Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) BÁ Nutrition válasza Dany007 (#6) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyreszt a cikkirohoz: nagyon nem szeretem amikor az eu statisztikakra hivatkozva szoljak le a magyarok nyelvtudasat.. en ket eve elek irorszagban, ismerek tobb mint ezer embert, de meg egyetlen egy irrel se talalkoztam aki tudott volna angolon kivul mas nyelven. meg irul se tudnak. kozepiskolaban tanuljak, de nem tudnak max hogy jonapot meg ilyenek. aki tanult nemetul az is max annyit tud hogy guten tag. vagy barmilyen mas nyelven. de siman ramondja hogy egy kicsit tud. szal lehet nem tud elszamolni 20ig franciaul de mar mondja is hogy kicsit tud. szal nem tudom mi alapjan vannak a statisztikak de ha bemondas alapjan akkor kamu az egesz...
a masik hogy mivel a nyugati orszagok zome egy nyelvcsaladbol vannak ezert rengeteg kozos szavuk van, ha belehallgat a masik beszedebe megert gyakran megert belole ezt azt. persze most az elozo ervelesemet cafoltam miszerint nem tudnak mas nyelveket, pedig nem tudnak, csak megertenek dolgokat a sok hasonlo szo miatt, a szlavoknal viszont sokkal hatvanyozottabb mindez, egyik szlovakiai magyar munkatarsam megtanult par het alatt oroszul, lengyelul, tud szlovakul, csehul, szlovenul es angolul ugye. az ismeretsegi koromben az osszes olyan szlav csavo aki nem tudott oroszul legrosszabb esetben 2 honap alatt perfekt lett. szoval mivel a magyaroknak nemnagyon vannak nyelvrokonai ezert ne is varjuk el toluk ugyanezt. egy tok idegen nyelvet meg nekik is eppolyan nehez megtanulni mint nekunk, es mivel a sajat orszagodban csak nagyritkan adodik alkalmad hasznalni ezert el is felejtodik, max ha a munkad soran kell hasznalnod, de nem mindenkinek ilyen a munkakore. a cnc-s se nez le teged hogy nem tudsz esztergalni ezert te se tedd hogy o nem tud angolul, neki erre neked arra nincs szuksege nap mint nap....
Dani: pont ezt latom en is hogy az a fontos hogy legyen alkalma hasznalni az embernek, es az hogy kommunikaciokepes legyel az nem a tokeletes nyelvtantol fugg elsosorban. persze nem baj ha csiszolgatva van a tudas de nem mindenkinek ez a legfontosabb az eleteben.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.