Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) szanalmas válasza hunyadia (#8489) üzenetére


szanalmas
tag

Az lehetett a gond, hogy az én TWRP-im nem a gyári 6-os kernelre épülnek, sorry.
Mentségemre szóljon, hogy csak kipróbáltam a gyári 6-os ROM-ot, nem flasheltem a teljes firmware-t, ezért nem is különösebben foglalkoztam vele, gondolom, a 6-os bootloader ellenőrzi a recovery-t (a bootloadert én nem flasheltem fel), és megnéztem a hanuma TWRP-t abban a gyári 6-os kernel van.
(Csináltam ugyan egy gyári 6-os 3.1.0 TWRP-t tegnap, de nem tettem fel sehová, mivel nem teszteltem még le.)

(#8502) hunyadia válasza szanalmas (#8501) üzenetére


hunyadia
csendes tag

tied twrp-t nem is gyárin próbáltam, hanem a gyáriban cseréltem snowcat boot és system imidzsét majd ugy engedtem mellé a recoverydet.

Hunya

(#8503) pimi50 válasza szanalmas (#8500) üzenetére


pimi50
aktív tag

Az volt a gond, hogy csak egy pötty, azaz egy oldal volt, nem volt hová húzni. Úgy oldódott meg, hogy amikor telepítettem egy appot, oda, azaz a második oldalra rakta ki, ezek szerint létrehozva azt. Tehát nincs lehetőségem ezt kezelni.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#8504) Laslie válasza pimi50 (#8503) üzenetére


Laslie
tag

Pedig úgy tudsz létrehozni egy új oldalt, ha odahúzol egy ikont, vagy widgetet. Próbáld ki, hogy az appok közül odahúzol egyet!
(Nem kell tőle megijedni, az még ott fog maradni az eredeti helyén. :) )

(#8505) SirKero


SirKero
őstag

Na tegnap vissza vittem a MM-ba és ki próbáltuk egy másik aksival. Úgy sem lehetett bekapcsolni tehát nem az akku a gond hanem valami más. 15 napot mondtak kíváncsi vagyok mi lesz belőle :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8506) szanalmas válasza hunyadia (#8502) üzenetére


szanalmas
tag

Az lényegtelen, hogy milyen ROM-hoz raktad fel, mert előtte felflashelted a teljes gyári firmware-t, amiben ott van a preloader, bootloader. Ahogy korábban is írtam, valószínűleg le van zárva benne a bootloader. Nekem az 5-ös ROM-nál is le volt, unlockolni kellett, mert addig nem működött a TWRP. Mivel én a saját TWRP-s 6-os gyári ROM-ot tettem fel, nekem még az R-17-es bootloader van fenn. Mondjuk kíváncsi vagyok, változtattak-e a fastbooton, mert a réginél nem lehetett virtuálisan tesztelni a recoveryket, boot image fájlokat, pedig azt a kb. 7 éves ZTE librám is tudja...

(#8507) bounty123


bounty123
őstag

Sziasztok. Doogee weboldalán úgy látom, letölthető 6.0-s gyári rom X5 Pro-hoz, egy rar fájl: 16-11-23 t93bm-dg-a37-33pgu-hd-128g16g-fdd137820-T93_mba2_bom68-M_DOOGEE-X5pro-Android6.0-R16 量产软件.rar

Ezt nyugodtan feltehetem? Mi a menete, felmásolom a telóra és a menüből indítható az update? Vagy az SP flash tool kell hozzá mindenképp?
Bocs közben látom az összefoglalóban van flashelésről info, akkor az menni fog remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#8508) Machos


Machos
tag

Sziasztok!

Doogee X5 Pro-hoz van valakinek érintője? enyém sajnos berepedt!

Köszi! :)

(#8509) Airedhyal válasza Machos (#8508) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

EBAY esetleg.

(#8510) Evonys


Evonys
csendes tag

Érdeklődni szeretnék: korábban Dyrg tesztelte ezt az aksit, ha jól emlékszem és rendben találta. Azóta láttam már 3800 mAh kapacitással is, bár ebben azért kételkedem főként, hogy a link címében Sony-Ericsson van. Viszont, ha beszereznék egy piros aksit, akkor jól gondolom, hogy egy masszívabb töltőt is kellene venni, mert a jelenlegi kevés lenne hozzá? Ha vennék, akkor ezt. Józan paraszti ésszel elolvastam,hogy visszafelé kompatibilis, de biztos, ami biztos rákérdeznék, bármilyen aksihoz jó igaz, max a 3.0-ás technológiát nem használja ki? Bocs a láma kérdésekért, de inkább vásárlás előtt, mint utána.

