Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) creation válasza wetomi (#1) üzenetére


creation
senior tag

Elfelejtettem kiírni, hogy a mi gyártási folyamataink során egyáltalán nem használunk olyan tűréseket, amelyek az egész mm szintet érintenék. Legnagyobb tűréseink sem haladják meg a négy tized millimétert.

Ha én kérem valakitől, hogy módosítson egy átmérő tűrést százados szinten akkor szerintem a helyes mondatban a "kérlek módosítsd le a négy százados tűrést egy tizedre". És véletlenül sem szórakoztatom azzal, hogy nulla egész négy századot kérjek egy tűrésnél.

Az egy egész négy század maximálisan jól értelmezhető, mert az a mm részre értendő. Tehát 1,04.

Az én időmben a négy század az 0,04 míg a nulla egész négy század az 0,4*10 a -2-on tehát 4 mikron.

Ha valaki már veszi a fáradtságot és kimondja az egy egész négy századot, akkor tudja a másik, hogy a tizedes előtti, nullánál nagyobb érték kimondásával már nem a nulla alatti értékekre gondol.

A technológus szava járása szerint ebben az értelmezésben az 1,04 az egy egész nulla egész négy tized lehetett volna legfeljebb. Ami egy baromság...

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.