Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Crystalheart válasza sz4blya (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A matekkal csak úgy a poén kedvéért szivatnak szét, elvileg azzal szórják ki a tehetségtelenebbeket. Gyakorlatilag meg elsősorban azokat, akik bénán puskáznak. Jó tréning a való élethez, bheh, hogyan érjünk el gerinctelenül sikereket, vagy legalábbis hogyan ne maradjunk le a többi gerinctelentől. Csak például, ezzel a 40 ezerért megvásárolható kémfülhallgatóval csak néhány teremben nem tudnak puskázni az országban, és a szemüveg-kamerára sem figyel senki. Technika rulz, de én ezzel nem tudok kibékülni.

Állítólag analízis az egyik legdurvább, bár nekem első félévben még épp nem volt. Csak diszkrét matek és lineáris algebra, mindkettő egy kódex-méretű tankönyvvel, tele hieroglifákkal. :D Még képes voltam fölfogni az anyagot, de már az első ZH-nál is valami olyasmi volt, hogy a könyv negyedéből random 12 féloldalas tételt szóról szóra le kell írnunk fejből, bizonyítással. Mindemellett a programozás része egyelőre nevetségesen könnyű volt, meg voltak tölteléktárgyak, amiket kifejezetten élveztem, és kevesebben is voltunk, pl. társadalmi szimulációk. (SimCity kurzus :D) Azt hiszem, nekem sok volt az a matek. De ami a legjobban betett, hogy nem volt két gyakorlat - és előadás is kevés -, ahol ugyanazokkal az arcokkal lettem volna, nekem az ilyen magányos farkas módi nem jön be, ha lemaradtam valamiről, alig tudtam bepótolni. Elszámítottam magam, mikor azt gondoltam, végig tudom csinálni, és egy fél évnyi állami támogatásom bánta. Nem szeretem a tömegoktatást, nem nekem találták ki.

proci985: Lesz ami lesz, mindenesetre nem akarok elutazni Magyarországról, míg be nem futok, akkor meg már mindegy. A felvételi pontszámok miatt kell a papír, mert amúgy nem tudok rosszul angolul, csak a beszédet kell gyakorolnom, mert ugyanazt követem el mindig, mint magyarul is. Ergo gondolok valamire, de mást mondok, aztán úgy emlékszem rá, mintha jól mondtam volna. Pl. hogy lesz az "Add ide kérlek a sót"-ból "Add ide kérlek a szódabikarbónát", azt nem tudom. Vagy hiába nagy a szókincsem, egyszerűen képes vagyok leblokkolni, és akkor az istenért sem jut eszembe a következő szó. Magyarul sem. Pl. "Rakd le ide az... izé... mi ez... erre az... ööö... aaa... asz-asztalra, ezaz." :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.