(#8511) pimi50 válasza Evonys (#8510) üzenetére


pimi50
aktív tag

Nem feltétlenül kell nagyobb töltő, az 5-6000 mAh tablet aksikhoz is 2A töltőt adnak.
[link] ehez mit szólsz?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#8512) pimi50 válasza Machos (#8508) üzenetére


pimi50
aktív tag

[link]
erre gondolsz?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#8513) hzsolee válasza Machos (#8508) üzenetére


hzsolee
őstag

Talán túl erőssen rázta a vibrómotor? ;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8514) Evonys válasza pimi50 (#8511) üzenetére


Evonys
csendes tag

Ó, hogy mik vannak! Inkább Ebay-ről szoktam shoppingolni, mert van, hogy Ali visszadobja a kifizetésemet bank hibára hivatkozva. Szétnézek alaposan hátha ott is árulja valaki.

(#8515) hunyadia válasza hzsolee (#8313) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Skacok, mivel tesztelem vibromotort? Mintha halott lenne... Thx
Hzsolee, lehet, hogy bizniszelnünk kell 😀

Hunya

(#8516) hzsolee válasza hunyadia (#8515) üzenetére


hzsolee
őstag

*#*#8613#*#* vibró teszt, sajna már elfogyott. A kollega eleve kettőt vett... Linket tudok adni :)

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8517) purplered


purplered
csendes tag

Sziasztok! Melyik android verziót ajánlanátok jelenleg?

GTA Online: Ewe009

(#8518) hunyadia válasza purplered (#8517) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Nekem a gyári 6os 1előre bejövös...

Hunya

(#8519) purplered válasza hunyadia (#8518) üzenetére


purplered
csendes tag

Úgy hallottam hamar lemeríti az akksit. Neked?

GTA Online: Ewe009

(#8520) hunyadia válasza hzsolee (#8516) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Persze baszik vibrozni teszt alajan. 😢
Ilyet lattam most, majd intezem.... Original main connector cable with Microphone Vibration Motor
http://s.aliexpress.com/aE32Abei

Hunya

(#8521) hunyadia válasza hunyadia (#8518) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Ezzel meg nem foglalkoztam, tobb mint egy evig kölcsibe volt telom, ez most kb az 5.toltesi ciklusa, de volt mindig fullra meritve. Majd meglatjuk, en is olvastam ilyet, meg mintha tapasztalnam is....
Ma csak lájtosan hasznaltam, sok melom volt, keves hivas, hatterben 3mail fiok.... De nem isvtom mutatni mert mst lstom hogy semmi info nemad ez gyari genya 😢

Másnak is ilyen fos az info?

[ Szerkesztve ]

Hunya

(#8522) tpeter77 válasza hunyadia (#8521) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, milyen progival irattad ki az akksi %-os értéket az óra mellé?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8523) hunyadia válasza tpeter77 (#8522) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Ez most reggeli teszt, hogy látok e csipáimtól? 😀
Második sorban ott a kapcsoló. 😉

Hunya

(#8524) tpeter77 válasza hunyadia (#8523) üzenetére


tpeter77
addikt

Húha, 1-kor már én nem láttam :) elnézést.
Nálam nem így néz ki, az 5.1-es gyári rendszert használom nem is néztem az ábra szövegét csak a legfelső sort.

(#8525) hunyadia válasza tpeter77 (#8524) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Ez gyari6os, 5.1ben vhol osszefoglaliban van megoldas

Hunya

(#8526) hzsolee válasza hunyadia (#8520) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem tudom jó lesz-e a link, mert mobilról vagyok. Meg eleve appot használok. Ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8527) hunyadia válasza hzsolee (#8526) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Thx, jónak tűnik a link, intézem, vhogy beszorítom büdzsébe... 😁

Hunya

(#8528) hzsolee válasza hunyadia (#8527) üzenetére


hzsolee
őstag

Nekem amúgy azt csinálta, ha tesztben bekapcsoltam majd megpöcköltem jó lett. Szétkapva elég egyértelmű volt a hiba. A nyákon lévő kommutátor volt kontaktos, de sajnos elszakítottam az egyik szálat szétszedéskor, így kuka lett.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8529) Dyrg válasza hzsolee (#8528) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Mik vannak, nem is tudtam, hogy egy precíziós vibrátor van a telómban... :))

Megvenni és megszerelni...

