Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) SunyaMacs válasza szanalmas (#7900) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Kényelem, sok a vírusos apk stb.

(#7902) AlyrArkhon válasza szanalmas (#7900) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Pl mert meg tudod venni fillerekert a nova prime-ot :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#7903) guyver válasza AlyrArkhon (#7902) üzenetére


guyver
senior tag

Nekem az egyik régi telómon nincs felrakva a gapps. Amazon app store van a play helyett. De ha jól emlékszem ott is fent van a nova prime és akciók ott is vannak.

Poco F3 & Gear S3

(#7904) TRob1 válasza szanalmas (#7900) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg azt nem értem valaki miért a saját maga ellensége? :DDD

Fusson a háttérben, engem nem zavar. 6-7 éve van droidos telefonom, eddig még sosem volt ezzel gondom. Persze ha most kellene használni az akkori telót, akkor lenne. De x5pro-ról van szó, ott meg aztán nincsenek tárhely és memória gondok... És mivel sokkal kényelmesebb az appok beszerzése, frissítése, az aktualitások olvasása, hsz-ekből való informálódás... stb., egyértelműen soha eszembe sem jutna száműzni.
És ehhez még csak nem is kell naponta telepítgetni marhaságokat.

Aki nem akarja hogy fussanak a gugli "baromságai", az váltson Wines telefonra, vagy ájfónra. Ott nincs sok gugli baromság ;] :DD

¤ R'n'R ¤

(#7905) DS39 válasza szanalmas (#7900) üzenetére


DS39
nagyúr

én régen csináltam ezt, hogy pc-n letölt apk, fel telefonra és ennyi. jó ez, csak ha nem akarok gépet kapcsolni azért hogy egy új launchert kipróbálják vagy akármilyen újonnan megjelenő appot ír vki itt a ph-n az android alk. fórumban és szeretném én is megnézni milyen akkor azért macerás. maga a google play nem eszik sokat szvsz, a play-szolgáltatások az ami ha kell, ha nem, fut, de mindent letiltogatni sincs szerintem értelme, csak rendszerhibákhoz vezet, mivel az android már elég régen egybeforrt a google sz.arjaival..

[ Szerkesztve ]

(#7906) hzsolee


hzsolee
őstag

Hogyan tudom a telefont alaphelyzetbe visszaállítani root nélkül? Olyan van a beállításokban, hogy biztonsági mentés és visszaállítás -> gyári adatok visszaállítása, valamint DRM alaphelyzet. Ez megfelelő lehet? Az lenne a cél, hogy töröljön minden személyes adatot, letöltést, telepített programot és frissítést. Tehát mint ha most vettem volna a boltban.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7907) DS39 válasza hzsolee (#7906) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom mik azok a drm licencek, amiket az törölne, de azt is törölheted, viszont a gyári adatok visszaállítása a tényleges factory reset. az mindent töröl.

[ Szerkesztve ]

(#7908) hzsolee válasza DS39 (#7907) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm, akkor azt megpróbálom.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7909) kapocska


kapocska
újonc

Sziasztok!
Nem olvastam itt eddig, hogy találkozott volna valaki hasonlóval, de mégis tanácsot szeretnék kérni:

Vettem nemrég egy Msonic MY2580K típusú powerbankot. A ráírtak szerint:
Capacity: 5000mAh
Output voltage: DC 5V
Output current: 1000 mA

A powerbankot használat előtt teljesen feltöltöttem. Amikor rádugom a Doogee X5Pro telefonomra, látszólag elindul a telefon töltése, ám kb. 5-10 másodpercen belül le is áll. Aztán vár néhány másodpercet, bekapcsol, majd 5-10 másodpercen belül újból kikapcsol. Ha tovább hagyom, akkor ezt folyamatosan ismételgeti. A ciklus elején a töltést jelző LED világít, a telefonra telepített Ampere, illetve Ampere Meter programok mutatják is a felvett töltőáramot, ez kezdetben 1000 mA körüli érték. Minél tovább hagyom a powerbankot bedugva, a felvett áramerősség minden be-kikapcsolás után egyre kisebb lesz, a telefon akkufeszültsége pedig csak néhány ezred millivolttal emelkedik.

Ugyanez a powerbank egy LG K8-as telefont gond nélkül, folyamatosan 900-1000 mA körüli áramfelvétellel tölt, az akku %-értéke is rendesen nő.

