Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tildy válasza Mozsa (#106) üzenetére


tildy
nagyúr

Kerdezd meg tole, itt van a PH-n o is . Aki ismer minket tudja , hogy pont az helyzet van most, hogy en allok mindent (2 eve) . Nem akartam leirni, de pont ez a buffer majd a gyerekszuletesi idore.

Nem, nem a feneket mereszti. Hanem kuzd az almaiert(helyesen) . Self-Employed.

Meg azt is megkerdezheted, ha ennyire erdekel, hogy mennyire koltok magamra , pedig "szerinted" megtehetnem....

Igen, diablos gepe akkor lesz, ha elmegy dolgozni:) En nem veszem meg neki, es o sem varna el, hogy megvegyem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#202) dabadab válasza D1Rect (#198) üzenetére


dabadab
titán

Mindegyikkel fel tudsz venni készpénzt, csak olyan iszonyatos költségei vannak, hogy ilyet maximum véletlenül vagy abszolút szükséghelyzetben csinál az ember, nem rendszeresen.

DRM is theft

(#203) vhunor válasza tildy (#201) üzenetére


vhunor
őstag

A Dio3 elfut a Macbook-on is, max. nem magas részletességgel :).

(#204) lapa válasza tildy (#196) üzenetére


lapa
veterán

lapa: kb 20 eves korom ota meg sosem voltam kiszolgaltatott.

miért, van saját lakás? úgy könnyű.

ha meg arra mondod, hogy még sose raktak ki "hónapvégéigköltözzkire" az albidból, akkor csak félreérted a kiszolgáltatottság fogalmát.

a kiszolgáltatottság azt is jelenti, hogy nem teheted azt, amit akarsz. szöget falba verni, falat odébbrakni, ablakot cserélni hogy kevesebb legyen a rezsi.

(#205) tildy válasza lapa (#204) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs.
Ugy ertettem , sosem voltam azota mas altal eltartva. Erre ertettem a kiszolgaltatottsagot.

Amugy minden ember fugg termesztesen valamitol, munkahelytol, lakhelytol, beveteltol, emberi kapcsolatoktol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#206) DeFranco válasza Mr X (#190) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És akkor nem tudod visszafizetni a hitelkártya-tartozásod sem. Ha valaki ennyire szűkösen él, annak pont a legrosszabb döntés a hitelkártya.

@jer1cho: de, baromira ebben a világban élek.

a) mi az, hogy kell? Ha feltétlenül szükséges, akkor nincs "nincs kedvem" hozzányúlni a tartalékhoz, ha meg nem az, akkor várhat egy hónapot.

b) tartalékolni kell, pont. Ha elfogyott, vagy fogyóban van, akkor keresni kell a lehetőséget a feltöltésre. A vendéglátósokat és az építőiparosokat inkább ne bolygassuk, mert ledobom a gépszíjat. :)

c) nem vicc

Kérdezni is akartam, hogy mi a helyzet :) Örülök, ha ízlett.

(#207) DeFranco válasza lapa (#193) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó példa :)

Amikor fiatalon elkezdtem dolgozni, pontosan 40k forint tartozással kaptam meg az első fizetésem (egy havi lakbér, meg egy kicsi). Az első dolgom az volt, hogy őrült módjára elkezdtem tartalékolni. Akkor ez a fenti ~70k ~50k volt, minden más ment a pánik alapba. Fél év alatt megvolt a 3 hónapos vésztartalék (addig amúgy is felkészül az ember a legrosszabbra, mert próbaidő van), egy év alatt a 6 havi. Addig se puszi se pá. Utána nyugodtan aludtam. Eddig ezt semmire nem mondtam, de aki nem így csinálja, szerintem nem normális.

Lakás: ezt ne keverjük bele, az nem fogyasztási hitel. A fogyasztási hitel hülyeség, a lakás- és egyéb beruházási nem, ha nem lehet elkerülni (és rend szerint nem lehet).

@#194: gondolom tőlem vártad ;)

[B@]#197: dabadab: ja, és kb. annyi ember kezében áll jól, mint egy láncfűrész. Jó, elmegy-elmegy de csak egy nagyon szűk réteg, aki jól jár vele. A többi a madár. Láttam már jó párat, aki azt hiszi ezzel robbant bankot.

