Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) pappsy62 válasza kukinyo (#7549) üzenetére


pappsy62
tag

Bocs ha nem lenne érthető. Kicsomagolod a Flash Toolnak a zippet felrakás előtt, átnevezed a két recoveryt fájlt a leírt módon és úgy flesseled.

[ Szerkesztve ]

(#7552) Black_Raven válasza kukinyo (#7547) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia.Szerintem nincs maximalizálás, mert én már raktam TWRPből 2.6gb-os romot is, és simán felment.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7553) kukinyo válasza Black_Raven (#7552) üzenetére


kukinyo
addikt

Ezen a telefonon?
Nekem onnan jutott eszembe, régebben mintha találkoztam volna egy leírással és abban említették.
De ez elég homályos emlék, az is lehet hogy én értettem félre valamit.

(#7554) mici66


mici66
tag

Kaptatok ilyen figyelmeztetést?
" A telefonnak le kell hűlnie!"
És kikapcsol!
Abszolúz semmi meleget nem érzek rajta.
Vmi MTK termal menager jön elő amig látom mert rögtön kikapcsol.
TWRP 36 fokos cpu hőmérsékletet ír!

[ Szerkesztve ]

(#7555) szanalmas válasza kukinyo (#7549) üzenetére


szanalmas
tag

TWRP-s mentés nem jó? Az sima tar.gz csomagolás, még egy total commander is ki-be csomagolja. Mondjuk ki nem próbáltam még.

(#7556) kukinyo válasza szanalmas (#7555) üzenetére


kukinyo
addikt

Sajnos nem. Már nézegettem én is. :)

(#7557) mici66 válasza mici66 (#7554) üzenetére


mici66
tag

Sikerült visszaállítani alapra, akkor is jelzett! Visszaraktam a mgyári rom-ot és megy vissza gariba.
Androidmobilmarket.hu-n rendeltem. Tapasztalatok a bolttal kapcsolatban? Gyorsaság, hozzáállás?

(#7558) woodworm válasza kukinyo (#7556) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam nincs bekapcsolva a twrp-ben a backup tömörítés, de az sem változtat sokat, mert van plugin a tc-hez.
Csomagold ki a system.ext4.tar-t, a benne lévő system.ext4 kiterjesztését cseréld ki zip-re és csomagold ki. Ez tc-ben, telepített pluginokkal, enter, copy, rename, enter, copy
Elméletileg egy hasonló módon telepíthető zipben kicserélve az állományokat kész a telepítő.

(#7559) kukinyo válasza woodworm (#7558) üzenetére


kukinyo
addikt

Elméletben (eddig gyakorlatban is) az Android-Kitchen is TWRP-vel telepíthető zip-et hoz létre.Azért a leírásod is kipróbálom.
Köszi :)

(#7560) szanalmas válasza kukinyo (#7556) üzenetére


szanalmas
tag

Úgy értettem, hogy lemented a systemet TWRP-vel, módosítod a mentésben a dolgaidat, aztán visszaállítod a módosított mentésfájlt a TWRP-vel. (Nyilván az eredeti mentést érdemes elmenteni, és egy másolatból dolgozni.) Elvileg tök mindegy, zipet telepítesz, vagy mentést állítasz vissza, gyakorlatilag nem próbáltam, meg azt sem tudom, hogy a módosított fájlok jogosultságaival mi lesz. Majd ha unatkozok, kipróbálom, de az nem ma lesz. :)

(#7561) mici66 válasza mici66 (#7554) üzenetére


mici66
tag

Megoldottam!
Lefagyasztottam!
Jó lett!
:C :R :C :R
No, nem a telefont faszasztottam le, hanem azt ami állandóan bejelzett!

A garanciára felhívott bolt még nem válaszolt!

(#7562) mici66 válasza mici66 (#7561) üzenetére


mici66
tag

Ni! Ahogy megemlítettem a fogyasztóvédelmet, jött reagálás!

(#7563) mici66 válasza mici66 (#7562) üzenetére


mici66
tag

Ja! Nem reagáltak!
Elnéztem az emailt! Mindegy, hétfő lesz egy telefonálás, utána meglátom mit teszek!

(#7564) szanalmas válasza mici66 (#7563) üzenetére


szanalmas
tag

Most nem cikiből (de!), de ha én egy kisker lennék, és az ügyfél a 1-2 órás várakozás után már is a fogyasztóvédelemmel fenyegetne, akkor várnék 5 napot a válasszal.