Tudnátok-e tanácsot adni, mi lehet itt a gond?
- az X5Pro-val van gond
- vagy a powerbankkal
- vagy mivel? ...és mit tudnék ilyenkor csinálni?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#7910) punky10 válasza kapocska (#7909) üzenetére


punky10
addikt

Probálgasd más vezetékkel is.Nem tudom mi lehet az oka,de én is igy jártam egy 6000 mAh-s HTC akksival.Az Az Idol3-at pl mindennel tölti,a Sonykat már nem,a Bv5000,Xiaomi,Evolveo ,Doogee telefonokat szintén nem mindegy,hogy mivel kapcsolom össze.A tizenvalahány itthon fellelhető kábelek közzül 2- vel működik,az egyik biztos,hogy az Evolveo Sp Q4 kábele,a másikat nem tudom.Illetve most egy mágneses csatlakozoval használom(tönkrement a táblagépem akksija,amig ki nem cserélem,addig a HTC látja el szuflával,és nem szeretném,ha idő előtt kikopna az USB) viszont itt is 3-bol 1ami működik...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#7911) szanalmas válasza DS39 (#7905) üzenetére


szanalmas
tag

Nézd, nekem nyóc, hogy ki és mit használ a telefonján, de a google marhaságai, fiók, szinkronizálás, play ésatöbbi durván 4-48 órás akkuidőt zabálnak használattól függően.
Azt meg végképp nem értem, miért kéne PC ahhoz, hogy letölts egy apk-t.
Az alap android meg nincs egybeforrva a gapps-szal, ahol bármilyen "rendszerhibát" okoz a gapps letiltása, ott a hardvergyártó a pöcs. (láthatod, hogy a 7-es ROM-ban egyáltalán nincs google)

Nyilván az egyszeri user gplay nélkül félkarú óriás, lehet ezt kényelemnek is nevezni tőlem! :)

(#7912) DS39 válasza szanalmas (#7911) üzenetére


DS39
nagyúr

régen használtam egy progit (2-3 éve), amivel be lehetett lépni a pc-n a google fiókba és azon keresztül ugyanúgy letölteni mintha telón csinálnád a store-ból, csak nem telepíti, hanem apk-t ad vissza, amit lementesz.
abban igazad van hogy nem feltétlen kellene ez ma már, mert van apk mirror stb oldalak, csak van pár olyan app, ami telefonod függvényében más-más méretben töltődik le, ez ritkább eset, de ilyenkor az apkmirror-os verzió nem biztos hogy jól függ működni.

[ Szerkesztve ]

(#7913) punky10 válasza DS39 (#7912) üzenetére


punky10
addikt

Így van.Kijelzőméret,Android-verzió,ezek fügvényében változhat a letöltött alkalmazás.Nem említve a már megvásárolt alkalmazások frissítését/telepítését...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#7914) Zsoltwader45


Zsoltwader45
aktív tag

Minden kedves fórumtársnak, kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!!!

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#7915) esde válasza DiskDoctor (#7878) üzenetére


esde
tag

Sikerült azóta valamire jutni? :)
Most először frissítenék telefont így a nulláról kezdem, de kénytelen vagyok belefogni mert borzalmasan működik a telefon.

(#7916) buek1967


buek1967
tag

Próbáltam flashelni. (Pflashtool, majd Inifix) Ez villog, amikor bekapcsolnám, de nem jutok tovább, nem bootol be. Vmi tipp?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#7917) kis-attila válasza buek1967 (#7916) üzenetére


kis-attila
tag

Szia!
Doogee oldalán ott kell lennie a hivatalos 6.0 firmware-nek,szerintem próbáld azzal meg egy Infinix Flash Tool.
Ha a driverek rendben vannak a számítógépen tuti mennie kell.

(#7918) buek1967 válasza kis-attila (#7917) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm, hogy a driverek rendben vannak-e, azt nem tudom. Hogy lehet megállapítani?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#7919) AlyrArkhon válasza buek1967 (#7916) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

tipp: nem megfelelő rom került rá. Csatlakozva az előttem szólóhoz, tedd rá a hivatalost (ha ennyire felment a snowcat, akkor a driverek rendben vannak).

/csak a kisördög kérdezteti velem: ugye biztos, hogy pro a telefon? /

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#7920) buek1967 válasza AlyrArkhon (#7919) üzenetére


buek1967
tag

Igen, x5 pro. De sajnos próbálkoztam tovább w7 32 bites gépen is, Ugyanazokkal a lépésekkel. Most már - a flashtool-ok hibaüzenetet írtak ki - gondoltam ez van, lehúztam, újraindítottam. Most már se kép se hang. Se hosszú bekapcs, se bekapcs+volume down vagy volume+up. Szeretném azért megmenteni...

