Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Az a táp(CS) szerintem nem jó, Greatwall belsős. :(
Ami jó:
-Antec HCG 520
-FSP Raider 550 > 80+ Bronz
-FSP Raider S 550 > 80+ Silver
-XFX TS 550 > 80+ Bronz ~ 22k, 80+ Gold ~ 28k(szerintem felesleges a Gold)
Kb...

Én lebeszélnélek az A10-ről, bár ennek nem vagyok "szakija":
-APU mellé felesleges a dvga, a nagy része az árnak az IGP > 860K, de nincs IGP-d a vészhelyzetekre... Te tudod, hogy kell-e. :K
-és kell extra hűtő, mint minden AMD-hez. :ddd

Monitor: Dell P2314H. Nekem 24-es van, meg vagyok vele elégedve. A kicsi 50-55k, a nagyobb kb 60k.

SSD: Én az olcsóbban közül a HyperX Fury-t választanám. alehet, hogy az OCZ is jó, de kérdezz utána a topic-jában is.

Ház:
-FD 2,3K :ddd : oldalra állított HDD-k, nálam ez "válóindok". De a 2500 mehet(asszem nem sokkal drágáb).
-Corsair 200R: A 100R-nél szellősebb, ezért ezt választanám, ha kell a minimalista dizájn.
-Zalman Z5: szellős, nagy VGA-k is elférnek benne, de a nagy Cpu hűtők felejtősek(max 150mm vagyn158mm). A Z9-nél minimalistább.
-Zalman Z9: nem minimalista, max 160mm-es torony fér el benne, a max VGA hossz asszem 290mm(vagy 300mm).

(#2) zotyesz66


zotyesz66
őstag

A WoW sajnos nem szereti az AMD procikat, egy gyengébb Intel is jobban futtatja. Athlon X3-am volt, és a mostani Haswell Pentiumommal sokkal folyamatosabb. Persze a dvga nem árt hozzá.

(#3) ldave válasza zotyesz66 (#2) üzenetére


ldave
félisten

Egy ilyen mérés alapján írtam a WoW-val kapcsolatban: [link], ez alapján nem tűnik rossznak nekem

@DR|FTK|NG: köszi, a táp belsőkről nem sokat tudok, csak a Corsair-t megbízható márkának gondoltam.
Néztem a 200R-t is, csak abból nincs Silent kivitel, a 3X0R-el pedig túl drágák a célra.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#4) Hieronymus válasza ldave (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha én lennék a helyedben.

AMD APU helyett, egy használt és olcsó VGA-t keresnék.
Mellé Intel CPU-t vennék. Ezért nem kellene az izmos processzorhűtő, elegendő a hozzáadott teljesítménye. Memóriából az 1600MHz-es is megfelel. Ezen is fogható pár forint, amit hasznosabb fejlesztésre lehet átcsoportosítani.

Természetesen ez nem rábeszélés, csak egy vélemény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) DR|FTK|NG válasza ldave (#3) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mondjuk a Nanoxia Deep Silence jó hanfszigetelt ház, de kb 30k.

A Corsair főleg átcímkéz, de asszem van saját tervezésűje is bérgyártásban.
Tápgyártók(nem mindegyik):
-CWT: Corsair kedvence, minőségileg nagyon szór.
-Delta: A Chieftec GPS-ekben található(pl), ezek fölött eljárt az idő.
-Enchance: Jó.
-FSP: Jók, de sok köztük az osztott ágas.
-HEC: Gagyi, az olcsóbb BQT!, EVGA címkés tápokban található meg, de az olcsóbv Be Quiet-ek között van FSP belsős is.
-Seasonic: No comment, az egyik kedvencem(irónia nélkül).
-Super Flower: elvileg ezek is jók.

(#6) ldave válasza Hieronymus (#4) üzenetére


ldave
félisten

Persze, ha az ember az csak eszére hallgat, akkor nem is jöhetne más szóba, mint intel. Azonban az ember nem csak racionális lény :)

Amúgy pont találtam egy tesztet azzal kapcsolatban, hogy úgymond mikortól éri meg a drágább, erősebb processzor:

Ha azt vesszük, hogy a tesztben szereplő két CPU között majdnem háromszoros az árkülönbség és egy középkategóriás videokártya mellett a tesztben ~10% az előnye az intel-nek. Persze, csúcskártyával jobban kijön ez a különbség, de 20 ezer Ft-os proci mellé nem is vesz az ember 100 ezer Ft-os VGA-t.