(#7565) kukinyo válasza szanalmas (#7560) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez sem működik. :(

(#7566) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

Sziasztok.
Rendeltem Aliéktól egy 3500-as fehér akksit (HSA, Store:Highsa Industrial Limited (HK)), 10.02-én. Tegnap megérkezett, úgy 45% volt benne, feldugtam töltőre. Este 7 körül húztam le 100%-on, azóta: két kártya benne, folyamatosan bekapcsolt wifi, bluetooth, szinkronizálás, némi horizonTV, némi Candy Soda, majd kb éjféltől reggel 8-ig FM rádió, reggel index-olvasás wifin keresztül, és most áll 47%-on, 2ó 19p képernyőidővel. A gyári ennyitől biztos lefeküdt volna :) Semmi csodakütyüm és semmi szuperakksi programom nincs hgy komolyabb értékeket mondjak, de az eddigiek alapján biztosnak tűnik, hogy valamivel jobb, mint az eredeti akksi.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#7567) AlyrArkhon válasza AlyrArkhon (#7566) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Most dugom újra töltőre, 25%-on áll, 3h 29p képernyőhasználattal, 45p Candy-vel :) Eddig tetszik.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#7568) kissbill válasza AlyrArkhon (#7567) üzenetére


kissbill
tag

szia,
tudnal esetleg linket adni hozza amit pontosan rendeltel ? : )

danke

(#7569) AlyrArkhon válasza kissbill (#7568) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ilyen

update: géphez jutottam :) Kozben feltettem egy aida-t, 2400-nak mutatja, de a regi akksimnal egyelore jobb
(alkalmasint megnezem, a regi gyarira mit mond)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#7570) DS39


DS39
nagyúr

a gyári os-en lévő FM radio appnál van jobb a store-on?
azért kérdezem, mert elvileg ebben RDS-es a radio, viszont nem mindig működik.
ha elindítom az appot az első alkalommal még kiírja a dal címét, előadóját, utána soha többet, csak magát a rádió adó nevét. Ez app hiba, hw hiba vagy egyéb?

szóval lehet/érdemes keresni más fm radio appot a store-ban?

[ Szerkesztve ]

(#7571) TRob1 válasza DS39 (#7570) üzenetére


TRob1
veterán

Van: mp3 lejátszó. :D Így legalább azt hallgatod amit Te szeretnél és nem azt amit a rádiósok szeretnek, és még s zám címet is tuti kiírja... akár borítóval együtt. :D

¤ R'n'R ¤

(#7572) szanalmas válasza kukinyo (#7565) üzenetére


szanalmas
tag

A needromon van az a 6.0-ás X6 port, az zipes, és van benne telepítő script, az alapján próbálkozhatsz még. (Vagy az Iosos ROM-mal, abban is cuki a script.)
Teszem hozzá, tegnap elindítottam ezt az X6 port ROM-ot, és működik a snowcat féle x64 kernelekkel, az eredeti kernellel csak bootloop van. Egész jó ROM, elvileg original Doogee, megy szépen.

(#7573) TRob1 válasza szanalmas (#7572) üzenetére


TRob1
veterán

Na mesélj hogy is van? TWRP-vel felrak (gondolom a 64bitessel), majd ugyanígy a kernelt is? Vagy azt már a Flash toolal? Root van? Kell hozzá ez a mic fix is? Elvileg minden müxik?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7574) kukinyo válasza szanalmas (#7572) üzenetére


kukinyo
addikt

Már megoldottam péntek éjjel. :)
Méghozzá ugyan úgy gondolkodva ahogy Te.
Az X6 portból átmásoltam az update-binary-t és az updater-script-et, az akció sikeres. :)
Át is alakítgattam saját szájíz szerint (egyébként kiváló rom), ami felróható negatívumnak az az hogy nagyon zabálja az akksit. 8 óra úgy hogy (se wifi se semmi nincs bekapcsolva) hozzá sem lett érve a telefonhoz, lehúz 27 %-ot. Tegnap estig tesztelgettem, azután visszaraktam a Leagoo romot.
Azért köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#7575) szanalmas válasza TRob1 (#7573) üzenetére


szanalmas
tag

Jaja, TWRP-vel raktam fel, törlés után, és a system-et is törölni kell előtte. Én aztán fastboottal raktam fel a kernelt, és a recoveryt is. (Persze megszivattam magam megint, mert az egyik ROM-ból átraktam a supersu-t is a zip-be, de az egy régebbi verzió volt és nem szerette a 6-os Android, én meg sokáig nem jöttem rá, a ROM meg iszonyatosan lassan ment. Aztán felraktam egy új supersut, és ment, mint a szél.)
Igazából nem értem, mitől jó most, ezt a kernelcserét már próbáltam korábban is, de nem ment. Lehet, hogy a telepítés előtt kell neki root, hogy a supersu megbuherálja a boot partíciót.)

