Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

"Tab S7 498 grammot nyom"
Már majdnem elgondolkodtam, de akkor nop...

(#2) Memmaao


Memmaao
addikt

IPS... Így a kisebb egyből kilöve. De mi kerül 75e Ft felàrba egy 5g LTE foglalaton??

My name is Bond, James... Dean.

(#3) bollokcs80 válasza Memmaao (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Kérdezd meg az Apple-t, ők is szép áron mérik a cellular verziókat. :))

Amúgy Ipad-ekhez képest is horror drága. Jöhetne egy értelmes Lite verzió emberi áron.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

Azert a masodlagos kijelzo opcio nagyon szuper otlet.

(#5) Memmaao válasza Memmaao (#2) üzenetére


Memmaao
addikt

Igy viszont egy tabs6 samoled kijelzővel a jelenlegi 215e forintos áron jobb vétel.

My name is Bond, James... Dean.

(#6) AS


AS
félisten

Jó drágák lettek, de mégis ezek érik meg legjobban azok közül amik ma be lettek mutatva...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) roli543


roli543
őstag

na végre csúcs android tablet. ez a kèt tab és a fold2 vitte a prímet, a Note-ok szégyen. És ezekbe belement a SD865+ legalább...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#8) borand válasza roli543 (#7) üzenetére


borand
aktív tag

Kamerákat leszámítva többet adnak, mint a note és olcsóbb is. Valami nagyon elgurult a mobil iparban pár éve.

(#9) #65577472


#65577472
törölt tag

Galaxy Tab S IPS kijelzővel. Jövőre mi lesz, FHD felbontás?

(#10) vicze válasza #65577472 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Hm pentil kamufelbontás + alacsony fényerőn kilométeres utánahúzás vs. egyik se, hm nem is tudom melyiket válasszam. Jövőre talán lesz egy IPS értelmes színtérrel is... ;)

(#11) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ebbe bezzeg csak Snapis verzió van...és nem a gyenge exy

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#12) doooo válasza vicze (#10) üzenetére


doooo
veterán

"Jövőre talán lesz egy IPS értelmes színtérrel is... "

Honnan tudod, hogy ennek milyen a színtere?

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Hm, a legkisebb verzió (11 col, 8/128) 260 ezres ára nem is rossz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) doooo


doooo
veterán

Kicsit túlszaladt az áraknál a ceruza... de... jövőre talán már emészthetőbb lesz az S7+ ára, annál többet nem fogok tudni várni a cserével.

(#15) AS válasza doooo (#12) üzenetére


AS
félisten

Jah, lehet élőben szép szinei vannak. Majd meg kell lesni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) Memmaao válasza doooo (#14) üzenetére


Memmaao
addikt

Az én Tab S tabletem megadta magát, már nem veszi a töltést. Alaplapot kéne cserelni, de.m8nek, note 3mal egyidős, és azóta note 10nél tartok. Én előrendeltem az s7+ wifiset. A tab S LTE volt, de nem vagyok hajlandó 75e felárat fizetni egy SIM midulért. A telefonról 10mp wifi hotspotot adni neki. Olyan még nem volt, hogy Tab lenne nálam, telefon még nem.

My name is Bond, James... Dean.

(#17) vicze válasza doooo (#12) üzenetére


vicze
félisten

Kicsi esélyt látok rá hogy elsőre főleg olcsosítva jobb lesz mint egy iPad. Erre értettem az értelmeset.

(#18) doooo válasza vicze (#17) üzenetére


doooo
veterán

Jó, hát ha jobb nem is lesz, azért ha azt a szintet eléri, vagy majdnem eléri, már nem lehet rá panaszkodni. Biztos vagyok benne, hogy jó minőségű lesz. Nem csak AMOLED-et tudnak gyártani rendesen.

(#19) _flamer


_flamer
aktív tag

Elég durva az ára..

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#20) VivienR


VivienR
tag

Hm.... Dilemma... Lassan érik a Tab S3-as cseréje és Tab 7+ vagy iPad Pro 12.9 2020 között vacilálok... Az egyik rendszer szabadabban bővíthető sokat megenged, a másik meg zártabb viszont jobb szoftveres támogatással és hát sok szempontból jobb appokkal... :)) Legalábbis azok közül amelyek engem érdekelnek. Cserébe meg busás felár... :(((

(#21) #65577472 válasza vicze (#10) üzenetére


#65577472
törölt tag

S 10.5, S2, S3 és S4 után én biztos, hogy nem venném meg IPS panellel. Igaz, a MediaPad M5-öm is az és nagyon szeretem. Sőt, az iPad 7-em sem volt OLED, de azt már eladtam. Ettől függetlenül ez most óriási visszalépés. Ha jól tudom, 6 gigás S5e-t használsz, én arról biztos, hogy nem váltanék, még ha nem is egy ligában játszanak.

