Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) TazLeacher válasza tildy (#91) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem fizettél a használatáért. Egy tankolás, vagy egy motorolaj hol fedezi a költségét? Otthon vagy autó nélkül...próbáld meg egy motorolajjal a kezedben elintézni, hogy valaki adjon neked autót 1 napra. Sétálj le az utcára, és kérj valakitől kölcsön egy 3M-s autót 1 napra egy motorolajért cserébe. Legjobb esetben is ezekkel a "finanszírozásokkal" az amortizációt fizetted, amit a kocsiba "okoztál". Ezzel még nem fizetted meg neki azt, hogy ő mennyi mindenről mondott le azért, hogy akkor az az autó ott állhasson....erről beszélek.

Az az autó nem azért állt ott, mert ő tankolt bele (ezt még szép, hogy Te pótolod, ha elhasználtad), hanem azért mert rengeteg dologról lemondott azért, hogy megvehesse.

Persze, épeszű ember ilyet nem számol/nem kér el...de 2 zsömle árát mégis?

Az a hasznalat meg kb reszemrol tobbnyire annyiban merult ki, hogy elmentem vele bevasarolni.

Mert kényelmesebb volt, mint gyalog. Ő fizette az árát, hogy neked kényelmesebb legyen.

Ezek mind teljesen abszurd és nyakatekert példák. Normál esetben senki nem kérne "bérleti díjat" az autójáért, vagy számolna fel amortizációs költséget a használatért....hiszen ez bunkó/ruppótlan hozzáállás lenne. De mondjuk egy 1250 Ft csekk felét elkérni nem az...

Számomra tényleg érthetetlen ez a fajta gondolkodás mód.

(#98) tildy:
De totálisan el tudom képzelni. Ezért is nem íram semmit az elején...mert tudom, hogy mindenki máshogy él. Én az én véleményem, és logikám alapján próbálom megérteni ebben a gondolkodás módban rejtőző logikát.

Viszont még egy kérdés az "osztoszkodókhoz":
Mi van akkor, ha a nő szülni fog, és nem fog dolgozni? Addig gyűjtsön magának pénz, hogy akkor ne legyen sz@rba?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#104) lapa


lapa
veterán

most felvágok: nálunk a havi rezsi 45 átlagban a 80 m2 vályogban.

13 net
13 gáz (éves átlagban, ~100 m3)
8 villany (~200 kwh)
4 lakásbiztosítás
5 víz (~7-8 m3)
2 szemét (ami lehetne 1200 is, mert szinte minden a szelektívbe megy. szóval a kicsi kuka is elég lenne)

ez 3 ember, és valaki itthon van egész nap, megy a fűtés. persze ebben benne van párszázezer forint szigetelés meg 1,1k ablakok, de azért impresszív az eredmény egy 60 éves, sárból készült háznál. az este 10-kor mért 21 fokról reggelre 17,5 fokra hűlt le a lakás fűtés nélkül. kint közben az idei szezon eddigi leghidegebb napja volt, -17,9-et loggoltam odakintre.

(#105) DeFranco válasza vhunor (#97) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom szerkeszteni az előzőt: szóval re:szerk: basszus, én is be akartam írni, hogy 7 évre visszamenőleg megvan az összes rezsiköltség (és banki bizonylat) excelben és számlán-csekken is, de úgy gondoltam, csak én vagyok ennyire beteg... :DDD

(#106) Mozsa válasza tildy (#98) üzenetére


Mozsa
tag

Eddig csak read-only, de bocs, van egy kérdésem. Mi lesz, ha párod ne adj Isten akármilyen okból kifolyólag keresőképtelen lesz, mondjuk nem is véglegesen, csak pár hónapra. Akkor az arcába vágod hogy majd akkor veszel erősebb gépet a diablo 3-hoz ha újra dolgozol? Vagy hogy?