(#208) TazLeacher válasza DeFranco (#206) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

a) Te írtad, hogy kell a tartalék...ha elkezdem elhasználni, elfogy...

b) vicces, hogy azt írod, hogy tartalékolni kell.
Várom a javaslatod: 46 éves szobafestő. Világ életében tisztességgel el tudta tartani a családját, és 3 gyerekét. Máshoz nem ért, ezt tudja csinálni, viszont jelenlegi helyzetben sokra költenek az emberek, csak erre nem. Mit javasolsz? A tartalékot felélték, a munka egyre kevesebb, éppen meg tudnak élni. Mi e következő lépés, hogyan "töltse fel ismét az 1 éves tartalékát" várom a javaslatodat.

De bolygassuk mindkettőt nyugodtan, kíváncsi vagyok, hogy mégis mi az, ami nálad kiveri a biztosítékot...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#209) DeFranco válasza TazLeacher (#208) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a) Két hónap alatt feltölti, nem? ;)
b) Mire költenek az emberek? Oda kell menni, azt kell csinálni. (jó tudom, fal duma, de valamit kezdeni kell magával, ha már úgy is "ráér" sajnos) Ha hitelkártyát vált ki, akkor több munkája lesz? Miből fizeti vissza?

Én amikor az ominózus első időszak volt, szépen bebattyogtam a volt főiskolámra, és kiplakátoltam, hogy x tantárgy oktatását vállalom olcsón, az első óra ingyenes. Munka után csináltam, elég sakál dolog volt este tízre hazaesni, meg az emberekhez házhoz menni, de volt eredménye. ;) Más is meg tudta volna csinálni, de valahogy volt munkám :)

[ Szerkesztve ]

(#210) TazLeacher válasza DeFranco (#209) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Komolyan mondom, hogy burokban élsz. Itt mindenki előtt be merem vállalni, hogy (jelenleg még) bőven a szerencsésebbik rétegbe tartozom, de nem vagyok vak.

Komolyan nem tudsz olyan élethelyzetet, amikor az embert nem az érdeklni, hogy mi lesz 2 hónap múlva, mert nem tudja, hogy mi lesz holnap? És csak abban tud reménykedni, hogy talán 2 hónap alatt találok munkát, és vissza tudom fizetni?

Te tényleg nem ebben a világban élsz...

És továbbra is várom a véleményed az építőiparral és a vendéglátással kapcsolatban.

Egyébként okíts, mit kell csinálni, mire költenek az emberek!

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#211) DeFranco válasza TazLeacher (#210) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez már a személyeskedés határát súrolja, kérlek vegyél vissza a minősítésekből.

El tudok olyan élethelyzetet képzelni, de a hitelkártya erre nem megoldás. Pont erre nem megoldás. Pont ettől inti óva mindenki az embereket.

Ne úgy vitázzunk, hogy egyre extrémebb helyzetbe próbáljuk meg belefacsarni az érveinket.

re:szerk: mire vagy kíváncsi? Nyilván nem én fogom megmondani itt a frankót, maximum azt tudom elmondani, én mit csinálok. Amit egyébként egy szűk réteget kivéve bárki megcsinálhatna, mégis kevesen teszik.

Amúgy köszi a kérdést, már nem is számítottam rá, vicces, és egyben jellemző, hogy eddig ezeket a reakciókat kaptam a topic eredeti témájában:

- lehetetlen
- hazudsz
- vegetálsz, ez nem élet
- neked könnyű, mert [random argument here]
- neked nincs szíved

Senki nem kérdezte meg, hogy mit csinálok, hogyan csinálom. Tiszta pszichológia. Először hárítás, majd tagadás, végül vádaskodás. Lehet megvan a diplomamunkám témája...

[ Szerkesztve ]

(#212) TazLeacher válasza DeFranco (#211) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem extrém helyzetekbe próbálom belefacsarni, de Te képtelen vagy elképzelni e tökéletes világodban egy olyan élethelyzetet, ahol valakinek nem úgy alakulnak a dolgai, ahogy szeretné, és képtelen vagy néha kicsit körül nézni a világban.

Egyértelmű, hogy elvagy a saját kis világodba, négy fal között élsz (nem fizikailag) és fogalmad sincs, hogy mi történik máshol...ez már nagyjából leszűrhető volt Kassadin féle reakciókból is, de most már teljesen biztos vagyok benne. Az a gond, hogy a világ nem a Te elképzelt szabályaiddal működik. Kívánom, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, hogy megtapasztald milyen az, amikor elvileg mindent jól csináltál, és mégsem úgy jöttek össze a dolgok.