(#22) tepenzed


tepenzed
őstag

Na ez igen.. Az S7+-ra már érdemes lenne leváltani az ezeréves, de még mindig kiváló médiafogysztásra alkalmas TAB S 10.5 készülékemet.
Persze azt reméltem, hogy olcsóbb lesz, de miért is gondoltam ezt? :U

Ennyiért mondjuk iPAD PRO-t is be lehet szerezni, elgondolkodtató, hogy hosszútávon melyik jobb, persze ahhoz még külön kell méregdrágán tollat is venni. Nyitottság vs jobb és vagy optimalizált appok/Játékok. Hmmm

[ Szerkesztve ]

(#23) aelod válasza #65577472 (#9) üzenetére


aelod
veterán

Áruld már el mi baj az IPS-el :F
Komolyan kérdezem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) ROBOTER válasza aelod (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

A munka mellett rengeteget használtam az iPad Prot este, fényszegény környezetben (és előtte 3 más iPad generációt). Olyankor a fekete háttér konkrétan világít. Megszoktam, de az első este kicsit csalódás volt 400 E Ft-ért. Azóta javult a helyzet, ma már 1400..1800 közötti kontraszt értékek vannak az IPS-es tableteknél, a tavalyi iPad Prot 1:1700 körül mérték. Kérdés, mi kerül az új Samsungokba, mert azért ezek az értékek még mindig kevesek tudnak lenni.

(#25) #65577472 válasza aelod (#23) üzenetére


#65577472
törölt tag

Veled nem folyok bele semmilyen diskurzusba, ignorállak. Ha megindokolnám, hogy miért, minimum 1 hónapra bannolnának.

(#26) janeszgol válasza ROBOTER (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Plusz filmekhez is jobb az oled. Oké biztosan lehet találni megfelelő kontrasztú LCD-t, de ha van oleddel is, miért ne azt? Már aki sokat filmezik a tableten.
Nekem pl megfelel az IPS is, és a legkisebb verziót tök jónak találom magam számára (pláne ha pwm mentes). Viszont az is igaz, hogy mehetett volna bele amoled, mivel úgy is arra állt rá a Samsung kétharmad kapacitással (vagy többel). No mindegy.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) aelod válasza ROBOTER (#24) üzenetére


aelod
veterán

Aha. Hát így érthető a döntés az amoled mellett. Elvileg a drágább samu tabletbe az lesz az "olcsóbba" is IPS kerül.

(#25) Barkin

Mi bajod van? Ismerlek? Egy egyszerű kérdést tettem fel amire látod lehet válaszolni normálisan is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) Schuler888


Schuler888
senior tag

Ez mar tenyleg a tabletek uralkodoja, habar az S6 is meg mai napig csucs. En a 2 eves S4-gyel(igen s5 kimaradt) is boldogan elvagyok :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) vicze válasza doooo (#18) üzenetére


vicze
félisten

Hm specifikációban DCI-P3-at írnak, úgyhogy lehet hogy mégiscsak megközelíti az iPad-et.

"Nem csak AMOLED-et tudnak gyártani rendesen."
Mivel idei év végére leállítják az LCD gyártást, és ez a készülék nem QD-ként van reklámozva, így 1000%, hogy nem Samsung panel van benne.

(#21) Barkin: 1,5év használat után, ha tehetem soha többet nem akarok OLED-es tabletet venni, erre a felhasználásra ez a technológia teljesen alkalmatlan. Kizárólag a + üzemidő és IPS miatt kellene a S7. Az S865 semmilyen formában nem érdekel, csak adjon jobb üzemidőt és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30) Schuler888 válasza vicze (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Olcsobb lenne venni egy szinhelyes ips-t mastol, mint sajatot beletenni?🤔🤔