És ha netán kényszerűségből másik munkahelye lesz, ahol töredékét keresi, akkor behúzza fülét farkát, nincs egyéni igény mert nincs rá pénze, Te meg új kocsit veszel magadnak mert megteheted? :(((

Mi 12 éve élünk együtt, tisztán ennyi ideje közös háztartásban, és a pénzt teljes mértékben ő kezeli. Úgy, hogy ő nem dolgozik, itthon van a gyerekekkel, és a nyugdíjas szüleinek segít az élelmiszer boltban, ingyen, amit még egyelőre csinálnak, hogy az öccse az ország másik felében úgy járhasson fősulira, hogy ne legyenek gondjai az albival, a megéléssel.

szerk: Egyébként ezt DeFranco-tól is kérdezhettem volna. Nincs fodrász asszony, mert nem dolgozol?

[ Szerkesztve ]

(#107) D1Rect válasza lapa (#104) üzenetére


D1Rect
félisten

"1,1k ablakok": Ez mit akar jelenteni? :F

(#108) DeFranco válasza D1Rect (#107) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A hőszigetelés "mértékét" adja meg ez a bűvös "K" érték. Az 1,1-es K érték már igen jónak számít, 1,1 és 1,5 K között korszerű. Bővebben:link

(#109) lapa válasza D1Rect (#107) üzenetére


lapa
veterán

hőszigetelés mérőszáma. az 1,1k az kb a kétrétegű, argonnal töltött meg fémgőzölt. félúton van a hagyományos 1,7+ kétrétegű meg a megfizethetetlen 3 rétegű 0,x-es passzívházas ablakok közt. meg van rajta egy pu-habbal töltött redőny is.

nálunk is megvan minden excelben is, meg hardcopyban is. inkluzíve minden blook is, anno szigorú könyvelés is volt minden féle-fajta tételről. csináltam hozzá elég alapos jövőbe látó táblát is.

[ Szerkesztve ]

(#110) DeFranco válasza Mozsa (#106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Részemről a válasz természetesen: nem. Akkor is ketten alkotunk egy egészet, az egy más helyzet, más megoldással, nyilván akkor átcsoportosítanánk a dolgokat. Most ez a helyzet van, ezzel a (bizonyítottan működő) megoldással.

(#113) D1Rect válasza DeFranco (#108) üzenetére


D1Rect
félisten

Óbazz, rögtön asszociáltam a "párszázezer forint szigetelés meg 1,1k ablakok"-ból arra, hogy ez az ablaknak is az ára. :B

(#109) lapa: :R

(#114) DeFranco válasza D1Rect (#113) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, nem olcsó egy jó hőszigetelő ablak, de azért nem párszázezer/tábla :)

(#119) lapa válasza D1Rect (#113) üzenetére


lapa
veterán

nem volt vészes az ablak, mondjuk megnéztük honnan jön. nem tudok konkrétat mondani már. szigetelés: padlás 15 cm kőzetgyapot + polisztirol "utcák", saccra 130e, saját kivitelezés. külső szigetelés 10 cm ~250 munkadíjjal, belül 0-10 cm-ig változó (ahogy benőtt a fejünk lágya) saccra 50. szóval nem kevés, de pár év alatt megtérül. meg ez 9 év alatt fokozatosan lett, nem csettintre.

a következő nagy dobás a tömegkályha lenne, de az tényleg elég karcos árban van (650 + 2-300 a sallang). cserébe felezné ezt a havi 13-at... az már nincs olyan messze egy rommá gépesített és erősen villanyfüggő passzívház számaitól.

[ Szerkesztve ]

(#121) dabadab


dabadab
titán

A Kassadin - DeFranco meccset kerem abbahagyni, koszonom.

DRM is theft

(#122) D1Rect válasza lapa (#119) üzenetére


D1Rect
félisten

A tömegkályha nagy találmány.
Persze így önmagában húzósnak tűnik, de egy jobb kazánnal összevetve annyira mégse. ;)

(#124) Ringman válasza lapa (#119) üzenetére


Ringman
nagyúr

cserépkályha? a fatüzelés is megújuló, nemde? :)

mi kb 3 éve rakattuk újra, a ház vertfalú. rokonságban meg téglakályháról megy a "cirkó" fűtés. ő kiköttette a gázt is, a gáztűzhely meg palackról megy.

belső hőszig + új ablakok - nem penészedik sehol a fal?