Személyeskedés? Micsoda? Milyen minősítésekből? Te miről beszélsz? Ugyan azt a szöveget olvasod?

Szerk.: és ha tetszik neked ha nem, a 7.000 Ft-os fűtést 50 nm2-re én sem hiszem el, ha csak gázzal van fűtve. Ha meg villannyal is, akkor meg a villanyszámlát nem, ha meg vegyes tüzelés, akkor az meg nem szerepelt a tételekben.

Mellesleg egyik kérdésemre sem kaptam választ, amit feltettem, csak "védekezel".
1. Mi e következő lépés, hogyan "töltse fel ismét az 1 éves tartalékát" várom a javaslatodat.
2. És továbbra is várom a véleményed az építőiparral és a vendéglátással kapcsolatban.
3. Egyébként okíts, mit kell csinálni, mire költenek az emberek!

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#213) DeFranco válasza TazLeacher (#212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

burokban élsz
nem ebben a világban élsz
a harmadikat most nem találom, hadd ne kelljen kikeresnem

El tudok képzelni ilyen élethelyzetet, meg el tudom képzelni, hogy egy hitelkártya csak lejjebb viszi a bajban. Miért, szerinted hosszabb távon megéri neki? Nem hiszem...

Kassadin-t hagyjuk, az egy régi történet, csak egy szeletét láttad, ne vonj le belőle következtetést.

Pontosan k.vára látom, hogy mi megy máshol, nem egy közeli és távoli ismerősöm van a gödör alján, ez nem változtat azon, hogy az a véleményem, hogy addig kell prudens módon gazdálkodni, amíg az ember teheti, és éppen azért, hogy az ilyen helyzetekben legyen segítsége.

És igen basszus, működik. Lehet, hogy ilyen helyzetbe kerülök, de tudom, hogy mindent megtettem. Más is tudja, hogy mindent megtett?

És kérlek most másodszorra, hogy higgadj le. Nem tudom, csak sejtem miért húzod ennyire fel magad, de nem kell ez ide. Kulturáltan is lehet vitatkozni.

szerk: van gmailes email címed? Megoszom veled a gáz-rezsi táblám, ha ez segít valamit.

1: ott a válasz, leírtam
2: ezt nem fejtem ki, ne haragudj. Amúgy is off topic.
3: ha a zemberek érdekelnek, menj egy egy tesco-ba és nézz bele a kosarakba fizetésnap körül. Ha a negyede nem gyorsan romló luxuscikk, akkor meghívlak egy... fagyira. Pár hívószó: reklámok, puha költségvetési korlát, termékelhelyezés, szeretet- és családi élet hiánya. A zemberekről továbbra sem osztom le a frankót, magamról tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#214) DeFranco


DeFranco
nagyúr

most viszont megyek másodállni

(#215) TazLeacher válasza DeFranco (#213) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem egy kicsit érzékeny vagy...ez még egy vajszívű moderátori brigádon is átmenne, mint nem személyeskedés. Ha felhúzom magam, az csúnya, eddig egyszer szakadt el nálam a cérna, annak az első tempban lett az eredménye.

Kíváncsi vagyok, hogy mi a tipped, mert 99%-ban biztos vagyok, hogy tévedsz, annyit leírok, hogy nincs rá személyes indokom.

Nem azzal kell foglalkozni, hogy ki mit b@szott el az életében, mert az nagyon könnyű a szemébe mondani. Azzal kell foglalkozni, hogy mi a megoldás a jelen helyzetére....és attól, hogy tudod, hogy mindent megtettél, attól nem adnak kenyeret a boltban.

Dolgoztál már 380 órát egy hónapban? Én már igen...akkor kipipálhatom "az én mindent megtettem" achievemnetet az éltembe? Ettől nekem sem a jelenlegi, sem a múltbéli, sem a jövőbeli éltem nem lesz jobb, hogy elmondhatom, hogy mindent megtettem.

