Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

We're open!

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Tibor megoldja...

MOD: Egyébként meg luxusban élsz! Magyarországon 47eFt-ból jól meg lehet élni. :P

[ Szerkesztve ]

(#3) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ez micsoda?

Napi 500 Ft-ból hogy van meg egy reggeli+ebéd+vacsora+egyéb? Mi az a 17.000 Ft rezsi? Ezek milyen számok? Kitaláltak? Vagy most valamit benéztem, és ennek köze van a minimálbérhez? :F

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4) Syl válasza TazLeacher (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem csak a villanyszámlám 17-18. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Nagyszerű! :)
Pont ma gondoltam arra, hogy én is írok egy ilyet...
Bár nekem kicsit magasabbak az összegek.
Plusz van benn egy 50k-s lakáshitel is :)

Érdekes dolgok jönnének ki a végén. Leginkább azon lepődtem meg, hogy alig marad valami hó végére... Mármint a fizetésből. Még szerencse, hogy van mellette maszekom is. Ha nem lenne fogalmam sincs miből vennénk ruhát a gyereknek meg pelenkát meg ilyesmi.

(#6) Nordic válasza D1Rect (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt én is hallottam ma a munkahelyen. A szomorúbb dolog viszont nem az, hogy ilyet mond, hanem hogy a birkák meg elhiszik és tapsolnak, meg éljeneznek, hogy akkor milyen jó is nekünk. :O

(#7) DeFranco válasza TazLeacher (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A kosztpénz 15k/fő, ketten vagyunk, ez a 30 k elég kell legyen minden háztartási kaja- és vegyineműre, ami nem ebéd. Elég egyébként (szart nem veszünk, pannónia sajt, karaván, hajdú trappista, sonka, szalámi, parizer ha kedvünk van, mosószer dreft stb.).

Az ebéd az elbasz keretből megy.

A rezsi az ennyi, villanyfogyasztás átlag 107 kwh / hó, víz 9,4 m3 gáz 53 m3, de utóbbit havonta diktáljuk, tehát nem egyenletes.

Ezek milyen számok? Kitaláltak?

Ez a havi költségvetésem. Konkrétan az ehavi, de nem sok változatosság van a hónapokban... :)

[ Szerkesztve ]

(#9) DeFranco válasza Kassadin (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk is van annyi. Problem?

re: szerk: nem, mi beosztjuk, ahelyett, hogy telesírnánk a fórumot...

@Mozsa: tégla-beton ház (salakbetonblokk, csúsztatott zsalu, sok néven ismert, 4 emeletes sorház, konvektor-parapetekkel a homlokzaton. mindenki ismeri [link] ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#10) Mozsa válasza DeFranco (#7) üzenetére


Mozsa
tag

Hol is laksz Te? Mennyi m2? Panel, kertes ház?

(#11) TazLeacher válasza DeFranco (#7) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A kaját nem firtatom, legyen...

De 17.000 Ft rezsi, víz, gáz, villany, közös költség? :Y Amiket ide írtál számokat, azok fogalmam sincs, hogy mit jelentenek, mert nem tudom, hogy mennyi a Ft/mértékegység, de nekem akkor is kevésnek tűnik...de biztos van ilyen is...

Vagy ez per/fő?

Leírnád tételesen, hogy mi mennyi?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13) Mozsa válasza TazLeacher (#11) üzenetére


Mozsa
tag

Viszonyítás kérdése, ugye érdekes a négyzetméter, stb.
Elég hihetetlen, nekem kb 18-20k a villany (nyáron még több) , 5-8k a víz, és ilyenkor 40-45 a gáz, hogy csak a legfontosabbakat említsem. Kertes ház, vidék.

DeFranco: panel, gondolom 50m2, így elképzelhető. Gondolom távfűtés, fillérekért.

[ Szerkesztve ]

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez most komoly? :F
17K a rezsi? x2 vagy mi?

