Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Már bocsánat, de azért nem a német postát hibáztasd, hogy UFB szolgáltatást vásároltál meg tőlük.
Vélhetően nem német területen szívódott fel a csomagod.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Stanlee válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Stanlee
őstag

De, a nemet postat hibaztatom, hogy olyan termeket ertekesit, aminek az erteke egyenlo a nullaval. Azert oket valasztottam, mert a mindennapi eletem soran hasznalom oket, elegedett vagyok azzal, amit nyujtanak Nemetorszagon belul (legyen az level vagy csomagkuldes). Hasznaltam a Paket International szolgaltatasukat is mar tobbszor, mindig megerkezett minden, meg ha nem is atomgyorsan, de tisztaban voltam azzal, hogy az alacsonyabb dijert hosszabb szallitasi idovel kell szamolnom.

Nem erdekel, hogy Nemetorszagban vagy Mo-n szeleltek el a csomagom, vagy lovasitotta meg egy magyar vagy nemet munkas. A bajom az, hogy olyan termeket ertekesitenek, amiben nincs felelosseguk, hogy megerkezik-e vagy sem a csomag. Mar akkor kidobhatjak a szemetbe, amikor kivettek a Packstation-bol, mert ha verem is az asztalt naluk, egy vallvonassal elintezik, hogy igy jartal kispajtas, vettel volna ra biztositast. Ennyi meg egy Bambi. Szoval ez a szolgaltatasuk igy nem ertekaranyos, es azert irtam ide, hogy hatha ezzel valakinek segitek, nehogy ugy jarjon mint en.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tanulság: ne sajnáld egy pohár kávé árát egy csomagra. don't be UFB.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Hieronymus válasza Stanlee (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De, a nemet postat hibaztatom, hogy olyan termeket ertekesit, aminek az erteke egyenlo a nullaval.

Amikor feladtad a csomagot, megkérdezték, hogy biztosítást kérsz hozzá vagy nem. Nem kértél.
(Mindig megkérdezik, ha "csomagocskát" adsz fel a postán.)

Ha kértél Quittungot és még megvan, azon megvan a feladás sorszáma. Ez alapján még lehet kerestetni.
(Bár még nem tekinthető elveszettnek a csomag. A pünkösdi postássztrájk okán, még mindig úton lehet.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) total90


total90
veterán

Én meg Németországon belül semhasználok biztosítás nélküli küldést. Alig kerül többe, de legalább tuti.

E-Bayen vagy Amazonon ha eladok vagy veszek valamit, csak is biztosított csomag.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Stanlee válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Stanlee
őstag

Online fizettem es Packstation-on keresztul adtam fel, mert nem volt kedvem fel orat varni, hogy feladhassam a postasneninel :-). A biztositas opcionalis, de az 50 euros biztositas 2,2 euroert nem ert annyit nekem, hogy kerjem, es ahogy azt a bejegyzesben is irtam, tracking nr. csak akkor van, ha megveszed a biztositast.

UFB voltam, tanultam belole, de nem tudom elegszer elmondani, atbaszva erzem magam, mert a nemet posta olyan minosegu szolgaltatast adott el ami alulmulja az orszagon beluli azonos csomagkategoriahoz tartozo szolgaltatasainak a minoseget. Ez az egy zavar, hogy van egy jo minoseg orszagon belul, alig veszel valamit toluk, ami nem csak az o kezukben van es egybol romlik a szolgaltatas minosege, ill. nagyon dragan kapsz hozza plusz szolgaltatast. Akkor mar inkabb valamelyik konkurens ceg, aki picivel dragabb, de jobb ar-erteku szolgaltatast ad. A lecket pedig megtanultam egy orok eletre :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) mickemoto


mickemoto
őstag

Nővéremék Ausztriából küldtek keresztelőre meghívót Mo.-ra több helyre, ugyanabba a városba is ahol én lakom két helyre, nekem egy héttel később dobták a postaládámba mint a másik címzettnek pedig egyszerre adták fel és kis városban lakom.Persze nem ajánlottan adták fel.Nem is értem minek van egyáltalán sima levél küldemény.

(#8) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Kb. mint itthon a sima csomag/levél?

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#9) Stanlee válasza mickemoto (#7) üzenetére


Stanlee
őstag

Karacsonyi udvozletet december elejen szoktuk mar feladni, kb. 3 het mire Mo-ra er. Volt, hogy hamarabb hazaertem karacsonyra, mint a level, amit 3 hettel korabban feladtunk. Biztos extrem hosszu atfutasi idovel kell szamolni :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10) oldschool_01 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


oldschool_01
csendes tag

Tanulság: mekiben 2 big mac menüt rendelj, mert lehet az egyik eltűnik félúton, amiért nem reklamálhatsz, mert nem kötöttél rá biztosítást!

