Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Csemike:] Bláh

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi baj?

(#2) Csemike válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

Az élet. :)

#3: Eléggé nyomottá tesz ez az időjárás. A szél és a hideg miatt nem lehet kimozdulni, nem jutok hozzá a napi betevő nordic walkinghoz. :DDD :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Kolondrum válasza Csemike (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bővebben? Elárulod nekünk vagy magadban tartod?

(#4) Kolondrum válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Amikor bejött ez a rossz idő akkor én is nyűgösebb voltam az átlagnál és fájt a fejem. :(

(#5) Jofi81 válasza Csemike (#2) üzenetére


Jofi81
őstag

Én is utálom már nagyon, elegem van belőle! :((( Egy hete nem is bicikliztem...

(#6) zoo8800 válasza Csemike (#2) üzenetére


zoo8800
veterán

Én ennél 1000000000x jobban utálom, ha 40 fok van.
Ez az időjárás még elmegy.

De kitartás :) közeleg a jó idő :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#7) Tulipanti


Tulipanti
tag

Reméljük, hogy lassan már valami hasonló történik:

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#8) Kolondrum válasza zoo8800 (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Neked is igazad van. :(

(#9) Csemike válasza zoo8800 (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

Még nem is annyira a hőmérséklet a baj, hanem a szél. Nem vagoyk én vitorlás. :D És egyébként is, kidőlt 2 fenyőnk. :(

(#10) Kolondrum válasza Csemike (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nézem a híradót és nem hiszem el. Mi is benne vagyunk a hírekbe most látom. Azt a fazont látásból ismerem. :Y Nekünk minden gyümit levert a szél, szó szerint. Se cseresznye, se barack se körte semmi nem lesz.

(#11) zoo8800 válasza Csemike (#9) üzenetére


zoo8800
veterán

Ennek a szélnek a vitorlások sem örülnek, bár a Kékszalagon biztos új rekord születne :D
A mi fáink megúszták.

rip and tear, until it is done

(#12) Tulipanti válasza Kolondrum (#10) üzenetére


Tulipanti
tag

És bízzunk benne, hogy az áramszünet ellenére is kikelnek majd a kacsák...

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#13) Csemike válasza Kolondrum (#10) üzenetére


Csemike
csendes tag

Majd emiatt jó drága is lesz nyáron a zöldség meg a gyümölcs. :(

Tulipanti: szurkolunk a kis kacsoknak...

(#14) Kolondrum válasza Csemike (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

KB 50 apuka/anyuka jelentkezését várjuk! :DDD

(#15) Csemike válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Csemike
csendes tag

Na, mára legalább mérséklődött a szél. :) Valamennyire... Megyek nordikkkkkolni.

(#16) Gergő_


Gergő_
őstag

Gondolkodok rajta hogy a nyári csatangolásokat feljavítom egy ilyen bottal.
Nehéz megtanulni a technikáját?
Van különbség egy 5 ezres és egy 15 ezres bot között?
Akkor is tudom használni ha nem ismerem a technikát?
Van egyáltalán értelme, annak amit írtam? :D

(#17) Csemike válasza Gergő_ (#16) üzenetére


Csemike
csendes tag

Bocs, csak most vettem észre, hogy írtál.