(#15) TazLeacher válasza Mozsa (#13) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nagyon keveset vagyok otthon (reggel 8-kor megyünk, este 10 után érkezünk):
Villany: 8K
Gáz: 30K
Víz: 6K
Szemét: 2K
TV + Net : 12K
Összesen: 58K

És sosem vagyok otthon... :Y

Laktam panelban....elképzelhetlen.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16) Dany007


Dany007
veterán

Na jó, akkor most én jövök :)

Nézzük a kiadásokat átlagosan 1 hónapban:

Hitel: 50.000.-
Közös ktg. + biztosítás + fűtés+melegvíz: 17.000.- (télen-nyáron)
Áram: 8.000.-
Víz: 6.000.-
Telefon (2 főre): 12.000.-
TV+Net: 5.000.-
Kaja (2 fő+baba+cigim): 50.000.-
Tankolás: 10.000.-
_________________________
Összesen: 158.000 Ft.

Bevételek egy hónapban:

Fizetés: 105.000.-
Gyes: 63.000.-
Családi pótlék: 12.000.-
_________________________
Összesen: 180.000 Ft.-

Marad 22 ezer per hó. Persze többnyire ez sem. Mivel minden hónapban kell venni valamit a babának, kaját, pelenkát, ruhát, oltást stb. Plusz egy évben egyszer magunknak is kell venni valami göncöt. :) Ja meg ott a sok születésnap, névnap, ünnep a családban. Ez természetesen nincs beleszámolva sehova sem : )
Mondjuk azt hozzáteszem, hogy mióta párom itthon van a gyerekkel, egész nap megy a tévé + sz.gép. Plusz a fűtés is egész nap megy. Plusz több üdítő és valamivel több kaja is fogy.

Ja, és a gyest megfogják sarcolni hamarosan. Aki keveset kap az még kevesebbet fog, aki több az még többet. Nem újdonság. De lehet majd valamilyen kompenzációt kérni, amit majd x hónap / vagy év? múlva meg is kapunk. De csak ha jogosultak vagyunk rá, mert elég széles körű a feltételrendszer. Nem tudom a pontos számokat, párom nézegette, számolta, a 66 ezres havi kategória 10 ezer forintot veszít. Szóval nekünk is mínusz 10k lesz hamarosan... =/ Ja és panaszra még így sem lehet okom, hiszen sokan vannak, akiknek még ennyi sincsen... mármint bevétel.

[ Szerkesztve ]

(#17) DeFranco válasza TazLeacher (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, értem a problémát. Szorozd meg kettővel, ez az én költségvetésem, az én részem. :B Azt hittem egyértelmű. Bocs.

Írhatok összegeket, de tökre nem lesz reális az árváltozás miatt:

Gáz átlag 7200
Villany á 5000
Víz á 5000
UPC 5000
Közös k. 6000

Durván... ennek a fele esik rám.

A lakás 50m2

@Mozsa: távfűtés? fillérek? hol élsz te? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Tom5


Tom5
addikt

A rezsi az hogy... :F :Y

mod - már látom

[ Szerkesztve ]

(#19) Polllen válasza Mozsa (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

A távfűtés sok minden, de szerintem nem olcsó... :)

Az új építésű lakóparkokban amúgy nagyon alacsony a rezsi, de azért nem ennyire. Kb. a legolcsóbb tv+net 5k és akkor 12k-ból kellene minden mást kihozni. Mosógép, hűtő meg fűtés nélkül akár meg is lehet oldani... ;]


DeFranco

Nekem kifejezetten fura, hogy felesben számolod, amikor valakivel együtt élsz. Nálunk mi van, nem ő+én... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) TazLeacher válasza DeFranco (#17) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ebből nekem egyedül a gáz tűnik viccnek...a többi lehet reális.

Mondjuk az, hogy mindennek a felét számolod, az elég vicces...valami hitelt emlegettél. Annak a felét miért nem írod akkor bele? Vagy a vizet közösen használjátok, de a lakást nem?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21) DeFranco válasza TazLeacher (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd, a havi fizetésemet azért nem teregetném ki, és akkor egy laza összeadással kiszámítható lenne, ha a törlesztést is beleírnám. (Mondjuk így is kiszámolható az én esetemben, de hagyjuk meg ezt a feladatot a tényleg kiváncsiaknak)

[ Szerkesztve ]

(#22) darál0w válasza DeFranco (#17) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem sem volt egyértelmű...írd bele a bejegyzésbe.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23) TazLeacher válasza DeFranco (#21) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mondjuk azt, hogy én sem...de én nem is írok ilyeneket, mert így légből kapott "badarság" lesz a vége...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#24) Mozsa válasza DeFranco (#17) üzenetére


Mozsa
tag

+ Pollen: Egyik ismi Kecskeméten a Széchenyi városban lakik, a 4 vagy 6 emeletes panelekben (nem emlékszem pontosan) a 3. emeleten, most nyáron volt 2 éve hogy fel lett újítva a panelház, ezzel a külső szigeteléssel. Na a lényeg hogy 10-15k a távfűtés számlájuk, és pólóban vannak otthon, mezítláb.

