Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Sk8erPeter válasza cucka (#7) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Engem PHP esetén azért eléggé zavar a gyenge típusosság is. Egyrészt azért, mert szerintem már ez önmagában is nagyon nagy teret ad a misztikus gányolásokra ("dobáljunk bele mindent egy változóba, oszt jóva', amúgy is kit érdekel, működjön, azt kész, nem?" - na az ilyen hozzáállású programozókat kellene minden munkaórában legalább egyszer tarkóncsapni egy péklapáttal :) ), meg az áttekinthetetlen kódok írására (mennyivel szebb lenne, ha egy int típusú változóba csak int típusút lehetne belerakni, pl. objektumot már nem lehetne belekényszeríteni), másrészt ez nehézzé teszi a kódból való automatikus generálást is. Utóbbira példa: legutóbb SOAP-hoz szerettem volna WSDL-t generálni, ez egy C#-kódból kábé két klikk, míg erre igazán jó módszer PHP-ben nincs, vagy csak nem tudok róla. NuSOAP-pal is lehet bőven szopni. Nehézkes, nem feltétlenül egyértelmű, és szerintem szarul dokumentált - a kódjában kellett túrkálnom, hogy rájöjjek, mit rontok el igazán összetett adatstruktúrák visszaadása esetén.

Örülök, hogy PHP-programozóként alapvetően Te is rendkívül kritikus vagy a PHP-val szemben, és nem vagy szemellenzős. :K Legutóbb néhány "PHP rulez, PHP is the best"-agyú webfejlesztő srácnak megemlítettem, hogy milyen durván hiányos még mindig a PHP, hosszú múltja ellenére, hát jó kis vitába keveredtünk. Jó, hogy vannak, akik kellő tapasztalat birtokában is látják a hibáit (vagyis inkább épp azért).
Persze ettől függetlenül nagyon jó és hasznos nyelv a PHP.

Amúgy én is biztatlak, hogy írogass még a webfejlesztésről. :K Én szívesen olvasnám.

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.