Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

visszatalalo :K

(#1102) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,
feltettem a Baralajbi ROM-ot - előtte készítettem egy teljes mentést a gyári ROM-ról -, és érdeklődöm, hogy a "kínaszoft" eltávolítást érdemes e elvégezni?
Ha igen mi kell hozzá és hogyan kellene végrehajtani?

(#1103) klezsola


klezsola
újonc

Sziasztok!

Ismét/továbbra is kérem a segítségeteket.

A Baralajbi-féle ROM-mal tök jó a telefon, minden szépen fut, nem fagy stb.

Egy dolog viszont nem változott, szinte az első perctől fennáll ez a probléma. Telefonálás közben tökéletesen hallom a másik felet, ám egy idő után engem nem hallanak. Ha kihangosítom, majd vissza, akkor olykor/egy időre rendeződik ez a probléma. Ha előttem a telefon és kihangosítom, akkor minden rendben.

Mi lehet a gond? Szoftver? Mikrofon kontakt hibája? A mikrofon beállításnál kéne be-, vagy kikapcsolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1104) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,
hol lehet beállítani, hogy a letöltési helyeket - telefon vagy SD kártya - a telefonon? Külön lehet e állítani a fényképek, dokumentumok, appok letöltési helyét?
A hátoldali kameránál fényképező módban a képarányt - 4:3 vagy 16:9 - lehet e állítani?

Lenovo A806 Baralajbi ROM.

(#1105) cappa72 válasza Frenk (#1104) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az appok letöltési vagy telepítési helyére gondolsz?
A beállítások menüben keress olyat, hogy alapértelmezett íráslemez. Ott ki tudod választani, hogy belső "SD" vagy fizikai sd (a megnevezések romonként eltérnek.
Az egyes böngészőkben is be lehet állítani/módosítani a letöltési(tárolási) helyeket.

Fontos tudni, hogy a programok telepítése mindig a /data partícióra történik, függetlenül attól, hogy a rendszer milyen megnevezéssel illeti (belső tárhely vagy belső tároló, vagy belső memória).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1106) fireolto válasza Frenk (#1104) üzenetére


fireolto
tag

A képarányt a felbontás változtatásával tudod eszközölni.
4, 6 és a 10 mpixel a 16:9-es felbontás, asszem.
Én 10 megapixelesként használom.

(#1107) pheco


pheco
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ma jött meg a teló, szintén szintén tinydeal német raktárból. A balarajbi ramot szeretném feltenni rá win8 alól, de nem indul el a flash... Pedig mindent a leírás alapján csinálok, kivett aksival. Jelenleg a 1501_7.80.1_DEV_A806 rom van rajta, azzal jött. Tudtok segíteni?

(#1108) Sárpac válasza pheco (#1107) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fel ne rakd ha jót akarsz magadnak! Olvasd el a cikket ami a topichoz tartozik! Fontos!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1109) pheco válasza Sárpac (#1108) üzenetére


pheco
csendes tag

A cikk megírása óta többen is szereztek be még pár hete is ilyen telót, s felrakták a balarajbit, ami gond nélkül megy. Valamit én bénázhatok...

(#1110) diablo1984 válasza pheco (#1107) üzenetére


diablo1984
veterán

A driverek rendesen fennt vannak? Felismeri a telót a gèp?

(#1111) pheco válasza diablo1984 (#1110) üzenetére


pheco
csendes tag

Köszi megoldódott, a vcom driver szivatott meg... Más: valakinek sikerült a gyári default kapcsolatkezelő helyett más üzenetkezelő app-ot (pl. handcent) alapértelmezettnek tartósan beállítani? Beveszi ugyan alapértelmezettnek egy darabig, de az első érkező sms után visszaugrik a gyárira... :( Előre is köszi a segítséget.

(#1112) pheco válasza pheco (#1111) üzenetére


pheco
csendes tag

Végül megoldódott:
https://play.google.com/store/apps/details?id=droidmate.appopsinstaller
System app-ként installálja magát, majd hozzáférést enged az alkalmazások engedélyeihez egy sima on/off kapcsolóval.
Csak az üzenetekre vonatkozókat off-oltam, így más telefonos dolgokban a gyári kapcsolatkezelő szépen teszi a dolgát :)

(#1113) tommybear


tommybear
csendes tag

Mostanában vettem észre, hogy amióta feltettem a Baralajbi féle ROMot nem tudok GPS-re csatlakozni, sőt a telefon menüjéből is eltűnt, mintha nem lenne a telefonba beépítve. Találkoztatok már ilyennek?

(#1114) diablo1984 válasza tommybear (#1113) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem ott van. a felső lehúzható menü jobb felső sarkában van!

