Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) DeFranco válasza Mozsa (#150) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kéthavi bevásárlás a multiban 18k (emellett van a rendszeres kisboltos kenyér-felvágott-sajt-ásványvíz-wc papír-egyebek tengely). Mosóporral, cukorral, kávéval, olajjal, energiaitallal végszükség esetére, és müzliszelettel dettó.

(#152) DeFranco válasza DeFranco (#149) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igaz így elmarad az érzés, hogy én vagyok Jani a dollárhegyről, és veszek bármit akárhol, ha kedvem tartja, de egyrészt ezt így is tudom, nem kell magamnak bizonyítani, másrészt ezt bőven volt időm kiélvezni 14-19 éves koromig, amíg otthon laktam, de suli mellett dolgoztam a zsebpénzért, és jól kerestem. Akkor úgy csapkodtunk a pénz seggére, mint Carlos Manueláéra a sztriptízbárban, köszönöm, kipróbáltam, elég volt. Most más célok vannak.

(#153) TazLeacher válasza DeFranco (#149) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egy dolgot nálam már sikerült elérned:
Megkívántam a kaviárt vajas kiflivel... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#154) DeFranco válasza TazLeacher (#153) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ú... te... nagyon finom :) Ha tudsz, rendes vajas-tésztás kiflit vegyél hozzá, ne az általános vizeset, kis karikákra vágod, rá a puha vaj, és egy kiskanál-hegynyi kaviár szépen elterítve.

Isteni

(#155) Dany007 válasza DeFranco (#154) üzenetére


Dany007
veterán

Nem szeretem a kaviárt... =/
Akkor már inkább olívaolajban áztatott lilahagymás-fetás pirítós. :)

(#156) TazLeacher válasza DeFranco (#154) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sajtos kifli belefér? Milyen kaviárt szoktál venni? A sima átlagos "olcsó" apró feketét, vagy van valami, amit ajánlasz? Mert én ma az fogok enni, az hót ziher... :D De nincs lehetőségem most olyan helyre menni, ahol nagy a kínálat, marad a TESCO kínálata...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#157) Jhonny06 válasza Dany007 (#148) üzenetére


Jhonny06
veterán

Leginkább úgy általánosan írtam, nem ismerem az adott személyeket, úgyhogy fölösleges ítélkezni ilyen formában. :)

(#158) Jhonny06 válasza TazLeacher (#156) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem a TESCO-ban is árulnak normális, prémium néven futtatott kaviárt. Mondjuk azt hozzátenném, hogy ezek közül egyik sem igazi kaviár, az 10k-tól indul legalább, 100g-os kiszerelésben. :)

[ Szerkesztve ]

(#159) DeFranco válasza TazLeacher (#156) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem szoktam, évek óta most vettem (vagy az is lehet, hogy még nem is vettem magamnak soha... ettem már, de hogy ki vette...) először. Nyilván nem is értek hozzá. Sajtos kifli az pancs (tipikusan az amit én nem veszek meg, csak ha egy hónapban egyszer junk foodra vágyok, túlárazott, nem is finom igazán, nem is egészséges), valami ipari növény alapú sajtutánzattal megszórva, csak elcseszi az ízét a dolognak, én sima vajas (vagy tejes?) kiflit vettem hozzá (kisebb, vékonyabb, mint a sima, nincs úgy felfújva, mint a vizes).

Apró szemű fekete kaviár volt, azt jobban szeretem, mint a nagyszemű lazackaviárt (abból csak a "házi" a jó, a bolti nem éri meg az árát). Arra figyeltem, hogy lehetőleg norvég legyen, ne valami egzotikus, vagy made in eu. Nem volt túl drága, de persze nem is a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#160) danih válasza Jhonny06 (#158) üzenetére


danih
addikt

A röhej az, hogy oroszban a diákok simán meg tudják engedni maguknak, kolis asztalok elengedhetetlen része (pezsgővel persze mert az is olcsó) :DDD
ott utáltam meg a kaviárt

(#161) lapa válasza danih (#160) üzenetére


lapa
veterán

na azért az a "pezsgő" gondolom nem egy palackban erjesztett brut, inkább csak olyan "sarmandux"-féle ipari habzóbor cucc.

(#162) danih válasza lapa (#161) üzenetére


danih
addikt

Nem vagyok pezsgőfronton Sir, szóval csak annyit tudok mondani mint paraszt, hogy az orosz néppezsgő fényévekkel jobb a magyarnál (az árkategóriára gondolok)
Szerintem.