Nem, egyátalán nem bonyolult megtanulni. Gondolj bele, nekem sikerült. :D Botok terén, ha tanácsolhatok valamit, akkor ne teleszkópos és ne alumínium bot legyen. Igen, ezek az olcsóbbak, a drágább, de jobb minőségű botok karbon-üvegszálasak, nagyon rugalmasak az alumíniumhoz képest, és strapabíróak. A hegyük vídiából van, tehát attól sem kell félni, hogy két túra után már el is kopott. Ilyen szempontól igen, van különbség bot és bot között...
A Mountexben vettem tavaly 17000 Ft-ért botot. Eléggé ki van téve az igénybevételnek, de még semmi probléma nem volt vele.
A másik fontos tényező a jó cipő. Nem muszáj feltétlenül nordikos cipőnek lennie, de elengedhetetlen, hogy rugalmas és nagyon könnyű legyen. Kényelmi szempontból én azt szoktam mondani, hogy jobb, ha a kirándulós, sportolós cipő két számmal nagyobb a lábméretnél. Ha sokat mászkálsz és ettől kicsit bedagad a lábad, akkor sem töri sehol. Nekem legalábbis ez így bevált. :)
Én azt mondom, hogy ne sajnáld a pénzt egy négyórás alap-tanfolyamra. Igazából a helyes technikát csak edző tudja megtanítani, ahogy a bemelegítést és a levezetést is. Ha mégsem, akkor viszont jó, ha van egy tapasztalt nordikos ismerősöd, aki valamennyire meg tudja mutatni az egésznek a "koreográfiáját".
A végére pedig egy kis útmutató, nagyjából így kell ezt csinálni. :))

(#18) Csemike válasza Csemike (#17) üzenetére


Csemike
csendes tag

Jaj, el is felejtettem. Hogy milyen hosszúságú botra van szükség, azt úgy lehet kiszámolni, hogy a testmagasságot kell megszorozni 0.68-cal.

Az én esetemben pl.: 177x0,68=120,36

Általában 2,5 centinként vannak a botok. Tehát 100, 102,5, 105, 107,5 és így tovább. Kivéve itthon... mivel elég kevesen hódolnak ennek a sportnak, itt általában nem túl széles a botválaszték, a legtöbb helyen 5 cm-enként lehet kapni. És örülj, ha van a méretedben, bár vannak módszerek a probléma megoldására. :))

(#19) Gergő_ válasza Csemike (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

köszi,
nézegettem a youtube-on a technikát, nem becsülöm alá a dolgot, láttam már egy műsorban mennyire komoly, de nem hiszem hogy befizetnék egy tanfolyamra. Szerintem 100-200km után biztosan jobban kézre fog állni, türelmes vagyok. Láttam, hogy a testtartás nagyon fontos, különben nem igazán mozog semmilyen izom.
A gumi járótalpat minden botra fel lehet tenni?
182 cm vagyok... 120 vagy 125cm-es javallott?
vagy vágjak vele valamennyit a lábamból?
Gondolom 125 lesz a nyerő hiszen cipőben kicsit magasabb vagyok...
szerk:
ezek a pálcák darabra is vannak? mert sok helyen csak 1 darabot mutat a fotó

[ Szerkesztve ]

(#20) Csemike válasza Gergő_ (#19) üzenetére


Csemike
csendes tag

Szerintem semmi szükség rá, hogy levágj a lábadból, a 125 cm-es bot teljesen jó lesz neked. :)
A lényeg, hogy próbálj meg úgy menni, mintha sífutnál. Lendítsd a karod, kicsit dőlj előre, lépj nagyot és gördülj végig a talpadon. A bot végét meg semmiképpen ne húzd a csípőd vonalánál előrébb.
Gumitalpat természetesen minden botra lehet húzni, ez az aszfalton való edzéshez kell.
A botokat csak párban lehet venni. :)

(#21) Gergő_ válasza Csemike (#20) üzenetére


Gergő_
őstag

Köszönöm az instrukciókat. :R
Még meg kell rágnom ezt a dolgot( mindennel így vagyok).
Az viszony lehet, hogy összecsukható botot veszek, ha veszek, mert könnyebben tudom szállítani.

(#22) zoo8800 válasza Csemike (#17) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy ilyen sétapálca jól jött volna a túrámon :U

rip and tear, until it is done

(#23) Csemike válasza Gergő_ (#21) üzenetére


Csemike
csendes tag

Te tudod, azzal viszont legyél tisztában, hogy a teleszkópos botok nem olyan stabilak, rugalmasak és nem nyelik el olyan jól a rezgést, ezáltal az ízületek tehermentesítése nem olyan tökéletes mint mondjuk egy karbon-üvegszálas "egybebottal". És az összecsukhatókat sem lehet kb. 60-70 centiméternél kisebbre összecsukni. :)
Egyébként szívesen! Ha bármi kérdés van, csak nyugodtan kérdezz. :)