Nekem nem kell bebizonyítanod. Nincs rá szükségem (speciel van idénről 1270 Ft-os gázszámlám...). Számomra hihetetlen. Ismerek olyan embert, akinél 1 hete nincs fűtés...ott a gázszámla 0 Ft. Nekem mégsem megoldás. Nem magát a 7000 Ft-ot nem hiszem el, hanem, hogy az a 7000 Ft azt fedi, amire itt a legtöbben gondolnak...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#216) DeFranco válasza TazLeacher (#215) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet hogy érzékeny vagyok, de nem érdekel, én ezt a tiszteletet elvárom, és meg is adom. Dönthet valaki úgy, hogy nem adja meg, de akkor nem tárgyalok vele. Ez ennyire egyszerű.

Továbbá:

Én nem foglalkoztam senki elb@szásával, én azzal foglalkoztam, én mit csinálok. Az hogy a tisztelt közösség mit forgatott bele, ne rajtam kérd számon.

Szerintem volt példa közelítőleg 380 órára, de ezt nem garantálom.

A gázproblémáddal meg nem tudok mit kezdeni. Itt a lehetőségekhez képest meleg van, annyit fűtünk, amennyire szükségünk van, a gázfogyasztásunk éves átlagban ennyi (előz hó 12, a mostani 16 lesz), ha hiszed, ha nem. Szerencsére nem is azért készült ez az írás, hogy neked megfeleljen.

[ Szerkesztve ]

(#217) TazLeacher válasza DeFranco (#216) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerinted sértő valakinek azt mondani, hogy burokban él? Ha már tisztelet, akkor mondjuk ahhoz hozzá tartozna, hogy válaszolsz arra a 3 kérdésemre, amire hivatkoztál fél mondatban, de ki nem fejtetted egyiket sem...csak megjegyzést tettél, ez is illene...mert többször kérdeztem, de arra sem méltattál, hogy legalább annyit írj, hogy "nem érdekel, nem válaszolok neked"

Amint látom beleszerkesztettél később, most olvastam vissza...

Nekem nincs gázproblémám...neked van. Idézek tőled:

Gáz átlag 7200

Bocsánat, de ez se nem 12, se nem 16...

Ha meg ez valami éves átlag, akkor azt úgy kellett volna írni...amikor itt többen írtak számokat, akik éves számokról beszéltek, külön kiemelték, hogy "ez minden hónapban"...tehát ez így félreérthető. Ha meg nem éves, akkor nem értem, hogy hogy jön össze a 7.200 meg a 12 ill. 16.

1. Aha értem.
2. Akkor nem kellett volna megjegyzést tenni rá...
3. Egy hozzászólásom lenne: bármilyen összegben fogadok, hogy többet járok TESCO-ba, mint itt az egész topic összesen...tehát mondjuk úgy, hogy erre van egy kis rálátásom...azt írtad, hogy azt kell csinálni, amit vesznek az emberek. De mond már meg légyszíves, hogy mit...mond meg hogy mi az a vállalkozás, vagy alkalmazotti szektor, amit ma "csinálni kell".

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#218) Mr X válasza DeFranco (#213) üzenetére


Mr X
veterán

albi+rezsi: 90.000
telefon: 9.000
tankolás, ha menni kell valahova: 5.000
hiteltörlesztés: 11.000
kutyakaja: 5.000
háztartási cikkek: ~8.000
élelmiszer alapanyagok, húsok: 18.000 (ez nem elég egész hónapra, de ennyi fér a hűtőbe)

össz: 146.000
bevétel: 200.000
marad: 53.000

Ezt leosztva, 1.700 marad naponta 2 főre. És nincs meg egész hónapra a kaja, azt még venni kell. Még nem vettél egy cipőt, innivalót, csokit, semmit. Kéne venni két főre BKV bérletet, az megint 20k.

És emellé még jönnek a váratlan kiadások. Beszarik a hűtő, kilyukad a cipő, gyógyszert kell kiváltani, ilyesmi.

Nem nagyon lehet ebből félrerakni.

[ Szerkesztve ]

(#219) DeFranco válasza Mr X (#218) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Albi + rezsi: hányan laktok mekkora lakásban? Ez két főre sok. Kisebb lakás nem felelne meg legalább ideiglenesen? Félszobát kiadni esetleg? (ez mondjuk sakál, nem tudom mennyi idősek vagytok, 30 éves kor alatt elmegy) Rezsi mire mennyi?
Telefon: felezhető, minimum, ezt te is tudod. Használj skypeot.
Tankolás: -
Hiteltörlesztés: ha nincs lakás, mire fel?
Kutyakaja: -
Házt. cikkek: -
Élelmiszer: -

BKV bérlet: decemberben apróból 80-85k az éves bérlet. ;)

Cipő: ok
Innivaló: jön a csapból
Csoki: kettes villamos vonalán csokoládé mintabolt, 800 Ft/kg a darabos csokoládé. Friss és jó, csak eltört a tábla, mondjuk négybe, és nem olvasztották be. 8 fajta van legalább.