(#1115) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly januárban vettem a telefont, és akitől vettem ő feltelepített rá baralajbi romot. Úgy kb novemberig nagyon jó volt, aztán észrevettem, hogy fb messenger üzenetek sokszor nem kerülnek elküldésre, mintha beragadna, az üzenet mellett üres karika lett, és ez magától nem változott, csak akkor, ha bezártam az alkalmazást és újból megnyitottam, de volt, hogy 5 percenként csinálta ezt a fagyást. Sőt az is előfordul, hogy az alkalmazás elveszti a jelet, és kiírja, hogy próbál kapcsolódni de nem sikerül neki. Aztán később feltelepítettek nekem egy gyári romot, ami félig magyar félig angol volt. Itt működött 1-2 napig a messenger, de utána rossz lett, majd kb 2 hete visszatetettem egy újabb baralajbit (nem tudom hogy a legújabb-e), de ott is produkálja ugyanezt a hibát. Szóval azt kérdezném, hogy ez nálatok is előfordul? Lassan kezdem azt hinni, hogy vagy a fb szivat meg, vagy a telefonnál nem jó valami. Édesanyámnak telenoros Lenovo A606 van, nála minden flottul működik, barátnőmnek egy régi Samu van, ott is tökéletes, IOS-es eszközön meg pláne hibátlan.

Egyébként már az elejétől fogva nem volt tökéletes a gmail szinkronizálás wifi alatt, de megtanultam élni vele. Ez a fb viszont nagyon zavaró mert sokkal többet használom, mint a gmailt.

Ja és nem mókoltam semmit a beállításokban, meg nem is állítottam semmit takarékosra, szóval nem ilyesmi okozza ezt a hibát. Valakinek valami ötlete?

Ja és ha van valakinek egy összetört telefonja, de ép hátsó kamerával, akkor azt megvenném. Sajnos tél óta nem fókuszál a hátsó kamera, roppant idegesítőek az életlen távoli és homályos közeli képek.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1116) diablo1984 válasza mazsiii92 (#1115) üzenetére


diablo1984
veterán

nálam a gmail és a facebook massanger is jól műxik ezzel a rommal, esetleg nem tudod lefrissíteni a progikat? nekem új kora óta ez a rom van fennt, annyit tapasztaltam, hogy telefonálás közben a wifi nálam szakadozik, de más idegesítő dolgot nem tudnék megemlíteni a rommal kapcsolatban, konkrétan nem emlékszem már rá, hogy volt-e más hibája. egyszer-egyszer újra kell indítani, ha belassulna és törölni a feleslegesen futó alkalmazásokat, de semmi extra....

wifin vagy mobilneten próbálod ezeket? én wifin és azon jó....

(#1117) mazsiii92 válasza diablo1984 (#1116) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

A gmail csak wifin nem akar mindig szinkronizálni, mobilneten jó. Egyébként mindegyik alkalmazásból a legfrisebb van fent, folyamatosan frissítem őket. Viszont nagyon úgy érzem, hogy a telefonnal nem jó valami, mert nem hiszem, hogy november óta folyamatosan rossz lenne a messenger és a gmail. Nem tudom az lehetséges-e, hogy egy pillanatra eldobja a telefon a kapcsolatot és utána nem épül fel újra rendesen, vagy ilyesmi. A messengeres hiba mobilneten is fent áll.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1118) diablo1984 válasza mazsiii92 (#1117) üzenetére


diablo1984
veterán

én csak wifin használom, de nálam minden okés a kezdetek óta!

(#1119) mazsiii92 válasza diablo1984 (#1118) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Köszi. Sajnos akkor ez minden bizonnyal a telefon hibája lesz. Mondjuk tudok vele élni, csak akkor zavaró ha épp olyan helyen vagyok ahol gyenge a wifi / mobilnet, és ha akkor dobja el, nagyon nehezen tud újracsatlakozni. Mondjuk nem zavar, nem nagy értékű a telefon (főleg most kamerahibásan), de azért jó lenne ha minden flottul menne.

Ettől még nagyon szeretem, villámgyors, mint újkorában :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1120) iys245