[ Szerkesztve ]

(#125) DeFranco válasza Ringman (#124) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Belső szigetelésnél rendszerint a szigetelés alatt penészedik tudtommal, tehát csak akkor látod, ha már ledobja a szigetelést. AFAIK

(#126) lapa válasza D1Rect (#122) üzenetére


lapa
veterán

a legnagyobb találmány, hogy tesztverzióban már létezik az egyik gurunál peltierrel hajtott szivattyúval is (merthogy egy bizonyos lakásméret felett el kell vinned a hőt), full autonóm cucc. én odáig szeretnék elmenni, hogy megcsináljon napi 1kwh termelést (ez a tapasztalatok alapján kivitelezhető). ennek jelentéktelen része menne a hatékony dc szivattyúba (speckó nagy keresztmetszetű csövek), a többi az akksiba meg a dc fogyasztókba közvetlen. mivel a peltier vesztesége maga a hő ami a padlófűtésbe megy, 80% hatásfokkal tudna a cucc áramot termelni a relatíve hétköznapi fából. persze még nem kerek, töltésvezérlés satöbbi kell hozzá. meg 200 ezerért peltier, ofkorsz, de az nem sokkal drágább teljesítményarányosan, mint a szilícium napelem.

Ringman: cserépkályha nem tartja annyira jól a hőt, meg ezekben van valami extra varázslat a mindenféle visszaforgatással. el kéne már mennem egy építős workshopra, de nincs 5 napom rá sajnos.

szigetelés kívül van. a ház száraz, adottságból is, meg az elejétől kezdve nagyon figyeltem a víz elvezetésére. természetesen nem penészedik. persze van szellőzés, egy jó mélyre leásott 12m 150-es pvc csövön jön be a levegő. a -18 fokos a csőben 0+ fokosra melegszik, mire beér. 4 db 12 centis cooling swif2 (a nagyobb) szívja ki az elhasználtat a ház másik csücskiben. meg van némi természetes kényszeráramlás is. így most inkább a szárazsággal küzdünk, nem győzünk vizes törülközőket szárítani a szobákban, hogy meglegyen a rel pára.

[ Szerkesztve ]

(#127) Dany007 válasza DeFranco (#125) üzenetére


Dany007
veterán

Ha rendesen van megcsinálva és van kellő szellőzés akkor nem szabadna párásodnia... (tudom "ha" )

(#128) DeFranco válasza Dany007 (#127) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És mi van a belső szigetelés és a hideg fal találkozásánál a hőmérséklet-különbség miatt kicsapódó párával?

(#129) dabadab válasza Dany007 (#127) üzenetére


dabadab
titán

"Ha rendesen van megcsinálva és van kellő szellőzés"

A szigetelesnek ugye az a feladata, hogy ne legyen szellozes :)

DRM is theft

(#130) Dany007 válasza dabadab (#129) üzenetére


Dany007
veterán

Nem feltétlenül. Vannak "lélegző" megoldások. Ha nincs szellőzés, akkor a belső páradús levegő megáll és sokkal gyorsabban kicsapódik, mint amúgy. Sajnos ezt tapasztalom nap mint nap.
A mi lakásunkban az új "modern" műanyag nyílászáróknak nulla a szellőzése. Ezért is van felszerelve direkt szellőző az egyik ablak fölé. De gyakorlatilag semmi haszna, túl kevés.
Fa nyílászáróknál illetve a régi panelos nyílászáróknál ilyen gond nincs (mondjuk ott más miatt nincs).
Nálunk speciel egy ideig megoldás volt a gyakori szellőztetés, plusz éjszakára résnyire nyitva hagyott ablak.
Most ebben a hidegben meg az eleve párás levegőben ez sem segített. Így vennünk kellett egy párátlanítót.

De abban biztos vagyok, hogy létezik megoldás. Mégpedig a szerkezet kérdése az egész. Sajnos már régen tanultam. De az nem megoldás, hogy vagy van rendes szigetelés és fűtés de akkor pára van, vagy nincs szigetelés és akkor nincs pára.

@DeFranco:

Megfelelő szellőzéssel a páratartalom drasztikusan csökkenthető. Hogy miképp hogyan van ennek a fizikája, azt kiszámítható. Harmatpont kérdése az egész.
A harmatpont mutatja meg, hogy adott belső illetve külső hőmérséklet mellett mekkora páratartalom esetén jelentkezik páralecsapódás.