Elég cinkesnek tartanám, ha kifizetek valamit, és nem úgy történik, mint a másik fél elvállalja. Futár/posta cég és nem garantálja a feladott csomag megérkezését? wtf!!!!!!! Akkor miért is fizetek? Költhetném szerencsejátékra is, kb. ugyanannyi az esélyem lenne nyerni!

A poszt írójának, sztem várj még vele, talán nem veszett el a csomag, csak fennakadt valahol.

(#11) snecy20


snecy20
veterán

Hm, ez érdekes, a nemzetközi csomagküldőknél extrán odafigyelnek a nyomkövetésre, miért is kéne még arra plusz biztosítás? Így is elég drága szolgáltatások ezek, pláne a DHL.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) Mr.Csizmás válasza oldschool_01 (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adtál már fel sima levelet magyarországon? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) snecy20 válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, de azért egy jó hírű nemzetközi futárcég nem lopósok társulata. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) Hieronymus válasza snecy20 (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Annyira nem drága.
Egy Hermes csomagküldés Magyarországra, 13,79 € (S méterben)
Ami már alap árban tartalmazza a biztosítást.

A DHL is, biztosítással nagyjából ennyibe jött volna ki.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) snecy20 válasza Hieronymus (#14) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, necces... Én a hetekben egy párdekás törzskönyvet postáztam Horvátországba, magyar postával ajánlottan elment 2k-ból, DHL-el a legminimálabb szolgáltatások mellett is valami dupla ennyi lett volna...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) Stanlee válasza Hieronymus (#14) üzenetére


Stanlee
őstag

50 euros biztositassal a csomag amit feladtam kerult volna 8,79 (alapar) + 2,2 (biztositas) = 10,99 euro. A Hermesnel ez a csomag a doboz nagysaga miatt sajnos csak az M-es kategoriaba fert volna bele, ami 18,79€-ba kerult volna, 500 euros biztositassal. A DP 50 euro feletti biztositast erre a csomagra 12,5 eurotol kezdve ad, tehat alapbol dragabb lenne dupla akkora kiszallitasi hataridovel, mint az, amit felhoztal peldakent. A DPD lett volna nekem a legjobb megoldas, alig kerult volna tobbe, normalis biztositas van rajta es a kiszallitasi ido is jo.

DHL Express Economy-val, 500 euros biztositassal ez a kis csomagom 100 euroba kerult volna.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#17) mickemoto válasza Stanlee (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

Nálunk a postás is elég link figura.Simán el tudom képzelni hogy a nem ajánlott leveleket összegyűjti a saját körzetébe, hazaviszi és csak bizonyos időközönként hordja ki, amikor már több is összegyűlt. Mi a csekkeket is úgy szoktuk megkapni hogy már lejárt a fizetési határidő. :)
Mindenesetre én a sima levélfeladást úgy tekintem mintha nem is létezne, itt a hardveraprón is kiakasztanak néha amikor filléreskedésből így akarják kézhez kapni az árut.

[ Szerkesztve ]

(#18) #65675776


#65675776
törölt tag

Miért vagy biztos benne, hogy nem Mo-on tűnt el a csomag? Vagy csak pihen pár hete egy raktárban. NYomkövetett csomagoknál szinte mindig az látom, hogy akár US-ből is Budapestre ér a csomag 4-6 nap alatt, aztán onnan Debrecenbe akár 3-4 hét.

(#19) Stanlee válasza #65675776 (#18) üzenetére


Stanlee
őstag

Ahogy irtam is, nem erdekel, hogy hol tunt el a csomag, engem az zavar, hogy milyen termeket adott el a nemet posta, meg ha azzal sokan nem is ertenek egyet, es furcsaljak, hogy miert nem adtam ki tobb penzt egy biztositasra vagy nyomkovetett csomagra.

A nemet posta a magyar postatol fuggetlenul a sajat leanyvallalatanak az infrastrukturajaban (DHL) ki tudna Mo-n szallitani a csomagot, amit feladtam, de nem. Ez a csomagtipus, amit vettem, hiaba van bazinagy betukkel a weboldalon ahol a szolgaltatast megvettem mindenhol a DHL feltuntetve, egyaltalan nem a DHL-en keresztul megy, hanem a nemet posta ezeket a csomagtipusokat a nemzeti postakkal vagy mas futarszolgalatokkal szallittatja ki (Angliaban pl. a GLS hozta ki a DHL Paket International csomagom).