(#163) TazLeacher válasza Jhonny06 (#158) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, tisztában vagyok vele, hogy mi lenne a jó...egyszer szeretnék valahol enni olyan tényleg igazit, mert nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lehet az íze..

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#164) truba


truba
tag

Nos leírom a saját kiadásainkat, 2 főre. (feleségem és jómagam)

Gáz: 51.000. Ft. diktálós fogyasztás volt január hóra, (itt a meleg időszakban sokat spórolunk )
Villany: 8.768. Ft-->átlag fogyasztás/hó
Szemét díj: 2.340 Ft/hó fix összeg
Víz díj: 10.030. Ft/hó fix összeg (víz és csatornadíj)
Lakás hitel:68.000.Ft/hó? (hitel forint alapú)
Internet: 6.900. Ft/hó
Tv. 3.900.Ft/hó
Telefon: 3.000.Ft/hó-tól-->
Tankolás: 15.000.Ft./hó cég valamennyit visszaad, de mindig későn és sose annyit mint amennyit én számolok.
Vonatbérlet: 9.625. Ft/hó
Összesen:178.563. Ft.

Élelmiszer és vegyi árú: a maradék összeg.

Keresetek:
feleségem: diplomás köztisztviselői állás, 90.000.Ft/hó (egészségügyben Tiszti Orvosi Szolgálat)
jómagam: kb. 130.000.Ft nyomozóként a rendőrségnél.

Egyébiránt pedig áprilisban bővülünk egy fő-vel.

(#165) DeFranco válasza truba (#164) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia truba :) Rég láttalak :)

szerk: most olvasom. Gratulálok a bővüléshez... :C

[ Szerkesztve ]

(#166) Dany007 válasza truba (#164) üzenetére


Dany007
veterán

Szintén gratulálok! :C
És várunk az Apukás topicban! :DD

(#167) truba válasza DeFranco (#165) üzenetére


truba
tag

Szia,

Tényleg régen találkoztunk. Köszönöm szépen.
Autós problémád megoldódott?

(#168) truba válasza Dany007 (#166) üzenetére


truba
tag

Köszönöm a gratulációt. Már felderítettem a topicot, ígérem aktív tagja leszek a közösségnek. :R

(#169) DeFranco válasza truba (#167) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megírom privátban :)

(#170) macimeister válasza truba (#164) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ezek szerint cirka 40 havi szinten a kaja és a vegyiárú? Most vagy mi csináljuk cefet rosszul, de ha harminc nap alatt két ember napi egy ezrest költ kajára össze (ez szinte semmi), akkor is 10 rongy marad a bármi másra Viszont szerintem két ember napi 1k ból nem lakik jól

(#171) truba válasza macimeister (#170) üzenetére


truba
tag

Rosszul számolsz, ez csak a téli hónapokra igaz, tavasztól őszig kevesebb a gáz fogyasztás, ekkor kevesebbet fizetünk, több marad a zsebünkben. Ezt elrakjuk a párnába. :K

(#172) macimeister válasza truba (#171) üzenetére


macimeister
aktív tag

Oké, de tél is kitart pár hónapig. És ezek szerint télen 40 ből kell megoldani a kajátokat és a vegyi árút. Nálunk 40 a kajára se lenne elég.

(#173) truba válasza macimeister (#172) üzenetére


truba
tag

Igen, de a spórolt pénzt ekkor felhasználjuk. Egyébként pedig a szülök segítenek, ez a szerencsénk.

Vegyi árút általában kéthavonta veszünk, ez akkor 20-25.000. Ft. szokott lenni.
Szűkösen de azért szülői segítséggel megélünk.

(#174) macimeister válasza truba (#173) üzenetére


macimeister
aktív tag

Muteromnak pedig adja a bank a fizetése után kiátlagolt plusz keretet amivel elmehet mínuszba Előszeretettel használja is. Nem tudom vele megértetni, hogy annak ellenére, hogy kiadja az a szr ATM nem kell elfogadni tőle. Próbálja meg kihozni a hónapot abból ami van.

(#175) DeFranco válasza macimeister (#174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pff.... hülyeség: hitelkártya a neved.

[ Szerkesztve ]

(#176) macimeister válasza DeFranco (#175) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ne nekem mondjad. Próbálom anyám leszoktatni róla, de eddig sikertelenül. :)

(#177) truba válasza macimeister (#174) üzenetére


truba
tag

Igen jól íród, meg kell próbálni kihozni a hónapot abból ami rendelkezésre áll. Azonban ez nem könnyű.