[ Szerkesztve ]

(#220) DeFranco válasza TazLeacher (#217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Éves átlagban 7200, ha átalányt fizetnénk, ennyi lenne. Mivel havonta diktálom, így télen sok, nyáron minimális. Ebben az adott hónapban 12k, nyáron lesz 2k átlaga 7.

A többire visszatérünk. :)

(#221) TazLeacher válasza DeFranco (#220) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Így már kicsit reálisabb.

Az előző hsz-edre:
Ha csak a Te rezsidből indulok ki, akkor 90K-ból 35K (és nagyon korrekt voltam), akkor 55K az albérlet. Ebből azért nem lehet palotát bérelni... :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#222) DeFranco válasza TazLeacher (#221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, igaz, úgy so-so, de várjuk meg, mi a válasz...

(#223) Mr X válasza DeFranco (#219) üzenetére


Mr X
veterán

Albi: 35nm panel, 40k bérleti díj, a többi rezsi. Ennél kissebbe hova? :)

Telefon: flottás csomag (2db), mert így ingyen beszélünk egymással. Előtte feltöltősök voltunk, drágábban jöttünk ki. Viszont ebből 3k készüléktörlesztő asszony telefonjára, ez nemsoká lejár, utána ennyivel kevesebb. Asszony több évre vesz telefont, ezért kepott normálisabbat. Skype nem megoldható kettőnk között.

Hitel: Tavalyelőtt volt egy pár hónapom, mikor munkanélküli voltam, így tudtuk átvészelni.

Bérlet: nincs a kezemben 160-170k egyszerre, hogy éves bérletet vegyek

Innivaló: én megiszom a csapvizet, de elég szar. Asszony nem is issza meg. Teát iszunk, vagy üdítőt. Egyik sem olcsó.

Csoki: nem esszük kilószámra a rágcsit, főleg asszony süt, hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#224) DeFranco válasza Mr X (#223) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szeritem ez ennyiért kicsit drága. Mi 50-ért vettünk ki közel ekkora lakást, jó környéken, és nem panelt, a rezsi viszont jóval kevesebb volt, körül kellene nézni, egy tizest lehetne rajta fogni havonta. Hogy áll össze a rezsi? Mi mennyi?

Telefon: OK, két főre reális. Nem kevés, de mondjuk...

Hitel: OK

Bérlet: hát... OK, erre nincs mit mondani sajnos. Fizuelőleg sem játszik? Havonta 3k ebből is lejönne, éves szinten 36...

[ Szerkesztve ]

(#225) Mr X válasza DeFranco (#224) üzenetére


Mr X
veterán

Ennél olcsóbban nincs albérlet. 18. kerületben ugyanekkorát ugyanennyiért béreltünk 4 éve, utána 68nm-est 50-ért. Ez most a 19. kerületben van, 5 perc sétára a Kökitől.

közös ktsg: ~7.000
víz: 11.000 (kéthavonta)
villany:7.000
internet:~6.000 (Digi, nincs olcsóbb alternatíva)
fűtés: 18.000 (jelen havi)

(#226) Ringman válasza DeFranco (#219) üzenetére


Ringman
nagyúr

BKV bérlet: decemberben apróból 80-85k az éves bérlet.

ezt így hogy?

(#227) Mr X válasza DeFranco (#224) üzenetére


Mr X
veterán

Fizuelőleget nem veszek fel, azt legvégső esetre tartogatom, ha már sehogy máshogy nem tudom megoldani a gondomat.

Ringman:

Gondolom kéz alól.

[ Szerkesztve ]

(#228) tildy válasza DeFranco (#219) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem nem az, inkabb atlagos. Bar 40 ezer forintos albi melle 50 ezres rezsi az huzos, nekunk 40 ezres albira volt 35 a rezsi( villany 5E, gaz 4E, kozos koltseg (vizzel , es futessel ) 22E, net 5E->2009 nov) . 2 emberre realis.