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#31) janeszgol válasza vicze (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem meg pont az SoC érdekel, illetve én is szeretem az IPS panelt. Játékra teljesen jó lesz az a tablet. 2021 első felében ránézek (S7, 8/128 only wifi).
Ennél csak a gamer mobilok jobbak, viszont a nagyobb kijelzőt választom otthonra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Schuler888 válasza janeszgol (#31) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jatekra valoban a tablet a legjobb, de sztem egy s6ossal is jol jarsz, kiveve ha keves az arkulonbseg.
Amugy egy ideje meg akarom kerdezni, te affele gyujto vagy? Rengetegszer latom mennyi keszuleked van :)
Most nezem masolod az alairasom :DDD ha ennyire zavar, szolj es leveszem ;)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#33) janeszgol válasza Schuler888 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Maradhat az aláírás. :) Én csak idén hagyom itt, szerintem jövőre a Samsung hozza majd a kötelezőt. Illetve akár most is levehetném, mert a Tab S7 széria jónak tűnik. Hogy a Huawei helyzetével mi lesz, azt nem tudom megtippelni. Az hogy nekem pl telefonnak megfelel a HMS, de látod otthonra játékra nem, ezért nem is gondolkodom Huawei tabletben.

Idén nem fér bele anyagilag, csak jövőre. (Idén max egy P40 Lite a vodás előfizu hosszabbításhoz, arra fenem a fogam.) Így ha jövőre, akkor S7 sima. Aztán meglátjuk, hogy alakulnak az anyagiak, illetve lesz-e tartalom hozzá. (Tab S5e van öcsém fiának. Jó tablet, nem is drága, de a Fortnite megeszi. És ha kedvet kapnak a kiadók értelmes játékot kiadni, hát lehet 2021-ben kevés lesz az SD675.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) vicze válasza Schuler888 (#30) üzenetére


vicze
félisten

Most írtam, hogy a saját gyártást befejezik év végére, így értelmetlen sajátot belerakni, még ha van is, nem hiszem hogy bármilyen új rendelést felvenne a display üzletág.
Egészen mellesleg IPS-t meg sose gyártott Samsung, saját PLS-re keresztelt variánst használták.

[ Szerkesztve ]

(#35) Schuler888 válasza janeszgol (#33) üzenetére


Schuler888
senior tag

mint irtam volt, nekem egy "oreg" 2eves tab S-em van, de legibkabb codozok rajta, ami tokeletesen fut, probaltam a fortniteot is, nem az en jatekom.. ps-en is volt vele egy kor.. es valahol ennel a tabletnel fogtam fel, hogy mennyire felfujt ez a SoC dolog, amikor egy 2 eves technika jatszi konnyedseggel hajtja meg meg a játékokat is, akkor mit izzadnak paran a legfrissebb SoC-on +nem keves penzert. A feneket.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#36) arn


arn
félisten

A plus nem tunik rossznak... A masikert kar. Ezeknek is olyan gyorsan esik az ara, mint a teloiknak? Mar nagyon kellene vmi az air2 helyett, de az uj ipad prok dragak egy x eves soccal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Essentials


Essentials
aktív tag

Nagyon helyes hogy van értelmes konkurencia is almáéknak, még ha sok dolgot onnan is másoltak át a saját tabletjeikbe. Ami jól bevált valahol, azt érdemes implementálni! :C

Ha az Apple kap értelmezhető versenytársat a táblagêp kategoriában, akkor még az is megeshet hogy kihúzzák a kezüket a seggûkből, és elkezdenek erősebben ráfeküdni a Pro vonalra, túlságosan elhúztak a konkurenciák előtt ezen a téren.
A 2020-as iPad Pro gyakorlatilag egy 2018-as iPad Pro kamera upgrade-el, minimum frissítésekkel, még a SoC is totál azonos, csak ENGEDÉLYEZTEK a GPU részben 1db plusz magot... És így, hogy 2018-as hardverrel szerelték a 2020-as tabletjüket is rommá veri a SoC teljesítményben a teljes idei androidos mezőnyt. LOL

Szóval több ilyen "iPad inspirált" fejlesztést kívánok, és az Apple lehet h nem tud majd ilyen nyugalommal ásítozni a tervezőasztal felett, ahogy az elmúlt években megtehette, főleg a Pro vonallal. Ez csak minket szolgál. Az ár viszont elég beteg, a Samsung már nagyon a takarója határait feszegeti.