zoo8800: 2011??? Neked van fluxuskondenzátoros Deloreanod, hogy csak így ugrálsz az időben? :DDD Amúgy ja... Mielőtt elkezdtem ezt az egész nordicot 23 kilóval voltam nehezebb, alig bírtam szusszal a távolságokat, most meg... Ha sétálok valakivel az utcán, panasz van rám, hogy rohanok. Pedig csak megszoktam, hogy hosszúakat lépek, és gyorsan megyek, mint a nordicban. :)) És napi 6-8 km-es edzéseket letudom 1-1,5 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

(#24) Csemike


Csemike
csendes tag

Nah, ez az én botom. :) Bár a tappancsok már elkoptak, azokat mostanában pótolni kéne.

(#25) Gergő_


Gergő_
őstag

Úgy látom, hogy a fix méretű botok olcsóbbak is és a hajlékonyság is számít.
Eleinte kicsit közönyös voltam ezzel a nordic-kal, mondván jó lesz majd túra közben, de egyre jobban tetszik.

(#26) zoo8800 válasza Csemike (#23) üzenetére


zoo8800
veterán

:DDD
már feltették a jövő évit, ma lett vége az ideinek.

rip and tear, until it is done

(#27) Csemike válasza Gergő_ (#25) üzenetére


Csemike
csendes tag

Figyelem! A nordic walking bot nem összekeverendő a túrabotokkal. :)

Túrabot:

Nordic bot:

zoo8800: Gratula! Melyik távon mentél?

(#28) zoo8800 válasza Csemike (#27) üzenetére


zoo8800
veterán

A 25-ösön.

rip and tear, until it is done

(#29) Csemike válasza zoo8800 (#28) üzenetére


Csemike
csendes tag

Majd egyszer írhatnál róla egy bejegyzést. :) Vagy neked az ilyen túra már csak amolyan (láb)ujjgyakorlat? :))

(#30) zoo8800 válasza Csemike (#29) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, dehogy lábujjgyakorlat :) Inkább bringázni szoktam.
Eddig 10 km-t se sétáltam egy huzamban, ez most szépen lefárasztott. Ráadásul este volt, és helyenként óriási dagonya.

rip and tear, until it is done

(#31) Crystalheart válasza Csemike (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ha sétálok valakivel az utcán, panasz van rám, hogy rohanok. Pedig csak megszoktam, hogy hosszúakat lépek, és gyorsan megyek, mint a nordicban." - Én Nordic meg bot nélkül is így megyek, ha megfeledkezem magamról, mert persze gyorsabb úgy haladni, és hosszabb távon kevésbé fárad az ember. De próbálom magam leszoktatni róla a hétköznapokon, mert mindenki szerint rettentő hülyén néz ki, és szerintem egyáltalán nem méltóságteljes.

(#32) Csemike válasza zoo8800 (#30) üzenetére


Csemike
csendes tag

Egy 25 km-es engem is hazavágna...

Crystalheart: akkor ezentúl odafigyelek, hogy méltóságteljesen járjak. :)) Lehet, magassarkút kéne hordanom, abban a nők csak pipiskedve tudnak menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Gergő_ válasza Csemike (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

tudom, tudom. :)
a 25 km amúgy nem egy hűde nagy dolog. :P teljesen emészthető, bár ez nagyban függ a szintkülönbségtől.
egyszer reggeltől estig csalingáztunk ~40et a Börzsönyben, akkor tényleg majdnem meghaltam. :D Azóta is emlegetem...
tudom vannak ennél sokkal durvább távok is napon belül, dehát mindenki máshogyan tud gazdálkodni az energiáival.
Engem az érdekelne hogy a nordic-bot könnyíti vagy inkább fárasztja az embert. Inkább arra tippelek hogy a nagyobb igénybevétel miatt csökkenhet a táv. Ki kell próbálnom majd...