(#178) lapa válasza DeFranco (#175) üzenetére


lapa
veterán

+1. nálunk az volt a "révbe érés" első mérföldköve, hogy megszüntettük a folyószámlán a c-hitelt (vagy mi volt az az otp-nél. lehet, hogy a-hitel, nem emlékszem már). a legbrutálabb kamatok ott repkedtek. persze ha azt a 2 áruvásárlós hitelt nem számolom, ami tényleg stratégiai fontosságú volt (hűtő meg tévé asszem - milyen tipikus). aztán jött a diákhitel, aztán lakáshitel előtörlesztés (ésvagy lakáshitel-tartalék, ami csak majdnem ugyanaz). devizát megúsztuk.

egyébként máshogy nem megy, mikor 0 felett van az egyenleg be kell menni és meg kell előzni a saját gyengeségünket.

[ Szerkesztve ]

(#179) DeFranco válasza lapa (#178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hú, ebből csúnya nagy flame lehet, de én egyébként ezt az egész hitelkártya dolgot nem értem. Már mint hogy nincs értelme.

Mivel szoktak takarózni? Hogy jól jöhet, ha hirtelen kell valamit nagy összegért venni.

a) van tartalékom: megveszem. Problem solved.
b) nincs tartalékom: tartalék nélkül (meg úgy általában) fogyasztásra hitelt felvenni - oookos.

Ennek semmi értelme. Ja, meg van az 1% visszatérítés, amit az első rosszul managelt, és késön törlesztett hónapban buksz is a kamaton. He? :F

[ Szerkesztve ]

(#180) vhunor válasza truba (#177) üzenetére


vhunor
őstag

Szinte hihetetlen, hogy nyomozóként csak ennyi a fizetésed :(.

(#181) Mr X válasza vhunor (#180) üzenetére


Mr X
veterán

Úgy vannak, mint a benzinkutasok. A jattból élnek. :D

Kéretik nem megsértődni, csak tréfa. :)

(#182) vhunor válasza DeFranco (#179) üzenetére


vhunor
őstag

Én több mint 1 éve használom a hitelkártyát, minden vásárlást azzal intézek, havi 2-3 ezer forintot kapok vissza csak azért, hogy azzal fizetek (tankolás 3%, egyébnél 1%). Akkor miért ne? Sose törlesztek későn, minden hónap 10-én automatikusan kiegyenlítem a folyószámlámról a hitelkártyát. Nekem ez nem vésztartaléknak van, pusztán azért, mert kvázi fizetnek nekem azért évi 25-30 ezret mert ezzel fizetek (amiből lejön a 6k-s éves kártyadíj).

tildy: a bufferrel mi is így vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#183) tildy válasza TazLeacher (#101) üzenetére


tildy
nagyúr

Errefele 1 ev a gyes kb. En fogok ra penzt gyujteni, ahogy akkor is ugyanugy fizettem az albit meg a kajat is, amikor munkanelkuli voltam. Masreszt nalunk raadasul ket ev buffer is van a dologban, paran tudjak miert...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#184) DeFranco válasza vhunor (#182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ilyen is van, de ez a legritkább. Ez látható, hogy a banknak nem éri meg (cikkeztek is sokat annak idején, hogy éppen ezért átalakítják a konstrukciót, mert mindenki rászokott, hogy időben törleszt), mégis nyomják, mint az állat. A többség eléggé ráfizet.

szerk: mit értesz buffer alatt?

[ Szerkesztve ]

(#185) TazLeacher válasza DeFranco (#179) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hozzáteszem, nincs ilyen hitelkeretem, de:

a) nincs pénzem, mert ebbe a hónapba beb@sztott valami csúnyán (elromlott az autó, leszakadt a bejárati ajtó, vagy akármi...) ami felemésztette a "fölös" pénzt, de az a valami kell, tudom, hogy 2 hónap alatt mondjuk vissza tudom úgyis tolni
b) a jelen havi jövedelmem valami oknál fogva nem volt túl magas, de tudom, hogy ez 2 hét múlva mondjuk bőven több lesz (maszekoknál simán előfordul, hogy nem volt munka 1 hónapig, most meg egy 1M-s melót csinálunk)
c) amikor teljesen mind1, hogy miből de fedezni kell a dolgot és ráérsz aggódni később. (elromlott az autó, nincs pénz megcsináltatni, de a munkádhoz feltétlen kell, vagy befizetsz X összeget, vagy viszi a bank az autót, elüttötte e kutyádat az autó és kell a műtétre a pénz...stb.)