(#7576) szanalmas válasza kukinyo (#7574) üzenetére


szanalmas
tag

Na, akkor egyformára gondoltunk, szép munka, gratula! :)

(#7577) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Ilyen főzeteket feltölthetnétek, mi is szívesen megkostolnánk!... :-)

Megvenni és megszerelni...

(#7578) szanalmas válasza Dyrg (#7577) üzenetére


szanalmas
tag

Itt inviteles net van, szóval upload sávszél zéró, sosem menne fel.

Ja, mai kedvencem ez a valami: :D

(#7579) szanalmas válasza kukinyo (#7574) üzenetére


szanalmas
tag

Ja, és pont erről beszéltem nemrég, hogy a snowcat féle kernel power része egy hulladék, nálam minden kernele ilyen volt, mint a fenti képen látható, össze-vissza ugrabugrál. Pedig 3 körül tutira aludtam, és eltűnt jó 10% delej.

(#7580) szanalmas válasza TRob1 (#7573) üzenetére


szanalmas
tag

Amúgy tök menő, hogy például van ebben a 6-os Droidban megosztott ablakos egyidőben két alkalmazás futtatási mód. Ez elvileg 7-es ficsőr, ha jól tudom:

(#7581) kukinyo válasza szanalmas (#7579) üzenetére


kukinyo
addikt

És erre milyen megoldást javasolsz?
Kernel csere?

(#7582) kukinyo válasza Dyrg (#7577) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha gondolod holnap feltöltöm a "szűz" x5pro-6.0-x64-v3.1-TWRP-vel telepíthető változatát.
Ebbe már könnyű beleturkálni. :)

(#7583) TRob1 válasza szanalmas (#7580) üzenetére


TRob1
veterán

Ez jó. :)

Baxxa meg, ennél sincs hátlapi kamerám. :( A fix_mic-et is feltetted hozzá?

ui: Jah, csak Total Commanderrel bemásoltam a snowcat 3.1ből a boot fájlt ebbe a zip-be (felülírva a benne lévőt), majd twrp-ből install és indult.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7584) TRob1 válasza TRob1 (#7583) üzenetére


TRob1
veterán

Na mivel elbaxtam és nem mentettem le az sms-eket külön, és volt bent 2 fontos, visszadobtam a recovery mentést. :)
De ha már így, akkor feldobtam az r17-et próbának. Természetesen ott van kamerám. Most sztem kipróbálom ezt a leagoo romot is, ott mi a szitu... de nagyon nem szívesen mennék vissza 5.1-re (viszont néha-néha szükség lenne a kamerára, vagy qr-kód olvasásra) :(

¤ R'n'R ¤

(#7585) szanalmas válasza kukinyo (#7581) üzenetére


szanalmas
tag

Hát, volt egy hosszabb monológom korábban, amiben benne volt a lényeg, hogy nincs publikus kernelkonfig a Doogee-tól, ezért nincs más kernel, csak a hasonló paraméterű más típusú telefonoké. Sajnos azokban a snowcates kernelekben meg pont azok a dolgok nem mennek, amit neki kéne beletenni. De azokat meg baromi nehéz a gyártó támogatása nélkül megcsinálni, ez tény. Erre írtam, hogy talán sosem lesz tökéletes főzött ROM rá. Szóval igen, jó kernel kéne, de nincs! :)

(#7586) szanalmas válasza TRob1 (#7583) üzenetére


szanalmas
tag

Nem raktam fel a microfon_fixet, mondjuk én nem szoktam telefonálni, szóval azt se tudom, mi nem jó a mikrofonnal. :D

(#7587) kis-attila válasza szanalmas (#7586) üzenetére


kis-attila
tag

Szia! Mi ez a microphone fix valójában? Gyári 5.1-et is étinti vagy csak a főzött ROM-hoz kell? Szeretném rendbe rakni mert én néha telefonálok is. :) Hol találok erről infót? Tudnál linket adni!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7588) Dyrg válasza kis-attila (#7587) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Gyári 5.1el nincs gond, mókolt 6.0hoz kellhet.

Megvenni és megszerelni...

(#7589) PistiSan válasza kis-attila (#7587) üzenetére


PistiSan
addikt

Gyári 5.1 R17-es verzióval nincs gond, korábbi verziókban volt probléma.

(#7590) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Félig off: Napokban szereztem egy Lenovo a2010-et további értékesítésre. 100% ugyan az a SoC van benne mint a X5 Pro-ba, de maga a telefon egy sz@r hozzáképest, touch test-el az érintöje ha 2 ujjat egymás mellett húzom fel a kijelzön a képernyö felénél megáll az érzékelés mint ha egy falba ütközött volna, egyszerüen ott marad a két kör miközben az ujjam már a képernyö tetejénél van, továbbá a kijelzöje szörnyü, betekintési szogektöl kifolyik a szemem oldalra fordítva a készüléket az egyik szemem sötétebbet a másik világosabbat lát, kissebb felbontás, TFT kijelzö ami zabál stb., fix fókuszos kamera 2016-ban, Pár perces teszt után ennyi, kikapcsoltam. Csak azért írom ezt ide, mert az nemrég jött ki, de jóval sz@rabb mint a X5 Pro, mégis veszik mint a cukrot mert hát Lenovo van ráírva, valaki meglátja a Doogee feliratot undorodva tovább áll, hogy mi a f... ez?! Inkább megveszem az A2010-et drágán, mert "márkás" :DD .