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#7921) buek1967 válasza buek1967 (#7920) üzenetére


buek1967
tag

Visszamentem az x64 win 10-es géphez. Itt is csak hibaüzeten van, rom-okból csak az itt a fórumban linkelteket próbátam feltenni. Jelenleg tégla a teló. Minkét windowson azonos a hibaüzenet akár Flashtool, anár Inifix alól. Pls. hlp.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#7922) woodworm válasza buek1967 (#7921) üzenetére


woodworm
veterán

Mi a hibaüzenet?

(#7923) buek1967 válasza woodworm (#7922) üzenetére


buek1967
tag

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#7924) kapocska válasza punky10 (#7910) üzenetére


kapocska
újonc

Megpróbáltam mind a hét itthon fellelhető kábellel, de nem megy. A család többi 3 telefonját gond nélkül tölti bármelyi kábellel is, csak az én X5Pro-mat nem...pedig igazából azért vettem.

(#7925) red laci válasza buek1967 (#7923) üzenetére


red laci
csendes újonc

Ha jól rémlik, nekem akkor csinált ilyet, amikor nem volt a telefonban sd kártya.

(#7926) kis-attila válasza red laci (#7925) üzenetére


kis-attila
tag

Sd kártya nélkül se volt ilyen baja egyik frissítésemnek sem.

(#7927) brazso


brazso
tag

Amióta felraktam a Marshmallow-t (Andorid 6-ost), azóta tudom használni végre a (külső) SD kártyát. Át lehet állítani a gyári kamera alkalmazásban, hogy egyből az SD kártyára mentse az alkalmazással rögzített képeket/videókat? Nem látok ilyen lehetőséget.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#7928) kapocska


kapocska
újonc

Tudna-e valaki ajánlani olyan powerbank-típust (5000-10000 mAh között), amelyik biztosan tölti az X5Pro-t? Nem a boltok termékleírásaira gondolok, mert az nem mindig helytálló, hanem a tapasztalataitok alapján kérdezem.

(#7929) woodworm válasza kapocska (#7928) üzenetére


woodworm
veterán

xiaomi 10000
xiaomi 10400

(#7930) buek1967 válasza kis-attila (#7926) üzenetére


buek1967
tag

Köszi mindenkinek. Sikerült annyira téglásítani, hogy kivett akku+hangerő lenyomva PC-re csatlakozáskor már a gép sem ismeri fel. Ezt két lépésben sikerült produkálnom:
1. [link]
Ezt a leírást követve beindult a teló, de a képrenyő sötét volt, pontosabban szürke, mert vmi háttérvilágítás volt, képernyő érintésre reagált, a pittyegést hallani lehetett.
2. Gondoltam, ez már fél siker, megismételtem az első lépést más ROM-al (official Doogee x5 pro-hoz való), de innentől kezdve teljes némaság. Semmilyen billenytűkombinációra nem reagál, az 1. pont unbrick-je sem ismételhető már, mert a PC felé sincs életjel. Akár van SD benne akár nincs, mindegy teljesen.
Kb. mennyi lehet a szerviz, ha nincs hardver hiba, csak széttéglázott szoftver? Wayteq-en kívül hova érdemes fordulni? (Egy hónapja nem garis, azért is mertem buherálni. :O )

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#7931) vszabcsi válasza kapocska (#7928) üzenetére


vszabcsi
tag

VARTA 57961

(#7932) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok lenne egy olyan gondom hogy párom telefonjának a hangszórója egy nap alatt elnémult semmi előjel nem volt.viz nem érte,a rendszer a gyári semmi buherálás nem volt.nem cseng ki nem hallani az ébresztést,hicni tud fogadni is beszédet hallja és hallom is.kérdés ez szoftveres hiba lehet?

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#7933) punky10 válasza anonimus25 (#7932) üzenetére


punky10
addikt

Jo lenne tudni a telefon tipusát és az android verzióját.Ha hiváskor hallja a beszédet,akkor csak a hátso média hangszóróval van gond.Ez lehet hardveres(kilazult vagy elromlott) és szoftveres hiba is.A legtöbb telefonban van szerviz menü,abban le lehet tesztelni a hangszórókat.Amennyiben ott jó,akkor szoftveres,vagy csak egyszerűen egy alkalmazás lenémította a készüléket.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#7934) anonimus25 válasza punky10 (#7933) üzenetére