(#25) Dany007 válasza DeFranco (#21) üzenetére


Dany007
veterán

ööö mért? mit kell azon "szégyellni" ? :F

(#26) DeFranco válasza TazLeacher (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem légből kapott. :) It's my life dude.

Nem azért írtam, hogy panaszkodjak, vagy dicsekedjek, ez csupán "egy érdekes adat". Nincs mögötte sem politikai, sem világmegváltó szándék.

@Dany007: sok az irigy, tudod... kevesebbet keresek nálad, de haragszanak már rám így is elegen :)

@Polllen: a feleségemmel ugyanannyit keresünk, a havi fixek fixek, az felesbe megy, tehát ugyanott vagyunk, a fodrász-elbasz-cigi stb. meg az én dó'gom azzal nem közösködöm.

Amúgy igen, jellemzően minden lényegesebb közös költséget szétdobunk kettőbe. Nem a bizalom hiánya miatt, hanem azért, hogy tudjak tervezni én is, ő is. Ettől minden közös, és egymás tenyeréből eszünk, attól még lehet pontos az elszámolás :) Az ilyen beugrunk a mekibe cuccokat nyilván nem, csak ami lényeges ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) Polllen válasza Mozsa (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem csak Bp-ről van tapasztalatom... Ha nincs egyéni mérő, akkor átalányt kell fizetni. Egy régebbi panelben horror kategória és vagy meleg van vagy nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) Mr X válasza Polllen (#27) üzenetére


Mr X
veterán

19. kerület, panel, 35nm, régi fűtésrendszer. 18-22k a fűtés télen, és hidegebb időben nem árt egy pulóver.

(#29) DeFranco válasza Mr X (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk enyhe téli hónapokban 10 erősebb esetén 16k. Sajnos a konyhában előszobában hideg van (nincs extra szigetelés a házon), de a szobákban egész jó az idő. Pulóvert felvenni meg nem szégyen. :)

(#30) Polllen válasza DeFranco (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

De kopik... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) DeFranco válasza Dany007 (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Törlesztés nekünk is van, ezen felül (ahogy írtam is), de azt nem teregetném... 50k-nál több...

(#32) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A kosztpénz hogy jön ki 15k-ra, ha abba még a fürdőszobai dolgok is benne vannak? :Y

(#33) Mr X válasza DeFranco (#29) üzenetére


Mr X
veterán

Nem szégyen, csak laktam felújított fűtéses panelban előtte, ahol a 12-s téli számla mellett félig feltekerve ment a fűtés, különben meggyulladtam. Ezért írtam, mert elég nagy különbség tud lenni a régi és a korszerű fűtésrendszer között. :)

Amúgy rühellem a pulóvert, csak akkor veszem fel, ha már tényleg fázom.

[ Szerkesztve ]

(#34) Dany007 válasza DeFranco (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, mi elég jól kifogtuk ezt a hitelt nem tagadom : )
Itt egy hasonló kategóriás új építésű lakás havi bérlése is kb ennyibe kerül, vagy többe.

(#35) danih


danih
addikt

Engem az érdekel, hogy fér bele a kaja+pipere havi 30k-ba, úgy, hogy szart nem vesztek...
Taníts, mester :R

(#36) DeFranco válasza Jhonny06 (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kijön. Ügyesek vagyunk. Szart semmiből nem veszünk, kajából csak ami egészséges, vagy legalább is nem szemét, másból is lehetőleg a minőséget.

Két titok van: éhesen nem megyünk vásárolni, és nem impulzusvásárolunk. Meg tudjuk, hol-mi olcsó.

@danih: kérdezz padawan :DDD (most viszont megyek, mert kijött az új HIMYM, úgy hogy már ütnek...)

[ Szerkesztve ]

(#37) TazLeacher válasza DeFranco (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Érdekesnek érdekes...