iys245
újonc

Sziasztok!
Kb. egy hete vagyok A806 tulajdonos. Aliexpressről rendeltem, 4 hét alatt jött meg, vám nélkül, 28ezerből megúsztam.
Nokia N8 után (symbian) mondanom sem kell az eget verő különbségeket.A teló gyors, jól teszi a dolgát.
Amitől viszont lever a víz napok óta, észrevettem már második nap egy kis fekete pöttyöt fotózáskor, először azt hittem csak a védőfólia alatt van piszok.De sajnos nem, a pötty csak a hátsó kamera használatakor látható.Elkészült képeknél ha rázoomolok, egy kis fekete paca vAn a képen. Attól tartok gyári hiba van a lencsén. A másik zavaró dolog, bárhogy állitok bármit fotózáskor, iszonyat zajosak, elmosottak a képek ha ránagyítok. Az ezer éves N8-am jobb minőséget hoz.Ami még fura, pasimnak ugyanilyen készüléke van, csinál 4-5MB méretű képeket is, az enyém nem megy fel még 2 MB-ig sem. 13megapixelen sem.Olyan mint ha egy gagyi kamera lenne benne.El vagyok keseredve, ha visszaküldöm, újabb heteket kell várjak, és még lehet meg is vámolnak.
Tudom túl sokat nem lehet ettől a kamerától várni de engem ez zavar, ugyanilyen telefonnal más jobb képeket képes produkálni.
A fekete pacáról majd küldök képet, ha valakinek lenne esetleg ötlete rá.

(#1121) diablo1984 válasza iys245 (#1120) üzenetére


diablo1984
veterán

a fekete paca az nem pixelhiba? tud a fényképező része is pixelhibát kreálni! rakd fel a Lajos féle romot, hátha az segít!

(#1122) blueye


blueye
veterán

Tudom vhogy alapallpotba hozni ezt a telefont betort kijelzo miatt laptoprol?
Ha igen, alkatresznek atadnam.

(#1123) cappa72 válasza blueye (#1122) üzenetére


cappa72
nagyúr

Flesselsz egy üres data particiot es kesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1124) UImi


UImi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hátha valaki tudja a megoldást.
Ha telefonálok a telefonnal (A806) :-) akkor a háttérben van egy elmosódott kép ami szerintem egy "kis malac / sertés ".
Ezt hogy a viharba lehet megváltoztatni?

Segítséget előre is köszönöm.

uimi

(#1125) diablo1984 válasza UImi (#1124) üzenetére


diablo1984
veterán

nem a hátteredet látod?

(#1126) UImi válasza diablo1984 (#1125) üzenetére


UImi
csendes tag

Nem nekem nincs ilyen képem.

[ Szerkesztve ]

uimi

(#1127) diablo1984 válasza UImi (#1126) üzenetére


diablo1984
veterán

tényleg úgy fest, nekem az enyémen úgy rémlik, hogy a hátteret homályosítja be, de mindjárt megnézem!

jaja, nekem a hátteret homályosítja be egyértelműen!

nem disznós háttered van? :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#1128) UImi válasza diablo1984 (#1127) üzenetére


UImi
csendes tag

SUbBasszus igazad van. De ez egy otthoni nyuszink :-) ami így elhomályosítva malacka lett :-)

Amúgy a Lenovo időjárás volt a hátterem viszont nem azt rakta ki hanem valószínűleg előtte volt egyszer egy nyuszis kép.

örök hála ;-)

[ Szerkesztve ]

uimi

(#1129) diablo1984 válasza UImi (#1128) üzenetére


diablo1984
veterán

;)

(#1130) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már a: "VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806_baralajbi_V3"-as ROM-ot.

Jó lenne egy kis információ, mielőtt nekiállok a felrakásnak.

(#1131) Uncle Joe


Uncle Joe
csendes tag

Múlt év vége felé Tinydealről rendeltem én is egy ilyen telót. A "ne cseréljetek rom-ot" bejegyzés hatására illetve mivel nem értek hozzá még mindig az eredeti verzióban működik.
Volt már érdekessége, mint például a sűrűn felugró "A Google Play szolgáltatások leálltak" ablak, amit a szolgáltatások frissítésének törlése megoldott némi utánaolvasás után.
Tegnap óta azonban új fejtörőt adott... egész egyszerűen a Bluetooth nem kapcsol be. Aktiváláskor villog kicsit az ikon, majd visszaáll inaktívba. Erre megoldást még nem olvastam, bár néhányan panaszkodtak hasonlóra.
Van valakinek valami ötlete?
Mi a helyzet a ROM-cserével? Az újabb telóknál kiderült, hogy biztonságos vagy sem?

(#1132) diablo1984 válasza Uncle Joe (#1131) üzenetére


diablo1984
veterán

rég nem írta senki(másfél éve senki), hogy elszállt volna a teló tőle, valszeg user error lehetett, mert meg a rommal a teló. a gyári rommal nem sok tapasztalata lehet az ittenieknek, mert mindenki cserélte szerintem....