anonimus25
tag

Értem és ezt a menüt hogy hivom elő? A telefon típusa doogee x5pro,android 5.1 r09 van rajta gyári android.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#7935) punky10 válasza anonimus25 (#7934) üzenetére


punky10
addikt

Bocs,összekevertem a topicokat... :B Az X5 pro topicban valoszinű,hogy az X5 pro telóról van szó... :)
Többféle megoldás van,le lehet tölteni applikációt a Play-ről is,de az MTK-s telefonoknak van beépített is:tárcsázóba be kell ütni a
*#*#3646633#*#* kódot,és ott lesz.Ugy emlékszem,először hardware test néven,azt megnyitva jönnek elö egyesével az elemek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#7936) anonimus25 válasza punky10 (#7935) üzenetére


anonimus25
tag

Értem és ha javítatni kell esetleg akkor ezt még megéri ugye?nem ugy mint pl egy kijelző csere,sokszor nem éri meg

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#7937) anonimus25 válasza punky10 (#7935) üzenetére


anonimus25
tag

A másik hogy a menü előjött de mit hogyan kell állitani csinálni hogy produkáljon valamit.sorry de ilyen nem volt még

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#7938) punky10 válasza anonimus25 (#7937) üzenetére


punky10
addikt

Most nincs nálam a telo,hogy lépésről lépésre leirjam,de a hardware test részben van valahol az egyik speaker.Ha hazaérek,megnézem,ha addig nem sikerül megtalálni.A hangszóró egyébként még az a kategória,amit érdemes javítani.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#7939) anonimus25 válasza punky10 (#7938) üzenetére


anonimus25
tag

Okés köszönöm

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#7940) punky10 válasza anonimus25 (#7939) üzenetére


punky10
addikt

Megnéztem,de úgy látszik,a MM-ben lévő eng.mode már nem olyan,mint ami az előző verziókban volt.Már én sem találom a hangszórók tesztelésének a lehetőségét..Sajnálom...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#7941) Black_Raven válasza anonimus25 (#7939) üzenetére


Black_Raven
veterán

Összefoglalóban van leirva részletesen..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7942) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!

Próbálta valaki az Android 7.0 beta 4.1 romot?
A korábbi, beta 3 nálam elég jól muzsikált, csak picit zabálta az akksit.
Nem tudom változott-e valami az újabb verzióban?

(#7943) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok: elrepedt az érintője az enyém és egy ismerősömé is.. bár használható maradt... de érdekelne ki hol kivel cseréltette/cseréltetné? tudtok adni egy megbízható és nem utolsó sorban gyorsan dolgozó kontaktot?

előre is köszönöm és BUÉK minden fórumozónak

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#7944) LATeam


LATeam
újonc

Sziasztok! Örömmel látom, hogy sok Doogee X5 pro tulaj van :-)
Még csak futólag olvasgattam a hozzászólásokat, látom sokat foglalkoztok az android frissítésével. Szerintetek lesz automatán is elérhető verzió a 6-os androidból? Úgy értem rendszerbeállításokon belül vezeték nélküli frissítéssel...
Nem szívesen frissítenék kézikusan, ahogy látom vannak buktatók is a dologban...

(#7945) woodworm válasza LATeam (#7944) üzenetére


woodworm
veterán

Ha az itt kövezhető legutóbbi esetre gondolsz, nem tudom mi mehetett félre. Talán mégsem pro volt, hanem x5s, elég félrevezető a csomagolása. Emlékeim szerint még nem volt senkinek hasonló problémája.

(#7946) TRob1 válasza LATeam (#7944) üzenetére


TRob1
veterán

Nemigen van buktató (helyrehozhatatlan meg főleg).
Szerintem máshogy nem lesz 6osod.

¤ R'n'R ¤

(#7947) hzsolee válasza DarknessHope (#7943) üzenetére


hzsolee
őstag

Durva szilveszteri buli lehetett.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7948) DarknessHope válasza hzsolee (#7947) üzenetére


DarknessHope
senior tag

nem szilveszter volt.... már korábbi.. de sajnálattal látom hogy már nem pörög úgy ez a topic mint régen... remélem azért még akad egy-két jótevő aki visszanéz és tud tippet adni :DD

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#7949) hzsolee válasza DarknessHope (#7948) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát biztos hozott valami újabbat a jézuska. Nekem is van egy eladó.... ;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7950) DarknessHope válasza hzsolee (#7949) üzenetére


DarknessHope
senior tag

hát első a javítás... ha meg csere akkor úgyis strapatelefon lesz nagy akkuval :D

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.