[ Szerkesztve ]

(#38) doooo válasza vicze (#29) üzenetére


doooo
veterán

Úgy tudtam, hogy a PLS a Samsung saját képernyőit szokta jelenteni (mint a SAMOLED). Jó, rákerestem, valóban így van. Csakhogy ebben LTPS van (valamelyik múltkori hírnél akkor elcsúszott a dolog a fórumon, azért lett belőle PLS a fejemben), ilyen megnevezéssel már többesélyes a dolog.
Az LCD gyáraik viszont év végén zárnak be elvileg, és csak a TV-s részleget érinti a dolog, illetve talán a monitorokat (bár ezek márciusi hírek, azóta sok minden változott a világban). Én semmiképp nem zárnám ki, hogy az övéké lenne. Mellesleg az LG is bezárja idén a saját TV-s LCD gyárait, de tekintve, hogy övéké a legjobb IPS a piacon, a mobilokhoz szerintem még továbbra is gyártani fogják őket (effajta leállásról náluk sem olvasni).

(#39) vicze válasza doooo (#38) üzenetére


vicze
félisten

Samsung nagyon kis mennyiségben gyártott PLS-t tabletbe legjobb tudomásom szerint mobilba egyáltalán, vagy csak nagyon régen. Monitorba már szintén csak QD lesz ami megmarad nálunk sima LCD-t mástól szerzik be. Illetve a monitorok szinte mind VA-k nem IPS-ek, azok már a TV technológiából kerülnek ki nem a mobilból.

"azóta sok minden változott a világban"
Nem éppen abba az irányba változott a világ, hogy az LCD gyártás gazdaságossága javult volna. :)

LTPS és hasonló fogalmakkal kapcsolatban pedig óriási kavarodás van a fejekben sajnos. :)
LTPS (Low-temperature polycrystalline silicon) az maga az TFT anyagára vonatkozik, nincs köze a megjelenítéshez, így az AMOLED az LTPS. LCD estében ez többnyire a-SI, de AOU készít LTPS technológiával IPS-t.

(#40) Gerybut válasza Memmaao (#2) üzenetére


Gerybut
tag

Ñézd meg a telekom mennyiért árulja a Mate 20 X 5g-t meg a Note 10 plus 5g-t, azt hittem lefordulok a székről :W 446ezer listaár!!! Egy 2018as technikáért!!!
Szánalmas, és biztos vagyok benne, hogy szolgáltatóknál nem lesz wifi only, Pedig kell a f.szomnak a Sim egy tabletbe..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#42) #65577472 válasza aelod (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azért nem ismersz, mert nagyon sok fórumtársaddal voltál földművelő. Neked ez természetes, mert ilyen a természeted papa. Kicsit szállj magadba.

(#43) Schuler888 válasza #65577472 (#42) üzenetére


Schuler888
senior tag

Huhh azert ez eleg durva szemelyeskedes volt :Y nem lehetne privatban? :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#44) #65577472 válasza Schuler888 (#43) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem akarom én sehogyan sem folytatni, de kibaszott bosszantó, hogy már arra sem emlékszik, hogy kivel szemben sértette meg a szabályokat, legyen az személyeskedés, vagy bármi. És messze nem én vagyok az egyetlen, akit a hideg kiráz, ha meglátja az avatarját. Most úgyis hosszabb pihenőre küldenek a modik, de azért a kolléga legyen már tisztában azzal, hogy egy faszparaszt. Sziasztok.

(#45) arn válasza Mr Anderson (#41) üzenetére


arn
félisten

a hasonszoru dragabb

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Rodi 4.80 válasza tepenzed (#22) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Ennyiért mondjuk iPAD PRO-t is be lehet szerezni, elgondolkodtató, hogy hosszútávon melyik jobb, persze ahhoz még külön kell méregdrágán tollat is venni. Nyitottság vs jobb és vagy optimalizált appok/Játékok. Hmmm"

Az Ipadhoz való pencil egy teljesen más kategória, én sosem sajnáltam a rá kiadott pénzt. De ha egy droidos táblagép egy árban van egy almással és "ugyanazt is tudja", akkor jelenleg biztosan az utóbbit választanám az appok és a támogatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza Rodi 4.80 (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miben más kategória? Utána is nézhetnék csak hulla vagyok, jó lenne ha pár mondatban leírnád.

(#48) Thom!


Thom!
veterán

1év gari van rá? :Y "Edigital"

(#49) Memmaao válasza Thom! (#48) üzenetére


Memmaao
addikt

1+1 év. A második évet a forgalmazó adja.

My name is Bond, James... Dean.

(#50) Memmaao


Memmaao
addikt

Most nézem, hogy az elővásárlási akcióban osztogatott book cover 129$ értéket képvisel. :Y basszus, kicsit elgurult a gyógyszer az árazás során.