Sorry, az off-ért tényleg, csak úgygondoltam hogy vicces helyzet, és beírom ide a gondolataimat ami egyböl felmerült miközben nyomogattam a rivális nagynevü kinai gyártó készülékét...

[ Szerkesztve ]

(#7591) szanalmas


szanalmas
tag

Felraktam az októberi 10-i X6Pro 6-os update romot, elég jó, gyors, és tetszik. Kicsit mondjuk ki kellett filézni, mert nagyobb méretű a system, mint az X5-ön. (Az X6 gesztúra ezzel se megy.)

(#7592) Dyrg válasza szanalmas (#7591) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Nem írnád le kukinyónak hogyan kell megcsinálni? Ő fel tudná tölteni! :R

Most néztem október 20. A legfrissebb

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#7593) PistiSan válasza szanalmas (#7591) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam bootloopolt folyamatosan az a rom.

(#7594) TRob1 válasza szanalmas (#7591) üzenetére


TRob1
veterán

Mit, hogy? Az x5pro-ra portolt x6-os 6.0-t updatelted a 10.10-i - kifilézett - x6os update-tel? :)
Mert én most ezt az alap portolt 6.0-t használom...

(#7592) Dyrg :
X6pro-ra én 10.10-et látom legújabbnak a needromon.

(#7593) PistiSan:
Az alap x6portot mondod, nem? Snowcat 6-ból a kernelt belemásolva (boot.img) és úgy felrakva twrp-ből frankó. Szuflával is tovább bírja nálam mint előtte snowcat féle 6-os.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7595) szanalmas válasza TRob1 (#7594) üzenetére


szanalmas
tag

Felraktam a needromra (még nem látható).
Rendes TWRP telepítős verzió, nem a régi update-je, (a 41-es orosz kernellel).
Fel kell másolni az SD-re, bebootolni a TWRP-t, törlés data/Dalvik cache/cache/system, aztán telepíteni a zip fájlt.
LINK

(3 óra alatt töltötte fel. :D)

(#7596) TRob1 válasza szanalmas (#7595) üzenetére


TRob1
veterán

"(3 óra alatt töltötte fel. )" Fél perc alatt meg le. :D

Köszi szépen. Megkukkantom majd estefelé vagy holnap.

¤ R'n'R ¤

(#7597) szanalmas válasza Dyrg (#7592) üzenetére


szanalmas
tag

Letöltöttem az X6Pro ROM-ot (legújabb update)
A system.img fájlból csináltam system.raw-ot, aztán felmountoltam a /mnt-be. :)
Beraktam a beta-41 orosz boot.img fájlt, töröltem a gyökérből a recovery-from-boot.p fájlt, lecseréltem a build.prop-ot a régi teszt x6pro portból, töröltem pár dolgot, hogy elférjen az 1,5 GB-os systemen, aztán összecsomagoltam zipre, belerakva az update.script-et és az update-binary-t szintén a régi portból. Linuxon. Windowson is biztos megoldható, de az passz. :)

(#7598) woodworm válasza szanalmas (#7597) üzenetére


woodworm
veterán

"Windowson is biztos megoldható, de az passz."

Win10-re van bash. :D

(#7599) SunyaMacs válasza woodworm (#7598) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Elég nehéz chmod 0644-ezni NTFS fájlrendszerben :)

(#7600) esde


esde
tag

Üdv!
Másfél hónapja írtam ide kb azzal a problémával hogy a telefon össze vissza érzékel, mostanában egyre gyakrabban, alsó gombsor szintén nem érzékel nagyon sokszor, ilyenkor lezárás és feloldás után általában megjavul. De annyiszor fordul már elő hogy baromi idegesítő és használhatatlan tud lenni. Ilyen problémával tudok fordulni a szervizhez? Még garanciás a telefon. Mondtátok hogy frissítsem, de ehhez root szükséges nyilván, amivel alapból kilövöm a garanciát rá. Van valami ötletetek? eustock.hu-ról van mint itt sok mindenki másnak, kinek tudok írni ez ügyben?
Köszönöm

Ja, X5 LTE a telefon. (lényegében ugyanaz mint a pro, csak a tárhely kevesebb)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.