Ringman: sok ceg ad eves berletet fizetes melletti juttataskent, van aki nem hasznalja ki es eladja ( bar elvileg nem lehetne eladnia, dehat tudjuk, hogy mennek sokszor otthona dolgok..)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#229) Mr X válasza tildy (#228) üzenetére


Mr X
veterán

A fűtés dobja most meg, illetve, hogy kéthavonta fizetjük a vizet.

(#230) Ringman válasza tildy (#228) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami hasonlóra gondoltam én is :((

(#231) ftc


ftc
nagyúr

Ha már így írtátok.

albi+rezsi- 51 000FT kb 15nm-t
kaja havi 6000 max +2000FT
net 1500FT
telefon 7000FT
utazás 18 000FT

kb ennyi..semmi feleslegesre nem költök apróságokat nem számoltam...arra számoljunk havi 10 000FT-t s kész a havi kiadásom

Ennél olcsóbban nem tudom megúszni a hónapot...

(#232) Mr X válasza ftc (#231) üzenetére


Mr X
veterán

Mit eszel te, hogy havi 6k-ból megvan a kajád?

(#233) ftc válasza Mr X (#232) üzenetére


ftc
nagyúr

cégi kaja...néha éhes maradsz...

(#234) Mr X válasza ftc (#233) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor a cégnél ingyen kaja, és ezen felül havi 6k a kajád, vagy 6k-t fizetsz ott, és csak ott eszel?

(#235) Dany007 válasza ftc (#231) üzenetére


Dany007
veterán

A 15nm az mit takar havi 51 ezerért? Egy szobát bérelsz csak? Vagy csak elírtad?

(#236) ftc válasza Mr X (#234) üzenetére


ftc
nagyúr

csak cégnél eszek...ott 6K...a +2k az ha már megéhezel

Dany007 -csak egy kis szoba... s hidd el sok de nem volt választásom

[ Szerkesztve ]

(#237) Mr X válasza Dany007 (#235) üzenetére


Mr X
veterán

Pesten ennyiért mennek a szobák. 20-25k plusz rezsihányad.

(#238) Dany007 válasza Mr X (#237) üzenetére


Dany007
veterán

Azért az elég meredek : o
És akkor mennyi lehet egy ~ 45nm-es 1+ fél szobás újépítésű lakás bérlése? (csak mert nálunk egy ilyen ~ 50k+rezsi) Tehát nem gangos múlt században épült omladozó szutyok...

(#239) Mr X válasza Dany007 (#238) üzenetére


Mr X
veterán

50-60k körül láttam kezdődni őket, mikor albit kerestünk.

(#240) ftc válasza Dany007 (#238) üzenetére


ftc
nagyúr

Sajnos ez nem Pest semmi nagy város csak egy kis falu...Kb. ez a helyzet Szlovákiában...a kaján lehet a legtöbbet spórolni

(#241) Dany007 válasza ftc (#240) üzenetére


Dany007
veterán

Ja már látom. Értem. Akkor az kemény. A kaja viszont jó, ha így jó neked.
Voltaképp én is kihúzom napi egyszeri meleg étkezéssel. Plusz kis reggeli, néha vacsora.

(#242) DeFranco válasza Mr X (#227) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, ez jogos. 15-20k-t akkor is ki kellene tudni valahogy hozni ennyiből (félrerakni).

Az albi akkor egy dolog. Egyébként ez vagy ez? Csak 3 percet kerestem, de egyik sem panel. (3 paramétert adtam meg: 14 ker, 40 m2 alatt, 40e alatt.)

A rezsi akkor ezek szerint csak télen ennyi, vehettél volna egy átlagot belőle, így levehetünk átlagosan egy ötöst abból is, és a vízt és két hónapra vetted, az megint minusz egy ötös. (átlag = kb 40k, az általad említett 50 helyett)

Hitel mikor fut ki? Akkor szerencsére már az sem lesz, ezt vehetjük ideiglenesnek (egy tizes akkor kapásból).

[ Szerkesztve ]

(#243) DeFranco válasza tildy (#228) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, ez a 70-75 tűnik nekem is reálisnak. Szorozzuk fel kicsit, legyen 75-80. Az már szerintem teljesíthető.

(#244) Mr X válasza DeFranco (#242) üzenetére


Mr X
veterán

Laktam gázfűtéses lakásban, drágábban jöttem ki a fűtéssel. Pedig az még korszerű is volt.