(#1133) géeles válasza diablo1984 (#1132) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálunk még az eredetivel működik szintén. Minden megy a kékfog is működik mindennel, itt ott van néhány kínai karakter, a tárcsázós telefonos környezetben gyakrabban, de nem zavaró...
Jó teló.
:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1134) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősnek kellene a gyári rendszert cserélnem. Valami letisztult gyári programoktól mentes stock droidos rendszer kellene,melyiket tudnátok ajánlani? Illetve a telepítés recoveryből vagy flashtool-ból oldható meg? Vannak-e a telefonnak különböző verziói stb finomságok amire figyelni kell? (Lenovo P780-ba vagyok csak járatos)

[ Szerkesztve ]

(#1135) diablo1984 válasza Hun91FaTe (#1134) üzenetére


diablo1984
veterán

Frissítèst nem ajánl a rendszer? Mert vagy az, vagy a lajos romja, èn az utóbbit használom, teljesen èlhető rom!

(#1136) Hun91FaTe válasza diablo1984 (#1135) üzenetére


Hun91FaTe
csendes tag

A lajos romja alatt a Baralajbi féle romra gondolsz, ami a témaindítóban is szerepel?
Illetve szerepel még egy figyelmeztetés a témaindítóban, hogy nemrég vásárolt telefonon ne flasheljünk új romot, erről van van valami bővebb infótok?

[ Szerkesztve ]

(#1137) diablo1984 válasza Hun91FaTe (#1136) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, az a rom, az a felszólítás meg kb 2 éves és azóta is gondtalanul tolja fel mindenki azt a romot.

(#1138) Hun91FaTe válasza diablo1984 (#1137) üzenetére


Hun91FaTe
csendes tag

Köszönöm a segítséged :R

[ Szerkesztve ]

(#1139) diablo1984 válasza Hun91FaTe (#1138) üzenetére


diablo1984
veterán

;)

(#1140) Uncle Joe


Uncle Joe
csendes tag

És két év alatt nem jött ki olyan ROM ami ennél jobb lenne?

(#1141) promess


promess
újonc

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni tudja -e valaki,hogy Lenovo K30 W-ez van-e Magyar rom?

Köszi! :R

(#1142) pheco


pheco
csendes tag

Sziasztok!
Lassan 2 hónapja használok ilyen telót, majdnem teljes elégedettséggel, apró javítgatások után. Amire még nincs megoldásom, az az, hogy bluetooth-os autórádiós kapcsolat esetén (de teszteltem PC-n is win8-on, a helyzet ugyanaz), nem hajlandó beolvasni a telefonkönyvet (sem a simen, sem a telefonban lévőket), csak a saját számom jeleníti meg. Baralajbi rom van fent. Nektek mi a tapasztalatotok?

(#1143) littleshagy


littleshagy
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Apámnak egy ilyen telója van. Valamiért rettenetesen lassú, random dobál fel programokat, hiába irtom le róla, akkor is vissza tér, vagy nem is engedi törölni. Lassan lejár róla a gari, szóval adni kéne neki valami új software-t. Erre valami tipp, hogy mi a megoldás, vagy mit kéne rárakni? Válaszokat előre is nagyon köszönöm!! :R :R :R :R

(#1144) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni ezen a hibán: google szolgáltatás leáll a telefonon, nem tudom használni a gmailt, se a chrome-ot. A play áruház szerencsére működik. A semmiből jött elő ez a hiba.. és már két napja tart. Nem telepítettem fel semmit, és nem is frissítettem semmit, nem is töröltem le semmit. Csak hirtelen előjött és tart már a második napja, elég idegesítő.

VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806_baralajbi ROM van rajta.

Valakinek valami ötlete?

Sajnos nem értek a romoláshoz meg semmi ilyenhez, jó lenne ha enélkül is meg lehet oldani.

Köszi előre is.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1145) pheco válasza mazsiii92 (#1144) üzenetére


pheco
csendes tag

Töröld a google play szolgáltatások frissítését és korábbi gmail, google, youtube app verziokat használj. Nekem is ez oldotta meg.

(#1146) mazsiii92 válasza pheco (#1145) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Közben sikerült megoldani a dolgot, a beállításokban az alkalmazásoknál töröltem a gyorsítótárat :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1147) géeles


géeles
aktív tag

Hali!
Típusváltás miatt eladósorba került egy A806, Amerika kapitányos, Deadpoolos tokkal.
Doboza is meg van, töltő, fólia is tempered glass is jár hozzá.
Irányár: 32 000 Ft.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1148) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Szerintetek ezek a fogyasztási adatok normálisak?
Az utóbbi hetekben mintha megadta volna magát az akksi, fél napot alig bír ki normál / intenzív használat mellett.. :(

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1149) géeles válasza mazsiii92 (#1148) üzenetére


géeles
aktív tag

Úgylátom van messengered, nálunk folyamatosan pörgette. Nem aludt egyeltalán.
Fagyaszd, vagy töröld megoldódik az aksi gond szerintem.
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1150) mazsiii92 válasza géeles (#1149) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Kipróbálom! Kiderül.. :)

Köszi!

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.