My name is Bond, James... Dean.

(#51) Schuler888 válasza #72042496 (#47) üzenetére


Schuler888
senior tag

Abban mas kategoria, hogy a samsung a vilaghiru WACOM technológiáját hasznalja a kezdetek ota, plusz ingyen adja az eszkoz melle a tolllat plusz ingyen ad egy csomo hegyet a tollhoz, plusz olyan funkciok vannak benne amik az iPadben ugy 10 ev mulva lesznek... vagy soha.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#52) Rodi 4.80 válasza Schuler888 (#51) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

1. Nézzük a ceruzák méretét. Próbáld meg mindkettővel ugyanazt leírni, lerajzolni. Jegyzetelj velük egy előadáson másfél órán keresztül. Az Apple pencil a legrondább kézírásomat is azonnal átírja nyomtatott szöveggé.
2. Vegyük az appokat (Photoshop, Shapr3D, Pixelmator, Procreate, Adobe Skatch, stb.) Csináld meg Samsung ceruzával ugyanezt.

Nekem mindkét eszköz van, a droidos cucc kiváló jegyzeteléshez, meg egyéb alap dolgokhoz, de ha valaki rajzol, fest, neadjisten távoktatásban házi feladatot old meg, arra sajnos nem elég, ott köröket ver a konkurenciára az alma. És nem kellenek a plusz hegyek, mert nekem a 2 éves tollam még mindig olyan mintha új lenne pedig kapott már rendesen.

De ha úgy van ahogy Te mondod, miért nem ér fel egyetlen termék se az Ipadhez? Pedig minden "ingyen" van. Hogy van az hogy egy lassan 3 éves Ipad Pro még mindig több, mit egy Androidos csúcstablet?
Szerintem azért mert a droidos tabletek csak nagy telefonok, az almás termékek meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#53) doooo válasza vicze (#39) üzenetére


doooo
veterán

"Nem éppen abba az irányba változott a világ, hogy az LCD gyártás gazdaságossága javult volna. :)"
Semmiképp, de akkor is bizonytalan minden lépés.
"LTPS (Low-temperature polycrystalline silicon) az maga az TFT anyagára vonatkozik, nincs köze a megjelenítéshez, így az AMOLED az LTPS"
Igen, ez már világos, a korábbi szörfölésem nyomán. Egyébként ha már ennyire egy dologra tud épülni mindkét fajta képernyő gyártása, nem könnyebb egy üzemben készíteni ilyeneket? Vagy minden Samsung Display-es gyár csak egyikkel vagy másikkal foglalkozik? Azért tűnődöm rajta, mert ha komplett gyárakat zárnak be amik csak hagyományos LCD-t gyártottak, akkor könnyebb elfogadni, hogy a hírek abszolút mindenre vonatkoznak, TV-től mobilokig (bár továbbra sem így vannak megfogalmazva). QLED-et egyébként használják már laptop monitorokhoz, egy tablet képernyője nincs messze azoktól méretben... persze az S7 nyilván nem olyan, különben úgy reklámoznák, de ettől függetlenül még elképzelhető, hogy lesz ilyen a jövőben (én biztosan el tudom képzelni :DDD). A fogyasztásuk például alacsonyabb minden másénál.

LG kiesésével csak kínai gyártók maradnak (az ő cuccaikat meg mostanában maga a Samsung mondta le, lévén nem ütötték meg az elvárt minőséget egy középkategóriás mobilhoz sem, hát akkor még egy prémium tabletbe)... azokra bízni ilyesmit... könnyebb lenne ennek is AMOLED-nek lennie (bár így megint lennének olyanok, akinél azonnal kiesik a dolog, mint pl. nálad).

[ Szerkesztve ]

(#54) totron válasza vicze (#29) üzenetére


totron
addikt

ha tehetem soha többet nem akarok OLED-es tabletet venni, erre a felhasználásra ez a technológia teljesen alkalmatlan
Ilyet meg miért írsz?

(#55) Memmaao válasza totron (#54) üzenetére


Memmaao
addikt

Gondolom nem szereti tartalomfogyasztàsra használni. Vagy zavarja, hogy esetleg gariban panelt kell cserélni beégés miatt. Mást nehéz elképzelni. Note 3 óta van amoled kijelzős eszközöm, én el nem tudnám képzelni, hogy mást használjak.

My name is Bond, James... Dean.