Ha átlagolok, rezsinek számolhatunk 40k-t. Ez 10-zel kevesebb, mint amit írtam, és még mindig ott vagyunk, hogy semmit nem vettünk szinte. ruhákat időnként venni kell, mert elkopnak. Kocsira költeni kell, bár öreg, így amit csak tudok, én magam javítok rajta. Ha rokonlátogatóba megyünk, az 10k benzin. Asszonynak gyógyszert kell szednie a térdére, az havi 10k.

Csak nagyvonalakban írtam le a kiadásokat. Ami pluszt te ott látsz, azt a kisebb, le nem írt dolgok kb. el is viszik. És akkor még nem kalkuláltam bele, hogy elromolhat a hűtő, jöhet egy váratlan számla, vagy hirtelen haza kell utazni valamelyik rokonsághoz, mert gond van.

Nem panaszkodom, mert megélünk, de félretenni nemigen lehet ennyiből albérlet mellett.

[ Szerkesztve ]

(#245) tildy válasza lapa (#178) üzenetére


tildy
nagyúr

A tévé miért stratégiailag fontos? Nem bántás, komolyan kérdem. Mert a számítógép még érthető, de tévé mint fontos dolog?! Jó , mondjuk nekem 5 éve nincs tévém, előtte s csak amiatt volt, mert volt az albiban-koliban (valakinek).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#246) DeFranco válasza Mr X (#244) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, igaz, ennyiből tényleg necces félretenni albérlet mellett. (megoldható, de ne durvuljunk, tényleg necc)

Jobban fizető melót találni?

(#247) Mr X válasza DeFranco (#246) üzenetére


Mr X
veterán

Rajta vagyok. :)

Úgy néz ki, lesz is. Az előző állásomban jobban kerestem, könnyebben is éltünk. Nem is szeretnék megrekedni itt, ez csak amolyan "amíg nincs jobb" munka.

(#248) DeFranco válasza Mr X (#247) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, akkor talán mégis csak van egy lépés előre :)

#249: ez a beszéd, szorítok :) ha tudjátok majd, próbáljatok elkezdeni pakolni egy lakástakarékot (Funtamenta és társai). Kilátástalannak látszik, de később nagyon jól jön. :K

[ Szerkesztve ]

(#249) Mr X válasza DeFranco (#248) üzenetére


Mr X
veterán

Mindig van. Ezért is nem panaszkodom. Ez most egy szűkösebb helyzet, de ismerem magam, úgyis addig tekerek, míg jobb nem lesz.

(#250) lapa válasza DeFranco (#207) üzenetére


lapa
veterán

amikor én elkezdtem dolgozni, 40-et kaptam érettségivel diákmunkásként. ebből 15k volt az ismerősnél az albi, 15k meg a fősulis tandíj törlesztése a szülőknek (merthogy otthagytam a fősulit). a maradék 10k kb a fél kiló kenyér meg a debreceni volt. eszembe nem jutott se a sercnit, se a debreceni végét tartalékolni.

a hitellel kapcsolatban most kicsit keverjük az áruhitelt meg ezt a hitelkártyás - kéthónaprafizetős megoldást. ez utóbbinak én se látom különösebb értelmét (merthiszen ahogy írod a pénz ott kell legyen). az áruhitel azért árnyaltabb. megvettük nyár elején a házat, az önerőre minden pénz elment. lehetett választani, hogy elássuk a hűtendő kaját, vagy bevállalunk +20k-t fél vagy egy éves részletre egy normális hűtőre.

de ugyanígy mondhatom a tévét. asszem 150 volt, legyen ebből 25 a plusz lóvé, amit fizettünk 6 hónapra. lehetett választani, hogy félrerakunk havi 25-öt és nézzük a falat fél évig, vagy fél évig 25 / 6 = 4200 forintot havonta kifizetünk a tévére, mintha valami előfizetés lenne. ha azt mondod ez valami megbocsájthatatlan bűn, akkor nem értek egyet. persze nem fenyegetett a veszély, hogy nyakunkon marad a hitel ha akármi rossz történik.

normális esetben ez egy szimpla finanszírozási kérdés. persze aki eleve pengeélen táncol annak rettentő veszélyesek ezek a konstrukciók, de ezt általánosságban kijelenteni nem reális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.