira szerencsés, mert kb. egy hét után, amikor rájuk írtam, hogy "mi a helyzet, mikor jön a telefon, eltelt a beígért 5 nap", akkor azt a választ kaptam, hogy bocsi, de nincs EU-s raktárban, csak Kínából tudják küldeni. Abból a szempontból rendesek voltak, hogy megkérdezték, hogy visszautalják-e a pénzt, vagy jó lesz így, illetve mivel a másodikat választottam, az árkülönbözetet is visszautalták, viszont így vámolni kellett, tehát bőven többe került. Ha jól emlékszem kicsivel több mint 30 nap volt mire megjött, ebből több mint egy hét az volt, hogy a posta ült rajta.

Egyébként jó kis telefon. Megvettem rá én is a baralajbi féle romot, hogy a sok idegesítő kínai felirat eltűnjön. Nekem mondjuk még mindig sok benne a felesleges app, de azért ki lehet bírni.

Egyszer produkált hibát eddig. Az egyik este fogta magát és elkezdett újraindulni állandóan. Az akksit is ki kellett venni, hogy abbahagyja. Még egy dolog, ami zavar egy kicsit, hogy néha nehezen találja meg a műholdakat, bár ez lehet, hogy a Sygic hibája, a korábbi telefonomnál is csinálta.

(#941) kobra2 válasza tb83 (#940) üzenetére


kobra2
tag

Te vagy az én emberem!
Az elmúlt 1,5 évet egy THL T11-el éltem le, maximálisan meg vagyok elégedve, csak hát a lányom... Legyilkolta a telefonját, és most megkapja a THL-t. ÉN MEG A LENOVO-T!
A thl-en gyakoroltam root, cwm, Flash tools, adb, stb, izgulok, hogy a lenovonál is ilyen könnyen megy-e.

(#942) diablo1984 válasza tb83 (#940) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is csinált már újra indulást, de nem tudom mitől. újra indul és pin kódot sem kér. párszor észleltem, egyszer egyszer a kép is elcsúszott, hogy miként tudtam kikapcsolni azt sem tudom, mert szemlátomást nem reagált semmire, csak majd újraindult és okés. mostanában sűrűbben csinálja.....

(#943) kobra2


kobra2
tag

Már 1 napja nyúzom a telefont.
A CWM-ben tényleg veszett lassan formáz, töröl.
A sok szemét app-ot csak úgy eggyeltem, mint Mari néni a répát!
A Lenovo biztonságfigyelő app maradt csak meg, az is csak azért, mert hiába törlöm le, visszamászik, mint mókus a makkfára! :DD
Felturbóztam néhány aprósággal... Pl.: APEX launcher
Egyenlőre tesztelem...
Hiba: feltettem egy olyan ébresztőórát, ami ha lefordítod a telót, abbahagyja az ébresztést, de ezen csak a "rázós" módszer működik :((( . Így sem rossz. De még próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#944) kobra2


kobra2
tag

Akit idegesítenek a kínai karakterek a tárcsázó és kapcsolat résznél, az töltse le a Google Play-ról a Rocket Dialer-t (van magyar nyelv és egy csomó skin is).

(#945) zoliro


zoliro
csendes tag

Én nem találom rajta az FM rádiót,a 3G jelzést akkor is mutatja,amikor nincs bekapcsolva a mobilnet.

(#946) diablo1984 válasza zoliro (#945) üzenetére


diablo1984
veterán

a 3g az nem csak net, telefonbeszélgetésnél is egy jobb hangminőséget adhat, 2g/3g van, ezt a telefonban ki is lehet választani. fm rádió van benne, ha nem találod, akkor keresd a csoportosított ikonok között!

(#947) kobra2


kobra2
tag

Kapható olyan tok, vagy van olyan beállítás, hogy a tok nyitására feléledjen, bekapcsoljon a kijelző?

(#948) zoliro válasza diablo1984 (#946) üzenetére


zoliro
csendes tag

Köszönöm a segítséget,de a rádió sajnos sehol nincs.

(#949) diablo1984 válasza zoliro (#948) üzenetére


diablo1984
veterán

keress egy fm rádió alkalmazást a play-en!

(#950) zoliro válasza diablo1984 (#949) üzenetére


zoliro
csendes tag

Van olyan amihez nem kell net?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.