(#34) Csemike válasza Gergő_ (#33) üzenetére


Csemike
csendes tag

Szerintem könnyebbé teszi a túrázást. A lábakról elég sok teher lekerül a botok által, és a mozgásba aktívan bekapcsolódnak a karok és a felsőtest. Lendíted magad előre, minden lépésnél. Én legalábbis ezt tapasztalom.

(#35) Crystalheart válasza Gergő_ (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

25 km-t az öcsém osztályával mentem a Naszályon, általános negyedik. :D (Megsúgom, a gyerekek jobban bírták, mint az egyik anyuka...) Ha egyedül mennék túrázni, sokkal többet mennék - bár ha időközben az ember még megcsodálja a természetet, le-letelepedik, általában 30-40-nél többre egyszerűen idő nincs -, de mindig attól félek, hogy a társak nem bírják. Nekem valahogy ez a hosszúlépéses, kiegyenlített "túramenés" magától jött, igaz, csak faragott akácbottal, de soha nem is váltanám le szintetikus anyagúra, modern botra, így autentikus. :) (Ez olyan, mint hogy sportíjjal sem lőnék visszacsapó íj helyett.)

Amúgy naponta megyek vagy 10 km-t, +/- néhány km, egyszerűen itt a határban ilyen távok vannak, de ha ötször megjárom hátra a kertet, már az is egy km. Néha pedig két km-t megyek egy akkora farönkkel a vállamon, mint a saját súlyom... Ezért nem igazán kottyan meg, ha járni kell egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) zoo8800 válasza Csemike (#32) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha valaki hozzá van szokva a túrázáshoz, az simán végigmegy a távon. De aki sose/alig túrázik, mint én, annak tortúra lesz a túra :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#37) Csemike válasza zoo8800 (#36) üzenetére


Csemike
csendes tag

Majd hozzászokom én is. Legalábbis szeretném, ha majd egyszer elmondhatnám magamról, hogy teljesítménytúrázó vagyok, mert érdekel a téma, szeretek a természetben időzni és edzeni magam. Addig meg csak nyamvadtkodok. :D Majd tanulok Crystalheart-tól meg Gergőtől. Bár, arra nem vállalkozom, hogy a saját súlyommal megegyező súlyú rönköket cipeljek, mert annak csúnya vége lenne. :DDD

(#38) Crystalheart válasza Csemike (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálam is csúnya vége van, a vállam kékes-zöldes-lilás lesz és két napig fáj a hátam. :DDD De egyelőre nincs se pónim, se kordém, ellenben sparheltem meg igen.

Mi lenne, ha szerveznénk egy Ph!-túrát valahova a főváros közelébe? :) Valami lajtosabbat. Én úgyis csak a Naszályt ismerem.

(#39) Gergő_ válasza Csemike (#37) üzenetére


Gergő_
őstag

jaaa félre ne értsetek egyszer csináltam a 40-est, másnap reggel arra ébredtem hogy valami rémálmom volt, mintha egy napig haldokoltam volna...nem igazán tudtam felfogni mi történt az azt megelőző napon.
A 25-ös viszont teljesen korrekt reggeltől estig.
majdnem 100kg vagyok, nem hiszem hogy a 3 palack ásványvízen és boton kívül sok mindent cipelnék. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) zoo8800 válasza Crystalheart (#38) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem is rossz ötlet :) Javaslom ezt a kis dombocskát, mint célt. Kiindulási hely lehet pl. a Normafa.

De farönköt cipelni nem fogok :N

rip and tear, until it is done

(#41) Csemike válasza zoo8800 (#40) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hány km ez a kis lájtos túra? :DDD

(#42) zoo8800 válasza Csemike (#41) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem tudom, oda-vissza kb. 20, de inkább kevesebb.
Komolyabb emelkedők nincsenek. Útba ejthető ez a dombocska is, kb. félúton van.

rip and tear, until it is done

(#43) Csemike válasza zoo8800 (#42) üzenetére


Csemike
csendes tag

És te bejártad már ezt az útvonalat, vagy csak majd elindulunk és majd kilyukadunk valahol? :D