(#8530) AlyrArkhon válasza hunyadia (#8521) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Sajnos ez a hatosunk hibaja, nem lattam még megoldast ra

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#8531) hunyadia válasza AlyrArkhon (#8530) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Errtem,thx for info. Kicsit bosszanto a hianya, de az legaplllabb latszik gsam battery alapjan hogy deepsleep megvan. Majd meg tesztelem akksit wifi ne legyn always on illetve 4g helyett 3. Meglassuk, ma borzalmas volt akksi, pedig nullabol toltottem

Hunya

(#8532) n_atsi


n_atsi
tag

Hali mindenkinek!

Buzgón felraktam a nougat 7.1.1 Beta verziót.
Szuperül működik, root, meg minden.

Hiányolom a gesztusvezérlést, és az érintés nélküli vezérlést, pl. lapozás.
Ezek a funkciók típusfüggőek? Gondolok itt arra, hogy csak a gyári ROM-al működnek, vagy van egyéb megoldás is?
Vannak olyan custom rom-ok, melyek az X5Pro teljes funkcionalitását kihasználják?

Szeretném megtartani a Nougat-ot, ha valaki tud programokat ezekre a funkciókra, melyek biztonságosan futnak, azt szívesen "meghallgatom" :)
Tudom hogy tele van app-al a net, de több szem, többet lát! :)

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#8533) Tóni86


Tóni86
csendes tag

Sziasztok! Olyan hibám van a telón hogy a wifi-t és a bluetooh-t nem lehet bekapcsolni, rányomok az ikonra de semmi, nem kapcsol át zöldre, néha kiírja hogy system hiba. Olvasgattam a fórumon de nem találtam hasonló hibáról infót. Megköszönném ha sígítenétek!

(#8534) mrobes válasza hunyadia (#8521) üzenetére


mrobes
tag

Ha jól emlékszem, ezzel hoztam vissza az akku előzményeket R16-on:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68297767&postcount=320

De csak saját felelősségre, mert nem vagyok benne biztos. :)
(Root, twrp szükséges.)

(#8535) Laslie válasza mrobes (#8534) üzenetére


Laslie
tag

Köszi az infót, sikerült! :R
Az általad megadott hsz-t követően végig olvastam a topicot az XDA-n, és ez alapján csináltam.
Köszi +1x! :R

Már csak egy problémám van az R16-os ROMmal: a lock képernyőn nem tudom a mikrofont lecserélni a telefon ikonra. Erre van valakinek megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#8536) mici66 válasza n_atsi (#8532) üzenetére


mici66
tag

Most raktam fel. Az akkut mennyire meríti az új ROM?

(#8537) Evonys válasza Laslie (#8535) üzenetére


Evonys
csendes tag

Amit én tudok megoldásként az az Xposed. A modulok közül belül a GravityBox megfelelő verziója.
Itt a topikja: Xposedhez root jog szükséges és előfordulhat bootlop, szóval csak saját felelősségre.

XposedInstaller_3.1.1.apk letölt, telefonra másol, telepít. Telepítés után program megnyit és a Telepítés/frissítés résznél letöltöd a szükséges keretrendszert. Kétféle telepítést is felkínál, Normál vagy TWRP. Én normált szoktam, még nem volt gondom vele. Ezután újraindul a telefon, visszalépsz a programba és a menüben kiválasztod a download részt, megkeresed a Gravitybox megfelelő verzióját, telepít, majd aktivál. Még egyszer újraindul a telefon és mehet a móka, mindenfélét be lehet vele állítani. Amit te keresel, az a zárképernyő módosítások menüpont alatt található.

Magát a programokat és a hozzátartozó ikonokat is ki lehet választani mind a két alsó sarokra. Ikonból van olyan 30: telefon is természetesen. [kép]

(#8538) n_atsi válasza mici66 (#8536) üzenetére


n_atsi
tag

Szerintem nem meríti jobban, mint a marshallow.

(#8539) Noorbert


Noorbert
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy van aki már találkozott a képernyő csíkozódás jelenséggel ennél a típusnál.
Ez általában minden nézeten jelen van?
Lehet kicsit fura a kérdés, de azért kérdezem mert nekem X6 van és csíkozódik viszont nem mindig, sőt néha vibrál is a képernyő(csak, hogy teljes legyen az élvezet) :D Viszont emiatt nem tudom eldönteni, hogy hardveres vagy szoftveres a hiba és feleslegesen nem szeretném resetelni mert hát olyan jól belaktam már.. :D Mi a véleményetek? Köszi.

