Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Múlt ősszel adtam el az egyik motoromat. Patikára felújított XF-650, gyakorlatilag minden létező extrával, stb...
Köbcentinként egy ezresért volt az alap hirdetés (addigra egy éve már csak állt a lakásban, asszonynak útban volt).
1. érdeklődő, telefonban: "Mennyi az alja?" - Köszönés minden nélkül. Válasz: Földtől számítva nagyjából 30 centinél kezdődik a haspáncél. Nélküle 35.

2. érdeklődő, telefonban: "Megnézném a gépet szombaton." - 1 éve várom, hogy jön-e :))

3. érdeklődő, megbeszélt időpontban megérkezik, helyszínen:
- 500-at adok érte. (Még nem látta a gépet, csak beinvitáltam a kertkapun)
- Talán előbb meg kellene nézni, nem?
Megnézi, közben beszélgetünk, kiderült, pár napja kapta meg az A2-t. Kipróbálná. Megkértem bátyámat, menjen el a taggal, amúgy sem idevalósi, mutasson neki utat.
Mikor visszaérnek, remegő lábakkal száll le a gépről, lerakja a kapu előtt a motort, bepattan a kocsiba és csőgázon elhajt. Annyit még reszkető hangon tudott mondani: Nem "tetszik".

Kérdem bátyámat, mi volt. Hát elvitte a töltésre, ahol egyenes placc van, a madár sem jár ott, hogy kicsit meg tudja húzni, ha akarja. Igaz, belterület még, de tényleg senki nem jár arra. Bratyó elmondása alapján az első másodpercekben hagyta, majd ő is odahúzott és a 600-as CBR-el nem érte utol. 180-ig küldte bratyó a Hondát.
Ez az állat meg ismeretlen területen ezzel a grafttal benézte a töltés végén lévő kanyart. Beszállt az erdőbe.

Csak a szerencsén múlt, hogy meg tudta állítani komolyabb baleset néllkül. Itt fordult vissza és tette le nálam a gépet. Bátyám kb fél perccel az után érkezett vissza, hogy ez elhajtott.

Na tüzetesen átnéztem a gépet, szerencsére az ilyen helyzetekre azért kellőképpen fel van készítve egy túranedúró, Majd megelégeltem az alkudozókat és a meghirdetett árat feltettem 800k-ra.

4. érdeklődő, fél órával az ár változása után, kultúráltan: "Jó napot, érdeklődnék, hogy nézem napok óta a gépet, de most felment az ára" - Válasz: "Igen, adtam alkualapot. Helyszínen, KP-ben!"
Na ez a tag elvitte az eredetileg meghirdetett áron. Az ezt követő 2-3 hétben rendszeresen hívott fel hogy elmondja, mennyire nem bánta meg és nagyon imádja.

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.