Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Mehehe... tudtam előre! ;]

Mindenesetre grats a géphez, nagyon faja! :C
Kb. ez lenne az a vas/kasztni, amit én is elfogadnék DTR-nek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Mustaros válasza AxBattler (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Szép szép , de azt a 60hz-es kijelzőt nem értem benne. Amúgy a hűtés nagyon beteg!

(#3) AxBattler válasza Mustaros (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem teljesen korrekt, FPS-t simán korlátoznám 60-ra RTSS-el, legalább nem tekerne annyira a gép.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4) Mustaros válasza AxBattler (#3) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Okés , de 300e ért már olyan lapost kapok amiben 144hz-es kijelző van..
Gondolom ez a gép kb 400-450e Ft.. meg aki huzamosabban használ/használt 144hz-es gépet , az nem ül vissza a 60-os hoz. :))

(#5) AxBattler válasza Mustaros (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo Legion-ra gondolsz, vagy valami Acer-re?
Mert ezekhez képest nem csak a képfrissítés a különbség...

Igen, 144Hz után lehet hogy fáj a 60Hz, de azt inkább asztali rendszerben keresném.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Lehet, h indiszkrét kérdés, de mennyibe fájt a gép, minden csereberével együtt?

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#7) TeeBee73 válasza AxBattler (#5) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én nyáron vettem az adatlapon lévő Legion-t.
Picit alulfeszelve nem Throttingol az i5 8300H 4GHz-en, 4mag/8 szál, 1050Ti, 8GB RAM+1 üres hely, 128GB nVME+1TB HDD, IPS FHD, 260k volt, 3 év garival.
Hirtelen kellett, eddig még nem bántam meg. Használtan lett volna jobb, de szeretem OotB. kézbe venni a cuccaimat.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#8) TeeBee73 válasza TeeBee73 (#7) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mod: a cikkhez: Pöpec masina, egy darabig nem kell cserélni, zicher! Használd egészséggel! 😎

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#9) dr.Mura


dr.Mura
tag

Nem bántásképp, de a szöveg olyan, mintha a Google Translate írta volna. Lehet, hogy egyes részei angolból lettek fordítva?

C8H10N4O2

(#10) Gaga válasza dr.Mura (#9) üzenetére


Gaga
tag

De jó, hogy nem én fogalmaztam meg a problémát. Az nem lett volna ennyire diplomatikus. :DD

(#11) maximilian4


maximilian4
addikt

Nem tudom mennyit használod akksiról (játék közben nyilván nem), de elég kevésnek tűnik az akku kapacitása. Az AW 13R3-asomban 76 Wh-ás az akksi. Persze ha nem hordozod sokat, kizárólag asztali számítógépet helyettesít (amirealkalmas is), akkor lényegtelen.

Maxi

(#12) MaxxDamage válasza maximilian4 (#11) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Semennyit a G7-l. Vagyis annyit mikor utazom néha és buszon netezek, esetleg GTA5 Online. /általában szünetmentes szerepet tölt be/
G7 battery tesztek szerint 8-10 órát bír pl. Filmnézés vagy netezés közben, gamera nem javasolt úgy használni értelemszerűen.
Amúgy már nincs meg a gép. Bill.-je nekem nem jött be. Hangja is van Game alatt a hűtésnek és RTX 2060 is csak belepő kategória. Ennél a G7 konstrukciónál is az a helyzet, hogy CPU erős, de GPU gyenge (CPU malmozik, miközben a GPU maxon megy mellette) ilyen GTX 1070 szinten van a 2060 (mivel teljes értékű, nem Max-Q) és GDDR6 6GB (új gen.)

MSI GT73VR lett a végleges és ez teljes mértékben megfelel a számomra. i7-6700HQ (mindenre elég) Teljes értékű GTX 1080 8GB GDDR5X , 4x16GB DDR4 2400MHz (=64GB) 330W adapter van hozzá és a GPU 220W bekajál... és a G7 is kezel 2x32-t gyári spec.szerint.

Szóval aki Dell G7-t akar venni és nem csúcs kategóriában gondolkodik, annak tökéletes választás lehet. Nekem a RoG G752VSK után kicsit szegényes felhozatalnak tűnt (igaz a G752VSK az felső kategóriát kepviselt i7.7th gen. teljes értékű GTX 1070 8GB GDDR5 4x RAM DIMM, stb...)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13) MaxxDamage válasza AxBattler (#1) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is tudtam. ;] :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14) MaxxDamage válasza Mustaros (#2) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, az sajnos annyi! Csak 60Hz és G-Sync sincs... MSI amit vettem, az 120Hz és G-Synces, a BIOS full Unlockolhato és IGPU is le van tiltva, tehát csak GTX 1080 van használatban.
A hűtés 55c temp felett kapcsol be (pl.56c-tól) és tűrhető, de erős felhasználás mellett (CPU & GPU kihasználás) feljebb kapcsol és van hangja is. Max. Temp az belefér.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Néhol a szöveget nem értettem :D sokadik olvasásra esett le, hogy a színek ékezete az mi akar lenni.