És még számtalan variációja van. Mi is bepróbáltuk, persze belecsúsztunk, amikor bankot váltottam az új számlánál külön kértem hogy ne legyen ilyen opció...most már kb. 3-4 éve jól el vagyunk nélküle, de néha tényleg jól jönne, de ha ilyen van, megpróbálom megoldani privát módon.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#186) DeFranco válasza TazLeacher (#185) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a) fedezed az abszolút minimum: 3, elégségesen: 6, jó esetben: 12 havi tartalékból, ami vész- és keresőképtelenség esetére van félrerakva.
b) jelen hónapban nem költöm el a holnapi túzokot, olyan, hogy kihagyhatatlan ajánlat - nincs, egyébként meg legyen az ilyen szabadúszónak tartaléka az ilyen hónapokra.
c) a)

[ Szerkesztve ]

(#187) Mr X válasza DeFranco (#186) üzenetére


Mr X
veterán

Már ha van tartalék. Ha nincs, és mégis hirtelen muszáj fizetni valamit, akkor nincs más megoldás.

(#188) TazLeacher válasza tildy (#183) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Itthon meg 1 év a GYED, a GYES 2 év, de azzal sz@rra se mész, most nézem, nekünk havi 25K lesz...na az aztán a segítség...tehát itthon is 1 évre lehet számolni simán, + TGyáS, de azt, hogy ki mikor kezdni, az egyén függő.

Én fogok ra penzt gyujteni, ahogy akkor is ugyanugy fizettem az albit meg a kajat is, amikor munkanelkuli voltam.

Ez tipikusan az autó esete csak fordítva...tehát Te meg azért szívsz, mert nő vagy, és csak Te tudsz gyereket szülni...nagy ötlet...nem szeretnélek megbántani, de ahogy így olvasom Ti lényegében 2 egyedülálló ember vagytok, akik együtt laknak...

Ahogy eddig megismertelek, ha van a gondolkodásmódnak egy egyenese, akkor Te vagy az egyik végén, én meg a másikon. Ami nálad fekete, az nálam fehér, és fordítva. Te vagy a róka...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#189) DeFranco válasza Mr X (#187) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Legyen tartalék. Amíg nincs, addig meg a "h" betűs szavakat kiba messzire kerülni el.

(#190) Mr X válasza DeFranco (#189) üzenetére


Mr X
veterán

Egy bizonyos kereset-kiadás arány alatt nem tudsz tartalékot képezni. Nem úgy megy, hogy legyen és kész. Ha nincs miből félrerakni, akkor nincs.

(#191) TazLeacher válasza DeFranco (#186) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Te ugye nem ebben a világban élsz?

a. Akinek ilyenre van szüksége, annak valószínűleg simán van otthon 3-6-12 havi jövedelme eltéve, csak nincs kedve hozzányúlni
b. Persze, amikor anyu azt mondja, hogy be kéne fizetni a fűtést, akkor azt mondom, hogy nem, mert kell 1 év elrakott pénz...alkalmazotti státuszban örülök, hogy ezt ilyen viccesen fogod fel...beszélgess egy kicsit most egy pár vendéglátóssal, vagy építőiparossal, hogy milyen a piac. Nem 1 éve van sz@r....
c. jó vicc

Nagyon máshogy látjuk a dolgokat ismét, és igen, bevallom én nem az a tartalékhalmozó fajta vagyok. Viszont úgy élem az életem, hogy minden nap próbálom annak minőségét javítani...

Egyébként köszi a tippet, jó volt a kaviár, sikerült friss kiflit szerezni...degeszre zabáltam magam, megettem 5 kiflit!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#192) tildy válasza TazLeacher (#188) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne akard mar megmondani, mi volt szamunkra fair. 3 honapig hasznaltam az autot (utana sajatot vettem) , havi 240 km-re , amit ki is fizettem. Ex szerint fair volt, szerintem is, neked kozod hozza semmi. En sem mondok velemenyt arrol, neked hogy kene elned.

NEm mondtam azt sem, hogy minden felesben ment, mert rengeteg dolog volt, amiben en adtam bele tobbet, masba meg o, de probaltunk egalban kijonni.

Igy is megkaptam szakitaskor, hogy tutivinnem a kocsit is... Aha persze, gondolkozzon mar barki, nem az enyem, miert vinnem?

Ugy gondolom, egy parkapcsolat olyan, mint ket halmaz metszete. Sosem szabad, hogy az egyik halmaz megegye a masikat teljesen, kellenek kulon reszek es kozos reszek. A kozos resz nalunk megvan, de aki el akarja venni a sajat kis odum, arra nagyon csunyan nezek. Az nem a masike.