(#56) BabMester válasza Rodi 4.80 (#52) üzenetére


BabMester
senior tag

Az átlag embert mit érdeklik szerinted a profi modellező meg a fotós appok?! Toll is sokkal kevesebb fogy mint iPad Pro, mert a casual usernek semmi szüksége rá.

Olyan hülyén érvelsz, hogy egy Passat szar, mert nem tud elvinni X mázsa tűzifát bezzeg a Peugeot Partner igen, úgyhogy az sokkal jobb. :))

Nekem is van mindkettő és böngészni, videozni mérföldekkel jobb Samsungon mint iPad Pro-n szimplán a böngésző bovitmenyek és az AMOLED miatt. Játszani meg kreativkodni az iPad jobb, de ezt mindenki magának tudja melyik a fontosabb. Bár az Apple nem engedi be se az XCloud-ot se más streaminget, úgyhogy ez is megfordulni látszik.

[ Szerkesztve ]

(#57) benczeb


benczeb
aktív tag

A Telekomnál vajon csak a Plus modell lesz rendelhető, vagy a kisebb testvér is megjelenik majd?

(#58) vicze válasza totron (#54) üzenetére


vicze
félisten

Mert egyrészt 7évnyi WQHD LCD-k utána az S5e (azonos a S4 és S6 paneljával) életlen és homályos a PenTile miatt. Másrészt nagyon sokat használom sötétben minimum fényerőn és olyan orbitálisan rossz az AMOLED válaszideje (G2G) alacsony fényerőn, hogy 1cm-es utánahúzás van görgetés közben. Nagyon kellemetlen és zavaró, főleg hogy az OLED-ért prémium ára kérnek.
Ezenkívül örülnék ha színhelyes lenne a tartalom, de az tényleg nem számít olyan sokat, elviselem hogy kék minden mint a fene.

(#53) doooo: Ne mosd össze a tajvani és a kínai gyártókat, valamit annak ellenére, hogy Foxconn tulajdon ott a Sharp és a JDI mint japán gyártók. Mivel a japánok nagy eséllyel nem üzletelnek koreai gyártókkal csak ha muszáj, így fogadni mernék, hogy S7-ben vagy AOU vagy Sharp panel van.
Szerintem a következő már QD vagy akár QD OLED lesz, bár az az árat még jobban megdobja, illetve ott a fogyasztással még van gond.

(#59) doooo válasza vicze (#58) üzenetére


doooo
veterán

"Ne mosd össze a tajvani és a kínai gyártókat"
Eszem ágában sincs. CSOT, BOE, ilyenek jutottak eszembe a szárazföldi Kínából (Tajvan Tajvan, sosem Kínaként tekintek rá, vagy nevezem úgy, nem is szeretnek miatta a Kína-pártiak). A Samsung oldalán listázott beszállítók között a BOE, és az AUO szerepelnek az említettek közül.

(#60) Schuler888 válasza Rodi 4.80 (#52) üzenetére


Schuler888
senior tag

Kb napi 4 oraban jegyzetelek vele, ellenben igaz, hogy direkt azert vettem anno S4et, mert annak toll geometriaja van, szemben az s6 lapos vackahoz kepest, ezt alairom. Ellenben s6hoz is megvasarolhato az S4 penje, olcsobban mint egy apple pencil :)) arrol meg rakas yt video van, hogy egy Tab S DeX-szel meg mindig jobban kivalt egy lapost, mint egy barmilyen iPad :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#61) Thom!


Thom!
veterán

Nincs billentyűzet világítás? The VR teszt...

(#62) AS válasza Thom! (#61) üzenetére


AS
félisten

Viszont mint Ipad fan elég szépen dicsérte a Tab S 7+ ot :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#63) Schuler888 válasza Thom! (#61) üzenetére


Schuler888
senior tag

ez egy tablet. Hogyne lenne bill vilagitas :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#64) BabMester válasza AS (#62) üzenetére


BabMester
senior tag

Reklám, fizetnek nekik érte, így kapták meg hamarabb, meg ezért volt stream a bemutatorol is, amúgy nem szokott lenni.

Magyarorszagon ez úgy működik, hogy az elkészült videót jóváhagyásra először el kell(!) küldeni a megrendelőnek, ami kivágatja belőle ami nem tetszik neki. És csak ez után mehet ki élesbe a videó. Nem véletlen, hogy többnyire csak ilyen piszlicsáré dolgokat említenek minden tesztben negativumkent.