A masina jó ,de én konkrét számadatokat pl. hiányolok, a hőfokok változásáról pasztacsere után, mert arról a pasztás cikknél se találtam semmit.

Hasonló gépet néztem én is, csak a G5-öst.

Örvendetes, hogy ennyi slotot tettek a masinába.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) maximilian4 válasza MaxxDamage (#12) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért nem olyan gyenge az az RTX 2060. Simán el lehet lenni azzal, főleg annak akinek nem a csilió fps a cél. Ami egy 60Hz-es kijelzőn nem lehet igazán cél. Sok régi motorosnak vagy konzolosoknak elég fix 30 vagy 60 fps. Az meg nem baj ha a processzor erősebb mint a gpu, várható volt, hiszen sokkal erősebb videókártyák mellé is pakolják.

Maxi

(#17) MaxxDamage válasza maximilian4 (#16) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, elég.
Nekem se a csillió, millió FPS a lényeg, vagy kell.
60Hz az akkor jó, ha van G-Sync is ;) /sőt 30-35 FPS/Hz ami már jó úgy.../
Ebbe az MSI-be GTX 1080 MXM kártya van, amiből még1 betehető (tehát SLi) de tök felesleges, mert a CPU az nem cserélhető és ez az egy is bőven jó/elég a gépben lévő CPU mellé. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18) simonzé


simonzé
addikt

Ez egy szuper gép, de - már meg ne haragudj - az írásod szinte értékelhetetlen. A hatodik oldalon elengedtem, és nem is olvastam végig. Mutatom hogy miért:
"amelyet 10 db (csillag fejes) csavarral rögzítettek"
"Közülük kettő (különböző átmérőjű)"
"látható egy (fekete) műanyag tartó (közte)"
"a lehetséges szennyeződés (mint mágnes) könnyen lerakódik"
"az egyik leggyorsabb (más tesztek szerint) a piacon"
"A billentyűzet alatt (gépház alján) található az érintőpad"

Mintha legalábbis pénzt kapnál egy zárójelgyártól, vagy ha külön prémiumot adnának neked a felesleges, idétlen, értelmetlen infók beépítéséért. komolyan fontos, hogy milyen fejű a csavar, hogy milyen színű az elválasztó, meg hogy 69cm az átlagos ránézési távolság? És ezt mindet kiemeled zárójellel, meg szürkítéssel? Eeeeeeehhhh!

Egy ilyen király géphez méltatlan egy ilyen cikk. Bocs hogy bunkó vagyok.

I don't fit in. I fit out.

(#19) MaxxDamage válasza simonzé (#18) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

No comment. /Bunkó? Az nem kifejezés.../ ;]
Legközelebb inkább ne is írj, vagy el se olvasd :R
IGEN - Fontos lehet! - Mnden ember más és más...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#20) Gerrroo


Gerrroo
lelkes újonc

Szevasztok Kedves Fórumtársak!

Nekem akadt egy kis észrevételem az újonnan vásárolt géppel. Arra lettem figyelmes , hogy a notebook billentyűzet közepe táján (kb. ahol a dedikált videokártya van, vagy akörül) a gép zizegő , sercegő hangot hallat. Mintha egy HDD dolgozna nagyon halkan a gépbe a háttérben, csak az a baj, hogy nincs benne merevlemezes meghajtó.
Ha lecsatlakoztatom a töltőről akkor a sercegés elhalkul vagy megszűnik. Ha visszacsatlakoztatom akkor újra.
Mi lehet a gond vajon ha ez egyáltalán gond? Esetleg van valakinek valami ötlete?

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#21) MaxxDamage válasza Gerrroo (#20) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Valszeg a "Coil Whine" jelenség. :K
Aztán lehet tévedek, de tévedni emberi dolog.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22) Gerrroo válasza MaxxDamage (#21) üzenetére


Gerrroo
lelkes újonc

Szia!
Köszi a választ. Igen valószínűleg . Nincs sipoló hangja csak serceg valamelyik alkatrész (tekercs). Eddig még nem sikerült rájönnöm hogy melyik az. De nem cserélik az alaplapot amit naggyából tudtam. Megjárta a szervízt kétszer azóta s gép gyári paramétereken belül van a dolog. Ennyit mondtak :)

(#23) MaxxDamage válasza Gerrroo (#22) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos az "nem garanciális probléma" így nem is fogják cserélni. :(

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.