Amugy gyerek eseten is kozosen gondolkodunka parunkkal. Eleg keves ferfi maradna otthona gyerekkel, mi meg siman valtasban leszunk, mert ezt erezzuk megfelelonek es korrektnek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#193) lapa válasza DeFranco (#189) üzenetére


lapa
veterán

azért mikor fiatal az ember marhára nincs tartalék (esetleg amolyan hóvégéig-nedögöljünkmeg), nyilván azért keresi a legolcsóbb finanszírozási lehetőséget.

de ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy akinek nincs meg kp-ban a lakásra / házra való, az újságpapper vagy albi. senki nem szeret kiszolgáltatott lenni, de annyira jól kevesen állnak, hogy elkerülhessék.

persze nyilvánvaló, hogy az emberi gyengeségre játszanak.

(#194) TazLeacher válasza tildy (#192) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ne akard már megmondani, hogy mi lehet a véleményem...fogadd el, ha valamit kiteszel az ablakba, arról az emberek véleményt alkotnak. Egyet (nem)érthetsz a véleményemmel, azt viszont ne akard már megmondani, hogy szerintem mi fair és mi nem...ha nem akarod, hogy (akár) én (akár más) vélemény formáljak a dologról és/vagy ennek hangot is adjak, akkor ne írd le...

lapa:

esetleg amolyan hóvégéig-nedögöljünkmeg
Ez a duma nagyon tetszett... :D

de ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy akinek nincs meg kp-ban a lakásra / házra való, az újságpapper vagy albi

valakitől mindjárt megkapod, hogy márpedig ez így van....

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#195) truba válasza vhunor (#180) üzenetére


truba
tag

Elvileg több kéne, hogy legyen, de a cégnél a beosztások+a hozzájuk tartozó különböző pótlékok elszámolása annyira eltérő, hogy az ember nem igazodik ki rajta.
A kapitányságomon belül is nagy a szórás, a cég többi részéről pedig had ne beszéljek.
(pl. TEK 300-450% bü. pótlék)

(#196) tildy válasza TazLeacher (#194) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem azt mondom, hogy ne mond meg mi a fair, vagy mi nem NALATOK,vagy szerinted , azt mondasz amit akarsz.

De azt Te NE mondd meg NEKEM , hogy en mit tartsak , vagy parom mit tartson fairnek az ELETUNKben. Nem a te eleted. Sajatodba van beleszolasod, masokeba meg ...:U

Ja es meg valami, elobb mobilon irtam, el is veszett a komment.
Az en kapcsolatoma parjaimmal olyan, mint ket halmaz, aminek van kozos resze, de van olyan resze is ami nem kozos.
Azonban nem vagyok hajlando feladni a sajat reszt. Termeszetesen nem kivanom a masik sajat reszet sem. Aki el akarna ezt venni tolem, arra pedig csunyan nezek. Ha valakinek nem felel meg, hogy bizony nem tud "bekebelezni" , sem anyagilag, sem egyeb modon, (hiszen nem vagyok hajlando meg nevileg sem tulajdona valni ) , az nem fog kezdeni velem. Ennyi. Problem solved. Elni es elni hagyni. Boldogsagban egyutt lenni, de megtartani onmagunkat is. A kettot egyutt. :)

lapa: kb 20 eves korom ota meg sosem voltam kiszolgaltatott.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#197) dabadab válasza DeFranco (#175) üzenetére


dabadab
titán

Ha automatából vesz fel vele pénzt, akkor az tutira nem hitelkártya, hanem sima bankkártya, folyószámlahitellel.
Egyébként meg a hitelkártya olyan, mint a láncfűrész: remek szerszám, ha az ember ésszel használja :)

DRM is theft

(#198) D1Rect válasza dabadab (#197) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem van olyan hitelkártya amivel fel tudod venni KP-ban, de akkor azonnal ketyeg a kamat nincs 30-40-60-stb. nap kamatmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#199) TazLeacher válasza tildy (#196) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most lehet én siklottam el a saját kommentem felett, de idéznéd ezt a részt:

De azt Te NE mondd meg NEKEM , hogy en mit tartsak , vagy parom mit tartson fairnek az ELETUNKben.

Ahol ezt írtam, mert tényleg nem találom...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#200) vhunor válasza dabadab (#197) üzenetére


vhunor
őstag

A hitelkártyával is tudok kivenni pénzt bármelyik ATM-ből, csak b*szott sokba kerül, erre sosem szabad használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.