(#44) zoo8800 válasza Csemike (#43) üzenetére


zoo8800
veterán

Be :D Itt lakok, budaörsi vagyok. Tudod, csukott szemmel is...
Várjuk meg a többiek véleményét, hátha van valami jobb ötletük.

rip and tear, until it is done

(#45) Crystalheart válasza zoo8800 (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Arra, mint mondottam, még nem jártam, mennyire vadregényes környék? :D Én mondjuk valami Holdvilág-árokra gondoltam, vagy ilyesmi, de akár a váci Naszály is lehet, azt meg más nem ismeri, én viszont tudok ott vagy öt-hat barlangot :)

A legjobb a túrázásban, hogy filléres dolog, egyik cél nem zárja ki, hogy legközelebb a következőt vegye célba az ember.

(#46) Gergő_


Gergő_
őstag

Húztam egy 20km-es útvonalat a Pilisen keresztül Google Earthben( a valóságban viszont nem tudom mennyire kivitelezhető, emelkedő stb..), de sajnos azt hiszem mostanában nem tudnék csatlakozni hozzátok, pedig igazán jó lenne már, régen kirándultam :(( . Nem akarok nagyon előre sem tervezni és beleszólni az utatokba.
Crystalhearttal meg egyetértek, ahogy mindig, barlangokat belevenni jó poén.
Mostanában szerintem amúgy nehéz lesz kirándulásra alkalmas időt kifogni :( . Én kissé felhős, borult időben szeretek menni, 25°C alatt.
Azért jó időt kívánok, nem kánikulát! :)

(#47) zoo8800 válasza Crystalheart (#45) üzenetére


zoo8800
veterán

nem annyira :D inkább szép. Az út második fele az érdekesebb, az egynyomtávos ösvény a fenyvesben, jobbra a szakadék, balra a hegy. A végén pedig egy kis szirtecske.

A Holdvilág-árok se lehet rossz, még csak Lajosforráson voltam a környéken. Sőt, inkább mennék oda, itt a Csiki-hegyekben már voltam eleget :D

rip and tear, until it is done

(#48) Olcsi válasza zoo8800 (#44) üzenetére


Olcsi
senior tag

Budaörs környékén rengeteg szép kirándulóhely van, dimbes-dombos tájak... :)
Nem tudom, ki-mennyire ismeri a geocaching nevű játékot, mi ezzel a játékkal ismertük meg pl Budaörs szép helyeit, de mondhatnám akár Szekszárdot, Pécset, stb. Nagyon sok helyre eljutottunk ezáltal, és "csak" egy gps kell hozzá, meg max egy kis benzin a kocsiba. Ha nincs benzin, marad a lakóhely és környéke.
Pl. Budaörs környékén, ami nekem a legjobban tetszett: [link]
Akit érdekel, szívesen elmondom a játék lényegét! (Ja...félreértés ne essék, nem kell fizetni semmiért, nem kell megvenni semmit, minden teljesen ingyen van, csak szeretném, ha minél több ember kirándulna...és ez egy jó kis kiindulópont)

[ Szerkesztve ]

(#49) Olcsi válasza Olcsi (#48) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hu...jól elriasztottam mindenkit a kirándulástól. ;]
Vagy mindenki geocaching-gel azóta folyamatosan... :D

(#50) Csemike válasza Olcsi (#49) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én tudom mi az a geocaching, érdekes dolog. :)

(#51) Olcsi válasza Csemike (#50) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ez jó! És nem keltette fel különösebben az érdeklődésed?

(#52) Csemike válasza Olcsi (#51) üzenetére


Csemike
csendes tag

Dehogynem. Ki fogom próbálni. :)

(#53) Gergő_ válasza Olcsi (#49) üzenetére


Gergő_
őstag

én gondolkodtam már rajta. :D egyelőre valami jó offline gps programot keresek a telefonomra.

(#54) Csemike válasza Gergő_ (#53) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nekem asszem a tájékozódással lesznek gondjaim, pedig ez a kulcsa. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Csemike:] Bláh
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.