U.i.: Elnézést, hogy itt érdeklődöm, de sajnos az X6-os fórum nem túl aktív és talán nem térek el annyira a tárgytól. :)

(#8540) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Hali!
Valaki tesztelte már a 7.1-es romnál, hogy van bármi különbség a 32 bites és a 64 bites rom között? :F

Megvenni és megszerelni...

(#8541) hunyadia válasza Evonys (#8537) üzenetére


hunyadia
csendes tag

Evonys, bal alsóban az milyen ikonprogi? Thx

Hunya

(#8542) mici66 válasza mici66 (#8536) üzenetére


mici66
tag

Megy is le! Hotspot nem működik....

(#8543) Evonys válasza hunyadia (#8541) üzenetére


Evonys
csendes tag

Sima földgomb van berakva és ahhoz a Rocket Browser társítva. Nem külön program Xposed és Gravitybox. A GravityBoxon belül pedig lehet váltogatni a programokat és hozzá az ikonokat olyanra, amilyenre akarod. Lőttem még egy pár képet: kép1 / kép2 / kép3

(#8544) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Valami szakértő ránézne a csatolt screenshootokra?
Már régebben is voltak akksi problémáim, ezért rootoltam, hogy használni tudjam a greenify-t. Azóta többé kevésbé normalizálódott a helyzet, hozzáteszem, a grennefy mellé előszeretettel kapcsoltam éjszakára rep módot.
A napokban viszont megint elkezdődött, hogy éjszakánként túl sokat merül a telcsi. Este tízkor húztam le a töltőről, rep mód bekapcsol, s reggel az első képen látható 71 % fogadott. Megnéztem háttérben szinte semmi csak a szokásos dolgok futottak (kb 6-7, a szabad memória 1,5). Amit kiszúrtam a 3. csatolt képen, hogy mintha folyamatosan menne a wifi (s ébren van a telefon), pedig az értesítési sávban nem jelzi, s látszik a bekapcsolt rep mód is. Most ránéztem újra (utolsó kép), s gyakorlatilag ua folyamatos wifi (egyszer csináltam egy ki be kapcsolást, nem látszik) és ébrenlét, viszont tisztán látni, amikor kikapcsoltam a rep módot. Nem tudom a csatolt képekből lehet-e valami érdemi infóhoz jutni?
Van még esetleg valami progi, amivel tesztelhetem, mi zabálja az akksit?

Köszi dm[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#8545) TTTotya


TTTotya
senior tag

Sziasztok! Egy ismerősöm x5 pro telefonjára keresek ROM-ot, mert sokat panaszkodik, hogy az utolsó OTA-s 5.1-es rommal sokszor teljesen lefagy vagy újraindul a készüléke. Szóval segítenék neki, régről van SP Flashtools-os tapasztalatom. Keressük neki az elérhető lehető legstabilabb ROM-ot. Nem kell, hogy tudjon semmi extrát csak stabil legyen. Gyári és főzött megoldások is érdekelnek. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8546) Laslie válasza TTTotya (#8545) üzenetére


Laslie
tag

Szia! Én ajánlom a gyári 6-ost (R16). Persze ki kell gyomlálni belőle a malware-t (Shell.apk) de stabilan működik nálam.

(#8547) TTTotya válasza Laslie (#8546) üzenetére


TTTotya
senior tag

Szia. Köszi. Hogyan tudom a malware-t eltávolítani? Jobb ez a ROM, mint a snowcat féle 7.1.1 béta?

(#8548) Laslie válasza TTTotya (#8547) üzenetére


Laslie
tag

Root-olni kel a telót, majd a priv-app-ból törölni kell.
Nem tudom, hogy melyik a jobb ROM, mivel azt nem használtam még, csak ezt. Bár, ha visszaolvasol 1-2 oldalt, akkor találsz róla leírást a tapasztalatokról.

(#8549) TTTotya válasza Laslie (#8548) üzenetére


TTTotya
senior tag

Feltettem neki a gyári 6.0-t, majd hosszabb távon kiderül mennyire válik be. Köszi szépen!

(#8550) vitatom1


vitatom1
újonc

Üdv!

Van egy elég durva X5 Max Pro cikk amiben az összes felmerülő hiba szerepel:

http://www.clikk.hu/virusos-mobilt-keres-itt-a-doogee-x5-max-pro/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.