Engem csak ez a nagy atveres zavar, amugy minden OK :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20) #65675776 válasza Stanlee (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most úgy visdelkedsz, mintha csak a német postánál létezne olyan konstrukció, hogy nincs se biztosítás, se nyomkövetés a csomagon. Ehhez képest ez a világon mindenhol így van, a két fent emllített szolgáltatás mindenhol külön tétel. Ha nem áldoztál rá, akkor csak és kizárólag magad okolhatod. Tudod, hogy miért fizettél, ezért választottad a legolcsóbb ajánlatot. Sehol semmit sem titkolt el a német posta. A választás lehetősége és a döntés a Te kezedben volt. Rosszul döntöttél, ezért neked kell vállalnod a felelősséget. Persze könnyebb a másikat hibáztatni. De gondolom ismered a mondást: eső után köpönyeg.

Nem lettél átverve, maximum a biztonság illúziójába ringattad magad.

A Magyar Posta sima postacsomagja vagy levele sem tartalmaz alapból semmilyen extrát. De a postán mikor feladod mindig megkérdezik, hogy nem kéred-e elsőbbségivel, biztosítottan, ajánlva, tértivevényesen... Gondolom megtették ezt a németek is. De gondolom akkor a Magyar Posta sima postacsomagja vagy levele is átverés.

[ Szerkesztve ]

(#21) Stanlee válasza #65675776 (#20) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem beszeltem senkivel, mert weben vettem meg, es Packstationon keresztul adtam fel, nulla emberi interakcioval a Deutsche Post reszerol.

Akkor meg egyszer: azert is irtam le ezt az egesz tortenetet, hogy ha valaki ezt elolvassa, es legalabb csak egy embernel megeloztem azt, hogy ezt a fajta csomagszallitasi szolgaltatast megvegye biztositas nelkul, akkor mar megerte, tanuljon mas az en hibambol. Nem mindenki olyan okos, hogy rogton tudja, hogy ha mindenhol DHL van kiirva a weboldalon, ahol megveszi a csomagkuldest, attol meg egy alacsonyabb minosegu szolgaltatast fog kapni a penzeert a DP-tol (Deutsche Post AG), es a DHL egy ujjal nem nyul a csomaghoz. Lehet jonnek meg ki masok is Nemetorszagba, nem beszelik meg olyan jol a nyelvet, nem ertenek meg minden aprobetus reszt, hatha segitettem valakinek...

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Szintén sima DHL (német posta) csomagként várok Németországból telefont, most kérdeztem meg eladót ugye volt annyi benne érték biztosítva adta fel..kíváncsi leszek rá mit ír :U
ugye adva lett volna ha online rendeli meg expressz küldik és nem magyar posta hozza ki..+ 500Euro értékig térítenek..még szerencse hogy E-bay és paypal is véd amit remélem nem kell igénybe vennem :((

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#23) tibor23


tibor23
senior tag

Azért ez nem teljesen úgy van, hogy a sima csomagra nincs semmiféle reklamációs lehetőség, és biztosítás. Online tracking nincs, de ha nem érkezik meg időben, akkor a postán ugyanúgy fel tudják kutatni, mert a belső rendszerük ugyanúgy mutatja. Minden Magyar Rosta csomagnak van azonosító száma, ez alapján. Amúgy sem olcsó az ajánlott levél ára, nagyon sok esetben jelentősen megdrágítja a küldeményt, a kínaiak az olcsó ebay-es cuccaikat 99%-ban sima levélként adják fel, és 99%-ban meg is érkeznek. Ez nem olyan rossz arány. Szerintem nem érdeke egy postásnak sem lenyúlni a csomagokat, mert előbb utóbb lebukik az ürge, és akkor nagyon rá tud b...ni.

Az nagyon érdekelne, hogy aztán megérkezett a csomag vagy nem.

(#24) twollah1976 válasza ferke72 (#22) üzenetére


twollah1976
őstag

Inkább abban reménykedj, hogy nem törik porrá a csomagot mielőtt kipostázzák.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) ferke72 válasza twollah1976 (#24) üzenetére


ferke72
aktív tag

Az az érdekes hogy akkor ha jó emlékszem megkaptam a csomagot most viszont kicsit ideges lettem mikor majdnem ugyanez a szitu áll fent..
kapott sima német postán nyomkövetési számot a csomag igaz állítólag ez mit sem ér majd idehaza.
úgyhogy reménykedhetek ideér épen és max egy hét alatt a cucc.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#26) ferke72


ferke72
aktív tag

Nekem úgy néz ki beért az országba és remélem héten meg is kapom végre.. :)) :))

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.