Viszont nekem ez furcsa:
Nem a bizalom hiánya miatt, hanem azért, hogy tudjak tervezni én is, ő is.

Nálunk se én nem tervezek, se ő...MI tervezünk. Tudom, hogy sok helyen máshogy működik, de nekem ez tényleg furi...férj és feleség, és mindent felezünk...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) Dany007 válasza Mr X (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így van. Szüleim ~ 60nm-re fizetnek 30-35k-t havonta csak fűtésre! Panel, igen. Szigeteletlen. Plusz 12k a közös ktg is !

(#39) DeFranco válasza TazLeacher (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért, mi a különbség? Hogy lehetne jobban? Az mitől lenne jobb?

(#40) Dany007 válasza DeFranco (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Nem lenne jobb de ez a rész nekem is furcsa : ) Nálunk is közös kassza van. Aztán onnan fizetünk mindent. Bármit. Ha az ő szüleinek kell szülinapi ajándék akkor azt is, vagy ha az enyémeknek azt is. Szóval nálunk is mi van, és mindent megbeszélünk amit csak szükséges.
Ha tartósan együtt éltek és megtudjátok beszélni a kiadásokat, akkor gyakorlatilag semmi szükség felezősdit játszani, meg te pénzed én pénzem stb... Úgyis be kell fizetni amit be kell, úgyis meg kell venni amit meg kell, akkor meg mindegy kinek a pénze, kinek a fele.

(#41) TazLeacher válasza DeFranco (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nagyon más. De ez felfogás kérdése. Van aki így éli le az egész életét...nekem nem menne, ez az enyém/tiéd dolog.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) Dany007 válasza DeFranco (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Hopp ezt csak most vettem észre... =/

Hát jó. Bár nem értem, de elfogadom :) Én így is a magyar átlag durván 70%-át keresem, tehát nehéz ennél kevesebbet keresni, de persze tudom, hogy lehet. De hogy ezért valaki haragudjon valakire... Az inkább taplóság. (még ha 4-500-at keresnél :) )

(#43) Jhonny06 válasza danih (#35) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dettó.. akárhogy számolom, 15k/fő az ~500 forint egy napra. Oké, hogy 30k-ból főz az ember két személyre, de nem sokat változtat a dolgon. Főleg, hogy a fürdőszobai dolgokat is beleszámoljuk, ezek sem olcsók általában.

[ Szerkesztve ]

(#44) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Kevésnek éreztem a ~30.000-at is rezsinek, de most megnéztem az utóbbi 10 havi átlagom nekem is 29-30 körül van, igaz tv-m nincs, csak net meg teló.

Nem tudom, egyébként meg csak a munkanapi ebédet számolva, 17 körül jön ki. és akkor még csak munkanapon és csak ebédeltél.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#45) Dany007 válasza Jhonny06 (#43) üzenetére


Dany007
veterán

A 15-k-t én is keveslem. Főleg úgy, hogy nem esznek úgymond "szart".

Én mondjuk szeretem a spenótot :) Aldiban 99 forint a fagyasztott spenót. Szerintem finom. Ehhez kell még egy kis fokhagyma, 2 zsemle, kis tej meg mondjuk 2 tojás. Plusz kenyér mert én azzal eszem. Így durván 2 főre kilehet hozni 3-400 forintból egy ilyen ebédet.
Na de ez mégiscsak spenótfőzelék.

Pl egy jobbfajta húst az ember hentesnél vesz. Ami meg jóval drágább, mint a hipermarketek akciós fóliázott húsai.

De pl szalámiból is a Pick és a noname tesco-s között irdatlan különbségek vannak. Vagy ott a virsli. Egy gyengébb minőségű virslinek kilója 1000-1500 forint. Viszont a normális minőségűé simán megvan 2500-2900 forint is.
Szóval nemtom hogy jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#46) Ringman


Ringman
nagyúr

kaja-témára:
- felvágott/virsli nagyon drága, normális 2000-2500-tól. inkább veszek húst és kisütöm
- ha baromfihúsból szereti vki a szárny/comb/pulykanyak/egyéb csontos részeket akkor lehet spórolni
- hal/marha/bárány szintén 2000+
- zöldség - vagy mélyhűtött (ált 400Ft/kg-tól a csillagos égig) vagy káposzta/kel~/kínai kel
- krumpli/hagyma most olcsó
- normális kenyér (ha nem magadnak sütöd) fehér: 300/kg-tól, egyéb 600/kg-tól indul
- normálisabb tészta 300ft/0,5kg