[ Szerkesztve ]

(#131) dabadab válasza Dany007 (#130) üzenetére


dabadab
titán

A rendes megoldas az, ha kivulrol van szigetelve a fal es nincsenek hohidak, passzivhazaknal ezt csinaljak.

DRM is theft

(#132) lapa válasza Dany007 (#130) üzenetére


lapa
veterán

ez így nem igaz. pára akkor van, ha valahol párapont alatti felületed van. ez jellemzően rossz (egyenetlen) fűtés vagy hőhíd, esetleg tereptárgy (szekrény a sarokban). a jó fa ablak önmagában ugyanannyira nem oldja meg.

egyetlen adatsor a lényeges: innen az első.

a szellőzés az optimális 40-60% rel páratartalomhoz segít. a magasabb rel pára a fenti táblának megfelelően hamarabb csapódik ki a hideg sarkokban. nagyjából ennyi a történet. kb ugyanez van a belső szigetelésnél is. a szigetelés és fal között már jó hideg van, kicsapódik. ez persze kivitelezési hibának is felfogható, de nehéz védeni. külső szigetelésnél ez nincs, cserébe nehezebb a hőhidakat elkerülni. mire jó a párszáz éve ismert fafödém.

conradban asszem 2 ezer a mechanikus hő -és relpáramérő.

[ Szerkesztve ]

(#133) Ringman válasza lapa (#126) üzenetére


Ringman
nagyúr

aham. tehát gépi szellőztetés van. párásító készülékek is vannak aranyáron :)

nálunk adott volt a 2 régi cserépkályha+kémény, (+ konvektor van, de azzal drága fűteni.), rokonnál pedig puffertartályt fű a téglakályha, és szivattyú segít keringtetni a radiátoros fűtési rendszerben.

más, ha már itt vagy:
msata=mini-pci-e?

(#134) Jhonny06 válasza Dany007 (#95) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nemcsak személytelen, de szerintem teljesen egészségtelen. Milyen kapcsolat az, ahol ilyen szinten méregetni kell, hogy ki mire mennyit, ezt én fizetem, ezt te? Ott valami nincs rendben, bizalomhiány minimum. Ha veszek egy kocsit, akkor kvázi beszállásnál vagy kiszállásnál a páromnak oda kell adnia a pénzt a benzinért? Nyilván sarkított példa, de ilyen érzést kelt. Én baromi hülyén érezném magam. Tökéletesen egyetértek azzal, amit jer1cho ír. Mondjuk az egy más kérdés, hogy nagyobb jövedelem mellett könnyebb nem gondolni rá, de ettől még.. kicsit olyan, mintha már előre azt tervezgetnéd, hogy amikor szakítotok/elváltok, akkor kinek mennyi marad (lásd.: tildy által említett kocsi jogtulajdonosa).

[ Szerkesztve ]

(#135) lapa válasza Ringman (#133) üzenetére


lapa
veterán

gépi csak zuhanyzás meg chilis bab után (logikusan a fürcsiben van az elszívó). egyébként csak ami a ventiken (meg befele a csövön) átszivárog. egyébként kézzel is érezhető áramlás van, gondolkodtam hogy éjszakára lefedem de nem vészes a fűtés, inkább jöjjön a friss levegő. luxusgépekre nem költünk, ott teregetünk meg a törülköző aszt' jóvan.

puffernek már én is megvettem az ibc-t, 30 centi polisztirolba lesz csomagolva és egy nagy nyilt körös rendszer lesz a kályhával meg napkolival. de már nagyon off.

msata nem minipci-e. csak a supertalent corestore mv a minipci-e. a többi msata, csak minipci-e foglalatban.

[ Szerkesztve ]

(#136) TazLeacher válasza Jhonny06 (#134) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viszont ha évekre visszamenőleg megvan a könyvelés, könnyű kiszámolni, hogy kinek mennyi jár... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#137) Mozsa válasza TazLeacher (#136) üzenetére


Mozsa
tag

:DDD

szerk: akkor ez már társas vállalkozás, nem kapcsolat :U

[ Szerkesztve ]

(#138) Dany007 válasza lapa (#132) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, gyakorlatilag erre akartam utalni azzal, ha rendesen megvan csinálva.

