Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alien0903


alien0903
tag

Köszi az infókat, aktuális a dolog.

(#2) paolinho


paolinho
őstag

Én is köszönöm a leírást, tényleg rendben van.
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a Blokada 5 nálam azt idézte elő, hogy nem, vagy csak rettentő korlátozottan tudtam a Net-re csatlakozni. Pl. az Operából semmi nem nyílt meg, és a Facebook is csak kép nélkül jelenítette meg a a szöveget.

(#3) crok válasza paolinho (#2) üzenetére


crok
nagyúr

Ez attol is fugg milyen szurolistakat kapcsoltal be a Blokada-ban. Foleg, ha pl Operaban bekapcsolod hogy kevesebb adatot hasznaljon, mert akkor mindent atzavar az Opera szerverein (mint egy proxy), ami meg igencsak filterlistas..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4) aprokaroka87 válasza paolinho (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Melyik dns-t próbáltad ki?

(#5) alien0903 válasza crok (#3) üzenetére


alien0903
tag

Blokada és Opera együtt iszonyúan belassult nálam is.

(#6) paolinho válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


paolinho
őstag

Bevallom nem tudom én a blokada 5-öt letöltöttem és elindítottam. De most inkább a Privát DNS-t, az adguard-os beíróst használom, az is jónak tűnik. Korábban a Samsung S9+ alatt jól tette a dolgát.

(#7) Joci93 válasza paolinho (#2) üzenetére


Joci93
senior tag

Én is Blokadat használtam, aztán egyszer frissítettem 5-re és semmi reklámot nem fogott meg. Próbáltam többféle DNS-t is pedig. Visszatértem a 4-es verzióra és azóta is hibátlanul működik.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Firefox + add-on.

(#9) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Samsung Tv re youtube reklám blokkolás meg lehet oldani?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#10) crok válasza ricogsm (#9) üzenetére


crok
nagyúr

A routeren DHCP-n osztott blokkolo DNS (pl. AdGuard) vagy statikusan beallitott IP es blokkolo DNS (pl. AdGuard) a leirasbol ki lett probalva mar?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#11) ricogsm válasza crok (#10) üzenetére


ricogsm
őstag

Még nem próbáltam :( teszek egy próbát.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#12) crok válasza ricogsm (#11) üzenetére


crok
nagyúr

lol az irast se olvashattad akkor mert konkretan ezzel kezdodik :Y ;] :)) :D :DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13) ricogsm válasza crok (#12) üzenetére


ricogsm
őstag

Csak kérdés volt ,hogy a tv re jó e , olvastam az írást de csak a mobiltelefonra fókuszálva.
Adawayt használok, de láttam több megoldás létezik ezért bátorkodtam megkérdezni,hogy valaki speciel okos tv -re használta e már?
(Más fórumokon panaszkodtak,hogy nem lehet blokkolni a youtube reklámot)
LoL :C :Y :R

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#14) crok válasza ricogsm (#13) üzenetére


crok
nagyúr

Jó lehet, igen, pl. Mobilizmo-nál smart TV-n elvileg működik.

Ha Android-os a TV akkor eleve ott van a SmartTubeNext (régi sYoutube) is pl, meg Kodi..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15) ricogsm válasza crok (#14) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm szépen!
Ez a Tizen Samsung tv van. Nem tudom eldönteni,hogy milyen rendszerű. :(
DNS lesz sztem a megoldás, csak ahhoz is hülye vagyok mert luciweb van a routeren

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#16) ricogsm válasza ricogsm (#15) üzenetére


ricogsm
őstag

Sztem unixos a Samsung tv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#17) crok válasza ricogsm (#15) üzenetére


crok
nagyúr

Unixos? Erősen meglepne..
A routerben a Network alatt van a DHCP beállítás, gyanítom ott fogod tudni átírni hogy milyen DNS szervert küldjön a router DHCP-n a klienseknek (a TV-nek is). Ha nem megy akkor meg ott van az Otthoni hálózat topik, biztos helyretesznek képel/videoval pikk-pakk hogy hogy kell a LAN-odhoz a DHCP-n DNS szervert beállítani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18) ricogsm válasza crok (#17) üzenetére


ricogsm
őstag

Rendben :R

Itt a tv leírása [link]

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#19) user26


user26
aktív tag

Szia @crok!
Tudom, már beszéltünk róla, de sajnos elfelejtettem. A mai napig még jó megoldás a reklám tiltás az Adguard DNS ?
Nem szeretnék reklámokat, nem akarok root -t, se bonyolult dolgokat...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#20) crok válasza user26 (#19) üzenetére


crok
nagyúr

Az, jo, persze.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#21) borsi666


borsi666
újonc

Sziasztok! Én a Samsung S7-et kirootoltam, ráraktam az Andorid 12-őt (Lineage OS), de semmi google vagy samsung sallangot nem raktam, így nincs csöves Play Store, de van F-Droid :) AdAway-t használok reklámblokkolónak, de igazából a Vivaldi Browser megoldja anélkül is. TrackerControl nagyon jó progi, letiltja a megfigyelő genyókat, mint google, facebook stb. Youtube-ot pedig a NewPipe progival nézem, amivel nincs reklám, és nagyon fejlett kis lejátszó! Ezekhez ha jól tudom nem kell root amúgy. Egyetlen kommunikációnak Telegramot használok, a többi hulladék. Jó mókát! :)

(#22) BitRider válasza borsi666 (#21) üzenetére


BitRider
aktív tag

Hello! Van tapasztalatotok Blokada 5 vs 6 témában? Tényleg gyorsabb, stabilabb? Nálam az 5 néha lefagy, amikor a Recent és a Top fülek közt váltok, amúgy nagyjából rendben van. Van esetleg más ajánlott alkalmazás a teljes rendszerszintű kontrollra? Évi 8 ezret még megér, amennyi a Blokada 6 lenne. De azt nézem, az 5 is csak 5%-os eszik, ami simán belefér.

Elképesztő amúgy, hogy mennyi Xiaomi szar van egy Note 11 Pro 5G-n úgy, hogy semmiféle kínai szinkront és backupot nem engedtem neki. Egy nap alatt az 5000+ lekérésért kb. annyi fogat is kiütnék (érik már ez a custom rendszerezés...)

(#23) crok válasza BitRider (#22) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem felesleges.. AdAway, ha nincs root akkor local VPN módban vagy mondjuk RethinkDNS. Jó volt a Blokada de nálam elvágta magát a subcription nyomulással. Amúgy semmivel nem "stabilabb" vagy gyorsabb a 6, egyszerűen csak azt továbbvitték fejlesztésben így mondjuk újabb rendszereken nem akar összeakadni (ami az 5-ben hiba volt azt nagyrészt a 6-ban javították). De ennyi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.