Ettől független a termek lehet jó, meg az is, de ezeket illik a helyen kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#65) Thom! válasza Schuler888 (#63) üzenetére


Thom!
veterán

S6-nál is van?

(#66) Schuler888 válasza Thom! (#65) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mivel tablet, logikus, hogy vilagit a billzet is, megiscsak a kepernyo resze.. :F

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#67) Thom! válasza Schuler888 (#66) üzenetére


Thom!
veterán

Én nem láttam sehol se leírásban...

(#68) Memmaao válasza Thom! (#61) üzenetére


Memmaao
addikt

A keyboard case-nek nincs!

My name is Bond, James... Dean.

(#69) Thom! válasza Memmaao (#68) üzenetére


Thom!
veterán

szégyen...

(#70) Schuler888 válasza Memmaao (#68) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jaaa hogy a kigeszitonek igy mar leesett :DDD nos amig a sima laposoknal sem alapertlemezett ez miert varjuk el egy tablet kiegeszitojetol.. nekem a laposom tudja,de sose hasznalom, 20eve gepelek szamitogepen, oda se nezek mar..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#71) VivienR válasza Schuler888 (#63) üzenetére


VivienR
tag

A Surface-nek világít a billentyűzete... Az Apple is megoldotta... Sőt a Logitechnek is sikerült az iPad prohoz. Ez így hatalmas ziccer.... :W Egyre jobban billen a mérleg az iPad Pro felé számomra... Vagy nagy méretben esetleg frissitek egy újabb Surface Pro változatra, bár az Arm bizonyos dolgokban köröket vér az Intelre, másrészt tablet módban meg nem túl acélos a Windows. :(

[ Szerkesztve ]

(#72) #72042496 válasza Schuler888 (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyrészt (#71), másrészt ez egy 195, illetve 224 eurós kiegészítő?! Annyiért basszus Logitech G915-öt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#73) Schuler888 válasza #72042496 (#72) üzenetére


Schuler888
senior tag

Retegigeny.. anno altsulis koromban neztem a billzetet hasznalat kozben, mondom a laposomnal se hasznalom, de egy tablet kiegeszito billentyuzeten az ejszakai gepeles kezdo gepeloknek elegge ritka igeny..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#74) #72042496 válasza Schuler888 (#73) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendben van, hogy rétegigény, csak attól még marad a kérdés, hogy mi kerül ezen a tökegyszerű Book Coveren ~200-230 euróba? Lehet ennyi, lehet akár drágább is, ha olyan extrát ad, ld. Magic Keyboard. Ebben a formában viszont nem áll össze.

Egy Surface Pro X Keyboard Cover féláron is háttérvilágított. Elfogadom, ha az anyag, a mechanika, az összeszerelés annyival jobb/annyira jó a Samsungban, csak erre idáig semmi sem utalt.

De lehet, hogy túlgondolom és csak arról van szó, hogy kb. az egyetlen iPad Pro mellé tehető droidos tablet ez, és akinek billentyűzet kell hozzá, az úgyis megveszi.

[ Szerkesztve ]

(#75) Schuler888 válasza #72042496 (#74) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondjuk ha azt nezem hogy a masik 2 beletette, es elvonatkoztatok a valosfelhasznalastol, meg magamtol plane, igen, siman belerakhattak volna

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#76) Memmaao válasza #72042496 (#74) üzenetére


Memmaao
addikt

A book cover 67£ nyitott, azt adják ajándékba előrendelés mellé. A keyboard cover szerintem ugyan azokban a betegségekben szenved, mint a tabs6 tokja. Nem is értem, miért nem sikerült ezt egybe építve megcsinálni?! Minden teszt videón keservesen áll rajta. És mindezt egy alap tablet áráért.

My name is Bond, James... Dean.

(#77) joey04


joey04
titán

hogy mondták páran, hogy kizárt az ips. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) benczeb


benczeb
aktív tag

Mobilarénás teszt nem lesz, vagy volt már, csak elkerülte a figyelmem?

(#79) vicze válasza benczeb (#78) üzenetére


vicze
félisten

Augusztus 21.-én jelenik meg.

(#80) benczeb válasza vicze (#79) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszönöm, igen tudom, de a YT tele van külföldi Tab S7+ tesztekkel, ezért volt a kérdés.

(#81) rigoberto


rigoberto
őstag

Ha valakinek majd nem kell, mert megunta, akkor érdekelne féláron. :)

(#82) Nephylim13 válasza benczeb (#57) üzenetére


Nephylim13
csendes tag

Telekomnál csak a TAB S7 Plus lesz, szürke színben, és nem lesz kapható náluk külön a BookCover és a Keyboard Cover.