Nálunk a nappaliban van két db radiátor. Az ablak alatt. Na ott megfelelő hőmérsékletű a fal is. Minden más külső főfal viszont jéghideg. Szellőzés nulla. A párátlanító 2 nap alatt úgy, hogy többnyire csak éjszaka megy 3 liter vizet csapat ki. Így eltűnik az ablakokról is a pára és a falon sincs penész.
Ellenben pl a fürdőszoba az egy belső szoba. Nincs kültérrel érintkező fala, ott a fal is meleg (langyos) és egy deka pára sincsen. Közvetlen fürdés, zuhanyzás után sem csapódik ki semmi a falakra. De még a tükörre sem!
Amúgy a szobában olyan 67-70%-os páratartalommal indul a buli. Majd ezt a párátlanító pár óra alatt leviszi 50%-ra (erre állítottam be). Ott megáll. Aztán ha feljebb megy újra elindul.

Van olyan a házunkban, aki egyszerűen kivágott egy négyzetet az ablakán és belerakott egy ventilátort. Állítólag azóta náluk sincsen pára.

(#139) Vladi válasza TazLeacher (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Teljesen reális, sőt talán még kicsit költekező is.
Az enyém:

Villany: 3800 / hó
tv+net: 5800
víz: 5000
közös: 3800
Ez eddig: 18400. Erre vagyunk ketten, Debrecenben 1,5 szobában.
Igaz még itt a gázszámla: janurában: 15000, most az extrém hideg miatt lesz olyan: 30000. De pl májusban 2-3000.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#140) DeFranco válasza Jhonny06 (#134) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem erről van szó, már nem tudom, hogy hogy fogalmazzak, próbáljuk meg így:

Mindent közösen állunk, csak én történetesen pontosan tudom, hogy mire mennyit költünk. Hol van itt a bizalomhiány? Hol van itt a társas vállalkozás?

(#141) Dany007 válasza DeFranco (#140) üzenetére


Dany007
veterán

Csak Tildy úgy mesélte, hogy náluk van külön-külön "zsebpénz" mindenkinek. És ők abból vásárolhatnak úgymond saját célra. Lásd diabló 3 vagy a hozzá való gép.

(#142) DeFranco válasza Dany007 (#141) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tildy indoka tényleg "fura" (nem minősítem, efogadom, csak van benne egy erős szubjektív töltet, amivel nem tudok azonosulni), de az, hogy nem totális ősközösség van, hanem a háztartási kiadások mellett mindenkinek van úgymond zsebpénze, amit arra költ, amire szeretné, szerintem teljesen elfogadható.

Ennek is van egy pszichológiája. Attól, hogy két ember párkapcsolatban, házasságban él, fontos, hogy mindkét félnek legyen egy - úgymond - privát szférája. Ez így egészséges, ennek a hiánya - sok párkapcsolattal foglalkozó okos ember véleménye alapján (is) - később megbosszulhatja magát. Ez a zsebpénzed, ez a te privát szférád, te döntöd el, hogy videokártyára költöd, vagy elsörözöd, esetleg adakozol belőle a vöröskeresztnek. Ez addig tart, amíg ezt közösen kijelölitek, minden más a Ti kettőtök élete.

A feleségemnek jó, mert nem szólok bele, hogy milyen körmöt csináltat magának (ha csináltat), ő nem szól bele, hogy én mennyit verek el a steamen (ha teljesen közös kassza lenne, egy fillért nem költenék ott), jut is, marad is, és senkinek nincs keserű szájíze. Nem úgy működik ez, hogy lemérjük dekára a felvágottat, hogy ki mennyit evett meg belőle. Egy szó nem éri azt a tényt, ha ő megveszi a danonaktíviát, pedig én nem szeretem, vagy én veszek hat sört, amiből ő nem iszik. Ez természetes, és normális arányérzékkel belátható. A közös kocsiból fizetős taxit csinálás meg azért lássuk be, erős torzítás.