[ Szerkesztve ]

(#47) macimeister


macimeister
aktív tag

Én muternak csináltam excel táblát amiben van három oszlop.
Hétköznapi kiadás: ide tartozik minden ami nem kötelező. Kaja, pia, ruha, pipere, buli stb
Kötelező kiadás: Itt pedig vannak ami mindenképpen elmegy. Víz, villany, hitel, szemét stb
Bevétel: Gondolom ez egyértelmű.

Illetve még a végén van pár összesítő.
Lényeg, hogy rábíztam muterre a vezetését, hogy lássuk mire mennyit adunk havonta. Nem mondom, hogy forintra pontos, de egy összképet kapunk. Bár van pár hónap tavalyról amire rá kell kérdeznem, hogy az mi.

Nekünk így alakult a tavaly.
Leggyengébb hétköznapi kiadás: febr 66210
Leggyengébb kötelező kiadás: nov 38125
Leggyengébb hétköznapi+kötelező kiadás: máj 123100

Legmagasabb hétköznapi kiadás: nov 211485
Legmagasabb kötelező kiadás: aug 221245
Legmagasabb hétköznapi+kötelező kiadás: aug 394965

Leggyengébb havi bevétel: jan 129090
Legerősebb: aug 410395

Valamit tavaly augusztusban vagy elírt mindkét oldalon, vagy sumákol és nyert a félkarún amit vissza is dobott :D

Ha kiveszem a rendesen kiugró értékeket, akkor:
hétköznapi+kötelező kiadás éves átlag: 1994575
éves átlag bevétel: 187927

Ami megjelent különbség és elvileg a zsebünkben kéne lennie azt betudom annak, hogy nincs pontosan vezetve, de a lényeg látszódik.

(#48) macimeister válasza macimeister (#47) üzenetére


macimeister
aktív tag

Közben eszembe jutott. Akkor kapta munkahelyén a jubileumot amiből rendezve lett az egyik "gazdagnak érzed magad ettől a hitelkártyától" hitelkártyát :)

Egyébként nálunk az egyéb hitelek után a villany a legdrágább. Havi szinten olyan 30. Mondjuk minden villany. Tűzhely, bojler, fűtés

[ Szerkesztve ]

(#49) tildy


tildy
nagyúr

Alberlet: £755(service charge-gal egyutt (£100) , azaz a kozos koltseggel, ez tartalmazza a vizet, a szemetszallitast, a portasbacsi fizujat, es a folyosok takaritasat)

Rezsi:

Council tax £100 (Most 4 ho alatt fizetunkki 6 havit, ezert most 150)
Villany :£30-£40 font.
Net es telefon: £27
mobile elofizu ( 500 perc , 1 giga, rengeteg sms) : £30
Ipad elofizu: £20

metroberlet (zone 1-3): £134 + Esmnek meg legalabb £20.

Kaja: £170-200
Suli : £75

Ruha: £10-£30
Szorakozas (pub, stb) : £50

Mindent osszevetve altalaban havi 1500 font megy el (mult honapban vettunk egy kanapet, az megnyomta kicit a koltest) .

Ennyi megy el kettonknek. Szoval fejenkent kb 700 tuti.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) tildy válasza Dany007 (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Erre lattam ritka rossz peldat : Egyik fel bezselbelte az osszes moneyt (azaz o volt a kozos kassza ore) a masiknak meg ugy kellett kuncsorogni valamire. Na ilyen nalunk nem lesz. Ha mindketten keresunk, akkor biza az van, meghatarozunk egy kozos reszt, mondjuk 1000-1500 font, (fejenkent 750) , a tobbivel meg mindenki ugy gazdalkodik, ahogy akar , ahhoz a masiknak se hozzaferese, se beleszolasa nincs :-)
En anno nagyot buktam volna a kozos kasszan mikro exszel szetmentunk , mondjuk igy is, mert az osszes pasit elkenyeztetem., de igy legalabb gordulekenyen ment. Szeretem a parom, de forro sziv, hideg fej. Penzen nem kozoskodom .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.