Taz'Dingo

(#83) benczeb válasza Nephylim13 (#82) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszönöm!

(#84) PinguPingvin


PinguPingvin
csendes tag

s5e vagy s6 jelenleg talán jobb választás, főleg hogy lejjebb tolhatja az árukat az s7 :(

[ Szerkesztve ]

(#85) Memmaao válasza PinguPingvin (#84) üzenetére


Memmaao
addikt

A sima s7nél igen, a plusnàl nem.

My name is Bond, James... Dean.

(#86) Nephylim13


Nephylim13
csendes tag

Mai nap kaptam kézhez a készüléket TAB S7 PLUS SZÜRKE 128/6, ha valakit érdekel írhatok rola egy szösszenetet.

Taz'Dingo

(#87) Memmaao válasza Nephylim13 (#86) üzenetére


Memmaao
addikt

Én tegnap kaptam meg. Még nem laktam be. Nem tudom, hogy vajon szeretni fogom a gyári launchert, vagy erre is megy a Nova.

My name is Bond, James... Dean.

(#88) benczeb válasza Nephylim13 (#86) üzenetére


benczeb
aktív tag

Igen-igen, kérlek! Telekomos?

[ Szerkesztve ]

(#89) benczeb válasza Memmaao (#87) üzenetére


benczeb
aktív tag

A Book Covert megmutatnád, ha kinyitod a dobozt? A pennek a kötésben van helye?

(#90) Memmaao válasza benczeb (#89) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem vagyok otthon, de lovok majd róla. Kb egy tollnyival lesz szélesebb tőle, és igen, a gerincben van a tollnak hely, az is màgneses.

My name is Bond, James... Dean.

(#91) Nephylim13 válasza benczeb (#88) üzenetére


Nephylim13
csendes tag

Igen Telekomos, holnap délutánra megirom, ha lesz időm munka mellett.

Taz'Dingo

(#92) benczeb


benczeb
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek!!

(#93) benczeb válasza benczeb (#92) üzenetére


benczeb
aktív tag

Ebből iPad lesz, srácok. :(

(#94) Memmaao válasza benczeb (#93) üzenetére


Memmaao
addikt

Én ezt a kijelzőt nem adnám egy ipadért.

My name is Bond, James... Dean.

(#95) Nephylim13 válasza benczeb (#93) üzenetére


Nephylim13
csendes tag

Mire kell? Grafika, grafikai munkák? Akkor iPad előnyösebb, meg ha van 6-700 ezred, de akkor már számítógép.
Ha másra is akarod használni, laptopfunkciók, jegyzetelés, videózás, mellette grafika, másodállásos pénz kiegészítésre, CSAK A GALAXY TAB S7. igaz, 400ezer, de toll jár már mellé. Ipad 400-500+50 a toll+ 150 a magic keyboard hozzá. azaz legrosszabb esetben 700 ezer, jó esetben 600.
DEX még mindig jobb kiváltó mint az ipadé.
Ipad csak professzionális környezetre, ha abból élnél meg, más esetben biztos nem.

Taz'Dingo

(#96) benczeb válasza Nephylim13 (#95) üzenetére


benczeb
aktív tag

Igaz, köszönöm, h megosztottad.

(#97) kisskd


kisskd
tag

Most jött meg az S7, a terv, hogy CAD-ezésre használt 1,5 tonnás laptop mellett/helyett erre skiccelne a user a helyszínen, illetve jegyzetelne szöveges dolgokat az egyetemen. Cél lenne utóbbi miatt egy billentyűzet beszerzése is, azonban egy rendelés után rá kellett jönnünk, hogy az EU véggel bíró cikkszámú "amerikai" kiosztás, nincs rajta natív Í gomb.

Van tippetek, mely országból (esetleg pontosan melyik kereskedőtől) lehetne európai kiosztásút beszerezni?

(#98) kisskd válasza kisskd (#97) üzenetére


kisskd
tag

A Samsung Magyarország csak amerikai kiosztású, Í nélkül billentyűzetet forgalmaz itthon, az EU-végű cikkszám ilyet takar megtévesztő módon.
Javaslat volt, hogy ha feltétlen ilyet akarok, keressem meg más országok ügyfélszolgálatát...
Végül úgy néz ki, egy DE-re végződő cikkszámú darabot sikerül beszerezni ebayről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.