[ Szerkesztve ]

(#143) TazLeacher válasza DeFranco (#142) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amíg a családi költségvetést nem veszélyezteti, nem érdekel, hogy mennyit költ...nálunk mondjuk én vagyok a "költős", én vagyok, aki azt mondom, hogy "nem érdekel, vegyük meg", ő inkább a visszafogottabb. De nem érdekel, hogy mennyit költ a körmére, őt meg az, hogy mennyit verek el STEAM-en, amíg ez két épeszű, és normális ember együttléte. Persze, ha valakinek elgurul a gyógyszere, az más tészta, de feltételezem, hogy ha "szabad lenne a kassza", akkor sem költenéd a rezsipénz játékokra...

Mellesleg a közös kassza nagy előnye: ha kell egy VGA, akkor elmegyek, megveszem, mert közösen van rá pénz. Jövő hónapban meg neki veszünk valamit. De van, hogy hónapokig semmi, aztán kitalálom, hogy szeretnék egy új telefont...ennyi. Eze "fél fizetésből" összespórolgatni egyénileg sokkal nehezebb. Ha már ketten vagyunk, használjuk ki az előnyeit...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#144) DeFranco válasza TazLeacher (#143) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, hát ha te vagy a költősebb fél, persze, hogy nem érdekel, ki mennyit költ :P ;]

Ha kell egy VGA akkor én is elmegyek, és megveszem, mert van rá pénz, szerencsére még nem hónapról hónapra élünk. Mondtam, közgazdász vagyok, súlyosbítva egy mérlegképes könyvelői végzettséggel, "tele" van a költségvetésem céltartalékkal, tőketartalékkal, lekötött tartalékkal, és időbeli elhatárolással. (mármint a helye van tele, a bankszámlám, na az elég "száraz")

[ Szerkesztve ]

(#145) Dany007 válasza DeFranco (#142) üzenetére


Dany007
veterán

"nem minősítem, efogadom, csak van benne egy erős szubjektív töltet, amivel nem tudok azonosulni"

Én is így vagyok vele.

"a háztartási kiadások mellett mindenkinek van úgymond zsebpénze, amit arra költ, amire szeretné, szerintem teljesen elfogadható."

Elfogadható, ahogy fentebb is írtam. De attól még nálam ez olyan furcsán veszi ki magát. Olyan, mintha ő már arra készülne, hogy majd akkor szétmennek és akkor könnyű lesz osztozkodni. Plusz egyfajta bizalom hiányára utal. Ami persze nem feltétlenül hiányzik, csak számomra arra utal.
Amit te lentebb írtál, az nálunk mind megvan a valóságban. Asszony olyan hajat / körmöt / akármit csináltat magának amilyet csak szeretne. És én is azt veszek magamnak amit akarok. Mindezt közös pénzből. Nincs szükség külön zsebpénzre.
Szól hogy elmegy fodrászhoz és meg mondom, hogy okés. Ennyi. Tudom, hogy van rá igénye és néha szüksége is, ezért nem látom okát ellenezni.

Mondom, ehhez kell egy olyan fajta "összeszokottság" egy húron pendülés vagy hogy fogalmazzam, hogy tudjuk egymásról, hogy baromságokat nem vennénk. Ezért nincs szükségünk keretre, korlátokra.
Tavaly pl vettem apámnak egy iphone-t 40k-ért. Megbeszéltem a párommal, hogy figyelj, apám mocskosul sokat segített a lakásban (az összes bútort ő csinálta ingyen), és mondom szülinapjára szeretnék egy tartalmasabb ajándékot neki. Egy szót nem szólt, benne volt ő is.
Szóval ha van valami ilyesmi, hát megbeszéljük. Legrosszabb esetben érvelünk, ellenérvelünk egy kicsit és kész. Ha a másiknak jó oka van valamit ellenezni akkor azt elfogadjuk. Ennyi.

"A közös kocsiból fizetős taxit csinálás meg azért lássuk be, erős torzítás."

Az, de ha úgy működik a dolog, ahogy Tildy írta hogy náluk hogy működik, akkor nem az.
Hiszen a srác saját pénzéből vette a kocsit. Saját maga gyűjtött rá stb... Ezért az autó az övé. Ha Tildy ezt az autót mindenféle kölcsönzési díj nélkül (nem csak benzin fizetés) használja, akkor az az autó már úgymond közös használatú tárgy. Tehát már nem csak magának vette a srác, hanem közösbe. Így meg már nem állja meg a helyét az, hogy a srác a saját "zseb"pénzét kuporgatta össze a kocsira, hiszen más is használja, tehát közös, tehát mehetett volna, sőt igazságosabb lett volna közös pénzből azt is.