A Slime draws near! Command?

(#7) Hieronymus válasza ldave (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ebben az összevetésben jobban bízok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) zotyesz66 válasza ldave (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nálam szó sincs i5-ről, egy jubileumi Pentium van a gépemben, a dvga egy gtx750 Ti. Ez persze most tényleg elég drága, én tavaly vettem egy tizessel olcsóbban.
Én különben szeretem az AMD-t, de a wow tényleg jobban megy intellel (sajnos). A videokártya nem számít annyit, mármint a dvga, mert persze az általad linkelt grafikonban gondolom az Intel saját grafikája "jeleskedett"

(#9) ldave válasza zotyesz66 (#8) üzenetére


ldave
félisten

Arról a G3258 is jókat lehet olvasni.

A Slime draws near! Command?

(#10) Shamy válasza zotyesz66 (#8) üzenetére


Shamy
tag

+1, A10 árán kapsz egy Haswell pentiumot meg egy jobb vga-t, amivel kb 2x annyi lesz a teljesítménye a gépednek a wowban, és nem kerül plussz pénzbe. Nekem volt A10-em, használtam dVGA nélkül, wow-ra is, ne akarj vele wow-ozni. Jól néz ki a teszt, meg a grafikon, a valóság más sajnos.

PS: még egy G3220+7770 is 1,5-2x fps egy A10-hez képest.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#11) ldave válasza Shamy (#10) üzenetére


ldave
félisten

Hát, ez elszomorító :( Akkor üljünk vissza a tervezőasztalhoz.

A Slime draws near! Command?

(#12) solfilo válasza Shamy (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen RAM volt az A10 mellett? Illetve melyik A10?

Csak mert adatlapodon A10-5800K van, annál kb 25%-kal erősebb az A10-7850K játékokban.
Meg ha a RAM-ok nem elég gyorsak (1866, de inkább 2133/2400MHz) és nem dualban mentek, akkor az nagyon vissza tudja fogni az IGP-t.

solfilo

(#13) DR|FTK|NG válasza ldave (#9) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A tuningos Pentium nem éri meg:
-lap(min 30k, mert a 20k-s "csodák" nem képesek komolyabb tungingra)+CPU(kb 20k)+hűtő(10k)=60k, és csak 2 magod van. Nem tartós, HA-ról (kb) ennyiért lehet venni i5+lap párost.

i5: lap(20k)+CPU(50k)=70k, és van 4 magod. Ez tartós, és sokáig elég lesz. Az i3 köztes, nem tartós. :(

(#14) Shamy válasza solfilo (#12) üzenetére


Shamy
tag

5800k volt 2133-as ramokkal, de nem ez a lényeg. Nem 20% hiányzott oda.
Repkedni, questelni okés, de ott megállt a tudomány. 1366x768-ban játszani meg elég csisszes egy vadi új gépen....

Kaveri játékteljesítményben kb az r7 250 (ddr3-as) verzió szintjén van. Akkor se lesz több, ha széttuningolod, max beledobsz még 10k-t egy hűtőbe. Ez van. Nem vagyok intel párti, de kénytelen voltam én is azt venni. Lol amúgy szépen ment rajta. :)

Ha most megint wow-oznék, és kellene raidelni, akkor i5+750ti+8/16gb ramot vennék. Ha nincs raid, akkor Pentium.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#15) solfilo válasza Shamy (#14) üzenetére


solfilo
veterán

Világos, így már értem. :)
Életemben nem wow-oztam még, nem gondoltam, hogy ennyire eszi az erőforrásokat, miközben régi már a játék. (vagy a kiegek tolják feljebb a gépigényt?)

solfilo

(#16) zotyesz66 válasza Shamy (#14) üzenetére


zotyesz66
őstag

nekem ezelőtt athlon x3 460 volt (3.4 GHz) egy radi 6770-el, raidben halál, kb. 6-7 fps-re esett vissza, de városokban is röcögött rendesen.

(#17) mmat3


mmat3
tag

Nekem 120Gb-s OCZ ARC 100-van eddig nem volt vele semmi probléma, gyorsabban bekapcsol a gép mint a samsung TV-m :D. Bár igaz hogy csak a Win van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.