@#143) jer1cho:

100%-ig plusz 1.
Amúgy nálam is én vagyok a költősebb :D

[ Szerkesztve ]

(#146) DeFranco válasza Dany007 (#145) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kiről beszélünk? tildyről, vagy rólam?

(#147) TazLeacher válasza DeFranco (#144) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A viccet félretéve igen, én vagyok a költősebb, de nem csak magamra...kéne egy csizma majd jövő hónapban...erre szoktam mindig mondani, hogy mitől lesz másabb a jövő hónap? Menj el, és vedd meg...inkább azt mondanám én vagyok a könnyelműbb. Illetve rohadt türelmetlen vagyok, ez mondjuk nagy bajom...ezért jó, hogy néha van, aki visszafog.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#148) Dany007 válasza DeFranco (#146) üzenetére


Dany007
veterán

Jókérdés ;)
Szerintem Jhonny amolyan vegyesen gondolta. Kettőtökre értve. Hiszen ez most abból indult ki.

(#149) DeFranco válasza TazLeacher (#147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én próbálok megtakarítani ahol lehet, és érdemes. (Még egyszer hogy világos legyen mindenkinek mindent ismétlem mindent megveszünk, ami szükséges, és ezek általában jó minőségű dolgok, nem a legolcsóbbak) A jövőre tervezek, mert tartalékolni kell arra az időszakra, ha a feleségem gyes-re megy, esetleg bármi más miatt egyikünk keresete kiesik, vagy egyszerűen álmodunk egy nagyot valamikor.

Ez a dolog lényege, a kontroll. Nem a másik felé bizalmatlanság, amikor egyedül voltam, pont így csináltam a dolgokat, és azt tapasztaltam, ha nem engedsz az életszínvonalból, egyszerűen csak kontroll alatt tartod a költségeidet, folyamatosan szembesülsz velük, azzal már rengeteget meg lehet takarítani, amiből később jut szebbre, jobbra. Ez a lényege, a folyamatos visszacsatolás. És ez borzasztó eredményes.

Megtanultam közben nagyon sok mindent. Megtanultam, hogyan lehet elkerülni az impulzusvásárlásokat, megtanultam, hogyan döntsem el, x dologra tényleg szükségem van-e, megtanultam az önmérsékletet (és még mindig nem engedtünk az életszínvonalból), és nem mellesleg, így sokkal boldogabb vagyok egy új cipővel, új játékkal, vagy ha éppen évente egyszer veszek egy adag kaviárt, mert azt akarok enni vajas kiflivel.

Világ életemben nálam gazdagabb barátaim voltak, nekem mégis jutott mindenre, és nem kevésszer irigyeltek, hogy ezt vagy azt megengedhetek magamnak, utálnak is ezért sokan. Fúúú, mert Olaszországban nyaraltok, fúúú mert quicksilver táskád van (naja, 5k volt leárazva, és 5 évig bírja, mert erős), fúúú mert josef siebel meg rieker cipőre futja (naja, 3-5 éve hordom ugyan azt, olyan mint az új, mert jó minőségű, és vigyázok is rá), fúúú mert megint szalámi van a szendvicsben (naja, mert a kosárba nem került chips, aminek a fele levegő, a másik fele kifejezetten egészségtelen vacak), fúúú mert nincs jelzálog a lakásodon (naja, csak nálunk már 10 éve gondolva volt rá, hogy valamikor lakást kellene venni, és mellé tudtam tenni még egyszer annyit, amit a 100%-ban bejelentett, és leadózott közalkalmazotti fizetésemből takarítottam meg). Hogy rohadnák meg... tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#150) Mozsa válasza DeFranco (#149) üzenetére


Mozsa
tag

Az impulzusvásárlás alatt azt érted, hogy bementek egy multiba, és 40k-ért vásároltok?

szerk: ok, már utána olvastam :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.